آغاز طرح دارویار از امروز/ قیمت دارو تغییر می‌کند؟

آغاز طرح دارویار از امروز/ قیمت دارو تغییر می‌کند؟

وزیر بهداشت جزییات طرح "دارویار" که اجرای آن آغاز شده است را تشریح کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، با آغاز طرح دارویار چه تغییری در قیمت دارو ایجاد می‌شود؟

به نقل از ایسنا، عین‌اللهی با اشاره به موفقیت کشور در مقابله با کرونا و کنترل این بیماری، درباره طرح ارتقای بیمه‌ها و کارایی بیشتر بیمه‌ها گفت: این طرح از بیمه همگانی شروع شده است و مجلس شورای اسلامی اعتبار خوبی بالغ بر 6 هزار میلیارد تومان برای بیمه همگانی در نظر گرفته و بر اساس آن حدود 6 میلیون نفر به جمعیت تحت پوشش بیمه همگانی اضافه شدند.

وی افزود: بر این اساس، زیرساخت بیمه‌ها در این مدت تامین شد. همچنین مجلس شورای اسلامی 5 هزار میلیارد تومان نیز بابت حمایت از دارو و درمان بیماری‌های خاص در نظر گرفته است.

طرح دارویار چیست؟

وزیر بهداشت با اشاره به طرح دارویار ادامه داد: این طرح جامع آغاز شده است. در قالب این طرح تعداد داروهای تحت پوشش بیمه، افزایش یافته است؛ به‌طوری‌که 100 قلم داروی پر مصرف را که قبلا بیمه نبودند تحت پوشش بیمه قرار دادیم. به این ترتیب داروهایی مانند داروهای سرماخوردگی، دیفن هیدرامین و غیره که قبلا بیمه نبودند جزو بیمه قرار گرفتند.

عین‌اللهی تاکید کرد: هدف اصلی وزارت بهداشت از این طرح این است که پوشش بیمه‌ای داروها را افزایش دهیم. در این طرح باتوجه به دستوری که ریاست جمهور دادند، اعتبار بسیار خوبی برای بیمه‌ها در نظر گرفته شده تا بتواند مخارج مربوط به داروهای بیماران را تامین کند.

این طرح را در کل کشور اجرا می‌کنیم و هدف این است که بتوانیم هزینه‌های مربوط به بیماران را در کل کشور تامین کنیم. در ادامه طرح هم هدف این است که پوشش بیمه‌ای اکثر داروها را انجام دهیم و وقتی بیماران به مراکز درمانی و داروخانه‌ها مراجعه می‌کنند، هیچ تغییری در پرداخت هزینه‌های دارویی‌شان نداشته باشند.

وزیر بهداشت تاکید کرد: بنابراین ثابت ماندن پرداخت از جیب بیماران از اهداف این طرح بوده است. در سال‌های قبل وضعیت به گونه‌ای بود که پرداخت از جیب بیماران افزایش پیدا کرد.

وی ادامه داد: در حالی که هدف اصلی از این طرح این است که به تدریج پرداخت از جیب بیماران را به ویژه در حوزه دارو که برای بیماران ضروری است، کاهش دهیم و دولت بتواند مخارج مربوط به داروی بیماران را تامین کند.

همچنین بهادری جهرمی سخنگوی دولت گفت: چتر نظام سلامت با افزودن 6میلیون هموطن به پوشش بیمه، 366 داروی پرمصرف و 119 داروی خاص فراگیرتر شد.

وی ادامه داد: بخشی از یارانه مطابق قانون بودجه از واردات به بیمه منتقل شد و طبق قول ريیس جمهور قیمت داروی تجویزی برای مصرف کننده نهایی ثابت می‌ماند.

مطالعه بیشتر: دیه جانباختگان متروپل پرداخت شد/ مبلغ دیه چقدر است؟
قیمت دارو بدون نسخه کمر شکن شد / داروخانه ها...

قیمت دارو بدون نسخه کمر شکن شد / داروخانه ها...

ريیس اتحادیه واردکنندگان دارو با اشاره به اصلاح قیمت 960 قلم دارو گفت: علت این جهش قیمت نوع ارز تخصیصی و یا بازه...

Gostaresh.news/
اصلاح قیمت دارو را گرانی تلقی نکنید!

اصلاح قیمت دارو را گرانی تلقی نکنید!

ريیس اتحادیه واردکنندگان دارو گفت: تعطیلی خطوط تولید دارو را در تیر ماه محتمل نمی‌دانم، اما در شرایط تورمی جامعه،...

Gostaresh.news/
نظارت سازمان دامپزشکی بر قیمت دارو و واکسن دام و طیور

نظارت سازمان دامپزشکی بر قیمت دارو و واکسن دام و طیور

رییس سازمان دامپزشکی گفت: این سازمان ناظر بر قیمت دارو و واکسن دام و طیور است.

MehrNews.com/
قیمت دارو با دستور پایین نمی‌آید

قیمت دارو با دستور پایین نمی‌آید

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران معتقد است اصرار برای پایین...

Isna.ir/
هشدار یک نماینده به ريیسی درباره قیمت دارو

هشدار یک نماینده به ريیسی درباره قیمت دارو

نامه ريیس کمیسیون بهداشت مجلس به ريیسی درباره تبعات حذف ارز ترجیحی دارو: تورم ناشی از حذف ارز ترجیحی، منجر به افزایش سرسام‌آور هزینه‌ها از جیب مردم می‌شود. اجازه ندهید اعتماد محرومین به دولت سیزدهم با...

Bartarinha.ir/
قیمت دارو گران نمی شود

قیمت دارو گران نمی شود

ريیس جمهور: ارز مورد نیاز برای تامین دارو تخصیص یافته، به هیچ عنوان گرانی دارو قابل قبول نیست.

Gostaresh.news/
افزایش 7برابری قیمت دارو با حذف ارزدولتی

افزایش 7برابری قیمت دارو با حذف ارزدولتی

رییس انجمن اقتصاد سلامت ایران اظهار داشت: محاسبات اقتصادی نشان می‌دهد که تبدیل ارز 4200 تومانی به ارز نیمایی، قیمت داروی تولید داخل را به 4 برابر و قیمت داروی وارداتی را به 7 برابر می‌رساند.

Bartarinha.ir/
تاثیر حذف ارز 4200 تومانی بر قیمت دارو

تاثیر حذف ارز 4200 تومانی بر قیمت دارو

رییس انجمن اقتصاد سلامت ایران اظهار داشت: محاسبات اقتصادی نشان می‌دهد که تبدیل ارز 4200 تومانی به ارز نیمایی، قیمت داروی تولید داخل را به 4 برابر و قیمت داروی وارداتی را به 7 برابر می‌رساند.

TejaratNews.com/
قیمت دارو باید تغییر کند؟

قیمت دارو باید تغییر کند؟

یک نماینده مجلس از ضرورت اصلاح ساختار دارویی‌ها خبر داد.

Bartarinha.ir/
حذف ارز دولتی قیمت دارو را 4برابر می‌کند

حذف ارز دولتی قیمت دارو را 4برابر می‌کند

اگر ارز 4200 تومانی دارو و مواد اولیه آن حذف شود رقم فرانشیز به قدری بالا خواهد بود که انگار مردم دارو را به صورت آزاد تهیه می‌کنند و بیمه‌ای وجود ندارد.

