شاخص بورس قرمز پوش از تعطیلات بازگشت

شاخص بورس قرمز پوش از تعطیلات بازگشت

شاخص کل بورس با افت 7 هزار و 500 واحدی، در تراز یک میلیون و 504 هزار و 718 واحد متوقف شد.

امروز یکشنبه (4 اردیبهشت) شاخص کل بورس در ابتدای معاملات با رشد  یک هزار و 155 واحدی در ارتفاع یک میلیون و 513 هزار واحد قرار گرفت. در پایان معاملات امروز شاخص کل بورس با افت 7 هزار و 500 واحد، در تراز یک میلیون و 504 هزار و 718 واحد متوقف شد.

آقای آراد پورکار تحلیلگر بازار سرمایه گفت:بازار با توجه به رشدی که طی روز‌های گذشته بدون اصلاح داشته است نیاز به استراحت دارد که این استراحت در قالب اصلاحات قیمتی و زمانی می‌تواند شکل گیرد. امروز فشار فروش زیاد بود. گزارشات سالیانه از جمله موارد اثر گذار است که می‌تواند سمت و سوی بازار را بعد از یک استراحت کوتاه مشخص کند.

ارزش معاملات بورس تهران امروز به حدود رقم 3 هزار و 366 میلیارد تومان رسید. «فولاد»، «پارسان» و «شتران» سه نمادی بودند که بیشترین تاثیر را در شاخص داشتند و «خگستر»، «شستا» و «خودرو» سه نماد پر تراکنش بودند.


شاخص کل هم وزن هم با رشد 997 واحد روی پله 402 هزار و 408 واحدی قرار گرفت. همچنین حجم معاملات امروز سهام در بورس تهران به تعداد 7 هزار و 50 میلیارد سهم به ارزش 3 هزار و 366 میلیارد تومان رسید.


شاخص فرابورس هم با افت 16 واحد روی پله 20 هزار و 746 واحدی قرار گرفت. همچنین حجم معاملات امروز در فرابورس ایران به تعداد یک هزار و 530 میلیون سهم و به ارزش 915 میلیارد تومان رسید.

نماد‌های تاثیر گذار در شاخص کل بورس

نماد‌های خگستر، خاهن و وبانک به ترتیب با 191.03، 101.42 و 95.84 واحد بیشترین تاثیر مثبت را به جای گذاشتند و نماد‌های فولاد، پارسان و شتران به ترتیب با 1251.3، 1129.34 و 726.01 واحد بیشترین تاثیر منفی را به جای گذاشتند.

نماد‌های تاثیر گذار در شاخص کل فرابورس

نماد‌های صبا، دماوند و فجهان به ترتیب با 32.7، 7.3 و 6.85 واحد بیشترین تاثیر مثبت را به جای گذاشتند و نماد‌های زاگرس، ومهان و شگویا به ترتیب با 32.7، 7.3 و 6.85 واحد بیشترین تاثیر منفی را به جای گذاشتند.

برترین گروه صنعت بورس

امروز خودرو بیشترین ارزش معامله را با مبلغ 802 میلیارد تومان به خود اختصاص داد. همچنین «فلزات اساسی»، «شیمیایی» و «فرآوره نفتی» در رتبه‌های بعدی ارزش معاملات قرار داشتند.


بیشترین افزایش و کاهش قیمت در بورس

سهام شرکت‌های شفارش، پردیس و دجابر بیشترین افزایش قیمت و سهام شرکت‌های آسیا، سنیرو حپترو بیشترین کاهش قیمت را در بورس تهران تجربه کردند.

بیشترین افزایش و کاهش قیمت در فرابورس

سهام شرکت‌های داوه، ثباغ و وکهبمن بیشترین افزایش قیمت و سهام شرکت توسن، تلیسه و زقیام بیشترین کاهش قیمت را در فرابورس ایران تجربه کردند.

برترین عرضه و تقاضا در بورس

بیشترین تقاضای خرید سهام را شرکت‌های افران، همای و کمند بیشترین عرضه فروش را نماد‌های کمند، همای و فیروزا در بورس ایران داشتند.


برترین عرضه و تقاضا در فرابورس

بیشترین تقاضای خرید سهام را شرکت‌های اعتماد، ثبات و اوصتا بیشترین عرضه فروش سهام را نماد‌های اعتماد، تابان 03 و اوصتا در بورس ایران داشتند.

بیشترین ارزش و حجم معاملات سهام در بورس

نماد‌های کمند، خگستر و پالایش بیشترین ارزش معامله و نماد‌های شستا، خگستر و خودرو بیشترین حجم معامله را در بورس تهران تجربه کردند.

نماد‌های اعتماد، کارا و اراد 1014 بیشترین ارزش معامله و نماد‌های کارا، کرمان و تجلی بیشترین حجم معامله را در بورس تهران تجربه کردند.

باشگاه خبرنگاران جوان اقتصادی بورس
local_offerبرچسب‌ها:
هشدار/ این ارز دیجیتال کلاهبرداری است خبر بد دولت برای حقوق کارگران | سنگ بزرگ بر سر راه افزایش حقوق کارگران چیست؟ مبلغ نهایی وام کمک ودیعه مسکن مشخص شد؟ شفافیت اطلاعات، ماحصل عرضه خودرو در بورس کالا تاثیرگذارترین نمادها در جریان معاملات امروز بخت با بازنشستگان یار شد/ افزایش وام مستمری... موافقت اتحادیه اروپا با ممنوعیت واردات نفت از روسیه ساعت تعطیلی بانک‌ها اعلام شد ساعت تعطیلی بانک‌ها اعلام شد بررسی وام ودیعه مسکن در شورای پول و اعتبار | با مقصران حادثه آبادان برخورد می‌کنیم امداد غیبی حقوقی‌ها در محدوده صفر تابلو / تحرک نوسانگیران در بازار 62 شرکت مادرتخصصی دولتی زیان‌ده هستند قیمت دلار در بازار متشکل امروز 3 خرداد قیمت سکه امامی امروز 3 خرداد پاداش مشترکان صرفه‌جوی برق از اول خرداد لحاظ می‌شود تخصیص 20 هزار میلیارد تومان تسهیلات به تولیدکنندگان/ حذف موانع بانکی افزایش پله ای قیمت دلار | قیمت دلار بازهم افزایش داشت نماد سرمایه‌گذاری‌های استانی سهام عدالت در بورس چرا و تا چه تاریخی تعلیق شدند؟ قیمت سکه طرح جدید 3 خرداد 1401 به 14 میلیون و 500 هزار تومان رسید برنامه مجزای دولت برای افزایش عرضه ها در بورس کالا آخرین وضعیت بازگشایی نمادهای متوقف و «ثفارس» چرا در فروردین، خودرو کم تولید شد؟ وام 100 میلیونی ودیعه مسکن به شورای پول و اعتبار رفت وعده رستم قاسمی برای برخورد با مسببان حادثه آبادان/... ارزش لیر لبنان سقوط کرد بازدید ريیس سازمان ملی بهره‌وری ایران از خبرگزاری فارس ساعت تعطیلی بانک‌ها اعلام شد تمدید ممنوعیت پروازی در برخی از شهرهای روسیه قیمت طلا، سکه و ارز 1401.03.03/ دلار چقدر قیمت خورد؟ قیمت هر گرم طلا 18 عیار اعلام شد ( 3 خرداد ) سفر معاون نخست وزیر روسیه به تهران برای مذاکرات ریلی نماد شرکت‌های استانی سهام عدالت چه زمانی بازگشایی می‌شود؟ فوری: پرداخت وام 50 میلیونی آغاز شد| اقساط بلند مدت وام 50 میلیونی روند معاملات بورس تا زمان برگزاری مجامع به کدام سمت و سو است؟ خاموش شدن دورکاری کارکنان در آژیر قرمز! افزایش قیمت گوجه فرنگی و سیب زمینی/کمبود عرضه و صادرات دلایل اصلی نمی‌توانیم 15 سال منتظر تولید لکوموتیو داخلی بمانیم/ امکان درآمد 20 میلیارد دلاری از ترانزیت پیگیری تخفیف بیمه و معافیت مالیاتی تعاونی‌ها بررسی وام ودیعه مسکن در شورای پول و اعتبار/ با مقصران حادثه آبادان برخورد می‌کنیم جزيیات تفکیک حساب‌های تجاری و شخصی یک میلیون و 269 هزار تن کالای اساسی به 31 استان کشور ارسال شد آخرین تلفن همگانی نیویورک سیتی جمع شد مجلس شورای اسلامی در حوزه قانون‌گذاری، یاری‌گر صنعت فولاد است بانک‌ها استفاده از «چک موردی» را در دستور کار قرار دهند 270 هزار میلیارد تومان مطالبات معوق نظام بانکی پرپتانسیل ترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری کشور قیمت‌گذاری واقعی خودرو با فروش خودرو در بورس کالا امروز درباره مبلغ وام ودیعه مسکن تصمیم‌گیری می‌شود/ با مقصران ریزش ساختمان مترو پل در آبادان برخورد ... چشم انداز طلای جهانی در میانه نگرانی‌های رکودی و تورم بی‌سابقه ارسال یک میلیون و 269 هزار تن کالای اساسی به 31 استان