"تپکو" به زودی دارای بازارگردان خواهد شد

"تپکو" به زودی دارای بازارگردان خواهد شد

تعیین تکلیف شرکت مس طارم دغدغه سازمان تامین اجتماعی هم بوده است. شرکت مس طارم دارایی ارزشمندی است، اما تا شفافیت کافی در این شرکت ایجاد نشود؛ این شرکت تعیین تکلیف نخواهد شد.

به گزارش بورس نیوز مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت هپکو امروز یکشنبه برگزار شد. در این مجموعه علاوه بر تصویب صورتهای مالی، به برخی سوالات و انتقادات سهامداران هم پاسخ داده شد.

از مهمترین اننقادات سهامداران در این مجمع می‌توان به افت 53 درصدی قیمت سهم در یک سال اخیر، بلاتکلیفی شرکت مس طارم و همچنین عدم تعیین تکلیف واگذاری هپکو اشاره کرد.

دو شرکت جهت بازارگردانی سهام هپکو اعلام آمادگی کرده‌اند که در حال مذاکره با آنها هستیم و به زودی "تپکو" دارای بازارگردان خواهد شد.

ضعف مدیریتی در شرکت مس طارم مشهود است، اما با توجه به درصد مالکیت هپکو امکان نفوذ چندانی در آن شرکت نداشتیم؛ اما طبق تعاملی که اخیرا با یکی از سهامداران شرکت مثل طارم انجام شده ، نفوذ هپکو در آن شرکت افزایش یافته و شخصا به عضویت هیيت مدیره شرکت مس طارم در آمده‌ام. کارشناس رسمی دادگستری هم هفته گذشته موفق شده وارد این شرکت شود. سازمان حسابرسی هم اخیرا جهت تهیه گزارش ویژه از این شرکت اعلام آمادگی کرده است.
تاخیری از طرف شرکت هپکو در مورد وضعیت مس طارم وجود نداشته و تلاش می شود بابت مالکیت مس طارم، حداکثر انتفاع نصیب سهامداران شود‌. سعی می‌شود هم اطلاعات کافی ، لازم و شفاف از مس طارم کسب گردد و هم مدیریت این مجموعه به مدیریتی استاندارد و حرفه ای تبدیل شود که سودآوری این شرکت افزایش یابد. از جمله اقدامات انجام شده در مس طارم، ممانعت از اجرای یک پروژه 70 میلیارد تومانی بوده که به نظر می رسید توجیه اقتصادی نداشته باشد.

تعیین تکلیف شرکت مس طارم دغدغه سازمان تامین اجتماعی هم بوده است. سال گذشته هم تاکید شد که این شرکت حسابرسی ویژه شود،اما اینطور نیست که مشکلات به راحتی و با برگزاری چند جلسه برطرف شود. شرکت مس طارم دارایی ارزشمندی است، اما تا شفافیت کافی در این شرکت ایجاد نشود؛ این شرکت تعیین تکلیف نخواهد شد. واحد حقوقی سازمان تامین اجتماعی یک واحد قوی و خوب است و به شدت پیگیر مشکلات و تخلفات انجام شده در شرکت مس طارم بوده و به نتایج خوبی هم رسیده است. اینطور نیست که قضیه شرکت مس طارم به حال خود رها شده باشد و دنبال رفع و رجوع مشکلات این مجموعه هستیم.

موضوع واگذاری سهام هپکو به مجموعه شستا صحت ندارد آنچه در فضای مجازی منتشر شد شب نامه ای بدون امضا بوده که هیچ اعتباری ندارد.

به زودی از محل تهاتر هایی که در سازمان تامین اجتماعی صورت گرفته افزایش سرمایه صورت خواهد گرفت که در وضعیت سهام هپکو بسیار اثرگذار خواهد بود.

شرکت پورنام در سال 1400 ، مبلغ 4 میلیارد تومان از بدهی خود را به هپکو پرداخت کرده و در حال رایزنی با این شرکت برای چگونگی تسویه مابقی آن هستیم.

سهامداران شستا توجه کنند(29شهریور) / رشد اندک شستا همگام با صعود شاخص کل

سهامداران شستا توجه کنند(29شهریور) / رشد اندک شستا همگام با صعود ش...

در سومین روز هفته، شستا با معاملاتی 70میلیارد تومانی، رشدی 0.8درصدی را رقم زد.

