هشدار / زنگ خطر بازار ارزهای دیجیتال به صدا درآمد!

هشدار / زنگ خطر بازار ارزهای دیجیتال به صدا درآمد!

یکی از علايمی که می‌توان برای معامله‌گران بازار ارزهای دیجیتال به عنوان یک نکته قابل توجه در نظر گرفت، فعالیت‌ها و...

تراکنش‌های نهنگ‌های بزرگ مانند این معمولا با ترس، عدم اطمینان و شک (FUD) همراه هستند؛ زیرا انتقال دارایی به صرافی رمزارزی می‌تواند به معنای فروش دارایی‌های یک نهنگ باشد. از این رو، این انتقال می‌تواند منجر به کاهش قیمت اتریوم در کوتاه مدت شود.

داده‌های Etherescan نشان می‌دهند که این نهنگ 8000 اتریوم به ارزش بیش از 13 میلیون دلار را به صرافی بایننس منتقل کرده است. این نهنگ، در سه هفته گذشته هم تعداد 12000 اتریوم را انتقال داده بود. آدرس کیف پول او در حال حاضر دارای 10902 اتریوم است.

زمان انتقال و تراکنش‌های این نهنگ، این سوال را مطرح می‌کند که آیا این انتقالات به سخنرانی جروم پاول، ريیس فدرال رزرو آمریکا، در نشست کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) که قرار است در 20 سپتامبر 2023 انجام شود، ارتباط دارد؟ آیا نهنگ پیش‌بینی کرده که این سخنرانی می‌تواند باعث سقوط قیمت‌ها در بازار رمزارزها شود؟

با در نظر گرفتن اولویت فدرال رزرو در حفظ هدف تورم 2 درصدی، اگر سخنرانی پاول همچنان تند به نظر برسد، احتمال رخ دادن چنین سناریویی دور از ذهن نیست. نظرات ريیس فدرال رزرو ممکن است کلیت جلسات آتی FOMC در نوامبر و دسامبر 2023 را تعیین کند، که به نوبه خود می‌تواند پایه‌ای برای کاهش بالقوه نرخ بهره تا سال 2024 باشد.

 

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد