روحانی: صادرکننده گازوییل و بنزین هستیم

روحانی: صادرکننده گازوییل و بنزین هستیم

دکتر روحانی گفت: با توجه به تولید روزانه 110 میلیون لیتر بنزین در کشور، هیچ گونه اخلال و مشکلی در روند تامین، انتقال و توزیع فراورده‌های نفتی از جمله بنزین در کشور وجود ندارد و در این بخش کاملا خودکفا هستیم، ضمن اینکه قادر به تامین نیاز‌های خود هستیم، صادرات نیز داریم.

ایسنا:دکتر روحانی گفت: با توجه به تولید روزانه 110 میلیون لیتر بنزین در کشور، هیچ گونه اخلال و مشکلی در روند تامین، انتقال و توزیع فراورده‌های نفتی از جمله بنزین در کشور وجود ندارد و در این بخش کاملا خودکفا هستیم، ضمن اینکه قادر به تامین نیازهای خود هستیم، صادرات نیز داریم.

ريیس جمهور در ارتباط ویديوکنفرانسی با 7 مرکز خدمات و تولید انرژی زیرمجموعه وزارت خانه‌های نیرو و نفت، با تبریک عید نوروز از زحمات و تلاش‌های شبانه روزی کارکنان این مراکز در ارايه خدمت به مردم کشور قدردانی کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی عصر چهارشنبه و در چهارمین روز از سال 1400، در ارتباط تصویری با مرکز هماهنگی و کنترل آب تهران، نیروگاه شهید سلیمی نکاء، سد و نیروگاه کرخه و مرکز آب شیرین کن بندرعباس از مراکز زیرمجموعه وزارت نیرو و همچنین مرکز کنترل و مدیریت گاز کشور، خط لوله انتقال نفت خام گوره- جاسک و انبار نفت ری از زیرمجموعه های وزارت نفت در جریان فعالیت‌های این مراکز و روند تولید، انتقال و توزیع آب، برق، گاز و نفت به سراسر کشور قرار گرفت.

ريیس جمهور در این ارتباط تصویری در گفت‌وگو با مدیران عامل مراکز مذکور با قدردانی از خدمات بزرگ و شبانه روزی آنان در ارايه خدمات به مردم، اظهار داشت: در دولت تدبیر و امید و در طول هفت سال گذشته تلاش‌های بسیار زیادی برای تامین آب پایدار سالم، آب روستایی، تصفیه‌خانه‌ها و فاضلاب انجام شده است که با گذشته قابل قیاس نیست.

روحانی با اشاره به اهمیت سد کرخه در تامین آب، برق و کنترل سیلاب‌ها اظهار داشت: بدون تردید اگر این سدها نبود، با سیلاب عظیمی که سال 98 در خوزستان جاری شد معلوم نبود که این منطقه چه وضعیتی پیدا می‌کرد. سد کرخه از جمله سدهایی است که ضمن حفظ پایداری زمین زراعی و حیات مردم خوزستان در برابر سیلاب‌ها، در تامین آب و برق مردم منطقه نیز نقش مهمی داشته است.

ريیس جمهور با اشاره به اهمیت مرکز آب شیرین کن بندرعباس و توجه دولت به توسعه این گونه مراکز اظهار داشت: شاید برای احیای مناطق جنوب و شرق کشور چاره‌ای جز اتکا به نمک‌زدایی آب دریا نداشته باشیم، دولت اقدامات مهمی را در این خصوص برای تامین آب آشامیدنی مردم در دستور کار خود قرار داده است و با جدیت آن را دنبال می‌کند.

روحانی همچنین در ارتباط تصویری با مرکز کنترل و مدیریت گاز کشور با اشاره به اقدامات دولت در زمینه گازرسانی به مناطق مختلف کشور، گفت: شرکت ملی گاز در طول هفت سال گذشته اقدامات بسیار بزرگی در حوزه گازرسانی انجام داده است و با این اقدامات، گازرسانی به روستاها از 14هزار به بیش از 32 هزار روستا افزایش یافته است ضمن اینکه در این دوره همچنین توانستیم به منطقه سیستان و بلوچستان گازرسانی انجام دهیم.