EghtesadOnline.com/
پایداری شستا در مدار صعودی

پایداری شستا در مدار صعودی

در معاملات بورس امروز سهام شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی با رشد یک و نیم درصدی قیمت 13,030ریال را ثبت کرد. همچنین ارزش معاملات این شرکت به رقم 150میلیارد تومان...

EghtesadOnline.com/
شستا 17 شرکت را تا سال آینده عرضه اولیه می‌کند / ستاره خلیج فارس زمستان می‌آید

شستا 17 شرکت را تا سال آینده عرضه اولیه می‌کند / ستاره خلیج فارس ز...

بر اساس اعلام شستا، تا بهار 1400 این شرکت 17 نماد را برای عرضه اولیه روانه بازار سرمایه خواهد کرد.

TejaratNews.com/
ثبت حجم معاملات 70میلیون برگه ای برای شستا

ثبت حجم معاملات 70میلیون برگه ای برای شستا

در معاملات بورس امروز سهام شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی با رشد یک و نیم درصدی قیمت 13,030ریال را ثبت کرد. همچنین ارزش معاملات این شرکت به رقم 95میلیارد تومان...

EghtesadOnline.com/
سهامداران شستا توجه کنند(22شهریور) / ادامه افت شستا، همگام با شاخص کل

سهامداران شستا توجه کنند(22شهریور) / ادامه افت شستا، همگام با شاخص...

در سومین روز هفته، شستا با معاملاتی 100میلیارد تومانی، افتی 1.2درصدی را رقم زد.

EghtesadOnline.com/
خروج 35میلیارد تومانی حقیقی ها از شستا

خروج 35میلیارد تومانی حقیقی ها از شستا

در معاملات بورس امروز سهام شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی با افت بیش از چهار درصدی قیمت 13,020ریال را ثبت کرد. همچنین ارزش معاملات این شرکت به رقم 175میلیارد...

EghtesadOnline.com/
ورود 22میلیارد تومانی حقیقی ها به شستا

ورود 22میلیارد تومانی حقیقی ها به شستا

در معاملات بورس امروز سهام شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی با افت یک و نیم درصدی قیمت 12,910ریال را ثبت کرد. همچنین ارزش معاملات این شرکت از رقم 138میلیارد تومان...

EghtesadOnline.com/
گره تپکو پس از چندین ماه باز شد

گره تپکو پس از چندین ماه باز شد

سهام تپکو پس از انتقال به تابلوی زرد بازار پایه فرابورس ایران، از طریق انجام حراج ناپیوسته بدون محدودیت دامنه نوسان قیمت، آماده انجام معامله است.

YJC.news/
موافقت کمیسیون اقتصادی با تفحص از شستا

موافقت کمیسیون اقتصادی با تفحص از شستا

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی‌ از تصویب تقاضای تحقیق و تفحص از شرکت سرمایه گذاری شستا در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد.

Bartarinha.ir/
ثبت ارزش معاملات 165میلیارد تومانی برای شستا

ثبت ارزش معاملات 165میلیارد تومانی برای شستا

در معاملات بورس امروز سهام شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی با افت 0.6درصدی قیمت 13,360ریال را ثبت کرد. همچنین ارزش معاملات این شرکت از رقم 165میلیارد تومان عبور کرد...

EghtesadOnline.com/
سود 430 میلیارد تومانی شستا/ ارزش بازاری شستا 15 همت رشد کرد

سود 430 میلیارد تومانی شستا/ ارزش بازاری شستا 15 همت رشد کرد

با انتشار گزارش مرداد سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی، رشد ارزش بازاری و چند خرید و فروش این شرکت مشخص شد و سود هزار میلیارد تومانی از مجامع شرکت‌های سرمایه‌گذاری شده...

EghtesadOnline.com/
آیا عرضه سهام شستا در بورس به نفع بازنشستگان بود؟

آیا عرضه سهام شستا در بورس به نفع بازنشستگان بود؟

سهام شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) در فروردین سال 1399، در بازار سرمایه عرضه شد. این اقدام دولت دوازدهم، از همان ابتدا موافقان و مخالفانی داشت. برخی از منتقدان می‌گویند عرضه سهام شستا در بورس...

TejaratNews.com/
بورسی شدن شستا؛ جلوگیری از دست درازی دولت به حقوق مردم

بورسی شدن شستا؛ جلوگیری از دست درازی دولت به حقوق مردم

برکناری غیرمنتظره محمد رضوانی‌فر، مدیرعامل سابق شستا توسط شریعتمداری، وزیر سابق تعاون، کار و رفاه اجتماعی، با حواشی و واکنش‌های مختلفی همراه بود.

