ضربه جدید چین به بازار ارزهای دیجیتال

ضربه جدید چین به بازار ارزهای دیجیتال

دولت چین استخراج رمزارز را به پیش‌نویس «فهرست ممنوعه» فعالیت‌های تجاری شهروندان خود اضافه کرده است. این اقدام منجر به ریزش جدید در بازار ارزهای دیجیتال خواهد شد. جنگ چین علیه رمزارزها ممکن است در آینده‌ای نزدیک به ممنوعیت وسیع‌تری برای استخراج ارزهای دیجیتال منجر شود.

دیده بان ایران: دولت چین استخراج رمزارز را به پیش‌نویس «فهرست ممنوعه» فعالیت‌های تجاری شهروندان خود اضافه کرده است. این اقدام منجر به ریزش جدید در بازار ارزهای دیجیتال خواهد شد.

رویترز نوشت؛ دولت چین استخراج رمزارز را به پیش‌نویس «فهرست ممنوعه» خود اضافه کرده است. مواردی که به این فهرست اضافه می‌شود، سرمایه‌گذاری چه توسط شهروندان چینی و چه خارجی در صنایع خاص را محدود یا ممنوع می‌کند.

کمیسیون توسعه و اصلاحات چین تا 14 اکتبر اظهارنظر عمومی را روی این لیست ارايه خواهد کرد. اما شک برانگیز است که این ورودی عمومی رویکرد رمزارزها را تغییر دهد.

چین معاملات در بازار ارزهای دیجیتال را غیرقانونی می‌داند و معتقد است که آن‌ها باعث افزایش پولشویی و دیگر جرایم مالی می‌شود. با این حال چینی‌ها رمزارز مخصوص خودشان را به ارزش 8 میلیون دلار آزمایش کرده‌اند و این نشان می‌دهد دولت این کشور آسیایی به دنبال رمزارز ثابتی است که بتواند خودش مستقیما آن را کنترل کنید.

چیزی که ماهیت ارزهای دیجیتال را زیر سوال می‌برد. این درحالیست که ایلان ماسک به عنوان یکی از حامیان بزرگ ارزهای دیجیتال گفته است که هیچ دولتی نمی‌تواند رمزارزها را نابود کند!

تصمیم جدید چینی‌ها می‌تواند فعالیت در بازار ارزهای دیجیتال را در این کشور عملا غیرفعال کند و این یعنی یک و نیم میلیارد شهروند چین نمی‌توانند عملا دست به معاملات ارزهای دیجیتال بزنند. از زمان اعلام جنگ دولت چین با رمزارزها، قیمت بیت کوین با افزایش 30 درصدی همراه شده است. این ممنوعیت در معاملات ممکن است باعث به وجود آمدن موج دوم تغییر قیمت‌ها در رمزارزها شود. اکنون این سوال در ذهن بسیاری از معامله‌گران به وجود آمده است که آیا ارز دیجیتال رسمی دولت چین می‌تواند بازار را به هم بزند یا خیر؟

local_offerبرچسب‌ها:
اتفاق عجیب در تجارت نفتی ایران و چین / عربستان جایگزین ایران شد!

اتفاق عجیب در تجارت نفتی ایران و چین / عربستان جایگزین ایران شد!

چین با ایران قرارداد همکاری 25ساله دارد اما خرید نفت از ایران را 11 میلیارد دلار کاهش داده و عربستان را جایگزین ایران کرده است.

TejaratNews.com/
چینی‌ها خرید نفت ایران را متوقف می‌کنند؟/ «چین نفت ایران را ارزان می‌خرد یا مفت؟»

چینی‌ها خرید نفت ایران را متوقف می‌کنند؟/ «چین نفت ایران را ارزان ...

رویترز ادعا کرده بود که آمریکایی‌ها در حال مذاکره با چین هستند و قصد دارند با رایزنی چین را قانع کنند تا نفت کمتری از ایران بخرد.

TejaratNews.com/
بحران جدید در چین و تاثیر ویرانگر آن بر جهان

بحران جدید در چین و تاثیر ویرانگر آن بر جهان

دو بحران در چین به وجود آمده است که تاثیر ویرانگری بر جهان دارد.

Bartarinha.ir/

چین نفت ایران را ارزان می‌خرد؟ / صادرات نفتی به چین متوقف شد؟

چرا چین به داد ایران نرسید؟

ادامه قطع برق در شمال شرقی چین

ادامه قطع برق در شمال شرقی چین

قطع برق در استان‌های شمال شرقی چین وارد هفته دوم شده است.

Irinn.ir/
قطر با چین قرارداد 15ساله فروش گاز امضا کرد

قطر با چین قرارداد 15ساله فروش گاز امضا کرد

شرکت ملی نفت و گاز قطر (قطر پترولیوم) اعلام کرد که بر اساس این قرارداد طرف چینی سالانه سه میلیون و 500 هزار تن گاز طبیعی مایع در طول 15 سال دریافت می‌کند.

Bartarinha.ir/
چین مثل گذشته نفت ایران را نمیخرد!

چین مثل گذشته نفت ایران را نمیخرد!

سید حمید حسینی عضو اتاق بازرگانی در روزنامه اعتماد نوشت: به تازگی آماری از میزان صادرات نفت ایران به چین منتشر شده که نشان‌دهنده کاهش مبادلات انرژی میان تهران و پکن است.

Bartarinha.ir/
کشف مزرعه استخراج ارز دیجیتال در پردیس

کشف مزرعه استخراج ارز دیجیتال در پردیس

فرمانده انتظامی ویژه شرق استان تهران با بیان اینکه کارشناسان امر ارزش ریالی دستگاه های کشف شده را 30 میلیارد ریال برآورد، خاطرنشان کرد: در این رابطه پرونده مقدماتی تشکیل وجهت اعمال قانون به اداره تعزی...

Bartarinha.ir/
چین به استقبال مدیر هواوی رفت

چین به استقبال مدیر هواوی رفت

منگ وانژو، مدیرمالی شرکت هواوی پس از بیش از 1000 روز بازداشت خانگی در کانادا، بدنبال توافق با دادستانهای آمریکایی برای حل و فصل پرونده کلاهبرداری علیه وی روز شنبه به چین بازگشت و مورد استقبال قرار گرف...

Bartarinha.ir/
سقوط 5درصدی بیت‌کوین درپی حمله چین

سقوط 5درصدی بیت‌کوین درپی حمله چین

در پی اعلام بانک مرکزی چین برای اعمال محدودیت‌های بیشتر برای ارزهای دیجیتال، ارزش بیت‌کوین در روز جمعه نزدیک به پنج درصد سقوط کرد.

Bartarinha.ir/
کاهش 90 درصدی فروش نفت به چین/«باید کالای باارزش را با التماس بفروشیم»

کاهش 90 درصدی فروش نفت به چین/«باید کالای باارزش را با التماس بفرو...

بنا بر آمار منتشر شده اتاق بازرگانی تهران، میزان صادرات نفت ایران به چین در هفت ماه اول سال 2021 حدود 11 میلیون دلار بوده و حدود 90 درصد کاهش داشته است. این در حالی است که تا پیش از این کشور چین، یکی ...

TejaratNews.com/
اتاق بازرگانی نباید آمار فروش نفت به چین را منتشر می‌کرد!

اتاق بازرگانی نباید آمار فروش نفت به چین را منتشر می‌کرد!

آمار منتشر شده از سوی گمرگ چین و رویترز خبر از کاهش 90 درصدی صادرات نفتی ایران به چین می‌دهد. با این حال حریری، رییس اتاق ایران و چین در همین باره می‌گوید: آمار منتشر شده به دلیل تحریم‌ها دقیق و کامل ...

TejaratNews.com/
شرکت‌های برق چین به مرز ورشکستگی رسیدند

شرکت‌های برق چین به مرز ورشکستگی رسیدند

صنعت نیروی چین در وضعیت بغرنجی گرفتار شده است.