Bartarinha.ir/
دستورالعمل محاسبه قیمت نفت و میعانات گازی و فرآورده های نفتی پالایشی ها مشخص شد غول‌های زغال سنگ در بحران انرژی پول پارو کردند خبر خوش درباره حقوق بازنشستگان | حقوق این گروه از بازنشستگان افزایش یافت ارسال پیامک شماره اقتصادی جدید برای مودیان مالیاتی قیمت فروش نفت ایران برای ماه سپتامبر اعلام شد وزیر امور اقتصاد و دارایی: نگاه و تلاش استاندار مازندران برای توسعه اقتصادی و تولید جای قدردانی دارد جدیدترین گزارش از قیمت گوشت | هر کیلو گوشت گوسفندی چند؟ ورود کشتی‌های کروز به ترکیه 40 برابر افزایش یافت قرارداد جدید اختیار معامله سکه، از چهارشنبه آماده معامله است زمزمه بازگشت روس ها به خطوط ریلی ایران /آنها گران کار می‌کنند حکمرانی اقتصادی برای کنترل تورم و دستیابی به رشد چطور عمل می کند؟ قیمت مرغ پر کشید | هر کیلو مرغ تازه چند؟ 9 میلیون و 400 هزار کارتخوان غیرفعال شد 305 هکتار زمین در بستر رودخانه‌های استان تهران... وضعیت مغشوش بازار کار؛ کار هست اما بیکاران مشغول استراحتند ورود 145 کشتی گندم، برنج و روغن خام به بنادر کشور از ابتدای سال تاکنون شرایط جدید دریافت مزایای بازنشستگی ریزش 3 هزار واحدی کل شاخص بورس امروز 23 مرداد 1401/ روند بورس نزولی شد خودروسازان پیش از تعهد به فروش از استاندارد اجازه نگرفتند/ برندهای کم‌فروش شناسایی شدند/ تغییر لیبل‌... روسیه گاز بیشتری به مجارستان می‌فروشد سهم بازار سرمایه از تامین مالی اقتصاد کمتر از 10درصد است بازنشستگان بخوانند/ شرایط جدید دریافت مزایای بازنشستگی واکنش استاندارد به اظهارات پلیس درباره کیفیت خودرو/ توقف قطعی تولید 5 خودرو زمان ثبت سفارش خودرو در بورس کالا ابلاغ شد سقوط قیمت‌ها در بازار خودرو؛ جدیدترین قیمت‌ها | این خودرو 60 میلیون تومان ارزان شد | خریداران مصرف ک... ورود متخصصان به نهاد سیاست‌گذاری پولی با تصویب طرح قانون بانک مرکزی قیمت دلار نزولی شد | قیمت دلار چند؟ تولید 300 هزار خودروی کامل/ 12 هزار خودرو کف پارکینگ مانده است منفعت هیچ گروهی در بورس، بر دیگری ارجح نیست رشد بازار سرمایه به توسعه اقتصاد کشور منجر خواهد شد بیش از 6.5 میلیون نفر سودهای سنواتی خود را دریافت کردند احداث 3 شهرک صنعتی خصوصی در استان یزد بازنشستگانی که کمتر از 10 سال حق بیمه دارند، حقوق دریافت می کنند دستگاه‌های دولتی 7 هزار هکتار زمین مسکونی مازاد دارند معوقات حقوق بازنشستگان پرداخت می شود | بازنشستگان پولدار شدند ضرورت پیش بینی پذیری اقتصاد و اصلاح زیرساخت های معاملاتی برای بازار سرمایه 22 بانک تسهیلاتی به طرح نهضت ملی مسکن پرداخت نکردند عملکرد "شپدیس" چگونه بود ارسال پیامک شماره اقتصادی جدید برای مودیان مالیاتی رشد صادرات کالا از ایران به مقصد اروپا+ اینفوگرافی جزيیات صنعتی سازی 50 هزار واحد نهضت ملی مسکن اثر نمادهای انرژی بر سرخ پوشی بازار بورس رتبه بسیار پایین ایران در رعایت حقوق سهامداران خرد/ دولت باید زیان قیمت‌گذاری دستوری در بازار سرمایه... ورود 145 کشتی گندم، برنج و روغن خام به بنادر کشور دریافت مستمری فرد بیمه شده بازنشسته با سابقه کمتر از 10 سال کاهش هروزه قیمت مرغ در بازار | قیمت مرغ کیلویی چند؟ تعلل در قیمت گذاری رشد قیمت تن ماهی را انفجاری کرد قیمت انواع مرغ +جدول جان باختن 52 نفر و تخریب هزاران خانه در سیل 3 ماهه اخیر سودان خبر فوری از افزایش حقوق بازنشستگان | واریزی جدید برای بازنشستگان امشب؟