شرکت مدیریت توسعه صادرات تاسیس می‌شود

شرکت مدیریت توسعه صادرات تاسیس می‌شود

ایلنا: مدیرکل دفتر بازرگانی و عربی و آفریقایی سازمان توسعه تجارت ایران اظهار داشت: بنا بر این است زیرساخت‌های حمل و نقلی و سرمایه گذاری مشترک و تبادل ارزی و توسعه...

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، فرزاد پیلتن در همایش تجاری و سرمایه گذاری ایران- قطر اظهار داشت: در این همایش دور روزه علاوه بر 200 شرکت ایرانی و قطری مقامات دولتی دو کشور نیز حضور داشتند و  نشست و مذاکرات تجاری بین شرکت‌های ایرانی و قطری در حدود 20 میز کالایی انجام خواهد  شد که شرکت‌های ایرانی و قطری به مذاکرات فنی خواهند پرداخت. 

وی افزود: در نشست‌ها در زمینه نفت، پتروشیمی، آلومینیوم، تجهیزات ساختمانی، لوله‌های نفت و گاز و مواد غذایی و دیگر زمینه‌هایی که امکان همکاری دو کشور در حوزه صادرات و واردات و سرمایه گذاری مشترک وجود دارد، مذاکره خواهد شد.

مدیرکل دفتر بازرگانی و عربی و آفریقایی سازمان توسعه تجارت ایران گفت: در نشست مشابه اریبهشت در دوحه شرکت‌های ایرانی و قطری در زمینه مواد غذایی، تجهیزات ساختمانی، صنایع دستی و فرش مذاکره کردند که توافقاتی حاصل و در حال اجرایی شدن است، ما بعد از یک دوره رکودی در زمینه روابط تجاری به دلیل شرایط کرونا و همچنین مسايل تحریم‌ها، اکنون امیدواریم روند روابط احیا شروع و به سطح بالاتری برسد. در مذاکرات اردیبشهت و امروز، بحث زیرساخت تجاری و تسهیل حمل و نقل دریایی کالا بین دو کشور با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی دو کشور را داشتیم که امیدواریم روند شکل بهتری به خود بگیرد.

وی تاکید کرد: بازار قطر خاص و با استاندارد بالا و نیازمند استفاده از حداکثر ظرفیت‌های فنی و رعایت حداکثر استاندارد و کیفیت کالا است، ما در تدارک هستیم ضمن اینکه در نمایشگاه بین المللی قطر زمینه حضور شرکت‌های خصوصی را فراهم کنیم، شرکت‌ها نیز در زمینه بازاریابی باید ببیشتر دقت کنند، ما هم از طریق سفارت ایران در قطر کمک می کنیم که شرکت‌های ایرانی حضور خوبی داشته باشند. 

پیلتن گفت: در ماههای گذشته مرکز تجاری ایران و قطر را در دوحه افتتاح کردیم که استفاده از ظرفیت آن برای حضور شرکتهای ایرانی در بازار قطر مفید خواهد بود.

وی با اشاره به هدف گذاری 3 میلیارد دلاری تجارت دو کشور برای 1404 اظهار داشت: در حوزه صادرات، واردات، ترانزیت، سرمایه گذاری مشترک، صادرات مجدد و تولید مشترک مقامات دولتی دو کشور در حال مذاکره هستند و همچنین بنا بر این است زیرساخت‌های حمل و نقلی و سرمایه گذاری مشترک و تبادل ارزی و توسعه همکاری بخش خصوصیی دو کشور فراهم شود، علاوه بر آن تاسیس شرکت مدیریت صادرات  در دست اقدام است.

