ارتقای صنعت خودرو در سه سال اخیر

ارتقای صنعت خودرو در سه سال اخیر

ريیس کمیته تحقیق و تفحص از صنعت خودرو در مجلس شورای اسلامی گفت: صنعت خودرو بعد از تحریم های ظالمانه‌ای که از سال 97، آغاز شد توانست با خوداتکایی در مسیر پیشرفت و توسعه قرار گیرد.

برترین‌ها: ريیس کمیته تحقیق و تفحص از صنعت خودرو در مجلس شورای اسلامی گفت: صنعت خودرو بعد از تحریم های ظالمانه‌ای که از سال 97، آغاز شد توانست با خوداتکایی در مسیر پیشرفت و توسعه قرار گیرد.

به گزارش سایپا نیوز، علی اکبر کریمی در حاشیه بازدید از گروه خودروسازی سایپا و‌ بررسی روندی که این مجموعه در تولید و طراحی خودرو طی می کند، اظهارداشت: گروه خودروسازی سایپا در دوران تحریم، سعی و‌تلاش خود را کرد که در جهت بی اثر کردن تحریم ها گام بردارد.

وی درباره وضعیت صنعت خودرو و تاثیری که تحریم بر این بخش گذاشته است، تصریح کرد: یک واقعیت خوب و مطلوب در صنعت خودرو پدیدار شده و آن این است که خودروسازان طی دو الی سه سال اخیر توانسته اند از فرصت تحریم بهره گیری کنند و در راستای ارتقاء و مقاوم سازی این صنعت و بهبود تولید خودرو، حرکت کنند.

ريیس کمیته تحقیق و تفحص از صنعت خودرو در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه صنعت خودرو از تحریم های ظالمانه در رنج و تنگنا است و این امر سبب شده که خودروسازان نتوانند به تعهدات خود در زمان مناسب عمل کنند، افزود: تولید بخشی از خودروها و قطعات خودرو، وابسته به خارج از کشور است، لذا شرکت های خودروساز و قطعه ساز بایستی از تمام توان علمی خود استفاده کنند تا در این حوزه به سمت خودکفایی حرکت کنیم.

کریمی اظهارداشت: صنعت خودرو از سال 97 با تحریم بسیار شدیدی مواجه شد و تحریم‌کنندگان به دنبال این بودند که این صنعت استراتژیک غیرفعال شود؛ از اینرو در اوایل تحریم صنعت خودرو، این بخش با شوک مواجه شد ولی با گذشت زمان شرکت‌های خودروسازی توانستند به شرایط پایدار و با ثبات در تولید خودرو دست پیدا کنند.

عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه تلاش خودروسازان برای افزایش تولید خودرو ضروری است، گفت: با وجود آنکه در بخش طراحی و تولید خودرو موفقیت های حاصل شده است اما همچنان با ظرفیت اسمی صنعت خودرو فاصله داریم، لذا این انتظار وجود دارد که شرکت های خودروسازی در حوزه یاد شده فعالیت بیشتری کنند.

وی با بیان اینکه وزیر صمت در جلسات کمیسیون صنایع و معادن مجلس، در مورد جهش تولید خودرو صحبت کرده و این اطمینان داده شده که شرکت های خودروساز تلاش خود را مضاعف کنند، تصریح کرد: امیدواریم شرکت های خودروساز و قطعه ساز در راستای جهش تولید خودرو برنامه ریزی عملیاتی داشته باشند.

وی درباره اهداف تحقیق و تفحص از صنعت خودرو، خاطرنشان کرد: هیات تحقیق و تفحص برای پاسخ به ابهام ها و سوالات موجود، اولین بازدید خود را از گروه خودروسازی سایپا انجام داد.

عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: 15 محور در تحقیق و تفحص مدنظر قرار گرفته و از آنجا که بخشی از مباحث در اولین بازدید نیمه تمام باقی ماند، قرار است در نشست تخصصی با مدیریت ارشد گروه سایپا به سایر سوالات و محورهای باقی مانده، پاسخ داده شود.

وی با بیان اینکه در تحقیق و تفحص از صنعت خودرو چند موضوع مدنظر است که بخشی از آن شامل، شفافیت، ارتقاء کیفی و بهبود صنعت خودرو، رفع مشکلات صنعت خودرو، مالکیت سهام، قیمت گذاری، نحوه انواع فروش ها، تقویت صادرات و حضور در بازارهای خارجی است، گفت: با بررسی موارد عنوان شده، انتظار داریم که صنعت خودرو پویاتر از گذشته و همچنین خودروهای با کیفیت روانه بازار شود تا مردم از صنعت خودروی داخلی رضایت داشته باشند.

local_offerبرچسب‌ها:
هشدار درباره فروش سهام ایران خودرو و سایپا!

هشدار درباره فروش سهام ایران خودرو و سایپا!

