عرضه گازويیل آمریکا 106 میلیون بشکه کمتر از معمول

عرضه گازويیل آمریکا 106 میلیون بشکه کمتر از معمول

براساس آمار اداره اطلاعات انرژی آمریکا، عرضه گزويیل در این زمان از سال برای این مشتقات نفتی، 106 میلیون بشکه کمتر از حد معمول و تقریبا به اندازه سال 1951 است، زمانی که جمعیت آمریکا کمتر از نیمی از 332 میلیون فعلی بود.

بورس نیوز: گزارش‌ها نشان می‌دهد که کاهش روزافزون ذخایر گازويیل در آمریکا مشکلات مربوط به حمل و نقل این کشور را چند برابر کرده و آشفتگی زیادی را در بازار سوخت آمریکا به وجود آورده است.

براساس آمار اداره اطلاعات انرژی آمریکا، عرضه گزويیل در این زمان از سال برای این مشتقات نفتی، 106 میلیون بشکه کمتر از حد معمول و تقریبا به اندازه سال 1951 است، زمانی که جمعیت آمریکا کمتر از نیمی از 332 میلیون فعلی بود.

سی ان بی سی نیز در این ارتباط گزارش می‌دهد که قیمت گازويیل برای تحویل در ماه نوامبر 33 درصد افزایش یافته و انتظار می‌رود این افزایش ادامه داشته باشد. بیشترین کمبود گازويیل در منطقه شمال شرق آمریکا از جمله در نیویورک و نیوانگلند ثبت شده است.

گزارش‌ها نشان می‌دهد که برخی از عوامل افزایش تقاضای گازويیل به دلیل عدم امکان انتقال هیدروکربن از طریق رودخانه می‌سی سی پی است که در حال حاضر با خشکسالی مواجه است و همچنین تهدید به اعتصاب راه آهن نیز به افزایش تقاضا برای گازويیل دامن زده است.

در حال حاضر گفته شده که پالایشگاه‌های ساحل شرقی در ماه‌های ژوين و ژويیه با 100 درصد ظرفیت تولید گازويیل خواهند داشت، اما بعید است افزایش ساعات کاری این پالایشگاه‌ها بتواند کمبود فعلی سوخت گازويیل را تامین کند.

در عین حال افزایش قیمت گازويیل در آمریکا باعث شده تا تاجران سوخت، نفتکش‌های خود به مقصد اروپا را به سمت ایالات متحده اعزام کنند، زیرا قیمت گازويیل در آمریکا در حال حاضر بالاتر از اروپاست و عرضه گازويیل در آمریکا با سود بیشتری همراه است.

به عنوان نمونه «نفتکش تاندرکت» که در اصل عازم مقصد هلند بود، پس از بارگیری در خاورمیانه با حدود 650 هزاربشکه (معادل 27 میلیون گالن) گازويیل، بار خود را در نیویورک تخلیه کرد.

با وجود این وضعیت، اما همچنان تامین گازويیل در آمریکا در سطح بحرانی است و هنوز مقامات این کشور راهی برای این کسری زیاد سوخت پیدا نکرده اند.

زمان پرداخت مرحله اول سود سهام عدالت اعلام شد | سود سهام عدالت چقدر است؟ پیش بینی بورس فردا 19 آذر 1401 | کدام گروه‌ها مثبت و کدام منفی معامله خواهد شد؟ زمان واریز حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی پیش‌بینی یک اقتصاددان درباره بودجه سال آینده در هفت ماه سال جاری چقدر سهام در بورس معامله شد؟ 10 خبر مهم برای بورس فردا 19 آذرماه | خبری برای سهامداران خپارس پیش‌بینی یک اقتصاددان درباره بودجه سال آینده/ حاتمی‌یزدی:... سود سهام عدالت اواسط دی ماه واریز می‌شود زمان واریز مرحله اول سود سهام عدالت اعلام شد اعلام زمان واریز مرحله نخست سود سهام عدالت | مرحله دوم کی واریز می شود؟ اگر زمان رانندگی بنزین تمام شد، چه کنیم؟ سهم کدام بانک‌ها از تراکنش های شبکه پرداخت بیشتر است؟ با 4میلیارد تومان کجای تهران می‌شود خانه خرید؟ کاهش هزینه کشاورزان با حمایت از ارقام کشاورزی پربازده با 4 میلیارد تومان کجای تهران می شود خانه خرید؟ از بازار میوه شب یلدا چه خبر؟ از بازار میوه شب یلدا چه خبر؟| هر کیلو انار، خرمالو، نارنگی و هندوانه چند؟ یک ساز‌و‌کار جالب اقتصادی؛ اثر سوپر استار قیمت انواع شیر کم چرب در بازار +جدول تامین اجتماعی، بانک و مالیات بزرگترین مشکلات تولید/ قیمت سیمان در بورس کالا کاهشی است/ اجازه واردات ... مقایسه 50 ساله اقتصاد ایران، ترکیه و عربستان رشد قیمت بیت کوین/قیمت به کانال 17 هزار دلاری برگشت آسمان 11 استان بارانی و برفی می‌شود زمان واریز مرحله نخست سود سهام عدالت اعلام شد کاهش هزینه کشاورزان با حمایت از ارقام کشاورزی پربازده لایروبی بنادر شمالی کشور با فناوری جدید زمان واریز مرحله نخست سود سهام عدالت اعلام شد نسخه رییس بانک مرکزی برای ساماندهی بازار ارز/ نرخ دلار... قیمت یک خانه 100 متری در نیاوران چند؟ افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی چه زمانی اعمال می‌شود؟ خرید طلای کارکرده به صرفه تر است یا طلای نو؟ جزییات زمان واریز حقوق بازنشستگان اعلام شد روند ریزش قیمت نفت متوقف شد پیش بینی قیمت ها در بازار طلا و سکه | حباب سکه چقدر زیاد شد؟ آغاز پرداخت 38 هزار میلیارد تومان از مطالبات بازنشستگان فراخوان جذب نیروهای تازه در صنعت نفت/ 17 هزار نیروی صنعت نفت تا 1408 بازنشسته می‌شوند 5 ابرچالش وزیر جدید راه و شهرسازی/ تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام 50 سال زمان می‌خواهد! قیمت آپارتمان های صد متری در نیاوران چقدر است؟‌ اگر پاداش بازنشستگی را دریافت نکرده اید بخوانید سرمایه گذاری و توجه به منابع انسانی را رها نمی کنیم/تولید صیانتی روزانه 5 میلیون بشکه نفت تحقق یافتن... تصویری از فقر؛ معاوضه وسایل خانه با برنج و مرغ ورود 8 فروند شناور تازه نفس به ناوگان کشتیرانی دریای خزر هماهنگی کامل وزارت صمت با وزارت نفت در بخش گاز صنایع زمان واریز حقوق بازنشستگان اعلام شد سایپا سهند یا ساینا اس، کدام ماشین بهتری است؟ / عکس اتلاف 55 درصدی آب در کشاورزی و 30 درصدی در شرب آیا مسکن بالاخره از زنجیر رکود تورمی خلاص می‌شود؟ 2000 قطعه زمین به متقاضیان واگذار شد تجربه تامین مواد اولیه فولادی‌ها در صنایع پتروشیمی بیت کوین کانال عوض کرد