قیمت جدید روغن در بازار را ببینید

قیمت جدید روغن در بازار را ببینید

با اعلام سازمان حمایت مبنی بر کاهش 10 تا 15 درصدی قیمت انواع روغن‌های خوراکی، این کالا در تمام فروشگاه‌های عرضه کننده...

همشهری نوشت: با اعلام سازمان حمایت مبنی بر کاهش 10 تا 15 درصدی قیمت انواع روغن‌های خوراکی، این کالا در تمام فروشگاه‌های عرضه کننده با تخفیف‌ در حال فروش است.

با توجه به کاهش قیمت جهانی انواع روغن خام، سازمان حمایت با هماهنگی انجمن صنفی صنایع روغن نباتی و کارخانجات تولیدی، قیمت انواع روغن نباتی مصارف صنف، صنعت و خانوار را کاهش داد. بر اساس این مصوبه قیمت روغن برای مصرف خانوار 15 درصد و برای صنف و صنعت حدود 10 درصد کاهش یافته و این قیمت‌ها با نهایی شدن در کارگروه تنظیم بازار از چهارشنبه هشتم شهریورماه، اعمال شده است.

به گفته دبیر انجمن صنفی روغن نباتی، تمامی محصولات روغن نباتی با قیمت های مصوب اعلامی در بازار توزیع می شود و براساس توافق صورت گرفته با فروشگاه های زنجیره ای حتی روغن های تولید قبل هم با تخفیف در اختیار مردم قرار می گیرد.
بر اساس آمارهای اعلام شده سالانه یک میلیون و 800 هزار تا 2 میلیون تن روغن در کشور مصرف می شود و تولید ماهیانه روغن در کارخانجات کشور نیز ماهیانه 140 تا 150 هزار تن برآورد می‌شود. 80 درصد روغن خام مصرفی کارخانه‌ها وارداتی است. در جدول پیوست این مطلب قیمت جدید بعضی روغن‌های خوراکی موجود در بازار که در روزهای اخیر با تخفیف در حال عرضه هستند، با قیمت ماه قبل این محصولات مقایسه شده است.

پ

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد