آیا سپیدار برنامه‌ای برای بازگشایی نماد پس از افزایش سرمایه دارد؟

آیا سپیدار برنامه‌ای برای بازگشایی نماد پس از افزایش سرمایه دارد؟

مجمع عمومی فوق العاده شرکت سپیدار سیستم آسیا با حضور 79 درصد سهامداران ریاست آقای طلايی برگزار گردید. در این مجمع افزایش سرمایه 250 درصدی مورد تصویب قرار گرفت. آیا شرکت برنامه‌ای برای افزایش سرمایه از محل آورده نقدی دارد؟

به گزارش نبض بورس، مجمع عمومی فوق العاده شرکت سپیدار سیستم آسیا با حضور 79 درصد سهامداران ریاست آقای طلايی برگزار گردید.

آقای رنجبری مدیرعامل شرکت گزارش افزایش سرمایه را به صورت زیر ارايه دادند:

هدف از انجام افزایش سرمایه:

با توجه به سیر صعودی و رو به رشد صنعت نرم افزار در دنیا، شرکت سپیدار بر این باور است که صنعت نرم افزار پتانسیل بسیار بالایی، هم برای استفاده در داخل و هم برای ارايه این خدمات به سایر کشور‌ها دارد.

خطوط ارتباطی و اینترنت و پایدار شدن ارتباط‌ها به یک پارادایم جدید در جهان تبدیل شده است. با استفاده از رایانش ابری، مشتریان به جای خرید نرم افزار و سخت افزار و پیاده سازی آن‌ها در محل خود، از راه کار‌های پیاده سازی شده آماده از طریق اینترنت استفاده می‌کنند و بابت آن ماهیانه یا براساس استفاده پرداخت می‌کنند.

"رایانش ابری" یک روش نوین پردازش است که در آن منابع قابل گسترش و اغلب مجازی شده، به صورت یک سرویس پردازشی و از طریق شبکه‌های ارتباطی مانند شبکه‌های محلی و اینترنت عرضه می‌شود. محوریت این مدل، سرویس دهی به کاربر بر اساس تقاضا است، بدون آن که لزوما کاربر نیازی به تجهیزات خاصی برای پردازش داشته باشد.

ارزش افزوده این مدل عرضه نرم افزار برای مشتریان، خصوصا شرکت‌های کوچک که هزینه تامین سخت افزار و ارتباطات زیرساختی قابل ملاحظه‌ای را باید متحمل شوند، نه تنها چشمگیر است، بلکه مقرون به صرفه نیز هست زیرا با توجه به شرایط کنونی اقتصاد، تامین و نگهداشت زیرساخت پرهزینه است و شرکت‌ها هم از منظر مالی و هم از منظر امکان پذیری تهیه زیر ساخت‌های مورد نیاز خود با شرایط سختی مواجه هستند.

بنابراین فرصت بسیار خوبی است که با از بین بردن دغدغه زیرساخت، به مشتریان خود کمک کنیم تا در حوزه بهبود کسب و کار و فرایند‌های خود تمرکز نمایند. محصولات ابری این امکان را به مشتریان می‌دهد که با پرداخت حق اشتراک ماهیانه و با هزینه تمام شده پایین و بدون نیاز به تهیه زیرساخت‌های سخت افزاری، از محصولات به روز سپیدار سیستم متناسب با نیاز خود استفاده نمایند. بنابراین می‌توان ادعا کرد نرم افزار‌های ابری مشتریان را قادر می‌سازد با هزینه‌ای اندک و در بستری امن، از خدمات نرم افزاری مورد نظر استفاده کنند.

از این رو سپیدار سیستم با شروع تحلیل و توسعه نرم افزار‌های ابری، نخستین گام‌های خود در پهنه رو به رشد نرم افزار‌های مبتنی بر تکنولوژی ابری را برداشته است و قصد دارد، نسل جدید از محصولات خود را برای کسب و کار‌های کوچک مبتنی بر این تکنولوژی به بازار عرضه نماید.

به طور کلی هدف از انجام افزایش سرمایه، سرمایه گذاری برای تحلیل و تولید نرم افزار‌های جدید بر مبنای تکنولوژی "رایانش ابری" و توسعه محصولات در بازار‌های عمومی است که برای تحقق توسعه محصول، تیم‌های توسعه‌ای بیشتری باید در شرکت شکل بگیرند. ضمن این که اعتبار و برند سپیدار سیستم ایجاب می‌کند که ساختمانی در خور و مناسب داشته باشد و بتواند از فضای آن برای آموزش و توسعه نمایندگان و شبکه خود به خوبی استفاده کند و باعث گسترش و توسعه شبکه نمایندگان کارآمد خود در سراسر کشور شود.
با توجه به این که در سیستم رایانش ابری مشتریان جهت استفاده از این محصول، حق اشتراک ماهانه پرداخت لذا این محصول درآمد پایداری را برای شرکت فراهم می‌کند. پیش بینی شرکت جذب مشتری به بیش از 5 هزار مشتری جدید تا پایان سال 1404 می‌باشد.