هر عدد از این تخم مرغ‌ها 3.5میلیون قیمت دارد! قیمت طلا در چند قدمی رکورد تاریخی؟/ سناریوی احتمالی... قیمت طلا در چند قدمی رکورد تاریخی؟ زمان ثبت‌نام مجدد متقاضیان خودروهای داخلی قیمت دلار از عهد قاجار تا سلسله پهلوی چگونه می‌توان خودرو ایرانی را نجات داد؟ فردا نخستین روز فعالیت بورس در سال 1402 آغاز ثبت نام جاماندگان در سامانه یکپارچه فروش خودرو از دوشنبه واکنش خانه کارگر به مصوبه مزد 1402 شورایعالی کار / روال قانونی برای ابطال مصوبه مزد 1402 را آغاز می ... برای جاماندگان ثبت‌نام خودروهای داخلی فردا سامانه بازگشایی می‌شود فایل‌های فروش در ارزان‌ترین منطقه تهران هم غیر قابل دسترسی شدند فردا نخستین روز فعالیت بورس در سال 1402 فردا نخستین روز فعالیت بورس در سال 1402 مصرف 120 میلیون لیتر بنزین در سومین روز از تعطیلات سیب و پرتقال تنظیم بازاری در تهران تا پایان فروردین توزیع می شود تیونینگ این خودرو، هوش از سر می‌پراند! تیونینگ این خودرو 3 هزار اسب بخاری، هوش از سر می‌پراند!/ عکس رشد تولید مستلزم جلوگیری از سوداگری‌/ "مالیات بر عایدی سرمایه" هر چه زودتر قانون شود ثبت مصرف بیش از 120 میلیون لیتر بنزین در سومین روز از بهار 1402 برای جاماندگان ثبت‌نام خودروهای داخلی فردا سامانه بازگشایی می‌شود استعلام وضعیت چک‌های برگشتی صادرکننده چک از طریق پیامک 10 خبر مهم برای اولین روز معاملاتی سال 1402 | افزایش سرمایه یک نماد پالایشی اخبار مهم کدال جمعه 4 فروردین 1402 | خبری مهم برای سهامداران فملی جاماندگان یارانه دولت چگونه ثبت نام کنند؟ قیمت جدید قند و شکر اعلام شد چرا افزایش نرخ بهره فدرال رزرو به رغم سیستم مالی متزلزل صحیح بود؟ / خبری از قوانینی که قرار بود سیاس... با این روند تعطیلی نانوایی ها دور از انتظار نیست جاماندگان یارانه دولت چگونه ثبت نام کنند؟ راستی‌آزمایی آمار اشتغال دولت؛ واقعا یک میلیون شغل ایجاد شد؟ / حاج‌اسماعیلی : دولت اسناد و مدارک ارا... در بحبوحه ورشکستگی سیلیکون ولی فدرال رزرو بار دیگر نرخ بهره را افزایش داد / تاثیر آن بر بازار سهام چ... جاماندگان یارانه دولت چگونه ثبت نام کنند؟ به دنبال واردات مستقیم گاز از ترکمنستان هستیم/ سوآپ ادامه دارد اونس جهانی در مرز 2 هزار دلار تولد فاجعه‌ای دیگر در پدیده شاندیز طلا صعودی و دلار ریزشی شد واریز یارانه نقدی برای جاماندگان | یارانه نقدی جدید دو برابر شد افزایش 50 درصدی اشتغال مستقیم صنایع غذایی کدام خودروها در بازار افزایش قیمت داشتند؟ همتی: دولتی که پای خود را بیش از گلیمش دراز کند، بنزین بر آتش تورم می ریزد توان تولید برق 286 نیروگاه ارتقا پیدا کرد نسخه همتی برای عبور دولت از تورم مصرف 120 میلیون لیتر بنزین در سوم فروردین بیانیه مهم خانه کارگر درباره حداقل حقوق 1402 افزایش قیمت بیت‌کوین و اتریوم/از آخرین وضعیت ارزهای دیجیتال با خبر شوید مصرف 120 میلیون لیتر بنزین در سومین روز از سال جدید هشدار ريیس شبکه انرژی آلمان از احتمال کمبود گاز افزایش قیمت کوییک، ساینا و تیبا در بازار + نمودار ارزش بازار بورس لندن به دنبال نگرانی در مورد بحران بانکی سقوط کرد شتاب این خودرو تولید انبود هوش از سرتان می‌پراند/ عکس خانه کارگر: روال قانونی برای ابطال مصوبه مزد شورایعالی کار را آغاز می‌کنیم