نماینده سابق مجلس با اشاره به سهام‌داری پیچیده دولت، شبه‌دولتی‌ها و زیرمجموعه‌ها در صنعت خودرو گفت: قدم اول در فرآیند خصوصی‌سازی شرکت‌های خودروسازی، ایجاد شفافیت در وضعیت سهام‌داری و هویت مالکان این ش...

TejaratNews.com/
نقشه‌های سایپا برای تحول در بازار خودرو

نقشه‌های سایپا برای تحول در بازار خودرو

از شواهد چنین برمی‌آید که خودروسازهای داخلی تصمیم دارند رخوت چند ساله را کنار بگذارند. برای نمونه اواخر ماه گذشته مدیرعامل سایپا تاکید کرد سایپا پیشرفت زیادی کرده و وقت آن رسیده که ذهنیت گذشته نسبت به...

Bartarinha.ir/
مشخصات فنی خودرو آریا / محصول جدید سایپا زمستان در بازار است؟

مشخصات فنی خودرو آریا / محصول جدید سایپا زمستان در بازار است؟

سایپا سال گذشته از اولین کراس اوور خود با نام آریا رونمایی کرد. این محصول قرار است طبق وعده‌ها، زمستان در بازار باشد. مشخصات فنی خودرو آریا چیست؟

TejaratNews.com/

مشخصات فنی اطلس سایپا / خودروی جدید کی به بازار می‌آید؟

رونمایی از خودروی اطلس سایپا/ نیم‌شاسی جدید سایپا هم‌قیمت پراید است؟

خبر مهم برای سهامداران خساپا / فروش صادراتی سایپا افزایش یافت

خبر مهم برای سهامداران خساپا / فروش صادراتی سایپا افزایش یافت

شرکت ایرانی تولید اتومبیل (سایپا) با نماد خساپا گزارش فعالیت ماهانه دوره یک ماهه منتهی به 30 آبان 1400 خود را منتشر کرد.

TejaratNews.com/

3 برابر شدن فروش سایپا در فروردین 1400 / سایپا چقدر «شاهین» فروخته است؟

سایپا شاهین؛ تعریفی تازه از ایمنی در سایپا

سایپا شاهین؛ تعریفی تازه از ایمنی در سایپا

کیفیت ساخت، دوام، ایمنی و سطح بالای تجهیزات و امکانات رفاهی در خودرو به مساله‌ای بسیار مهم در بازار خودروی کشور تبدیل شده است.

Bartarinha.ir/
افزایش تولید خودرو در سایپا در آبان 1400

افزایش تولید خودرو در سایپا در آبان 1400

مدیرعامل سایپا از افزایش تولید در این گروه خودروسازی در آبان ماه گذشته و 8 ماه سپری شده از سال 1400 در مقایسه با مدت مشابه سال قبل خبر داد.

Bartarinha.ir/

فروش فوق العاده سایپا به زودی آغاز می شود/ تلاش سایپا برای کاهش التهابات بازار خودرو

خودروهای پیش‌فروش سایپا چیستند؟ / قرعه‌کشی سایپا در فردا

خودروهای پیش‌فروش سایپا چیستند؟ / قرعه‌کشی سایپا در فردا

با پایان یافتن مهلت ثبت‌نام در قرعه‌کشی سایپا، مراسم قرعه کشی پیش‌فروش محصولات سایپا، ساعت 13 روز شنبه هشتم آذر ماه با حضور نمایندگان نهادهای نظارتی برگزار می‌شود.

TejaratNews.com/
سهامداران سایپا بخوانند/ افت سایپا در معاملاتی متعادل

سهامداران سایپا بخوانند/ افت سایپا در معاملاتی متعادل

سهامداران سایپا در معاملات امروز بیش از یک میلیارد برگه سهم خرید و فروش کردند و نماد این شرکت افتی 1.7درصدی را تجربه کرد.

EghtesadOnline.com/
انعقاد قرارداد سایپا با 48 مجموعه دانش‌بنیان/ افزایش همکاری سایپا با استارتاپ‌ها

انعقاد قرارداد سایپا با 48 مجموعه دانش‌بنیان/ افزایش همکاری سایپا ...

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا گفت: با هدف بومی‌سازی قطعات مورد نیاز صنعت خودرو با 48 مجموعه دانش بنیان قرارداد همکاری امضا کرده‌ایم.

TasnimNews.com/
عملکرد سایپا در 2 ماه نخست سال 99 / کاهش 25 درصدی تولید خودروی سایپا

عملکرد سایپا در 2 ماه نخست سال 99 / کاهش 25 درصدی تولید خودروی سای...

بر اساس اطلاعات منتشر شده در وبسایت کدال، سایپا در دو ماه نخست 99 توانسته درآمد حاصل از فروش خود را نسبت به سال گذشته 61 درصد افزایش دهد.

