تزریق 2,4 همتی به صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام/ مدیریت کارگزاری بانک‌دی به قعر عملکرد سالانه رسید!

تزریق 2,4 همتی به صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام/ مدیریت کارگزاری بانک‌دی به قعر عملکرد سالانه رسید!

ارزش کل صندوق‌های سرمایه گذاری در سهام در هفته منتهی به 3 دی1400، برابر با 52 هزار و 163 میلیارد تومان بود و سبزی بازار به تن این صندوق‌ها افتاد تا سرمایه‌گذاران با تزریق 2 هزار و 461 میلیارد تومان به این نوع صندوق‌ها، امید‌ها را برای ادامه راه در دی‌ماه زنده کنند.

به گزارش گروه مطالعات بورس‌نیوز، در این گزارش به بررسی نوسانات ارزش و بازدهی صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام پرداخته‌شده است.

از جمله عناصر اصلی جدول زیر می‌توان به آخرین ارزش صندوق‌ها، بازدهی ماهیانه و بازدهی یک‌ساله آن‌ها اشاره کرد.

ارزش کل صندوق‌های سرمایه گذاری در سهام در هفته منتهی به 3 دی1400، برابر با 52 هزار و 163 میلیارد تومان بود و سبزی بازار به تن این صندوق‌ها افتاد تا سرمایه‌گذاران با تزریق 2 هزار و 461 میلیارد تومان به این نوع صندوق‌ها، امید‌ها را برای ادامه راه در دی‌ماه زنده کنند.

تنها «دماسنج» و «مشترک امین آوید» قرمزپوش شدند

صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام طی هفته گذشته عملکرد مطلوبی را از خود برجای گذاشتند و تنها 2 صندوق در این بین قرمزپوش بود.

صندوق «واسطه گری مالی یکم» با عملکرد 14.63 درصد با مدیریت "تامین سرمایه بانک مسکن" در صدر این لیست قرار داشت و پس از آن، صندوق «آوای معیار» با عملکرد 8.86 درصد با مدیریت "مشاور سرمایه گذاری معیار" و صندوق «مشترک نویدانصار» با عملکرد 8.1 درصد  با مدیریت "تامین سرمایه امید" به‌عنوان بهترین عملکرد‌ها جای گرفته بودند.

همچنین، ضعیف‌ترین بازدهی هفتگی را هم صندوق «مشترک دماسنج» با 5.33 درصد منفی تحت مدیریت "سبدگردن آرتین" به خود اختصاص داد؛ در رتبه‌های بعدی این صندوق‌ها نیز می‌توان به صندوق «مشترک امین آوید» با 1.06 درصد منفی تحت مدیریت "تامین سرمایه امین"  و صندوق «کارگزاری پارسیان» با 0.82 درصد مثبت تحت مدیریت "کارگزاری بانک پارسیان" نیز اشاره کرد.

رتبه نخست و دوم منفی‌ها جابه‌جا شد

بر پایه این گزارش می‌توان اشاره داشت که در بررسی ماهانه این صندوق‌ها، هفت صندوق سبزپوش مشاهده می‌شود؛ صندوق «ثروت افزون ثمین» با عملکرد 3.51 درصد مثبت با مدیریت "سبدگردان آرکا" در صدر لیست ماهانه نشسته و صندوق «سهام ویستا» با عملکرد 2.33 درصد با مدیریت "سبدگردان ویستا" در جایگاه دوم قرار دارد.

با نگاهی به ضعیف‌ترین‌های این گروه صندوق‌ها در بخش ماهانه باید اشاره کرد که صندوق «مشترک ارزش کاوان آینده» با 9.67 درصد منفی تحت مدیریت "سبدگردان آسال" به خود اختصاص داد؛ در رتبه‌های بعدی این صندوق‌ها نیز می‌توان به صندوق «مشترک افق» با 8.6 درصد منفی تحت مدیریت "سبدگردان سرمایه و دانش"  و صندوق «مشترک امین آوید» با 8.37 درصد منفی تحت مدیریت "تامین سرمایه امین" به ترتیب قعرنشینان ماهانه نام گرفته‌اند.

باردیگر «ندای امید» در صدر و بانک دی در قعر!

با نگاهی به بازه سه ماهه صندوق‌ها نیز می‌توان دریافت که تنها صندوق «مشترک نیکوکاری ندای امید» با عملکرد 10.59 درصد مثبت تحت مدیریت "سبدگردان آبان" نخستین صندوق سبزپوش نام گرفت و در انتهای جدول سه ماهه نیز می‌توان به  صندوق «امین تدبیرگران فردا» با 18.95 درصد منفی تحت مدیریت "سبدگردان تدبیر"، صندوق «واسطه گری مالی یکم» با 15.91 درصد منفی و صندوق «بانک دی» با 13.64 درصد منفی تحت مدیریت "کارگزاری بانک دی" حضور دارند.

«واسطه گری مالی یکم» و «صندوق بانک دی»، کماکان جزو قعرنشین‌ها سالانه

در یک سال منتهی به 3 دی‌ماه سال 1400 بهترین عملکرد سالیانه را دو صندوق «مشترک پیشتاز» تحت مدیریت "سبدگردان مفید" و «توسعه اندوخته آینده» تحت مدیریت "سبدگردان مفید" به ترتیب با 26.64 و 11.69 درصد بازدهی مثبت به خود اختصاص داده‌اند.

صندوق‌های «بانک دی» و «واسطه گری مالی یکم» نیز به ترتیب با 39.47 و 39.34 درصد بازدهی منفی، ضعیف‌ترین بازدهی‌های یک‌ساله را داشته‌اند.

فروش و درآمد سازنده آیفون رکورد زد آخرین وضعیت چاه های غیر مجاز احتمال افزایش قیمت نفت عربستان به دلیل رشد تقاضا اصلاح قانون تعاون پس از گذشت 10 سال فروش زنجیره‌ای خودرو یارانه‌ای/ ثبت‌نام کدام خودروها ادامه دارد؟ 4 دلیل عمده نوسان قیمت‌ها در بازار سهام/ رشد 22 درصدی معاملات خرد در بورس مردم سفر زیاد رفته‌اند، ولی پول خرج نمی‌کنند! چرا روس‌ها، کالای ایرانی نمی‌خرند؟ ریل گذاری ذوب در مسیر صعودی قیمت جدید سیمان اعلام شد دسترسی به بازارهای خاور دور و آفریقا با توسعه روابط اقتصادی با چین قیمت جدید سکه اعلام شد + جدول اداره گاز پاسخگوی "فسبزوا" نیست اقتصاد جهانی سال 2022 را چگونه آغاز کرد؟ | رشد اقتصادی در سال 2022 چقدر پیش بینی شده است؟ در چه شرایطی یک خانه مشمول مالیات می‌شود؟ نبود سود فروش سرمایه‌گذاری‌ها و کاهش 78 درصدی سود خالص "توریل" خودرو ارزان شد کاهش تولید، تحویل و صادرات سیمان/ شب‌ها آسیاب می‌کنیم تا عرضه به مشکل نخورد "وسپه" ارز را بهانه کرد و به داخلی‌سازی اشاره‌ای نکرد بازی با جان در قبال درآمدی ناچیز / کولبری کردم... مزایده "گنگین" پیشنهادی نداشت طلا 37 دلار ارزان شد اتکای صرف به روس‌ها و چینی‌ها در قراردادهای بلندمدت به ضرر منافع کشور است آیا دلایل "خوساز" به نظر شما سهامداران، بوی مدیریت می‌دهد! پیش بینی وضعیت قیمت دلار در هفته آینده ابراز تمایل کشورهای آسیای میانه برای خرید سیب‌زمینی ایران/ بازید هیات ازبکستانی از انبارهای کشور پیش‌بینی عدد نرخ دلار پس از توافق وین/ دو رویکرد احتمالی... ترمز شوک های بورس چگونه کشیده می شود؟ پیشرفت فیزیکی 86 درصد طرح‌ها زیر 20 درصد! خودروسازان و قطعه‌سازان رفاقت می‌کنند/ زدوبندهای سیاسی بیش از تحریم‌ها به خودروسازی کشور آسیب زد چرا روس‌ها، کالای ایرانی نمی‌خرند؟ نفت برنت به مرز 90 دلار رسید مهلت یک ماهه واتس‌اپ برای رفع نگرانی اتحادیه اروپا چین 47 مدیر فولادی را به زندان انداخت جدیدترین قیمت خودروهای داخلی در بازار + جدول انحصارزدایی از مشاغل با الکترونیکی شدن صدور مجوزها توسعه CNG در گرو ساماندهی گازمایع در سبد سوخت/ ایجاد مشوق اقتصادی برای وزارت نفت جهت توسعه اتوگاز 3 پیشنهاد ویژه وزیر اقتصاد برای حمایت از بورس خودرو ارزان شد؟ | جدیدترین قیمت خودروهای داخلی و خارجی قیمت بیت کوین در نوسان / فاجعه برای رمز ارزها... نحوه محاسبه مالیات خودرو و خانه‌ های لوکس طلا باز هم گران شد + جزيیات روند آتی بازار سرمایه، در هاله‌ای از ابهام صفر تا صد محاسبه مالیات خودروها و خانه‌های لوکس/ در چه شرایطی یک خانه مشمول مالیات می‌شود؟ نمایندگان مجلس قسمتی از حقوق شان را ببخشند! پول جدید ایران به زودی در دسترس مردم صفر تا صد محاسبه مالیات خودروها و خانه‌های لوکس | در چه شرایطی یک خانه مشمول مالیات می شود؟ مصوبه های مهم دولت برای حمایت از بورس خودرو ارزان شد/ جدول جدیدترین قیمت‌های خودرو ارزان ترین و گران ترین خانه ها در تهران + جدول