سکه یک کانال سقوط کرد/ ریزش قیمت سکه تا کجا ادامه دارد؟

سکه یک کانال سقوط کرد/ ریزش قیمت سکه تا کجا ادامه دارد؟

بازرگانیانتشار اخبار سیاسی، دیروز قیمت‌ها در بازار تهران را منفی کرد؛ به طوری که قیمت دلار 280 تومان کاهش یافت و هر قطعه سکه به کانال 27 میلیون تومان سقوط کرد.

مریم فکری: بررسی‌ها نشان می‌دهد که طی 24 ساعت گذشته قیمت دلار با کاهش 280 تومانی، به قیمت 49 هزار و 350 تومان رسید. هر قطعه سکه امامی نیز با کاهش 292 هزار تومانی، در بازار وارد کانال 27 میلیون تومان شد و در رقم 27 میلیون و 894 تومان ایستاد.

هر گرم طلای 18عیار هم در بازار یک‌هزار و 400 تومان کاهش قیمت را تجربه کرد و به قیمت 2 میلیون و 328 هزار تومان رسید.

اما ریزش قیمت‌ها در بازار در حالی رقم خورد که دیروز دو خبر واریز 5.5 میلیارد یورو به حساب 6 بانک ایرانی و نیز ورود دو زندانی ایرانی آزاد شده از آمریکا به ایران منتشر شد.

در همین خصوص، رییس کل بانک مرکزی دیروز اعلام کرد: 5 میلیارد و 576 میلیون و 492 هزار یورو به حساب 6 بانک ایرانی نزد دو بانک الاهلی و الدخان واریز شده است.

محمدرضا فرزین درباره آزادسازی منابع بلوکه شده ایران در کره جنوبی اظهار کرد: در تاریخ 19 مرداد سال جاری کلیه منابع غیرقابل دسترس ایران در کره جنوبی که در حساب های دو بانک Woori و IBK و شعبه سيول بانک ملت نگه داری می شد، به حساب بانک مرکزی سويیس برای تبدیل به یورو منتقل شد.

وی افزود: در طی این مدت 6 بانک ایرانی کشاورزی، سامان، پاسارگاد، گردشگری، کارآفرین و شهر در دو بانک قطری الدخان و الاهلی حساب باز کردند.

رییس کل بانک مرکزی با بیان اینکه انجام تمام پرداخت ها توسط کارگزاران بین المللی بانک های قطری و همچنین سويیفت صورت خواهد گرفت، گفت: در روز گذشته نامه رسمی از مقامات قطری دریافت کردیم که براساس آن حساب بانک ها ایرانی فعال شده و 5 میلیارد و 576 میلیون و 492 هزار یورو به حساب 6 بانک ایرانی نزد دو بانک الاهلی و الدخان واریز شده است.

فرزین تاکید کرد: کلیه منابع حاصله، ذخایر ارزی بانک مرکزی و پشتوانه ریال هستند و بنا به مصالح ملی و در جهت تقویت ریال استفاده خواهد شد.

ريیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه شکایت ایران از کره جنوبی به دلیل عدم دسترسی به وجوه مزبور و کاهش ارزش آن به منظور دریافت خسارت در حال پیگیری است، گفت: دسترسی به منابع ارزی کشور در چند کشور دیگر نیز در حال انجام است که با تحقق قطعی، نتایج آن اعلام خواهد شد.

در این میان، برخی از کارشناسان و تکنیکال‌کارها اعتقاد دارند در شرایط کنونی کف قیمت سکه مرز 27 میلیون و 500 هزار تومان است که شکست این محدوده نیازمند اخبار مثبت قوی تر است.

223225

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد