شناسایی و تامین زمین برای احداث 700 هزار واحد زمین در شهرهای جدید

شناسایی و تامین زمین برای احداث 700 هزار واحد زمین در شهرهای جدید

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید گفت: یکی از اقدامات مهم در سال 1401، شناسایی و تامین زمین برای 700 هزار واحد مسکونی در...

به گزارش خبرگزاری برنا؛ علیرضا جعفری مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید در تشریح اقدامات مهم عملکردی شهرهای جدید کشور در سال جاری، توضیح داد: یکی از اقدامات مهم در سال 1401، شناسایی و تامین زمین برای 700 هزار واحد مسکونی در شهرهای جدید و شهرک‌های مسکونی و آغاز عملیات اجرایی 200 هزار واحد مسکونی و 100 هزار واحد ویلایی و واحدهای تجمیعی است.

تکمیل و تحویل 24 هزار واحد مسکونی مهر

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید با اشاره به تکمیل و تحویل بیش از 24 هزار واحد مسکونی مهر تصریح کرد: از این تعداد 16 هزار و 900 واحد شامل 10 هزار واحد در پردیس، 2 هزار و 800 واحد در پرند، 2 هزار و 300 واحد در هشتگرد و مابقی در گلبهار که با تعیین تکلیف، ایوانکی و صدرا 500 واحد و 400 واحد هم در شهر جدید اندیشه تا پایان سال افتتاح و به بهره‌برداری خواهد رسید و بخش عمده مابقی نیز تا تابستان 1402 افتتاح خواهد شد.

پیگیری تولید 16 هزار واحد مسکونی در 12 استان

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین تصریح کرد: پیگیری ایجاد 16 هزار واحد مسکونی در 12 استان که هدف اساسی در این مسیر بهره‌برداری از ظرفیت شهرهای جدید است، و فرصتی بی‌نظیر در حوزه سرمایه‌گذاری در شهرهای جدید خواهد بود.

مطالعه و برنامه‌ریزی برای احداث 48 شهرک مسکونی در 11 استان

جعفری همچنین با اشاره به ساماندهی بانک اطلاعات املاک در سراسر کشور گفت: مطالعه و برنامه‌ریزی 48 شهرک مسکونی در 11 استان و ثبت درخواست بیش از 90 هزار شهرک خصوصی در سامانه در این راستا صورت گرفته است، علاوه بر این هوشمندسازی و بهره‌گیری از شرکت‌های دانش بنیان با توجه به ظرفیت شهرهای جدید هم در دستور کار قرار دارد.

وی در ادامه با اشاره به صدور پروانه بهره‌برداری اولین شهرک مسکونی خصوصی کشور در استان بوشهر بیان کرد: در زمینه شهر مولد که مورد تاکید معاون اول ريیس‌جمهور بوده، با همکاری وزارت جهاد کشاورزی، کارگروه مشترکی شکل گرفته و تفاهم‌نامه‌ای تهیه شده است.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید ادامه داد: استحصال 21 هزار و 600 هکتار زمین در قالب شهرهای جدید و 10 هزار و 600 هکتار زمین در قالب شهرک‌های مسکونی نیز از موضوعاتی بود که در سال جاری پیگیری شد.

جعفری با تاکید بر موضوع هویت‌بخشی به شهرهای جدید گفت: نگاه آسیب‌شناسی نسبت به موضوعات اجتماعی و فرهنگی و دغدغه ایجاد شهرهایی با الگوی معماری ایرانی_ اسلامی از موضوعات مهمی است که باید در دستور کار جدی قرار گیرد و برنامه‌های جامعی در این زمینه تدوین و قرارگاه توسعه اجتماعی و فرهنگی راه‌اندازی شده که استفاده از ظرفیت گروه‌های جهادی در آن لحاظ شده است.

وی ادامه داد: در موضوعات هوشمندسازی، مدیریت انرژی، موضوع فاضلاب، مدیریت آب، بازگردانی آب و حتی سوخت بحث‌های جدی وجود دارد که باید پیگیری شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: طبق عملکرد کلی یک‌میلیون و 242 هزار نفر در سامانه، متقاضی دریافت مسکن طرح نهضت ملی مسکن بودند که از این تعداد 371 هزار نفر حايز شرایط شده و 172 هزار نفر تایید نهایی به منزله افتتاح حساب داشتند که از این تعداد، 97 هزار و 645 نفر واریزی 40 میلیون داشتند.

جعفری گفت: مشکل اصلی این است که 87 درصد متقاضیان در 6 شهر اصلی بودند که باید در این زمینه تامل جدی داشت، چرا که کسری‌ها کاملا مشخص است.

وی تصریح کرد: 211 هزار و 820 واحد طرح نهضت ملی مسکن در حال ساخت است، علاوه براین طرح، 49 هزار و 370 واحد در رابطه با بحث مشارکتی‌ها مطرح است، که برای طرح نهضت ملی مسکن 201 هزار واحد و برای مشارکتی‌ها هم 31 هزار واحد تامین زمین و قرارداد بسته شده، اما در حوزه ارزیابی بانک‌ها در سال جدید باید شرایط تسهیل شود.

