آلمانی‌ها هم به دنبال خرید خانه در ترکیه هستند!

آلمانی‌ها هم به دنبال خرید خانه در ترکیه هستند!

شهروندان آلمانی امسال برای نخستین بار به پنجمین گروه خارجی بزرگ خریدار خانه در ترکیه تبدیل شده اند.

ایسنا: کاهش محدودیت‌های کرونایی در ترکیه باعث شده تا تمایل اتباع خارجی برای خرید خانه در ترکیه افزایش داشته باشد؛ به گونه‌ای که طبق اعلام مرکز آمار این کشور، در ماه آگوست، میزان خرید خانه توسط اتباع خارجی نسبت به مدت مشابه سال قبل 17.4 درصد افزایش داشته و به 1880 واحد رسیده است. پس از کاهش ارزش پول ملی ترکیه، جذابیت خرید خانه توسط خارجی‌ها بیشتر شده است.

از کل 59 هزار و 166 خانه فروخته شده، استانبول محبوب‌ترین شهر برای خرید خانه بوده و طی یک سال اخیر 11 هزار و 356 مورد از کل معاملات مسکن صورت گرفته مربوط به این شهر بوده است. پس از استانبول نیز شهر‌های آنکارا با 5653 مورد و ازمیر با 3298 مورد، محبوب‌ترین شهر‌ها برای خرید خانه در ترکیه بوده اند.

به گفته مرکز آمار ترکیه، در دوازده ماه منتهی به آگوست اتباع عراقی با خرید 4631 واحد خانه، بزرگ‌ترین گروه بزرگ خریدار خارجی مسکن ترکیه بوده‌اند و ایرانی‌ها با خرید 4600 خانه در رده دوم این جدول قرارگرفته اند. شهروندان روسی با خرید 2575 خانه در ترکیه سومین گروه بزرگ خارجی خریدار مسکن بوده اند. افغان‌ها با 1819 واحد و آلمانی‌ها با 1189 در رده‌های بعدی قرار دارند. محبوب‌ترین شهر‌ها برای خرید خانه توسط اتباع خارجی در این بازه زمانی استانبول با 818 خانه، آنتالیا با 341 خانه و آنکارا با 106 خانه بوده است.

سال قبل در مجموع 40 هزار و 812 خانه در ترکیه به خارجی‌ها فروخته شد که این رقم نسبت به سال قبل از آن، 10.3 درصد کاهش یافته است.

طبق قوانین جدید، اتباع خارجی با خرید خانه‌ای به ارزش 250 هزار دلار و بالاتر می‌توانند شهروندی و تابعیت ترکیه را به دست آورند. از زمان تصویب این قانون، خرید خانه توسط خارجی‌ها رونق زیادی گرفته است.

تامر اوزرت- مدیر گروه اوزیورتلار- گفت: نوسانات بازار ارز روی بخش مسکن ترکیه هم دارای پیامد‌های مثبت و هم منفی بوده، اما کاهش ارزش پول ملی باعث ارزان‌تر شدن خانه پیش چشم خریداران خارجی شده است.

local_offerبرچسب‌ها:
کمک 7 میلیارد دلاری ایرانیان به ترکیه

کمک 7 میلیارد دلاری ایرانیان به ترکیه

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: متاسفانه طی سال‌های 97 تا 99، ایرانیان 7 میلیارد دلار در بازار مسکن ترکیه سرمایه گذاری کرده‌اند که کمک بسیاری به ترکیه در دوران بحران مالی اخیرش بود.

TejaratNews.com/
مقایسه بازدهی خرید ملک در ترکیه با بازار‌های ایران

مقایسه بازدهی خرید ملک در ترکیه با بازار‌های ایران

افرادی که طی پنج سال اخیر در ترکیه خانه خریده‌اند چنانچه همین حالا آن را بفروشند و به دلار تبدیل کنند 27% ضرر کرده‌اند.

Bartarinha.ir/
مقایسه بازدهی خرید ملک در ترکیه با بازارهای ایران / باخت خریداران ملک در ترکیه

مقایسه بازدهی خرید ملک در ترکیه با بازارهای ایران / باخت خریداران ...

افرادی که طی پنج سال اخیر در ترکیه خانه خریده‌اند چنانچه همین حالا آن را بفروشند و به دلار تبدیل کنند 27 درصد ضرر کرده‌اند، این در حالیست که در همین مدت بازدهی همه بازارهای مالی ایران مثبت بوده است. ب...

TejaratNews.com/
لیر ترکیه بازهم سقوط کرد

لیر ترکیه بازهم سقوط کرد

روند نزولی لیر ترکیه این بار با برکناری شبانه معاونین بانک مرکزی از سوی اردوغان ادامه یافت.

Bartarinha.ir/
ایرانی‌ها باز هم رکورد خرید خانه در ترکیه را شکستند

ایرانی‌ها باز هم رکورد خرید خانه در ترکیه را شکستند

ایرانیان در سپتامبر 2021 میلادی در مجموع 1323باب خانه مسکونی در ترکیه خریداری کرده‌اند. اتباع عراق با خرید 990 خانه و شهروندان روسیه نیز با خرید 540 باب خانه در رده‌های دوم و سوم این فهرست قرار گرفته‌...

Bartarinha.ir/
ترکیه واردات فرش ایرانی را ممنوع کرد!

ترکیه واردات فرش ایرانی را ممنوع کرد!

ترکیه ورود فرش ایرانی را ممنوع کرده است. ريیس سابق کنفدراسیون صادرات با اعلام این خبر گفت: پیش از این ترکیه یکی از مقاصد مهم صادرات فرش ایران بوده است.

Bartarinha.ir/
کاهش دوباره ارزش لیر ترکیه

کاهش دوباره ارزش لیر ترکیه

پس از اظهارنظر یکی از دستیاران اردوغان درباره برکناری قریب‌الوقوع ريیس بانک مرکزی این کشور، ارزش لیر دوباره کاهش یافت.

TejaratNews.com/
میلیونرها از ترکیه مهاجرت می‌کنند

میلیونرها از ترکیه مهاجرت می‌کنند

ترکیه سال‌هاست شاهد مهاجرت جدی میلیونرها است. در حالی که هزار میلیونر ترک در سال 2015 ترکیه را ترک کردند، این رقم در سال 2016 به 6 هزار نفر افزایش یافت.

Bartarinha.ir/
کلاهبرداری در فروش املاک به خارجی‌ها در ترکیه

کلاهبرداری در فروش املاک به خارجی‌ها در ترکیه

ارزشگذاری اسمی بسیاری از خانه های فروخته شده به خارجی ها بسیار بیش از ارزش واقعی آنها بوده و حالا با سیستم ارزش گذاری جدید، بسیاری از قراردادهای خرید جدید لغو شده است.

Bartarinha.ir/
چرا مردم لیر ترکیه می‌خرند؟

چرا مردم لیر ترکیه می‌خرند؟

در روزهای اخیر اتفاق عجیبی در بازار ارز رخ داده و تقاضا برای خرید لیر افزایش یافته است. در شرایطی که قیمت لیر کاهشی بوده چرا تقاضا برای خرید این ارز افزایش یافته است؟

TejaratNews.com/
ترکیه مقصد اول کالای ایرانی

ترکیه مقصد اول کالای ایرانی

سخنگوی گمرک ایران گفت: ترکیه با 5 میلیون و 839 هزار تن به ارزش یک میلیارد و 202 میلیون دلار در رتبه نخست مقاصد کالا‌های ایرانی قرار گرفت.

Irinn.ir/
امضای تفاهم نامه همکاری ایران و ترکیه در حوزه ارتباطات

امضای تفاهم نامه همکاری ایران و ترکیه در حوزه ارتباطات

در حاشیه اجلاس بین المللی وزیران و نمایندگان حوزه ارتباطات و حمل نقل، ایران و ترکیه تفاهم نامه همکاری مشترک امضا کردند.

Irinn.ir/
معامله خانه در شمال تهران، یک سوم معاملات ایرانی‌ها در ترکیه!

معامله خانه در شمال تهران، یک سوم معاملات ایرانی‌ها در ترکیه!

به گفته ريیس اتحادیه مشاوران املاک کشور، معاملات ماهیانه در شمیرانات در شمال تهران، به حدود یک سوم معاملات ایرانی‌ها در ترکیه برای خرید خانه رسیده است.

TejaratNews.com/
هدیه هفت میلیارد دلاری ایرانیان به ترکیه

هدیه هفت میلیارد دلاری ایرانیان به ترکیه

اخبار از خروج هفت میلیارد دلار از کشور برای خرید ملک در ترکیه حکایت دارند، اما این میزان سرمایه گذاری ایرانیان در ترکیه چقدر با آمارهای منتشر شده همخوانی دارد؟

TejaratNews.com/
خروج 7 میلیارد دلار از کشور برای خرید ملک در ترکیه!

خروج 7 میلیارد دلار از کشور برای خرید ملک در ترکیه!

به گفته عضو هیات‌ريیسه مجلس، از سال 97 تا 99، معادل هفت میلیارد دلار ارز برای خرید املاک در ترکیه، از کشور خارج شده است.

TejaratNews.com/
سود کارگزاری‌های چقدر است؟ " تپکو " بالاخره قرارداد فروش افشا کرد درس عبرت از دخالت چینی در بازار مسکن پتروشیمی‌ها، نوار بهداشتی را گران کردند! بخش خصوصی مشکل برق را حل می‌کند؟ / برق گران می‌شود؟ " کلوند" کاشی‌های کف را 20 درصد گران کرد عرضه‌های دلار جنب کوچه "ارباب جمشید" 200 کیسه پول زیر آوار شعبه بانک مرکزی عراق قیمت رهن کامل آپارتمان در مناطق 7 و 12 تهران تولیدکنندگان تایر 48 ساعته مستندات ارايه کنند قیمت مرغ برای مصرف کننده: کیلویی 31هزار تومان راغفر: با حذف ارز 4200 تومانی آبان 98 تکرار می‌شود جزيیات دقیق ثبت‌نام در جهش مسکن + لینک‌های دسترسی پرکشیدن کالاهای اساسی از سفره‌ی مستمری‌بگیران قیمت تایر افزایش می‌یابد؟ معاملات الگوریتمی، چاقوی دولبه برای بورس شرایط جدید پیش فروش محصولات ایران خودرو اعلام شد بنزین گران نمی‌شود/ 3000 تومان قیمت واقعی بنزین است؟ قیمت خودروهای کارکرده نیم میلیاردی در بازار / پژو 2008 کارکده 790 میلیون تومان عربستان در این بازار مهم نفتی جایگزین ایران شد تخفیف بیمه شخص ثالث خودرو منتقل می‌شود؟ قیمت سکه تمام طرح قدیم به 11300000 تومان رسید/ قیمت دلار و یورو امروز 1400/7/28 پرواز ارز‌های دیجیتال با پرچمداری بیت‌کوین فملی 156 درصد سود بیشتری ساخت کارشناسان می‌گویند نفت به 200 دلار هم می‌رسد شرایط نامطمين بازار سکه / پیش‌بینی قیمت طلا و سکه 29 مهر بورس‌بازها منتظر اقدامات تیم مدیریتی جدید هستند 10 هزار ثبت نام موفق در سامانه تقاضای مسکن کلاهی برای بورس 3 پیش‌بینی کارشناسان از آینده بورس / کدام گروه‌ها رشد بیشتری دارند؟ «وملل» تبدیل به بانک می‌شود بیت کوین به مرز 64 هزار و 500 دلار رسید صادرات گوجه فرنگی آغاز شد / گوجه فرنگی ارزان می‌شود هفته گیج کننده بورس/ حقیقی‌ها فروشنده بودند بدون خلق پول پرداخت‌های ماهیانه را انجام می‌دهد بورس هفته را با چراغ قرمز به پایان برد بروزرسانی رایگان شماره شبای 633 هزار سهامدار 3 بانک ادغامی خرید و فروش امتیاز طرح ملی مسکن ممنوع شد رشد 180 درصدی درآمد شرکت‌های بورس نرخ بهره و تاثیر آن بر تصمیمات سرمایه‌گذار تکلیف سهام عدالت فوت شدگان چه شد؟ آیا می‌توان قیمت‌گذاری دلار را حذف کرد؟ / خطر افزایش قاچاق ثبت‌ نام، احراز هویت سامانه سجام، اعتبارسنجی و ده‌ها خدمات کاربردی دیگر با سوپر اپلیکیشن تاپ مجمع " شتوکا " نزدیک است " اعتلا " در مجمع به افزایش سرمایه رسید گردهمایی سهامداران " ولشرق " در نهمین روز آبان آخرین خبرها از پرداخت سود " شستا "/زمان پرداخت سود " شستا " تغییر کرد انتشار اوراق بدهی " ثتران " جهت تامین مالی یک پروژه " غپینو " از افزایش نرخ خرید مواداولیه گفت افزایش‌سرمایه 61 درصدی از سود انباشته