550 فروند هواپیما نیاز داریم/ ورود 75 فروند به کشور طی دو سال

550 فروند هواپیما نیاز داریم/ ورود 75 فروند به کشور طی دو سال

معاون وزیر راه با بیان اینکه 550 فروند هواپیما نیاز داریم، گفت: از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون 75 فروند هواپیما و هلیکوپتر وارد کشور شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد محمدی بخش ريیس سازمان هواپیمایی کشور در حاشیه هفتمین نمایشگاه حمل و نقل، لجستیک و صنایع وابسته با بیان اینکه 550 فروند هواپیما نیاز داریم، اظهار کرد: امروز نزدیک به 190 فروند هواپیمای فعال باری، بیزینس جت و مسافری در کشور وجود دارد.

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون 75 فروند هواپیما و هلیکوپتر وارد کشور شده که 30 فروند هواپیمای ناوبری به ناوگان الحاق شده است.

وی با تاکید بر اینکه بنایی برای افزایش تعداد شرکت‌های هواپیمایی نداریم، ادامه داد: مطابق آنچه در برنامه هفتم توسعه ارايه دادیم تعیین تکلیف شرکت هواپیمایی در قالب ادغام، حذف یا ارتقای سطح کیفی انجام خواهد شد.

محمدی بخش تصریح کرد: افراد حقیقی و حقوقی داخلی یا خارجی می‌توانند مالک هواپیما باشند و در عین حال بهره‌بردار از هواپیماها جدا باشد. قوانین ایکايو آزادی‌هایی به شرکت‌های هواپیمایی داده است که از جمله آنها این است که در بازه‌های زمانی مختلف که کشور با افزایش درخواست پرواز مواجه می‌شود بتوانیم از ظرفیت ناوگان سایر کشورها استفاده کنیم.

ريیس سازمان هواپیمای ادامه داد: مطابق آمار سامانه سدف و همچنین آمارهای شرکت‌های هواپیمایی، روزانه 4.5 میلیون لیتر سوخت هوایی در کشور مصرف می‌شود.

وی گفت: میزان مصرف شرکت‌های هواپیمایی داخلی در مجموع روزانه 3.5 میلیون لیتر است که روزانه یک میلیون لیتر آن برای مسیرهای خارجی و 2.5 میلیون لیتر آن برای مسیرهای داخلی مصرف می‌شود.

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد