رشد 6 درصدی بخش صنعت

رشد 6 درصدی بخش صنعت

وزیر صمت گفت: بر اساس آمار بانک مرکزی میانگین رشد بخش صنعت در دولت یازدهم و دوازدهم 2 درصد بوده که در دولت سیزدهم این میانگین 6.8 درصد ثبت شد یعنی بیش از سه برابر میانگین در دولت‌های قبل رشد تولید وجود داشته است.

به گزارش بورس نیوز، سیدرضا فاطمی امین، وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: بر اساس آمار بانک مرکزی میانگین رشد بخش صنعت در دولت یازدهم و دوازدهم 2 درصد بوده که در دولت سیزدهم این میانگین 6.8 درصد ثبت شد یعنی بیش از سه برابر میانگین در دولت‌های قبل رشد تولید وجود داشته است.

وی اضافه کرد: این آمار نشان می‌دهد بخش صنعت هم به تنهایی رشد بالایی داشته و هم در رشد کل اقتصاد کشور سهم قابل توجهی داشته و رتبه نخست را در رشد اقتصادی کل کشور به خود اختصاص داده است.

فاطمی امین با بیان اینکه کل رشد اقتصادی کشور در نه ماهه امسال 3.7 درصد ثبت شده گفت: بیشترین سهم رشد را بخش صنعت به خود اختصاص داده یعنی یک و یک دهم از سه و هفت دهم مربوط به بخش صنعت است که سهم بسیار بالایی است.

وی ادامه داد: در گزارش اخیر بانک مرکزی بخش صنعت در 9 ماهه امسال رشد هشت درصدی داشته است در حالیکه در مدت مشابه سال گذشته در این بخش رشد سه و سه دهم درصدی ثبت شده بود که نشان دهنده رشد قابل توجهی است.

فاطمی امین گفت: در بخش معدن نیز در نه ماهه امسال رشد اقتصادی, 2.9 درصد بوده در صویتکه در نه ماهه سال قبل رشد این بخش منهای یک درصد بوده، بنابراین در این بخش هم رشد قابل توجهی را شاهد هستیم.

وزیر صمت با بیان اینکه در پاییز امسال بیش از 28 درصد در بخش سرمایه گذاری رشد داشته ایم افزود: در نه ماهه امسال نیز بخش صنعت ماشین آلات 19.7 درصد رشد سرمایه گذاری را تجربه کرده است.

فاطمی امین ادامه داد: اشتغال در همه صنایع کشور به بیش از 8 میلیون و سیصد هزار نفر رسید که رشد بسیار مطلوب و روند فزاینده در مقایسه با سال‌های گذشته است.

وی گفت: در حوزه دانش بنیان کار بسیار متنوعی انجام و توافقات خوبی با معاونت علمی ریاست جمهوری امضا شده است ضمن ایکه در هفته جاری توافق نامه‌ای به ارزش بیش از 4 هزار میلیارد تومان با این معاونت امضا شد.

فاطمی امین افزود: ساخت داخل بیش از 34 هزار قطعه در صنایع سنگین از جمله فولاد به شرکت‌های دانش بنیان عرضه شده است. ضمن اینکه در اقدامی جدید، 29 شراکت را که هر شراکت شامل یک شرکت پیشران، خریدار و شرکت‌های دانش بنیان و دو یا چند دانشگاه است برای ساخت محصولات مورد نیاز کشور آغاز کردیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در مجموع امسال در بخش تولید، دانش بنیان و اشتغال عملکرد مطلوبی را در بخش صنعت شاهد هستیم و امیدواریم این روند رشد با شتاب بیشتری تداوم داشته باشد.

پیش بینی وضعیت بورس در 1402/ آیا قیمت دلار بورس را تکان می دهد؟ حسین عبده تبریزی:صدای پای تورم ونزويلایی را می‌شنوید؟ نفت در سراشیبی کاهش قیمت خاندوزی: مصمم به کاهش نرخ تورم هستیم/ ایران به بالاترین سطح صادرات نفت خود در 2 سال گذشته دست یافته ... بکارگیری تمام ظرفیت‌ها در راستای تحقق رشد تولید رکورد صادرات نفت ، باوجود تحریم نفتی مهار تورم قیمت محصولات کشاورزی‌ کمبودی در تامین مرغ ماه مبارک وجود ندارد هیچ کمبودی برای خرمای ماه مبارک رمضان نداریم پیش‌بینی اوضاع بورس در 1402 طلا به زودی گران تر می شود؟ 15 مورد ریزش سنگ در کندوان این خودرو نقلی جنسیس به اروپا می‌رود/ عکس عضو خانه کارگر: با مزد 8 میلیون تومانی یک دست کت و شلوار هم نمی‌توان تهیه کرد! طلا 8 دلار گران شد بی‌توجهی اوپک پلاس به بحران بانکی آمریکا/ کاهش 2 میلیون بشکه در روز تا پایان سال ادامه دارد جوابیه شرکت کروز به یک خبر قیمت جدید سکه و طلا اعلام شد + جدول نیازمند روش‌های نوین برای اکتشافات عمیق معدنی هستیم برند ژاپنی توشیبا بزودی 15 میلیارد دلار فروخته می شود جزيیات نهایی افزایش حقوق کارگران | مبلغ افزایش حقوق کارگران اعلام شد اثرات افزایش قیمت دلار بهار امسال نمایان می‌شود/ دو سناریو پیش روی تورم در اقتصاد ایران رشد 11 درصدی سفرهای نوروزی یک پیش‌بینی از قیمت مسکن در سال جاری ؛ آیا قیمت ها ریزش خواهد کرد؟ استفاده از این سامانه برای خرید و فروش ارز و سکه قیمت خودرو داخلی طی یک سال چقدر افزایش یافت؟ دولت برخی موارد را در بودجه لحاظ نکرده بود و ما چون کارشناس هستیم تغییراتی را رقم زدیم / مجلس سقف بو... وضعیت تورم بعد از نجومی شدن قیمت دلار صنعت خودرو در 1402 به کدام سمت می‌رود؟ ساعت کاری همه ادارات در ماه رمضان شناور شد قیمت مرغ گرم در بازار + فیلم مصرف 30 هزار و 762 مگاوات برق در ساعت 12 اول فروردین ساعت کاری همه ادارات در ماه رمضان شناور شد ایران به بالاترین سطح صادرات نفت خود در 2 سال گذشته دست یافته است وضعیت ارز در سال گذشته / دلار چند درصد بازدهی داش... توزیع 123 میلیون لیتر بنزین در دومین روز فروردین‌ خاندوزی: ایران به بالاترین سطح صادرات نفت خود در 2 سال گذشته دست یافت ساعت کاری همه ادارات در ماه رمضان شناور شد خبر جدید مخبر درباره برنامه دولت برای مهار تورم حکم غرامت 1.68میلیارد دلاری آمریکا علیه بانک مرکزی ایران+جزيیات وام فوری برای سهام عدالتی ها | ثبت نام وام فوری 13 میلیونی با سهام عدالت در سایت زیر قیمت پنیر در ماه رمضان اعلام شد + جدول خاندوزی: روسیه 2.76 میلیارد دلار در ایران سرمایه گذاری کرده/ افزایش 12 درصدی صادرات غیرنفتی در 11 ما... عرضه خرمای تنظیم بازاری از امروز/خرما کیلویی 71 هزار و 400 تومان «تشکیل سرمایه» لازمه تحقق رشد 8 درصدی قیمت جدید دلار اعلام شد (3 فروردین) هشدار سخنگوی صنعت آب درباره احتمال بروز سیل و طغیان رودخانه های کشور در نوروز 1402 رشد 14 درصدی مصرف بنزین در 10 روز پایانی سال 1401 افزایش 60 درصدی سقف نرخ خرید برق از نیروگاه‌ها فوری / ساعت کار ادارات شناور شد