مصارف برنامه ریزی شده:

شرکت با اجرای این طرح از سال 1401 آماده بهره برداری از طرح می‌باشد. شرکت در نظر دارد با اجرای این طرح، تولید محصولات نرم افزاری سپیدار بر بستر ابر و همچنین توسعه فضای کسب و کار با هدف آموزش و توسعه شبکه نمایندگان را در دستور کار قرار دهد.

 
 
سوالات مطرح شده در مجمع:

آیا شرکت برنامه‌ای برای افزایش سرمایه از محل آورده نقدی دارد؟ با توجه به روند سود آوری شرکت، تا به حال نیازی به این مدل افزایش سرمایه نیازی نبوده است.

آیا شرکت برنامه‌ای برای بازگشایی نماد پس از افزایش سرمایه دارد؟ همانطور که پس از بازگشایی مجمع عمومی مدیریت در خصوص قیمت نماد صورت گرفت، پس از افزایش سرمایه نیز این مدیریت صورت خواهد گرفت.

در انتها افزایش سرمایه شرکت از مبلغ 200 میلیارد ریال به مبلغ 700 میلیارد ریال (معادل 250 درصد) از محل سود انباشته مورد تصویب سهامداران قرار گرفت.

بیشتر بخوانید:

  • تحلیل تکنیکال و بنیادی شستا | رشد شستا از فردا؟
  • اخباری که بورس فردا را متاثر خواهند کرد
  • دلیل زیان ده بودن ایران خودرو چیست؟
  • آیا سپیدار برنامه‌ای برای بازگشایی نماد پس از افزایش سرمایه دارد؟
  • تحلیل یک نماد پالایشی | عملکرد شتران زیر ذره بین
  • در مجمع فرابورس چه گذشت؟
  • در هفته جاری کدام نماد عرضه اولیه می شود؟
  • عرضه اولیه سپید چهارشنبه 23 تیر 1400 می‌آید| چقدر نقدینگی نیاز دارد؟
کدام شرکت‌های بورسی افزایش سرمایه می‌دهند؟

کدام شرکت‌های بورسی افزایش سرمایه می‌دهند؟

روز گذشته اطلاعیه‌هایی در وبسایت کدال در خصوص افزایش سرمایه نمادهای بورسی منتشر شده است. برخی از این اطلاعیه‌ها مربوط به صدور مجوز افزایش سرمایه بوده و برخی دیگر هم از پیشنهاد هیات مدیره به مجمع عمومی...

NabzeBourse.ir/
رکورد افزایش سرمایه تاریخ بورس می‌شکند / افزایش سرمایه 1200 درصدی شستا

رکورد افزایش سرمایه تاریخ بورس می‌شکند / افزایش سرمایه 1200 درصدی ...

مدیر عامل «شستا» از افزایش سرمایه 1200 درصدی از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها خبر داد.

TejaratNews.com/

خبر مهم برای افزایش سرمایه شستا

اظهارنظر حسابرس «شپنا» در خصوص افزایش سرمایه 83 درصدی

اظهارنظر حسابرس «شپنا» در خصوص افزایش سرمایه 83 درصدی

اظهارنظر حسابرس «شپنا» در خصوص افزایش سرمایه 83 درصدی

BourseNews.ir/
جزيیات افزایش سرمایه سه نماد/ افزایش سرمایه 516 درصدی یک نماد معدنی

جزيیات افزایش سرمایه سه نماد/ افزایش سرمایه 516 درصدی یک نماد معدن...

امروز 27 اردیبهشت 1400 اطلاعیه‌های افزایش سرمایه سه شرکت بر روی سایت کدال قرار گرفت. یکی از نماد‌های معدنی از افزایش سرمایه 516 درصدی خود خبر داد.

NabzeBourse.ir/

جزيیات افزایش سرمایه پنج شرکت/ بانکی که افزایش سرمایه 400 درصدی پیشنهاد داد

خبر خوب برای سهامداران شستا | افزایش سرمایه در راه است؟

خبر خوب برای سهامداران شستا | افزایش سرمایه در راه است؟

محمد رضوانی فر مدیرعامل شستا در مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت که در تاریخ 26 اسفندماه برگزار شده بود در خصوص افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها گفته بود که تا دو ماه دیگر گزارشات آن نهایی خواهد...

NabzeBourse.ir/
کدام نمادها در انتظار افزایش سرمایه هستند؟

کدام نمادها در انتظار افزایش سرمایه هستند؟

بر اساس اطلاعیه‌های منتشر شده نمادهای دفارا، بکاب، خفولا و بانک قرض‌الحسنه رسالت تایید شد.