ريیس جمهور صرفه‌جویی در مصرف گاز را حايز اهمیت دانست و گفت: روزانه بیش از یک میلیارد مترمکعب گاز تولید می‌کنیم که اگر 30 درصد در مصرف آن صرفه‌جویی کنیم، می‌توانیم رقمی حدود 100 میلیارد مترمکعب گاز در سال صادر کنیم.

دکتر روحانی همچنین در ارتباط تصویری با انبار نفت ری، با قدردانی از وزارت نفت، گفت: امروز با اقدامات بسیار بزرگی که در مجموعه وزارت نفت انجام شده است در بنزین و گازويیل به خودکفایی رسیده ایم در حالی که هشت سال پیش نیازمند واردات بنزین و حتی گازويیل بودیم. امروز همچنین به اندازه کافی قدرت تولید و انتقال فراورده‌های نفتی را داریم.

ريیس جمهور در هفتمین ارتباط تصویری خود ، طرح انتقال نفت خام گوره- جاسک را از طرح‌های کم نظیر در تاریخ کشور توصیف کرد و گفت: این طرح برای استقلال کشور از اهمیتی بسیار بالا و راهبردی برخوردار است و به معنای واقعی کلمه برای استقلال کشور حايز اهمیت است.

روحانی اضافه کرد: سال گذشته سال جهش تولید در تامین و تولید نیازمندی‌های این خط انتقال بزرگ در داخل کشور بود و اینکه در زمان جنگ اقتصادی موفق شدیم هزار کیلومتر خط لوله انتقال را راه‌اندازی کنیم اقدام بسیار ارزشمند و عظیمی محسوب می‌شود.

در ارتباط های ویديوکنفرانسی امروز ريیس جمهوری، مدیران عامل مراکز خدمات و تولید نیرو و انرژی گزارشی از ظرفیت‌ها و فرایند تولید، انتقال و توزیع آب، برق، گاز و پخش فراورده‌های نفتی در سراسر کشور ارايه کردند.

مدیرعامل آبفای هرمزگان در این ارتباط تصویری با اشاره به اقدامات انجام شده در احداث سایت‌های نمک‌زدایی و آب شیرین‌کن‌ها گفت: در ابتدای دولت تدبیر و امید فقط 24 سایت نمک‌زدایی در کشور وجود داشت اما امروز حدود 96 سایت نمک‌زدایی فعال هستند و به طور شبانه‌روزی فرایند تامین آب را انجام می‌دهند و به واسطه اقداماتی که انجام شده مناطق مختلفی از جنوب کشور از جمله منطقه بشاگرد از آب شیرین استفاده می‌کنند.

معاون عملیات مرکز کنترل و مدیریت گاز نیز در این ارتباط تصویری با اشاره به توسعه و افزایش گازرسانی در طول هشت سال گذشته، اظهار داشت: سال گذشته با وجود فشار تحریم‌ها شاهد رشد و توسعه مجموعه گاز کشور بودیم و تولید گاز شیرین بیش از 6 درصد و معادل 15میلیارد مترمکعب افزایش داشته است.
مدیرعامل شرکت پخش فراورده‌های نفتی نیز در این گفتگوی تصویری با اشاره به اینکه در سال گذشته به طور

متوسط مصرف بنزین روزانه 75 میلیون لیتر بوده است، گفت: با توجه به تولید روزانه 110 میلیون لیتر بنزین در کشور، هیچ گونه اخلال و مشکلی در روند تامین، انتقال و توزیع فراورده‌های نفتی از جمله بنزین در کشور وجود ندارد و در این بخش کاملا خودکفا هستیم، ضمن اینکه قادر به تامین نیازهای خود هستیم، صادرات نیز داریم.

مدیرعامل مهندسی و توسعه نفت نیز در گزارش خود با اشاره به اقدامات انجام شده در خط لوله انتقال نفت خام گوره- جاسک، گفت: سال گذشته با اتکا به توان داخلی توانستیم مشکل موجود در تولید لوله مورد نیاز در این خط لوله را برطرف کرده و با این کار سرعت و روند انتقال تسریع شده است.

سهمیه بنزین فروردین امشب واریز می‌شود

سهمیه بنزین فروردین امشب واریز می‌شود

طبق اعلام قبلی، ساعت 24 امروز 30 اسفند ماه سال 99 سهمیه بنزین خودرو‌ها و موتور سیکلت‌ها شارژ می‌شود. برای خودرو‌های سواری شخصی 60 لیتر و برای موتور سیکلت‌های شخصی نیز 25 لیتر سهمیه بنزین در نظر گرفته ...

TejaratNews.com/
نخستین سهمیه بنزین سال 1400 امشب واریز می‌شود

نخستین سهمیه بنزین سال 1400 امشب واریز می‌شود

سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران گفت: اولین سهمیه بنزین یارانه در سال 1400 امشب در کارت‌های سوخت خودروها بدون تغییر نسبت به ماه‌های گذشته واریز می‌شود.

TejaratNews.com/

ارزان‌فروشی بنزین/ بنزین 3هزار تومانی، 500 تومان فروخته شد!‌

بنزین 3هزار تومانی 500 تومان فروخته شد!‌

زمان واریز نخستین سهمیه بنزین سال 1400

بورس انرژی ایران مرجع قیمت گذاری بنزین در منطقه

بورس انرژی ایران مرجع قیمت گذاری بنزین در منطقه

بورس انرژی ایران مرجع قیمت گذاری بنزین در منطقه

BourseNews.ir/
کاهش 20 درصدی مصرف بنزین در سال 99

کاهش 20 درصدی مصرف بنزین در سال 99

مصرف بنزین در کشور با توجه به سهمیه‌بندی این سوخت و همچنین شیوع بیماری کرونا در سال 99 در مقایسه با سال پیش از آن 20 درصد کاهش داشته است. با این حال این نگرانی وجود دارد که در صورت عدم بهینه‌سازی و رش...

TejaratNews.com/
ایران پارسال 3میلیارد دلار بنزین صادر کرد

ایران پارسال 3میلیارد دلار بنزین صادر کرد

طبق آمار‌های گمرک ایران در 12 ماهه سال 99 بیش از 7.8 میلیون تن بنزین علی رغم تحریم‌ها صادر شد.

Bartarinha.ir/
ایران سال 99 چقدر بنزین صادر کرد؟

ایران سال 99 چقدر بنزین صادر کرد؟

آمارهای گمرک نشان می‌دهد ایران در سال گذشته بیش از 2.9 میلیارد دلار بنزین علی رغم تحریم‌ها صادر کرده است.

TejaratNews.com/
جزيیاتی از قاچاق بنزین / سوخت چگونه قاچاق می‌شود؟

جزيیاتی از قاچاق بنزین / سوخت چگونه قاچاق می‌شود؟

قاچاق سوخت بارها به عنوان دلیلی برای افزایش نرخ قیمت سوخت به ویژه بنزین در ایران مطرح شده است. اما سهم بنزین در قاچاق سوخت ایران چقدر است و آیا تنها پایین بودن نرخ بنزین در ایران نسبت به کشورهای همسای...

TejaratNews.com/
نوروز 1400 سهمیه بنزین دارد؟

نوروز 1400 سهمیه بنزین دارد؟

سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: درباره تخصیص سهمیه بنزین نوروزی مازاد بر سهمیه ماهانه، هیچ تصمیمی ازسوی هیات دولت به وزارت نفت ابلاغ نشده است.

TejaratNews.com/
خبری از سهمیه بنزین نوروزی نیست

خبری از سهمیه بنزین نوروزی نیست

سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: درباره تخصیص سهمیه بنزین نوروزی مازاد بر سهمیه ماهانه، هیچ تصمیمی ازسوی هیات دولت به وزارت نفت ابلاغ نشده است.

Bartarinha.ir/
عرضه و مصرف بنزین سوپر کاهش یافت

عرضه و مصرف بنزین سوپر کاهش یافت

ريیس انجمن صنفی صاحبان اماکن فروش و عرضه فراورده‌های نفتی کشور گفت: برخی روزها فروش بنزین سوپر در کشور تا 80 درصد کاهش یافته است.

Bartarinha.ir/
کمبود بنزین چقدر جدی است؟

کمبود بنزین چقدر جدی است؟

همزمان با نزدیک شدن به نوروز 1400 و افزایش تقاضا و تردد‌ها با کاهش ناگهانی سهمیه‌ بنزین وانت‌بارها مواجه شدیم. این موضوع در حالی اتفاق می‌افتد که برخی فعالان بازار سوخت از کاهش تولید بنزین می‌گویند.