به گزارش شرکت عمران شهرهای جدید، معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به ظرفیت قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) تصریح کرد: 23 هزار واحد پیشرفت فیزیکی داشته اما مشکل اصلی این است که مدل قرارگاه باید مشخص شود که درگاه 1 تا 4 که توان پرداخت ندارند و آورده اولیه نداشته‌اند در این چارچوب تعریف شود.

اعطای سهام عدالت به جاماندگان سرانجام عملیاتی خواهد شد؟ چرا پول انصرافی‌های خرید خودرو آزاد نمی شود؟ درآمد نفتی سال 1401 ایران، معادل سود یک ماه شرکت عربستانی خیز برداشتن قیمت میوه در بازار/ میوه گران می شود؟ روایت اکونومیست از سقوط ریال؛ در طول یک دهه ریال 94 درصد سقوط کرد! تورم وارد عصر جدیدی شده است/ مسگری: دستیابی به تورم 20 تا 30 درصدی در حد آرزو می‌ماند رشد 34 هزار واحدی شاخص بورس در آخرین روز معاملاتی هفته «گرانی»کام مسافران نوروزی را تلخ کرد/دشواری اسکان در سرما و باران بورس به سقف تاریخی نزدیک شد آخرین وضعیت بدهی‌‎های خارجی ایران به دلار و یورو واکنش سازمان برنامه به تاخیر در پرداخت حقوق شب عید معلمان/ هزینه‌ها از سقف قانونی عبور کرده بود/ 24 ... علت تاخیر در پرداخت حقوق شب عید معلمان مشخص شد رشد پول به بیش از 70درصد رسید! / چرا رشد نقدینگی کم اما تورم زیاد شد؟ صعود 34 هزار واحدی شاخص بورس هزینه زندگی چطور با یک همبرگر اندازه‌گیری می‌شود؟ رشد 11.6 درصدی بخش صنعت در پاییز 1401/ بالاترین نرخ رشد فصلی صنعت در 5 سال گذشته ثبت شد شاخ و شانه کشیدن مرسدس بنز برای تسلا/ عکس افزایش صادرات و واردات گمرکی هیچگونه اختلالی در سامانه های خدمات دهی بیمه سلامت وجود ندارد/ رصد و نظارت لحظه ای وزارت بهداشت بر ا... موافقت‌نامه و شرایط عمومی قرارداد‌های واگذاری (فاکتورینگ) ابلاغ شد انتقاد از امضای یک مصوبه غیرقانونی/ تلاش کارگران برای ابطال دستمزد 1402 هشدار سطح قرمز برای کاهش شدید دما و خسارت به صنعت کشاورزی ریل‌گذاری صنعت آب و برق برای توسعه اقتصاد کشور ملاک ابقاء یا حذف مدیران در سال جدید رضایتمندی عمومی است پاسخ ارسالی نماینده سهامداران شرکت پدیده در هیات مدیره "گشان" به انتشار یک گزارش نرخ دلار و یورو در مرکز مبادلات ارزی افزایش 2.7 واحد درصدی پایه پولی و کاهش 5.7 واحد درصدی نقدینگی در دی ماه 1401 جهشی دیگر در بازار سهام/ بورس به سقف تاریخی نزدیک شد کارگران برای ثبت نام مسکن کجا بروند؟ متوسط نرخ دلار در دی ماه 1401 اعلام شد نوسان نرخ سکه در کانال 31 میلیون تومان قیمت انواع سکه و ارز/ دلار صرافی 42150 تومان جریمه 160 میلیون دلاری گوگل در هند تایید شد سرویس پرداخت قسطی اپل راه‌اندازی شد کاهش رشد نقدینگی در 10 ماهه اول سال گذشته مصرف بنزین خودروهای داخلی 2برابر استاندارد جهانی است/ برآورد قاچاق روزانه 10 میلیون لیتر گازويیل 80 درصد پروازها بدون تاخیر انجام می‌شود رشد 34 هزار واحدی شاخص کل بورس کدام جاده‌ها در روزهای پایانی تعطیلات یک‌طرفه است؟ فروش بلیت قطارهای نیمه دوم فروردین فردا آغاز می‌شود تداوم روند صعودی "شپدیس" دلار 40 هزار و 200 تومان اعلام شد نوبرانه‌ای که از فرانسه به تهران آمد/ پای خوشمزه‌ترین دسر جهان چطور به ایران باز شد؟ سهم ایران از بازار 188 میلیارد دلاری عربستان با برقراری روابط چقدر است؟ افزایش حداقلی دستمزد کام کارگران را تلخ کرد تکمیل واحدهای باقیمانده مسکن مهر در شهرهای جدید تا پایان تابستان تمدید پرداخت وام کمک ودیعه مسکن تا پایان شهریور 1402 رشد 31 درصدی تامین مالی از طریق فرابورس نرخ دلار در بازار آزاد باز هم بالاتر رفت "وسینا" همسو با بانکداری درست