تقاضای جهانی نفت افزایش می یابد

تقاضای جهانی نفت افزایش می یابد

اوپک پیش‌بینی پیش بینی خود از رشد تقاضای چین برای نفت در سال 2023 را به دلیل تسهیل محدودیت‌های کووید19 در این کشور بالا برد.

به گزارش بورس نیوز، اوپک پیش‌بینی پیش بینی خود از رشد تقاضای چین برای نفت در سال 2023 را به دلیل تسهیل محدودیت‌های کووید19 در این کشور بالا برد، اما برآورد از تقاضای جهانی را با اشاره به ریسک‌های نزولی احتمالی برای رشد اقتصاد جهانی، بدون تغییر نگه داشت.

سازمان کشور‌های صادر کننده نفت (اوپک) در گزارش ماهانه خود اعلام کرد تقاضای جهانی برای نفت در سال، 2023 به میزان 2.32 میلیون بشکه در روز معادل 2.3 درصد رشد خواهد کرد. این پیش بینی نسبت به گزارش ماه قبل اوپک تغییری نداشته است.

در حالی که رشد سریع تقاضای چین برای نفت، می‌تواند از بازار نفت پشتیبانی کند قیمت‌های نفت هفته جاری تحت تاثیر و شکستگی بانک سیلیکون‌ولی که باعث نگرانی‌ها نسبت به بروز بحران مالی جدیدی شد، ریزش کرد.

اوپک به ریسک‌های نزولی بالقوه برای اقتصاد جهانی در نتیجه افزایش نرخ‌های بهره اشاره کرد. در گزارش اوپک آمده است: بازگشایی چین پس از لغو سیاست سخت‌گیرانه کووید 19 در این کشور، سرعت قابل ملاحظه‌ای به رشد اقتصاد جهانی بخشیده است. با این حال، رشد سریع نرخ‌های بهره و سطح بدهی جهانی، ممکن است باعث سرایت پیامد‌های منفی شده و تاثیر منفی بر پویایی رشد اقتصاد جهانی داشته باشد.

اوپک انتظار دارد تقاضای چین برای نفت در سال 2023 به میزان 710 هزار بشکه در روز رشد کند که بالاتر از پیش بینی 590 هزار بشکه در روز در گزارش ماه گذشته این سازمان است. این گروه انتظار دارد تقاضای جهانی به دلیل بازبینی‌های نزولی مناطق دیگر، ثابت بماند.

بر اساس گزارش رویترز، گزارش اوپک همچنین نشان داد تولید نفت این گروه در فوریه با وجود توافق سال گذشته گروه اوپک پلاس برای کاهش تولید، افزایش پیدا کرده است. طبق آمار اوپک، تولید نفت این گروه در فوریه به میزان 117 هزار بشکه در روز افزایش یافت و به 28.92 میلیون بشکه در روز رسید.

نرخ بهره بین بانکی به 23.36 درصد رسید سهم سرمایه‌گذاری از حجم اقتصاد ایران نصف شد +نمودار حقوق ورودی تلفن همراه بالای 600 دلاری حد اقل 15 درصد شد جزيیات 14 طرح راهبردی برای رهایی از خام‌فروشی نفت تجارت 2 میلیارد دلاری ایران و چین در 2 ماهه 2023 آماده ورود این خودروها در 1402 باشید حضور 10 میلیون مودی در سامانه سازمان امور مالیاتی ارزش دستمزدها در پایین‌ترین سطح تاریخ ایران پارلمان ترکیه با شراکت جامع اقتصادی با امارات موافقت کرد شرایط دریافت وام ازدواج در سال 1402 از راه‌اندازی لیست انتظار در مسیرهای پرتقاضا تا افزایش قیمت بلیت اتوبوس 6 خودرویی که امسال بازار را سوپرایز می‌کنند سوناتا جدید از راه رسید + تصاویر چالش های صنعت در 1401/ پیش شرط های رشد صنعتی در 1402 چیست؟ با حقوق 8میلیون تومانی نمی‌توان گوشت خرید! روند قیمت نفت افزایشی شد با حقوق 8 میلیون تومانی نمی‌توان گوشت خرید! متقاضیان دریافت وام ازدواج در 1402 بخوانند روند رو به کاهش رشد نقدینگی+جدول آغاز پذیره نویسی یازدهمین صندوق طلا، سه شنبه آینده در بورس انتقاد میرسلیم از سوخت ارزان/ دو دهه است برای کاهش ارزش پول ملی ایران برنامه ریختند سرمایه‌گذاری 200 میلیارد تومانی بیمه مرکزی در پلاسمای خون 3 میلیارد بدهید مزدا 3 صفر بگیرید! هشدار همتی به دولت ريیسی 6 خودرویی که امسال بازار خودرو را سوپرایز می کنند تجارت 2 میلیارد دلاری ایران و چین در 2 ماهه 2023 2 راهکار برای تشخیص کالای قاچاق و تقلبی قیمت جدید طلا اعلام شد (11 فروردین 1402) دو پیش شرط مهم برای رونق اقتصادی در 1402 جزيیات رشد تولید محصولات معدنی/ شیشه جام و کنسانتره در صدر تردد از محور کرج – چالوس و آزادراه تهران – شمال ممنوع است فعالان اقتصادی به آینده امیدوار شدند/ رشد سرمایه گذاری در بخش مولد جزيیات مصوبات شورای عالی اشتغال/ اختصاص 100 هزار میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغال در سال جاری هشدار مهم همتی به دولت درباره تورم و نرخ ارز حق مسکن کارگران از چه زمانی پرداخت می شود؟ جزيیات دقیق از حقوق بازنشستگان در سال جدید جزییات ارزش معاملاتی املاک مناطق 22 گانه شهر تهران/ کدام منطقه پایتخت بیشترین رشد را داشت؟ حق مسکن 900 هزار تومانی کارگران از چه زمانی پرداخت می شود؟ جزيیات جدید از افزایش حقوق بازنشستگان در 1402 فوری / این گروه سهام عدالت 10 میلیونی می گیرند انفجار در بازار قیمت دلار | قیمت دلار امروز چند؟ سند اصلاحی توسعه بخش تعاون ابلاغ شد معرفی ایرلاین گرانفروش به تعزیرات تعیین شرایط افزایش سقف واردات/ نحوه رتبه‌بندی اعتباری اعلام شد ایرلاین گرانفروش به تعزیرات معرفی شد متقاضیان وام های کوچک، قربانی نقص سیستم اعتبارسنجی کشور جزيیات دقیق از حقوق بازنشستگان در سال جدید / حقوق مستمری بگیران در چه تاریخی واریز می شود؟ احتمال سیلابی شدن رودخانه‌های استان تهران بخشنامه دستمزد 1402 کارگران ابلاغ شد هشدار جدی به ایرلاین‌های گرانفروش