از کمک جک دورسی تا آغاز تغییرات ایلان ماسک در توییتر

از کمک جک دورسی تا آغاز تغییرات ایلان ماسک در توییتر

جک دورسی تحت مالکیت جدید ایلان ماسک، همچنان در توییتر سهمی نگه خواهد داشت و این میلیاردر، به عنوان مدیرعامل این شبکه اجتماعی به اداره و انجام تغییرات در آن پرداخته است.

به گزارش ایسنا، طبق اظهارنامه جدیدی که به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا اعلام شد، جک دورسی، یکی از موسسان و مدیرعامل سابق توییتر، با انتقال 2.4 درصد سهمی که در این شرکت داشت به شرکت هولدینگ جدید برای توییتر به نام "ایکس هولدینگز" موافقت کرد. ارزش 18 میلیون سهم دورسی، اندکی بیش از یک میلیارد دلار است و به ایلان ماسک کمک کرده است در تهیه پول خرید توییتر یک میلیارد دلار صرفه جویی کند.

اگرچه شایعه شده بود که دورسی در خرید توییتر توسط ایلان ماسک سرمایه گذاری خواهد کرد اما او هنوز هیچ برنامه‌ای برای انجام چنین کار یا انتقال سهامش اعلام نکرده است. طبق این اظهارنامه، دورسی در آوریل که ایلان ماسک قرارداد خرید توییتر را امضا کرد، با انتقال سهم خود موافقت کرده بود. دورسی سهام خود را پنج شنبه گذشته، همان روزی که ماسک رسما مالک توییتر شد، منتقل کرد.

گفته می‌شود دورسی و ماسک دوست هستند و پیامهای خصوصی که در راستای شکایت توییتر علیه ایلان ماسک منتشر شدند، نشان دادند این دو نفر درباره خرید توییتر توسط ماسک حتی پیش از این که این میلیاردر برای خرید آن اقدام کند، به طور مفصل صحبت کرده بودند. پرونده شکایت حقوقی توییتر علیه ایلان ماسک که اکنون مالک این شرکت است، به زودی بسته خواهد شد.

ماسک به انجام تغییرات در توییتر مشغول شده است. او دستور تغییرات فوری در فرآیند احراز هویت را صادر کرده و قصد دارد آن را به بخشی از درآمدزایی کسب و کار توییتر تبدیل کند و می‌خواهد سرویس پلتفرم ویديوی کوتاه و این را در توییتر برگرداند. تیم‌های توییتر به صورت 24 ساعته در تلاش برای عمل به درخواست‌های جدید ایلان ماسک هستند.

بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، در این بین، پیش بینی می شود به زودی شمار زیادی از کارمندان توییتر اخراج شوند. به گفته منابع آگاه، فهرست کارمندانی که نگه داشته می شوند و کسانی که اخراج خواهند شد، تهیه شده است.

ایلان ماسک مدیرعامل توییتر شد

ایلان ماسک روز دوشنبه اعلام کرد به عنوان مدیرعامل توییتر خدمت خواهد کرد.

تحلیلگران وال استریت می‌گویند چنین اقدامی، دیگر زمان کافی برای این میلیاردر نخواهد گذاشت. ماسک مدیرعامل شرکت هوافضای اسپیس ایکس، استارتاپ نورالینک و شرکت بورینگ است. وی پس از این که مالک توییتر شد، بلافاصله پاراگ آگراوال، مدیرعامل این شرکت را اخراج کرد.

ماسک در اظهارنامه بورسی، اعلام کرد مدیرعامل توییتر است. وی روز دوشنبه در اظهارنامه دیگری، اعلام کرد در نتیجه خرید توییتر و خصوصی شدن آن، تنها مدیر این شرکت است.

ایلان ماسک پیش از این قسمت "بیو" توییتر خود را به "ريیس توییتر" تغییر داده بود  که به تصمیم وی برای برعهده گرفتن مدیریت این شرکت اشاره داشت. توییتر درباره این که ایلان ماسک چه مدت مدیرعامل این شرکت خواهد بود یا انتصاب فرد دیگر، اظهارنظر نکرد.

بر اساس گزارش رویترز، ماسک در این اظهارنامه‌ اعلام کرد: افرادی شامل برت تایلور، پاراگ آگراوال، امید کردستانی، دیوید روزنبلات، مارتا لین فاکس، پاتریک پیچت، ایگون دوربان، فی فی لی و می‌می ال‌میهو که پیش از خرید توییتر، از مدیران این شرکت بودند، دیگر مدیران توییتر نیستند.

توییتر نمی‌تواند فقط به آگهی‌دهندگان تکیه کند

ایلان ماسک در پاسخ به انتقاد استفن کینگ، نویسنده معروف از برنامه این پلتفرم برای دریافت ماهانه 20 دلار از کاربران دارنده تیک آبی برای حفظ این نشان، در توییتی نوشت: شرکت توییتر نمی‌تواند فقط به آگهی دهندگان تکیه کند. وی در پاسخ به توییت استفن کینگ که گفته بود تمایلی ندارد 20 دلار در ماه برای حفظ تیک آبی در توییتر پرداخت کند، نوشت: هشت دلار چطور؟

توییتر تصمیم گرفته است قیمت اشتراک ماهانه سرویس توییتر بلو (Twitter Blue) را از 4.99 دلار به 19.99 دلار افزایش دهد و قابلیتهای جدیدی شامل احراز هویت پولی عرضه کند.

استارت تغییرات بزرگ در توییتر

هنوز یک هفته از خرید توییتر نگذشته، ایلان ماسک سرگرم کار برای انجام تغییرات در این سرویس شبکه اجتماعی است. پولدارترین مرد جهان در حال بازبینی کد توییتر با کمک مهندسان شرکت تسلا است و همزمان از دوستان قدرتمندی که به آنها اعتماد دارد، کمک گرفته است تا درباره مسیر هدایت توییتر، تصمیمات مهمی بگیرد. تاکنون مشخص شده است که صحبت کردن درباره تغییر دادن این سرویس شبکه اجتماعی 16 ساله که حدود 7000 کارمند دارد، از انجام دادن آن راحت‌تر است.

شناخته شده‌ترین پیشنهاد ایلان ماسک برای آینده توییتر، تبدیل آن به بهشتی برای آزادی بیان است. اما هنوز معلوم نیست او چطور قصد دارد چنین کاری را انجام دهد. وی به طور علنی گفته است تا زمانی که با شورای کارشناسان خارج از توییتر مشورت نکند، از تصمیم گیری درباره احیای حساب کاربرانی که حضورشان در این سرویس ممنوع شده است، خودداری خواهد کرد.

به گفته منابع آگاه، ایلان ماسک پرسشهایی را درباره شماری از سیاستهای توییتر مطرح کرده و به بعضی از مقررات متمرکز شده که خواستار بازبینی آنهاست. نخستین سیاست، اطلاعات نادرست است که پستهای حاوی اطلاعات نادرست درباره موضوعاتی مانند نتایج انتخابات و کووید 19 را مجازات می کند. ماسک خواستار دقیق‌تر شدن این سیاست است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، ماسک از تیمی که مامور کرده، خواسته است سیاست مربوط به نفرت پراکنی را بازبینی کنند. در هر دو مورد مشخص نیست ماسک می‌خواهد این سیاستها بازنویسی شده یا به طور کلی حذف شوند.

