تولید اقتصادی خودروهای شاهین و کوییک در دستورکار/ پرداخت پول به زنجیره تامین قطعه 60 روز کاهش یافت

تولید اقتصادی خودروهای شاهین و کوییک در دستورکار/ پرداخت پول به زنجیره تامین قطعه 60 روز کاهش یافت

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با بیان اینکه عبور مستقیم محصولات سایپا به 90 درصد رسیده،‌گفت: پرداخت پول به زنجیره تامین قطعه 60 روز کاهش یافته است.

اخبار شرکت‌ها؛ مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با بیان اینکه عبور مستقیم محصولات سایپا به 90 درصد رسیده و پرداخت پول به زنجیره تامین قطعه 60 روز کاهش یافته است، گفت: امیدواریم با توجه به 8 فرمان ابلاغ شده از سوی ريیس جمهور، شورای پول و اعتبار نسبت به پرداخت تسهیلات به خودروساز اقدام کند.

به گزارش سایپانیوز، محمدعلی تیموری در جمع خبرنگاران حوزه خودرو و درپاسخ به سوالات و ابهام های که در حوزه تولید و کیفی سازی محصولات گروه خودروسازی سایپا وجود دارد، اظهارداشت: برای ارتقای کیفیت محصولات این مجموعه در سه ماه گذشته، 240 پروژه تعریف شده که اجرای آنها نیازمند یک‌هزار و 200 میلیارد تومان نقدینگی است.

او تصریح کرد: در پنج سال گذشته و به صورت سالانه شورای پول و اعتبار تسهیلات به خودروسازان اختصاص می داد، اما امسال و با وجود ابلاغ 8 فرمان ريیس جمهور مبنی بر تولید خودروهای جدید، از رده خارج کردن خودروهای قدیمی و افزایش 50 درصدی تولید، هیچ تسهیلاتی اختصاص پیدا نکرد.

تیموری با اشاره به گلایه های مردمی از ایمنی و کیفیت برخی از خودروها، گفت: 70 درصد از ایمنی و کیفیت خودرو مربوط به مرحله طراحی است و 62 درصد آن به کیفیت قطعات برمی‌گردد لذا در سال جاری با تعریف و اجرای پروژه های متعدد، مشکلات مربوط به کیفیت کاهش قابل توجهی پیدا خواهد کرد.

او با بیان اینکه سه ایراد محصول شاهین که شامل صدای غیرعادی موتور، شیشه بالابر و صندلی ها بود به صورت کامل برطرف شد، افزود: به زودی رضایت مشتریان از محصول اقتصادی شاهین افزایش خواهد یافت؛ البته در زمینه رشد کیفیت برای خودرو اقتصادی کوییک نیز برنامه منسجمی تعریف شده است.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا خاطرنشان کرد: خودرو شاهین، چهار ستاره ایمنی اروپا را با موفقیت پاس کرده است از همین رو این خودرو ویژگی های متعددی دارد که امیدواریم با استمرار در اجرای برنامه های کیفی، رضایت صددرصدی مردم به دست آید.

او با اشاره به اینکه زمان پرداخت پول به زنجیره تامین قطعه از 180 روز به 120 روز رسیده است و ضرورت دارد این زمان به 90 روز کاهش پیدا کند، گفت: اگر مدت زمان پرداخت پول به زنجیره تامین سرعت پیدا کند، ضمن ارتقای کیفیت، تولید افزایش خواهد یافت.

تیموری با اشاره به سیاست اشتباه خرید سهام در گذشته، اظهار داشت: یکی از 8 فرمان ريیس جمهور فروش سهام و انجام هزینه آن در توسعه محصولات است به همین دلیل سهام درون‌ گروهی را به اهل آن و با حضور ناظران خواهیم فروخت؛ در این راستا از ابتدای سال جاری با 500 وکیل از وکلای قوه قضاییه برای ارزیابی سایپا قرارداد منعقد شده است.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در خصوص برداشته شدن تحریم ها و برگشت شرکت های فرانسوی به ایران، گفت: اگر خودروسازان فرانسوی به دنبال حضور مجدد در بازار ایران هستند، ابتدا باید هزینه‌ های عدم حضورشان در این چند سال‌ را بپردازند؛ ما خودمان را وابسته به رفع تحریم ها نکرده‌ایم از همین رو تولید اقتصادی خودروهای شاهین و کوییک در دستور کار قرار گرفته است.

او به کاهش چشمگیر خودروهای کف پارکینگ های سایپا اشاره کرد و گفت: با تلاش و همت کارگران و مهندسان گروه سایپا، خودروهای موجود در کف پارکینگ ها از 87 هزار دستگاه در دی ماه سال گذشته به 29 هزار دستگاه کاهش یافته است و این امر ادامه دار خواهد بود.

تیموری با اشاره به اینکه تیراژ تولید معیار مهمی برای سنجش فعالیت خودرو نیست بلکه باید تعداد خودروهای تحویلی به مشتریان مدنظر قرار گیرد، تصریح کرد: عبور مستقیم و تجاری سازی محصول مهمترین شاخص اقتصادی یک بنگاه است؛ در گذشته عبور مستقیم محصولات 20 درصد بود و از زمان حضور تیم مدیریتی جدید این عدد به 90 درصد رسیده است.

او درباره چرایی حذف تیبا از سبد محصولات سایپا در سال جاری، خاطرنشان کرد: تا سال گذشته که خودرو تیبا تولید می شد، ضرر و زیان هر دستگاه بیش از 74 میلیون تومان بود، حال اگر این روند برای سال جاری ادامه پیدا می کرد، عدد یاد شده به 90 میلیون تومان می رسید، از همین رو و در راستای تولید اقتصادی تصمیم به حذف تیبا گرفته شد.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا درباره همکاری با وزارت دفاع، تاکیدکرد: امسال همکاری سایپا با وزارت دفاع در حوزه قطعات الکترونیکی و دانش بنیان 10 برابر خواهد شد چرا که این وزارتخانه بهترین تجهیزات و نیروی انسانی متخصص را در اختیار دارد.

انتهای پیام/

گرانی عجیب در انتظار شوینده ها هشدار برای ریزش بیشتر/ تا پاییز انتظاری از رمزارزها نداشته باشید پیش بینی خطرناک درباره قیمت ارزهای دیجیتال تا پای... صدور سند 200 هزار هکتار از اراضی کشاورزی در سال جاری سایه سنگین جنگ اوکراین بر قیمت غذا در جهان قیمت انواع خودرو در بازار آزاد امروز + جدول تصمیم جدید دولت برای حقوق کارگران | افزایش 10 درصدی حقوق کارگران صحت دارد؟ سقف افزایش اجاره بهای مسکن تعیین شد | برخورد سازمان تعزیرات با مشاورانی که سقف افزایش را رعایت نکنند قیمت دلار ثابت شد! | قیمت دلار در بازار امروز نفت همچنان بالای 110 دلار ورود گسترده ایران و کوبا به بازارهای یکدیگر نرخ 24 ارز کاهش یافت | 29 اردیبهشت 1401 فروش میوه های نوبرانه به قیمت های لاکچری! چطور می‌توانید به یارانه همسر اضافه شوید؟ ساخت و بازسازی 400 قطعه تخصصی در نیروگاه بندرعباس توضیح وزیر نفت درباره قیمت بنزین | گاز پرمصرف‌ها غیریارانه‌ای می‌شود | شیوه وصول درآمدهای نفتی قیمت جدید دلار در بازار متشکل + جدول معاون وزیر صمت: مشکلات پخش و توزیع روغن خوراکی برطرف شد تاکید ريیس‌جمهور بر اجرای تعهدات نظام بانکی در حوزه ساخت مسکن فروش کیسه آرد یارانه‌ای تا یک میلیون تومان مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی برکنار شد فردا، آخرین فرصت اصلاح اطلاعات جاماندگان سود سال 99 سهام عدالت در سامانه سجام اقدام بانک مسکن خلاف دستور وزیر راه و شهرسازی توضیحات وزیر نفت در خصوص قیمت بنزین / پول فروش نفت... "تنوین" ترکیب هیات مدیره را تغییر داد صورت مالی میاندوره ای "آ س پ" منتشر شد مجمع "سابیک" تا 20 روز آینده برگزار می‌شود/ سود 156 تومانی به ازای هر سهم "سابیک" متقاضیان دریافت یارانه جدید بخوانند گهرزمین، فاتح قله‌های امداد و نجات و کمک‌های اولیه کشور دریافت تندیس و جایزه روابط رسانه‌ای و تقدیرنامه تحلیل محتوا توسط فولاد هرمزگان صورت مالی 12 ماهه "فرآور" روی کدال آمد انتشار صورت مالی حسابرسی نشده "خعمرا" 2 مقام ارشد قره باغ دور میز مذاکره با وزیر راه/ وام 700 میلیونی؟ نفتی‌ترین ایام سال در نمایشگاه بین‌المللی نفت/ نمایش توانمندی‌ها در دل تحریم‌ها 320 مگاوات به تولید برق کشور اضافه شد خاموشی های برق برای دولت قبلی دردسر ساز می شود؟ اصلاح رابطه دولت با بانک مرکزی و بانک ها کسری تجاری ژاپن افزایش یافت تصمیم جدید دولت برای کالابرگ الکترونیک | پرداخت کالابرگ الکترونیکی برای خرید مرغ از طرف دولت خبر جدید درباره توزیع روغن خوراکی اجاره خانه ها چند درصد گران می شود؟ مدیرعامل جدید شرکت ملی پخش فراورده های نفتی منصوب شد پیشنهاد ريیس کانون صرافان برای حذف دلالان از بازار ارز امسال یک میلیون فرصت شغلی ایجاد می‌شود روسیه از خریداران نفت پول بیشتری خواهد گرفت تصمیم نهایی دولت برای حقوق بازنشستگان | افزایش حقوق بازنشستگان واریز شد ؟ جاماندگان چطور یارانه 300 و 400هزار تومانی بگیرند؟ | مراحل 8 گانه ثبت نام حمایت از واحدهای تولیدی بعد از آزادسازی قیمت ها بیش از 80 درصد درآمدهای نفتی بصورت ارزی وصول می‌شود ترافیک در جاده چالوس/ کندوان و هراز فردا یک‌طرفه می‌شود