EghtesadOnline.com/
توصیه شستا به بورس؛ اطلاعات متقن و معتبر را مورد استناد قرار دهید

توصیه شستا به بورس؛ اطلاعات متقن و معتبر را مورد استناد قرار دهید

هیات مدیره شستا با واگذاری هپکو به شستا مخالفت کرد.

EghtesadOnline.com/
4 شرکت سیمانی زیرمجموعه "سغدیر" است/53 درصد سیمان کردستان متعلق به "سغدیر" آغاز دوره معاملاتی قرارداد‌های اختیار معامله "پارسان" افزایش نرخ 16 ارز/نرخ 18 ارز کاهش یافت شرکت‌های جدید تامین اجتماعی بورسی می‌شوند عرضه 495 هزار کیلووات ساعت در تابلوی برق بورس انرژی دادوستد 96 هزار تن شمش بلوم در بورس کالا روند ارزش سهام عدالت کاهشی است کدام بانک‌ها بیشترین وثایق تملیکی را دارند روند افزایشی درآمد‌های "خزر" پایان یافت رسوب 140 هزار خودرو ناقص در پارکینگ خودرو ساز‌ها تحقق طرح تحول دیجیتال در بخش انبارداری فولاد مبارکه 140هزار خودرو ناقص در پارکینگ خودروساز‌ها قرارداد گازی با پاکستان از ابتدا اشتباه بود دلار ریخت کمتر از 15 ساعت تا شروع مجدد فعالیت رمزارز‌ها محموله دیگری از سوخت ایران به سوریه رسید "فرآور" 90 درصد کاهش درآمد را از خود بر جای گذاشت آغاز بازارگردانی " شکام " از نخستین روز هفته آینده عرضه اولیه نماد معاملاتی "0031" برای نخستین بار رافینت پتروشیمی بیستون مهمان بورس انرژی گاز بوتان صنعتی و MTBE پتروشیمی بندر امام معامله شد چرا بورس همچنان ریزش دارد؟ / در کدام صنایع بورسی سرمایه‌گذاری کنیم؟ آغاز ثبت نام نیسان بدون قرعه‌کشی + قیمت و جزيیات بازدید ريیس مجلس از سامانه 198 جزيیات اعمال محدودیت در تعداد تراکنش‌های کارت‌به‌کارت احتمال تمدید ثبت‌نام در سامانه املاک تا آخر پاییز قیمت گوشی موبایل در بازار امروز 31 شهریور / مشخصات گوشی جدید نوا 9 تبریک فولاد مبارکه به مناسبت هفته دفاع مقدس فهرست املاک شتران منتشر شد / ویلای نمک‌آبرود متری 3 میلیون تومان زیر و بم ورود به بورس کالا | چه کسانی می‌توانند در بورس کالا معامله کنند؟ اعلام نتیجه هجدهمین حراج اوراق مالی اسلامی دولتی خبر مهم برای سهامداران فملی / افزایش سرمایه فملی چقدر است؟ شاخص قرمزپوش شد بورس تا پایان امسال چقدر سود می‌دهد؟ | سهامداران هیجانی نشوند سهمیه بنزین مهر 1400 کی واریز می‌شود؟ نرخ سود وام مسکن چقدر است؟ عرضه 495 هزار کیلووات ساعت برق در بورس انرژی نگاهی به عرضه‌های داخلی و صادراتی بورس انرژی مهلت ثبت‌نام در سامانه املاک و اسکان تمدید می‌شود؟ سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام در 31 شهریور ماه مانع تراشی بانک‌ها برای پرداخت وام ودیعه مسکن فرصت‌های اقتصادی ایران از حضور در سازمان "شانگهای" تعداد و مبلغ چک‌های برگشتی زیاد شد موافقت هیات مدیره " سبزوا " با واگذاری سهام افزایش نرخ 22 درصد برخی محصولات " کماسه " افتتاح پروژه خط مایعات جدید در " دالبر " " تپکو " قرارداد فروش 29 محصول را منعقد کرد زمان واریز سهمیه بنزین مهرماه فروش ویژه «جایگزین پراید» / با 140 میلیون صاحب خودرو شوید! اتفاق مهم برای سهامداران کچاد / رشد 27 درصدی فروش چادرملو

در حال بارگیری...