عربستان و چین هم پیمان شدند/ امضا 34 قرارداد سرمایه گذاری بین غرب و شرق آسیا علت گرانی محصولات کشاورزی مشخص شد وام مسکن چند شد؟ / جدیدترین قیمت ها را در استان های مختلف ببینید قیمت طلا، سکه و ارز امروز 17 آذرماه/ دلار کانال عوض... افزایش 16 درصدی نرخ دلار در هفت ماه نخست امسال رکورد تورم تولید‌کننده متعلق به کدام سال بود؟/... کاریابی‌های غیردولتی 10 روزه مجوز می‌گیرند آگهی‌هایی که از یک واقعیت هولناک خبر می‌دهد واردات نهاده های دامی کاهش یافت چه کسی جایگاه ثروتمندترین فرد جهان را از ایلان ماسک دزدید؟ عکس | این خودروهای اشکودا احتمالا به ایران وارد خواهند شد آپارتمان های 10 ساله غرب تهران چند؟ ادامه نزول قیمت نفت در بازار جهانی نقشه راه مناسب برای شهرهای جدید و نسل نو شهرها در چارچوب حرفه‌ای تدوین می‌شود آگهی‌های عجیب در اینترنت/ معاوضه وسایل منزل با مرغ و گوشت و برنج/عکس رشد 100 درصدی تولید ماشین آلات معدنی در کشور ماجرای بیماری رستم قاسمی/ درخواست او از ريیسی بعد از مشخص شدن علايم بیماری زمینه برای عرضه تمام محصولات زنجیره تولید در بورس کالا فراهم شود بحران مسکن از سال 88 آغاز شد/ هیچ برنامه‌ای برای بخش مسکن وجود ندارد شرط و شروط ريیسی برای افزایش حقوق سال آینده تعرفه جدید گاز پرمصرف‌ها مصوب شد ضایعات محصولات کشاورزی با توسعه گلخانه‌ها کاهش یافت شرکتی که هورالعظیم را خشکاند، از احیای حیات شرق خوزستان جلوگیری می‌کند/تخریب‌چیان سد چمشیر به اطلاعا... قیمت روز انواع تلفن همراه/ آیفون 13 پرو مکس چند؟ گوشت مرغ کیلویی 53 تا 55 هزار تومان طلای جهانی در نوسان قیمتی تعطیلی و محدودیت تردد شناورها در آبهای کیش از امروز فرود اضطراری هواپیمای ترکیه در اسپانیا و فرار پناهجویان از آن شرایط پیش فروش انواع محصولات سایپا اعلام شد یک دهه هشتادی برای خرید خانه و پراید چندسال باید کار کند؟ قیمت کاپشن آقای رییس جمهور اعلام شد!+تصاویر یارانه یلدایی به چه کسانی تعلق نمی‌گیرد؟ بخشودگی جرايم بیمه شخص ثالث/ تفاهم نامه تامین مالی دانش بنیان ها یک تاجر فرانسوی ثروتمندترین مرد جهان / آرنو از ایلان ماسک پیشی گرفت تفاهم‌نامه همکاری ساخت لوله‌های بدون درز با شرکت روس امضا شد عملیاتی بودن همه پالایشگاه‌های گازی با ظرفیت کامل ادعای عجیب بانک مرکزی/ رکورد نقدینگی متعلق به یک... ایران و تاجیکستان در 6 محور مذاکره کردند رشد 31 درصدی درآمد تجمیعی "همراه" گرفتن 2 ضامن برای وام ازدواج، غیرقانونی غیر قانونی است قیمت این میوه آجیلی میلیونی شد / قیمت ها را ببینید بیخیال شب یلدا می شوید! ببینید | واکنش ابراهیم ريیسی به مرگ رستم قاسمی در بین مردم جدیدترین قیمت روغن آفتابگردان در بازار+ جدول رستم قاسمی درگذشت زندگینامه و بیوگرافی رستم قاسمی مسکو: اروپا منتظر افزایش بیشتر قیمت انرژی باشد پذیره نویسی اوراق صکوک اجاره شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر با مشارکت تامین سرمایه خلیج فارس این افراد منتظر یارانه شب یلدا نباشند پرداخت سود سهام عدالت به دی ماه موکول شد معاملات توافقی دلار با نرخ 34 هزار و 450 تومان