TejaratNews.com/
فروش 7.7 هزار میلیاردی سایپا، پارس خودرو ، زامیاد و غیبت سایپا دیزل

فروش 7.7 هزار میلیاردی سایپا، پارس خودرو ، زامیاد و غیبت سایپا دیز...

در حالی سایپا دو روز پیش آمار تولید و فروش شهریور و 6 ماه اول سال را با فروش 4.7 هزار میلیارد تومانی 195 هزار و 610 دستگاه در نیمه اول سال و فروش 36 هزار و 331 دستگاه به ارزش 949 میلیارد تومان اعلام ک...

Sena.ir/
حضور مردم در بورس یک فرصت ملی است/راه‌ نجات بازار سرمایه ترویج سرمایه‌گذاری غیر مستقیم بازگشت شاخص بورس به مدار صعود با 8 هزار واحد رشد "ولیز" 9 واحد آپارتمان را به مزایده گذاشت حسابرس بر گزارش توجیهی افزایش سرمایه "پیزد" نظر داد "نوری" تعمیرات اضطراری دارد/ تعطیلی فعالیت "نوری" به مدت 40 روز وانت آریسان بهبود یافته به زودی تولید می‌شود چراغ آیفکس سبز شد الزام بانک مرکزی برای دریافت «اینماد» خلاف قانون است رشد دسته‌جمعی شاخص‌های منتخب بورس تهران بورس بالاخره سبز شد | افزایش 8 هزار و 486 واحدی شاخص کل بازار خودرو همچنان بلاتکلیف است ریزش صف‌های فروش، نشانه کاهش هیجانات منفی در بورس قیمت پایه محصولات پتروشیمی اعلام شد بورس بالاخره روی سبز را دید/ کورسوی امید در بازار سهام ایجاد شد؟ وضعیت سبد سهام عدالت در 14 آذر ماه کاهش قیمت مرغ رشد 8486 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار به 3.8 هزار میلیارد تومان رسید نحوه تخصیص ارز 4200 تومانی در سال 1401 پایان معاملات امروز شاخص کل با رشد 8 هزار واحدی گام فولاد مبارکه در راستای شفافیت،افزایش کیفیت و حمایت از بنگاه‌ داخلی رقم احتمالی افزایش حقوق کارمندان در سال آینده اعمال اوراق اختیار فروش تبعی "شپاس" به بهمن ماه موکول شد پذیره نویسی اوراق مرابحه عام دولت در نماد "اراد 94" در فرابورس صکوک 10 هزار میلیارد ریالی کرمان موتور عرضه می‌شود شرکت سرمایه گذاری توسعه صنعت و تجارت، سهام سهامداران خود را سه برابر می‌کند راه اندازی سیستم مدیریت کیفیت در مدیریت پشتیبانی بانک ایران زمین مصلحت سهامداران؛ اولویت دولتمردان در تنظیم بودجه 1401 آقای ريیسی! قیمت سکه و دلار باز هم بالا رفت سهامداران کگهر بخوانند / سود کگهر چقدر افزایش یافت؟ موعد تقدیم لایحه بودجه 1401 به مجلس قیمت سکه و قیمت طلا امروز 14 آذر‌ماه قیمت دلار در بازار امروز یکشنبه 14 آذر عرضه خودروهای سازمان اموال تملیکی در بورس کالا بازارگردانی به روش مبتنی بر حراج "وشهر" از فردا حداقل حقوق کارمندان سال آینده 4.5 میلیون تومان می‌شود/سقف معافیت مالیاتی حقوق 5 میلیون تومان قیمت طلا و سکه امروز 14 آذر 1400 50 هزار تن سنگ آهن دانه بندی مهمان امروز بورس کالا فقط یک عرضه برای معامله در بورس انرژی تالار سیمان بورس کالا میزبان 832 هزارتن سیمان بود شاخص کل با رشد 8 هزار واحدی همراه است متوسط قیمت خرید ویلا در گیلان / ویلاهای ارزان قیمت گیلان کجاست؟ اصلاح شرایط ثبت‌نام در نهضت ملی مسکن انتصاب جدید در شرکت مدیریت بازار متشکل معاملات ارز ایران نرخ صرافی ملی امروز 14 آذر 1400 قیمت لیر ترکیه امروز 14 آذر‌ماه / افت ارزش درهم امارات الان زمان مناسبی برای عرضه اولیه نیست / دولت فرصت‌سوزی نکند اقدام فوری برای عرضه خودروهای سازمان اموال تملیکی در بورس کالا اوپک به تنظیم عرضه نفت به بازار ادامه می دهد بهای 13 ارز کاهش یافت/ثبات در نرخ 12 ارز جزيیات عملکرد قوای سه‌گانه در ثبت حقوق و مزایا + سند