TejaratNews.com/

افزایش سرمایه کدام نمادها تایید شد؟ / آخرین خبر از افزایش سرمایه ذوب آهن

کدام نمادهای بورسی افزایش سرمایه دادند؟ / سرمایه حکشتی 31 درصد بیشتر شد

جزيیات افزایش سرمایه چند شرکت بورسی / سرمایه خحمور 1400 درصد بیشتر می‌شود

جزيیات افزایش سرمایه چند شرکت بورسی / سرمایه خحمور 1400 درصد بیشتر...

افزایش چند شرکت بورسی از جمله نیرو ترانس، شرکت تولیدی و صنعتی ثابت خراسان، صنایع غذایی مینو شرق و چند شرکت دیگر تایید شد.

TejaratNews.com/
توقف چند نماد برای افزایش سرمایه

توقف چند نماد برای افزایش سرمایه

در پایان معاملات امروز (15 فروردین) تعدادی از نمادهای بازار سهام برای تصمیم‌گیری در خصوص افزایش سرمایه متوقف می‌شوند.

TejaratNews.com/
کمبود بنزین در راه است؟/ علت تعطیلی موقت برخی جایگاه‌های سوخت حاشیه تهران مقصد جدید مستاجران پایتخت قیمت سکه در بازار امروز سهام عدالت نیم میلیونی در نزدیکی 12 میلیون تومانی بورس در هفته دوم مرداد چگونه گذشت؟ / شاخص کل یک پله رشد کرد روی خوش بورس به سهامداران در هفته دوم مردادماه سیمان 40 هزار تومانی کجاست؟ سهام فملی | سیگنال خرید در فملی صادر شد؟ سودسازی مستمر بانک اقتصاد نوین/ تراز 4 ماهه این بانک به هزار میلیارد تومان نزدیک شد "سیستم" آماده پرداخت سود می شود قیمت دلار و یورو اعلام شد/ نرخ ارز صرافی ملی امروز 1400/5/14 از مجمع گشان چه خبر؟ | تصمیم گیری برای افزایش سرمایه در سه ماه آینده تکرار یک اتفاق مثبت در بازار بورس سکه چه واکنشی به تحلیف ريیس‌جمهور نشان می‌دهد؟ "قجام" تعداد 700 هزار سهم "قیستو" را فروخت پتروشیمی شیراز و رشد سودسازی بیش از 50درصدی برای هر سهم زمان افزایش سرمایه "درهآور" تا نیمه شهریورماه تمدید شد افزایش نرخ موتور‌های "خموتور" به میزان 32 درصد "دلقما" نرخ 8 قلم دارو را گران کرد برگزاری مزایده "وآتی"برای تسویه مطالبات مسکن ارزان می‌شود؟ چراغ سبز بورس منطقه‌ای مازندران به سرمایه‌گذاران اعلام نرخنامه تعمیرکاران خودرو در سال 1400 + جدول "گندله" گران‌ترین محصول "کگهر" در تیرماه کشنده‌های سیبا موتور به بزرگترین شرکت توزیع کننده گاز مایع کشور کلیدسپاری شد "دتماد" پروژه طراحی و اصلاح GMP را افتتاح کرد کاهش نسبی مصرف برنج در دو ماه اخیر پرورش اندام‌ کاران بورس در حوالی تابلو آیا کشاورزان ایران را خشکاندند؟/ چرا شمال ایران هلند نشد؟ آمار واردات قطعات آسانسور به کشور حراج ویژه خودرو ملی! / آغاز ثبت‌نام یارانه خودرو از امروز پیش‌بینی قیمت دلار امروز 14 مرداد + آخرین قیمت دلار قیمت خودرو امروز 14 مرداد / افزایش قیمت خودرو دلایل رشد شاخص طی روز‌های اخیر قیمت پیشنهادی آپارتمان‌های 100متر به بالا عقب‌نشینی آمازون از امحای کالاهای مرجوعی کف بازار خبری از سیمان 40هزار تومانی نیست مصرف اکسیژن در پیک پنجم کرونا 4 برابر شد کاهش قیمت مسکن در کرج / کدام مناطق بیش‌ترین کاهش قیمت را داشتند؟ سهام عدالت امروز 13 مرداد چقدر شد؟ عرضه اولیه یک نماد تا پایان مرداد | سیمانی هایی که از این عرضه اولیه نفع می برند، کدامند؟ قیمت سکه گرمی به 2200000 تومان رسید / قیمت دلار و یورو امروز 1400/5/13 بیستمین فروش فوق‌العاده ایران‌خودرو از فردا واردات گوشی ممنوع نیست، گران نکنید! پیش‌بینی قیمت طلا فردا 14 مرداد / بازار طلا درگیر هیجانات آغاز پرداخت پول به تولیدکنندگان محتوا در یوتیوب لبنان دارو و سوخت از ایران وارد می‌کند مدعی شفافیت، تو زرد از آب درآمد تحلیل تحولات بازار ایران با تاکید بر کرونا و تحریم پیش‌بینی کارشناسان بورس از بازار تا پایان سال/ بازدهی 50 درصدی بورس امکان پذیر است؟

در حال بارگیری...