سرمایه‌گذاری 5.4 میلیارد دلاری برای محرومیت‌زدایی/ تفاهم با سازمان بین‌المللی همکاری اسلامی برای کاهش فقر

سرمایه‌گذاری 5.4 میلیارد دلاری برای محرومیت‌زدایی/ تفاهم با سازمان بین‌المللی همکاری اسلامی برای کاهش فقر

ایلنا: مدیرعامل بنیاد برکت با بیان اینکه این مجموعه هزار تسهیل‌گر اقتصادی در سطح کشور دارد، گفت: در بخش شرکت‌های دانش‌بنیان 100 میلیون دلار سرمایه‌گذاری کرده‌ایم و...

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، محمد ترکمانه در مراسم امضای تفاهمنامه جمع جوانان سازمان همکاری اسلامی با بیان اینکه ستاد اجرایی فرمان امام و بنیاد برکت یک نهاد توسعه‌گر است که با اقداماتی توانسته در بخش محرومیت‌زدایی اقدامات و فعالیت موثری را انجام دهد، اظهار داشت: در 16 هزار روستا که70 درصد جمعیت را پوشش می‌دهد فعالیت‌هایی برای محرومیت‌زدایی انجام داده‌ایم و تا کنون برای یک میلیون و 200 هزار نفر شغل ایجاد کرده‌ایم .

وی ادامه داد: ماموریت اصلی این نهاد اشتغالزایی است و در این راستا بیش از 300 هزار طرح اقتصادی در دست اجرا است و با این طرح‌ها توانستیم بنگاه‌های خرد را توسعه دهیم.

مدیرعامل بنیاد برکت با بیان اینکه این مجموعه هزار تسهیل‌گر اقتصادی در سطح کشور دارد، گفت: در بخش شرکت‌های دانش‌بنیان 100 میلیون دلار سرمایه‌گذاری کرده‌ایم و میزان سرمایه‌گذاری ستاد اجرایی فرمان امام در فعالیت‌های اقتصادی منجر به محرومیت‌زدایی 5 میلیارد و 400 میلیون دلار می‌رسد.

ترکمانه درباره همکاری با کشورهای اسلامی برای محرومیت‌زدایی ادامه داد: در مباحث محرومیت‌زدایی و اشتغال با کشورهای اسلامی تفاهم‌نامه‌ای منعقد کردیم و به دنبال کاهش فقر و محرومیت‌زدایی در تمام کشورهای اسلامی هستیم که این اقدام را با اشتراک‌گذاری تجارب انجام می‌دهیم تا چهره فقر از چهره تمام کشورهای اسلامی زدوده شود.

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد