ورود به بازار سرمایه نیازمند صبوری بیشتر نسبت به سایر بازارها است

ورود به بازار سرمایه نیازمند صبوری بیشتر نسبت به سایر بازارها است

بورستهران - ایرنا - یک کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه در شرایط امروز مردم از بورس خسته شدند و اعتماد از بین رفته و شاهد خروج مداوم نقدینگی هستیم گفت: این روند مقطعی است و سرمایه‌گذاران فراموش نکنند که ورود به بازار سرمایه نیازمند صبوری...

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از روابط عمومی فرابورس ایران، "محمد اقبال نیا" به حجم بالای ورود پول حقیقی به بازار سرمایه در سال گذشته اشاره کرد و افزود: با اصلاح بازار این افراد متضرر شدند و طی ماه‌های اخیر شاهد خروج مداوم نقدینگی حقیقی‌ها در بازار هستیم که معادلات، پیش‌بینی‌ها، عرضه و تقاضا را در بازار برهم زده است.

وی در پیش‌بینی روند بازار سرمایه طی روزها و هفته‌های پیش رو گفت: با توجه به مواردی که مطرح شد تا تعیین نتیجه انتخابات، شفاف شدن فضای کابینه و سیاست‌های اقتصادی دولت جدید بازاری نوسانی را شاهدیم.

اقبال نیا تاکید کرد: البته با اصلاح بازار در 10 ماه اخیر و با فرض تثبیت فاکتورهای اقتصادی امروز که نرخ ارز و نرخ بهره هستند، به نظر می‌رسد از این به بعد قیمت سهام ریزش قابل‌توجهی را تجربه نکند چراکه کلیت بازار تقریبا به کف رسیده و از این به بعد با برطرف شدن ابهامات، سرمایه‌گذاران منتظر هستند تا بازار به مسیر واقعی خود بازگردد.

این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به اینکه سرمایه‌گذاران در شرایط رکودی ابتدا جریان سودآوری شرکت‌ها را بررسی می‌کنند، گفت: نباید فراموش کرد که در بازارهای مالی همیشه قیمت سهام باارزش ذاتی منطبق نیست، چراکه بازیگران این بازار مردم هستند که احساسات و هیجان آن‌ها در تصمیم‌گیری‌ها اثرگذار است.

وی ترس و طمع را جزء جدایی‌ناپذیر رفتار سرمایه‌گذاران دانست و ادامه داد: به همین دلیل است که گاهی سهام بسیار ارزنده در قیمت‌های پایین معامله می‌شوند که چنین مواردی اصولا فرصت خوبی برای انتخاب سهام ارزشمند توسط سرمایه‌گذاران حرفه‌ای و بادانش بازار است.

اقبال نیا معتقد است در شرایط امروز مردم از بورس خسته شدند و اعتماد از بین رفته، به همین دلیل شاهد خروج مداوم نقدینگی هستیم که البته این روند مقطعی است. سرمایه‌گذاران فراموش نکنند که ورود به بازار سرمایه نیازمند صبوری بیشتری نسبت به سایر بازارهای سرمایه‌گذاری است.

این کارشناس بازار سرمایه با تاکید بر اینکه درصورتی‌که یک سرمایه‌گذاری با تحلیل و درست در بازار سهام داشته باشیم به‌طورقطع در میان‌مدت و بلندمدت از این بازار منتفع خواهیم شد به روند بازدهی بازارها طی 5 سال و 10 سال اخیر اشاره کرد.

وی افزود: اگر فردی 5 سال گذشته وارد بازار سرمایه شده بود، باوجود همه فرازوفرودهای این سال‌ها، امروز سرمایه‌اش 15 برابر بود که در مقایسه با سایر بازارها مثل مسکن، ارز و طلا بسیار بالاتر است. طلا طی دوره 5 ساله بازدهی کمتر از 10 برابر، ارز 6.5 برابر و مسکن 5 برابر را تجربه کرده است.

اقبال نیا به بازده سرمایه‌گذاری بلندمدت و 10 ساله در بازار سرمایه و سایر بازارهای رقیب هم اشاره کرد و گفت: اعداد در بازه زمانی 10 ساله جذاب‌تر است. به‌این‌ترتیب که اگر شخصی 10 سال گذشته سرمایه‌اش را وارد بازار کرده بود امروز دارایی این فرد 46 برابر بود که در مقایسه با سایر بازارها نشان می‌دهد طلا طی مدت موردبررسی بازدهی 21 برابری، مسکن کمتر از 14 برابر و ارز هم کمتر از 19 برابری داشته است.

این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به اینکه پس‌انداز خانواده‌های ایرانی معمولا در بخش مسکن وارد می‌شود که کمترین بازدهی را در میان سایر بازارها داشته است، گفت: بااین‌وجود مردم یا وارد بازار سهام نمی‌شوند یا درزمانی نامناسب با انتخابی اشتباه وارد می‌شوند و ضرر می‌کنند. فراموش نکنید هرچند باید نسبت به بازار سرمایه نگاه بلندمدت داشت و صبر کرد اما در قدم اول رمز یک سرمایه‌گذاری موفق انتخاب درست، به‌موقع و با تحلیل است.

وی سرمایه‌گذاری در بازار سهام را کاری بسیار تخصصی و پیچیده دانست و افزود: از سال گذشته جمع زیادی از افراد کشور عمدتا به‌صورت مستقیم درگیر بازار سرمایه شدند که اکثر این افراد زمان یا تخصص حضور در این بازار را نداشتند، این گروه برای موفقیت در بازار سرمایه باید به سمت سرمایه‌گذاری‌های غیرمستقیم حرکت کنند.


 

قیمت لحظه‌ای دلار و یورو در بازار + قیمت انواع سکه | افزایش قیمت دلار در نیمه دوم بازار/ نگاه معامله گران به انتخابات 1400

قیمت لحظه‌ای دلار و یورو در بازار + قیمت انواع سکه | افزایش قیمت د...

هر اسکناس دلار آمریکا در صرافی‌های بانکی و مجاز سطح کشور به نرخ 23107 تومان از مردم خریداری می‌شود و در مقابل به قیمت 23574 تومان به متقاضی دریافت یورو فروخته می‌شود که نسبت به روز یکشنبه، 74 تومان گر...

NabzeBourse.ir/
پیش‌بینی بورس 24 خرداد / بورس مثبت می‌شود؟

پیش‌بینی بورس 24 خرداد / بورس مثبت می‌شود؟

بسیاری از کارشناسان بازار معتقدند در بیشتر بازارها روند رکودی حاکم شده است. اما معضل اساسی بازار سرمایه علاوه بر رکود، تحرکات منفی است که در نتیجه اقدامات نادرست دولت و نهاد ناظر در بازار ایجاد شده اس...

TejaratNews.com/

پیش‌بینی بورس 26 خرداد / بازار فردا مثبت می‌ماند؟

پیش‌بینی بورس 12 خرداد 1400 / اثرات مثبت مالیات بر عواید سرمایه بر بورس

پیش‌بینی بورس 12 خرداد 1400 / اثرات مثبت مالیات بر عواید سرمایه بر...

یک کارشناس بازار سرمایه معتقد است؛ جریان نقدینگی در بازار سرمایه خوب نیست و نقطه روشنی برای بالا رفتن حجم معاملات و در نتیجه افزایش ارزش معاملات وجود ندارد.

TejaratNews.com/
پیش‌بینی بورس هفته آخر اردیبهشت 1400 / بازار به تعادل می‌رسد؟

پیش‌بینی بورس هفته آخر اردیبهشت 1400 / بازار به تعادل می‌رسد؟

پیش‌بینی بورس هفته آخر اردیبهشت 1400 از نگاه کارشناسان بازار سرمایه نشان می‌دهد بازار سهام احتمالا روندی متعادل را پشت سر بگذارد.

TejaratNews.com/
بورس در هفته‌ای که گذشت/ زنگ خطر برای بورس به صدا درآمد

بورس در هفته‌ای که گذشت/ زنگ خطر برای بورس به صدا درآمد

بورس در هفته گذشته در روندی مطابق ماه گذشته، کاهشی قرار گرفت و شاخص کل با کاهش 3.4 درصدی به یک کانال پایین تر وارد شد و باید دید حمایت از شاخص کل فعال می شود یا خیر؟

FarsNews.ir/
نیاز اصلی بورس چیست؟ / سیگنالی برای تحرک وجود دارد؟

نیاز اصلی بورس چیست؟ / سیگنالی برای تحرک وجود دارد؟

با توجه به روند تکراری بازار سهام در جریان معاملات فروردین 1400، برخی از سیگنال‌های مثبت برای بازار بی‌اثر شده‌اند. کارشناسان، بازار را در شرایطی می‌دانند که نمی‌توان اظهار نظر تخصصی درباره روند آن ار...

TejaratNews.com/
قیمت دلار و یورو اعلام شد/ نرخ ارز صرافی ملی امروز 1400/2/17

قیمت دلار و یورو اعلام شد/ نرخ ارز صرافی ملی امروز 1400/2/17

امروز جمعه، هفدهم اردیبهشت نرخ ارز در صرافی‌ ملی اعلام شد و بر این اساس قیمت دلار نسبت به آخرین نرخ دیروز تغییری نکرد و بهای دلار در رقم 20643 تومان ثابت ماند.

TejaratNews.com/
پیش‌بینی بورس هفتگی بازار سرمایه / نظر کارشناسان بازار سرمایه درباره روند بازار هفته دوم خرداد 1400

پیش‌بینی بورس هفتگی بازار سرمایه / نظر کارشناسان بازار سرمایه دربا...

در اواخر هفته گذشته بازار سهام روندی متعادل و مثبت را داشت و شاخص کل به محدوده یک میلیون و 109 هزار واحد رسید. باید دید بازار سرمایه در هفته آینده از نگاه کارشناسان بازار سرمایه چه روندی را می‌گذراند؟

TejaratNews.com/

مروری به عملکرد بورس در هفته دوم خرداد 1400

پیش‌بینی بورس چهارشنبه 15 اردیبهشت / بازار در انتظار نتیجه جلسه سران قوا

پیش‌بینی بورس چهارشنبه 15 اردیبهشت / بازار در انتظار نتیجه جلسه سر...

در جریان معاملات امروز بازار سرمایه شاخص کل 13 هزار واحد افت داشت و رکوردی دیگر در افت شاخص کل زده شد. بازار امروز تحت تاثیر کاهش نرخ دلار و ابهامات در نتیجه مذاکرات برجام بود. به گفته یک کارشناس بازا...

TejaratNews.com/

پیش‌بینی بورس 28 اردیبهشت / صف‌های فروش فردا جمع می‌شوند؟

دومین عرضه اولیه امسال بورس آخر هفته انجام می‌شود

دومین عرضه اولیه امسال بورس آخر هفته انجام می‌شود

دومین عرضه اولیه بورس در سال جاری،‌ مربوط به شرکت لیزینگ کارآفرین در روز چهارشنبه انجام می‌شود.

TejaratNews.com/
ریزش قیمت دلار در بازار سرعت گرفت/ جدیدترین قیمت ارز در بازار امروز 12 اردیبهشت 1400/ سکه ارزان تر شد

ریزش قیمت دلار در بازار سرعت گرفت/ جدیدترین قیمت ارز در بازار امرو...

نرخ خرید و فروش دلار و سایر ارزها در بازار امروز با سرعت بیشتری همراه شده است. این در حالی است که سیگنال های برجامی و غیراقتصادی، از مهم ترین عوامل تاثیرگذار بر روند کنونی بازار است.

NabzeBourse.ir/
هشدار ورود بورس به دوره رکود / آیا مذاکرات بازار را نجات می‌دهد؟

هشدار ورود بورس به دوره رکود / آیا مذاکرات بازار را نجات می‌دهد؟

کارشناسان بازار سرمایه درباره تاثیرات برجام در بازار نظرات مختلفی دارند و برخی معتقدند برجام اگر نتیجه نهایی و بزرگی داشته باشد شاید بتواند به نفع روند بورس باشد.