TejaratNews.com/
قطعه‌بندی گوشت مرغ رفع ممنوعیت شد حذف تعدادی از موانع توسعه در بازار سرمایه دستورالعمل صدور مجوز فعالیت استخراج رمزارزها آخربن وضعیت نان آوران این روزها رو ببینید!‌ واکنش ريیس کل بانک مرکزی به اظهارات نوبخت در صورت موافقت شورای عالی بورس محقق می شود؛ حذف محدودیت خرید شرکت های کارگزاری ها و پرسنل آنها توضیحات اینستاگرامی واعظی در مورد ستاد کرونا عرضه توکن سهام شرکت تسلا در صرافی بایننس خودروی سیتروين C5 X معرفی شد مجوز انتشار اوراق اجاره شرکت صبا تامین صادر شد حذف محدودیت های جدید در بورس مانع‌زادیی مهم سازمان بورس برای برای پرسنل کارگزاری و فعالان فضای مجازی رکود بازار خودرو، ترمز گرانی را کشید قیمت موبایل امروز 25 فروردین 1400 آخرین صورتحساب سهام عدالت / قیمت سهام عدالت چقدر شد؟ بررسی قیمت‌های امروز در بازار طلا و سکه / قیمت دلار و یورو امروز 1400/1/25 پیش‌بینی قیمت طلا فردا 26 فروردین / چرا طلا گران شد؟ نفت سنگین ایران، گران شد حلوای نذری در بورس/شما هم میخواهید؟ اجاره‌های میلیاردی در مناطق اعیانی‌نشین پایتخت سفره افطار امسال چقدر تمام می شود؟ افزایش تقاضا برای نمادهای شاخص‌ساز / روند مثبت به بورس برگشت؟ نرخ جدید دلار و یورو/ چهارمین نرخ ارز صرافی ملی 1400/1/25 اطلاعیه سازمان بورس در خصوص تفکیک دو شرکت سرمایه گذاری استانی ضرر تولید هر دستگاه خودرو توسط ایران‌خودرو و سایپا چقدر است؟ قیمت میوه و صیفی‌جات در مرکز عمده فروشی گوشت قرمز ارزان می‌شود راه‌اندازی مرکز ارتباط نهادهای مالی تداوم رکود در بازار خودرو/ قیمت‌های غیرواقعی در فضای مجازی پیشنهاد رجیستری 3 کالا / تبلت، مودم و دستگاه پوز رجیستر می‌شوند؟ احتکار مسکن توسط موسسات مالی/ جزيیات تعویض خانه با زمین واحد‌های مرغ مادر جوجه‌ها را قاچاق کردند مجمع "دپارس" با محور افزایش سرمایه خبر جدید از همکاری ایران و کره "تماوند" تا 10 روز دیگر به مجمع می‌رود سوددهی "غمارگ" از نیمه اردیبهشت ماه قاچاق جوجه‌های یک روزه/ احتمال التهاب دوباره در بازار مرغ اگر سهام فولاد دارید، بخوانید (25فروردین) / معاملات فولاد مبارکه به سرخی کشیده شد تجمع سهامداران مقابل ساختمان سازمان بورس تسهیلات جدید مسکن پرداخت می شود نگاهی بر روند معاملات امروز بورس تهران برگزاری بزرگترین انتخابات اقتصادی کشور در ماه های آتی+فیلم انتخابات شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی، تحقق اقتصاد مردمی تعیین ‌تکلیف مدیریت سهام 30میلیون مشمول سهام عدالت با برگزاری انتخابات حاشیه‌های امروز بورس 25 فروردین / معاملات مثبت شستا هم شاخص را صعودی نکرد ارزش سهام عدالت امروز 25 فروردین شاخص بورس دوباره منفی شد ارزش دارایکم و پالایشی یکم امروز 25 فروردین سهامداران «برکت» بخوانند (25فروردین) / صعود برکت برای سومین روز متوالی وجود بیش از 3‌هزار و 600 طرح نیمه‌تمام صنعتی بالای 80 درصد پیشرفت

در حال بارگیری...