تعهد به استراتژی معاملاتی به سهام بنیادین

تعهد به استراتژی معاملاتی به سهام بنیادین

خبر خوش این که این اصلاح مقطعی در مراحل انتهایی خود بوده و ارزشمندی سهام بنیادین ولو با تاخیر درخشش خود را نشان خواهد داد و در این مسیر تعهد به استراتژی معاملاتی و داشتن دیدگاه میان مدت و بلندمدت درخصوص سهام بنیادین و سودآور (دلاری و صادرات محور) یک اصل است.

به گزارش بورس نیوز، روز گذشته شاخص کل کمی مثبت بود. اگرچه شرایط روز گذشته بهتر از دو روز گذشته بود، اما این وضعیت چندان رضایت بخش نشد و حتی شاخص هم وزن منفی شد.

شاخص اندکی مثبت شد، ولی هنوز روند عمومی بازار بهبود قطعی نیافته و واقعیت آن است که بازار هنوز درگیر سیکل اصلاح کوتاه مدت است. به عبارت دیگر بعد از برگشت بازار به روند صعودی از محدوده زمانی اوایل خرداد تا اوایل شهریور به سطح هدف تقریبی 1/586 میلیون واحدی، درگیر سیکل اصلاح (عینی و زمانی) کوتاه مدت بوده و اگرچه هر از گاهی برای بهبود تلاش می‌کند، اما خبر خوش این که این اصلاح مقطعی در مراحل انتهایی خود بوده و ارزشمندی سهام بنیادین ولو با تاخیر درخشش خود را نشان خواهد داد و در این مسیر تعهد به استراتژی معاملاتی و داشتن دیدگاه میان مدت و بلندمدت درخصوص سهام بنیادین و سودآور (دلاری و صادرات محور) یک اصل است.

ادامه مسیر کاهشی قیمت دلار

دلار در روز گذشته در بازار آزاد با با ادامه مسیر نزولی خود به 27 هزار و 360 تومان رسید. دامنه نوسان قیمت دلار در طول معاملات روز گذشته محدود بود، زیرا امید‌ها به شروع زود هنگام دور جدید مذاکرات و آغاز به کار ريیس جدید بانک مرکزی قیمت دلار را کاهشی کرد.

حضور عباس عراقچی در راس تیم مذاکره کننده، با اقبال بازار ارز مواجه شده و حجم فروش، بیشتر با این خبر رشد کرد. سکه نیز هم جهت با کاهش قیمت دلار، روند نزولی را در پیش گرفت و در سطح 11 میلیون و 680 هزار تومان معامله شد.

نفت در بالاترین سطح قیمتی خود

نفت برنت در معاملات روز گذشته با افزایش 1.62 درصدی به بالاترین سطح در 7 سال گذشته یعنی 83.88 دلار در بشکه افزایش یافت.

قیمت نفت خام در حالی افزایش یافت که بحران انرژی گریبانگیر اقتصاد‌های بزرگ جهانی شده و هیچ نشانه‌ای از کاهش آن دیده نمی‌شود. با این حال، حفاران آمریکایی از این افزایش سود می‌برند و هفته گذشته پنج دکل نفتی جدید به مجموع دکل‌های ایالات متحده افزوده شد که پنجمین افزایش هفتگی متوالی به حساب می‌آید.

با فیلترشکن ببینید 1400/07/27 طرح مجلس برای ورود 60 تا 80هزار خودرو چگونه کارت سوخت جدید بگیریم؟ ادعای باکو: مانع صادرات ایران به روسیه نشده‌ایم ورود 60 تا 80 هزار خودروی خارجی از نیمه اول 1401 افزایش قیمت طلا و سکه در بازار/ قیمت دلار و یورو امروز 1400/7/27 اعضای حقوقی هیات مدیره صندوق توسعه انتخاب شدند خانه‌ای برای بعد از خانه‌ی آخرت! برنج از ابتدای آذرماه ارزان می‌شود؟ امکان ثبت نام افراد در سامانه جدید مسکن تسهیل شد جزيیات ثبت‌نام طرح جهش تولید مسکن از فردا تولید لوازم خانگی نباید به سرنوشت خودروی داخلی دچار شود روند صعودی و آرام بورس تا پایان سال 1400 یک خیطی 200 میلیارد تومانی آینده 3 صنعت مهم بورسی در روزهای آینده چه می‌شود؟ برگزاری مجمع " کفرآور " در سومین روز آبان " شکلر " نرخ سود پرک را افزایش داد " خاور " محل افزایش سرمایه را تغییر داد " کساوه " از پروژه تولید کاشی پرسلان رونمایی کرد " سامان " برای فروش یک دستگاه ساختمان وکالت داد فروش اموال مازاد دولت کلید خورد/مهلت یک ماهه دستگاه‌‌ها برای معرفی اموال مازاد رکورد تاریخی قیمت سوخت در فرانسه چند هزار تن سرم در گمرک مانده است؟ سیگنال‌های ريیسی برای بورس چیست؟ رشد حجم و ارزش معاملات کالا‌های زیر مجموعه شستا در بورس کالا اعلام قیمت تخم‌مرغ بسته‌بندی تا پایان هفته مفهوم بازده در سرمایه‌گذاری در مجمع شستا چه گذشت؟ طریقه واریز سود سهام شستا اعلام شد ارزش سهام عدالت امروز 27 مهر‌ماه تسهیلات پرداختی بانک‌ها به بخش های مختلف اقتصادی 58 درصد افزایش یافت سرفصل دوره جدید شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی آغاز شد راهکارهای توازن قیمت ها در بازار وکیوم باتوم و قیر " کهمدا " در مجمع 400 ریال تقسیم کرد 407 درصد افزایش سود خالص "ثشاهد" فردا روز بازگشایی "کساوه" و "پتایر"/"خلنت" و "دروز" آماده انجام معامله شاخص کل بورس به روند صعودی خود ادامه داد با 500 میلیون تومان می‌توان در تهران خانه خرید؟ رشد 12554 واحدی شاخص بورس/ارزش معاملات دو بازار به 11هزار میلیارد تومان کاهش یافت صعود 12هزار واحدی شاخص بورس رشد 12 هزار واحد شاخص کل / کدام گروه عملکرد بهتری داشت؟ وضعیت سبد سهام عدالت در 27 مهر ماه فعالیت اصناف منوط به تزریق واکسن شد سبزپوشی آیفکس در چهارمین روز هفته تداوم حرکت شاخص بورس بر مدار صعودی آغاز واکنش‌ها به تهاتر نفت با چای / «چرا با ارزهای دیجیتال تهاتر نمی‌کنند؟» بورس سبزپوش شد | افزایش 12هزار و 554 واحدی شاخص کل " ومهان " از سهامدارانش دعوت کرد نگاهی به آنچه در مجمع "شستا" گذشت مجمع " شفن " با موضوع افزایش سرمایه