TejaratNews.com/
مهم‌ترین سیگنال‌های بورسی پس از انتخابات کلاهبرداران رمزارزی در کمین مردم اجاره‌های تا 5میلیون در بازار املاک مسکونی ال‌جی فروشنده آیفون می‌شود؟ پیش‌بینی هفته آخر خرداد 1400 از نگاه تحلیلگران بازار سرمایه مدیرعامل گروه سایپا رای خود را به صندوق انداخت قیمت خودرو چه تغییری کرد؟ کرونا بنادر جنوب چین را از کار انداخت مسیر قیمت دلار بعد از انتخابات 1400/ پیش‌بینی 5 کارشناس از آینده بازار ارز جدیدترین قیمت کنسول‌های بازی و لوازم جانبی دلار به کانال 23 هزارتومانی باز می‌گردد؟ گرانی رینگ خودرو؛ قیمت‌ها 4 تا 8برابر شد! مدل 2022 سریع‌ترین پورشه جهان رونمایی شد پیش‌‌بینی قیمت طلا در هفته اول تیر/ ریزش بهای جهانی طلا چین در یک قدمی ارز دیجیتال ملی قیمت سبد نفتی اوپک کاهش یافت رقابت داغ برای خرید بنزین در بورس انرژی فهرست پروازهای خارجی ایران اعلام شد پیش‌بینی بورس شنبه 29 خرداد / بازار نوسانی و رنج خواهد بود آغاز رسمی فروش خودرو شاسی بلند فیدلیتی تاب‌آوری اقتصاد ایران در وضعیت نامطلوب حال و هوای بازار مسکن در جنوب پایتخت + قیمت پیش‌بینی قیمت خودو در هفته اول تیر / افزایش تقاضا برای خرید خودرو ورق قیمت‌ها در بازار سکه و طلا برگشت قیمت گوشت قرمز در بازار بورس در هفته‌ای که گذشت/ سهامداران منتظر مشخص شدن نتایح انتخابات تهدید جدی صادرات گاز ایران/ بازار عراق از دست می‌رود؟ یک هفته با صنایع بورسی سیمان زنجان و سیمان سفید نی ریز هم بورس کالایی شدند 3 قطعه زمین به زودی روی تابلوی بورس کالا می‌رود یک هفته با بورس کالا کارنامه تجارت خارجی ایران در سال 99 منتشر شد اگر روحانی نبود| قیمت‌گذاری دستوری بلای جان بازار سرمایه/ ریسکی که دولت به شرکت‌های بورسی تحمیل می‌ک... رشد شانه‌ به شانه دلار و سکه/ بورس از رقابت پا پس کشید! بورس، گزینه‌ای معقول برای سرمایه‌گذاری در سال 1400 آخرین قیمت طلا پیش از امروز 28 خرداد / بازار طلا در روز انتخابات چگونه است؟ آخرین قیمت دلار پیش از امروز 28 خرداد / دلار در روز انتخابات چگونه است؟ روند هفتگی صندوق‌های دولتی هفته آخر خرداد 1400 عرضه مرغ بالاتر از قیمت مصوب/ دستگاه‌های ناظر پاسخگو باشند معرفی 4 واحد متخلف تولید فراورده‎‌های گوشتی + اسامی ابلاغ آیین‌نامه اجرایی طرح ملی مسکن/ وام ساخت چقدر است؟ عینک هم‌قیمت ربع سکه شد / گرانی، تعمیر عینک را زیاد کرد رستوران هات‌پات چینی با ظرفیت 7200مشتری آغاز فروش فوق‌العاده 4 محصول زامیاد از شنبه اعلام جزيیات فروش نقدی خودرو فیدلیتی + جدول خبر خوش در مجمع/ "شپترو" از زیان‌دهی و ماده 141 خارج شد بررسی بازارها نسبت به انتخابات سال 96 / کدام بازار 1300 درصد رشد کرده است؟ ارايه 2 طرح ویژه برای حمایت از بورس امروز سکه چقدر شد؟ / قیمت دلار و یورو امروز 1400/3/27 بنیانگذار علی بابا، نقاش می‌شود؟

در حال بارگیری...