Bartarinha.ir/
تولیدکنندگان تایر 48 ساعته مستندات ارايه کنند قیمت مرغ برای مصرف کننده: کیلویی 31هزار تومان راغفر: با حذف ارز 4200 تومانی آبان 98 تکرار می‌شود جزيیات دقیق ثبت‌نام در جهش مسکن + لینک‌های دسترسی پرکشیدن کالاهای اساسی از سفره‌ی مستمری‌بگیران قیمت تایر افزایش می‌یابد؟ معاملات الگوریتمی، چاقوی دولبه برای بورس شرایط جدید پیش فروش محصولات ایران خودرو اعلام شد بنزین گران نمی‌شود/ 3000 تومان قیمت واقعی بنزین است؟ عربستان در این بازار مهم نفتی جایگزین ایران شد تخفیف بیمه شخص ثالث خودرو منتقل می‌شود؟ پرواز ارز‌های دیجیتال با پرچمداری بیت‌کوین فملی 156 درصد سود بیشتری ساخت کارشناسان می‌گویند نفت به 200 دلار هم می‌رسد بورس‌بازها منتظر اقدامات تیم مدیریتی جدید هستند 10 هزار ثبت نام موفق در سامانه تقاضای مسکن کلاهی برای بورس 3 پیش‌بینی کارشناسان از آینده بورس / کدام گروه‌ها رشد بیشتری دارند؟ «وملل» تبدیل به بانک می‌شود بیت کوین به مرز 64 هزار و 500 دلار رسید صادرات گوجه فرنگی آغاز شد / گوجه فرنگی ارزان می‌شود هفته گیج کننده بورس/ حقیقی‌ها فروشنده بودند بدون خلق پول پرداخت‌های ماهیانه را انجام می‌دهد بورس هفته را با چراغ قرمز به پایان برد بروزرسانی رایگان شماره شبای 633 هزار سهامدار 3 بانک ادغامی خرید و فروش امتیاز طرح ملی مسکن ممنوع شد رشد 180 درصدی درآمد شرکت‌های بورس نرخ بهره و تاثیر آن بر تصمیمات سرمایه‌گذار تکلیف سهام عدالت فوت شدگان چه شد؟ آیا می‌توان قیمت‌گذاری دلار را حذف کرد؟ / خطر افزایش قاچاق ثبت‌ نام، احراز هویت سامانه سجام، اعتبارسنجی و ده‌ها خدمات کاربردی دیگر با سوپر اپلیکیشن تاپ مجمع " شتوکا " نزدیک است " اعتلا " در مجمع به افزایش سرمایه رسید گردهمایی سهامداران " ولشرق " در نهمین روز آبان آخرین خبرها از پرداخت سود " شستا "/زمان پرداخت سود " شستا " تغییر کرد انتشار اوراق بدهی " ثتران " جهت تامین مالی یک پروژه " غپینو " از افزایش نرخ خرید مواداولیه گفت افزایش‌سرمایه 61 درصدی از سود انباشته جزيیات جدید برای متقاضیان مسکن/ چه کسانی می‌توانند ثبت‌نام کننند؟ ارزش سهام عدالت 28 مهرماه مدارک مورد نیاز برای ثبت‌نام مسکن امکان ثبت‌نام مجرد‌ها در طرح ملی مسکن ورود کامیون‌های ایرانی به قره‌باغ ممنوع شد از دکل گمشده چه خبر؟ اتفاق عجیب در تجارت نفتی ایران و چین / عربستان جایگزین ایران شد! افت شاخص بورس در آخرین روز معاملاتی مهر آخرین وضعیت 6 هزار کامیون دست دوم افت 13 هزار واحدی شاخص کل بورس / هفته آینده بازار مثبت می‌شود؟ وضعیت سبد سهام عدالت در 28 مهر ماه بازدهی منفی 17 درصدی پالایشی در سال جاری