نوسازی ناوگان، اولویت اصلی حمل و نقل

نوسازی ناوگان، اولویت اصلی حمل و نقل

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه نوسازی ناوگان حمل و نقل، اولویت وزارت راه و شهرسازی است از تهیه نقشه راه صنعت حمل و نقل با همراهی بخش خصوصی خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای رستم قاسمی در نشست هم‌اندیشی با انجمن‌ها و تشکل‌های حمل و نقل، یکی از اولویت‌های این وزارتخانه را نوسازی ناوگان حمل و نقلی در همه بخش‌های زمینی، ریلی، دریایی و هوایی برشمرد و از تدوین نقشه حمل و نقل کشور در همراهی با بخش خصوصی خبر داد.

وی با اشاره به اینکه سهم حمل و نقل کشور در تولید ناخالص داخلی شرایط مناسبی ندارد، بر همراهی بخش خصوصی و ارایه ایده و نظرات این بخش برای رفع مشکلات موجود تاکید کرد و گفت: اگرچه منابع مالی کشور محدود است و شرایط تحریم هم وجود دارد، اما می‌توان بخشی از مشکلات کشور در حوزه حمل و نقل را با همفکری حل کرد.

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه در حوزه ناوگان، کشور نیازمند نوسازی است، افزود: نوسازی ناوگان جاده‌ای، هم در سرعت و هم در مصرف سوخت صرفه‌جویی ایجاد خواهد کرد و همه این‌ها به نفع اقتصاد کشور است.

وی همچنین وضعیت ناوگان حمل و نقل هوایی را نامناسب برشمرد و ضمن قدردانی از ایرلاین‌ها و شرکت‌هایی هوایی که در ایام اربعین 70 هزار مسافر را ظرف 6 روز جابه جا کردند بر ارتقای ناوگان هوایی نیز تاکید کرد.

قاسمی یادآور شد: شاهد بوده و هستیم که هرجایی که لازم بوده همه اصناف و تمامی گروه‌های به صحنه آمدند تا مشکلات کشور برطرف شود.

وی بر تشکیل جلسات تخصصی برای برطرف کردن مشکلات صنعت حمل و نقل کشور تاکید کرد و گفت: در جلسات تخصصی حتما از نظرات بخش خصوصی بهره گرفته می‌شود. آنچه که وظیفه وزارت راه در تهیه و تدوین آیین‌نامه‌ها، دستورالعمل‌ها و اخذ مصوبات در هیات دولت و حتی تهیه لوایحی برای رفع مشکلات صنعت حمل و نقل کشور در همراهی با مجلس، انجام می‌شود که در این راه انتظار داریم تا تشکل‌ها نیز همراهی لازم را داشته باشند.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: نقشه راه در حوزه حمل و نقل با کمک اصناف تدوین و تهیه خواهد شد که اینکار باید حداکثر تا پایان سال جاری و قبل از بسته نشدن بودجه انجام شود.

قاسمی ضمن تاکید بر اینکه وزارت راه و شهرسازی تلاش می‌کند تا وضعیت حمل و نقل ارتقا یابد، همراهی بخش خصوصی را برای سرعت دادن به رفع مشکلات حوزه حمل و نقل ضروری دانست و گفت: اگر قرار است نوسازی از طریق واردات انجام بشود، اینکار انجام شود تا بعد از آن داخلی‌سازی را تقویت کنیم. همچنین باید پیشنهادات بخش خصوصی ارایه شود تا دولت در همراهی بخش خصوصی اقدام به نوسازی و ساماندهی حمل و نقل کشور کند.

وی از نمایندگان تشکل‌ها و انجمن‌های حمل‌ونقلی خواست تا انتقاد‌های خود را از این بخش برای بهبود وضعیت موجود ارایه بدهند و تاکید کرد: انتظار است تا انجام جلسات به تدوین دستورالعمل منتج شود که این کار با همراهی معاونت حمل و نقل اجرایی و عملیاتی خواهد شد.

وزیر راه و شهرسازی بر تقویت حمل و نقل بین‌المللی و بر رفع موانع موجود تاکید کرد و گفت: در انجام برخی از پروژه‌های وزارت راه و شهرسازی، وزارت راه در این دوره آمادگی دارد تا با وابسته نبودن به بخشی از منابع دولتی برخی از پروژه‌های این وزارتخانه را عملیاتی و اجرایی کند. به عنوان نمونه اجرای آزادراه شمال- مشهد یکی از پروژه‌هایی است که چنانچه از سوی دولت پیشنهاد شود مردم در تکمیل آن مشارکت خواهند داشت.

وی همچنین بر ایجاد مشوق و تضمین برای سرمایه‌گذاران در همکاری با پروژه‌های وزارت راه و شهرسازی تاکید کرد.

به گفته وی، وزارت راه و شهرسازی در این دوره تلاش می‌کند تا با ایجاد مشوق برای سرمایه‌گذاران شرایط را برای سرمایه‌گذاری در انجام پروژه‌های حمل و نقلی فراهم کند.

قاسمی با اعلام اینکه در حال مذاکره با بخش خصوصی برای انجام چندین پروژه مشارکتی در حوزه‌های مرتبط با وزارت راه و شهرسازی است، گفت: در برنامه است تا تامین لکوموتیو، نوسازی ناوگان ریلی، نوسازی ناوگان جاده‌ای حتما باید با مشارکت بخش خصوصی انجام شود.

وزیر راه و شهرسازی در خصوص اجرای راه‌آهن بوشهر-شیراز با اشاره به اینکه بیش از 12 سال پروژه آغاز شده و کمتر از 10 درصد پیشرفت داشته است، گفت: تغییر در روش اجرای پروژه‌ها در دستور کار قرار گرفته است که می‌تواند در اجرای پروژه‌ها و سرعت دادن به آن نقش داشته باشد.

وی تصریح کرد: بخش خصوصی روی اجرای قرارداد و مذاکره با کشور‌های دیگر برای ارتقای وضعیت حمل و نقل کشور، ایده‌ها و نظرات خود را ارایه کنند.

در بخشی از این نشست، نمایندگان تشکل‌ها و انجمن‌ها نیز به ارایه نقطه نظرات خود پرداختند. عمده درخواست بخش حمل و نقل، مداخله کمتر دولت در برخی از فعالیت‌ها و عدم تصدی گری دولت بود. همچنین انجمن‌ها خواستار حمایت دولت از انجمن‌های حمل و نقلی برای رفع مشکلات و بحران‌های موجود شدند.
اشتباه لفظی رستم قاسمی باعث خنده نمایندگان شد

اشتباه لفظی رستم قاسمی باعث خنده نمایندگان شد

اشتباه لفظی وزیر پیشنهادی وزارت راه و شهر سازی از حواشی جلسه امروز مجلس در نوبت بعد از ظهر بود.

Bartarinha.ir/
رونمایی از وزیر راه و شهرسازی دولت / چرا رستم قاسمی به وزارت نفت نرفت؟

رونمایی از وزیر راه و شهرسازی دولت / چرا رستم قاسمی به وزارت نفت ن...

در میان لیست ارسالی وزرای دولت ريیسی، نام رستم قاسمی به‌عنوان وزیر راه و شهرسازی آمده است. آن هم در حالی که انتظار می‌رفت رستم قاسمی وزیر نفت شود. اما چرا نشد؟

TejaratNews.com/
وزارت راه و شهرسازی: مسکن در تهران گران شد

وزارت راه و شهرسازی: مسکن در تهران گران شد

براساس گزارش دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی، متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در تهران در تیرماه امسال با افزایش 10 درصدی نسبت به ماه قبل، به 20 میلیون و 986 هزار تومان رسید.

Bartarinha.ir/
هشدار وزارت راه و شهرسازی نسبت به تحویل نگرفتن مسکن مهر

هشدار وزارت راه و شهرسازی نسبت به تحویل نگرفتن مسکن مهر

مدیرکل دفتر توسعه امور مسکن شرکت عمران شهرهای جدید وزارت راه و شهرسازی گفت: اکنون مصوبه‌ای تهیه کرده‌ایم که در صورت تصویب، با واسطه‌گری برخورد می‌شود و سود وام بانکی واحدهایی که تحویل گرفته نمی‌شود، ا...

TejaratNews.com/
صادرات 39 هزار دلاری از ایران به عربستان زمانبندی عرضه‌های بورس کالا در هفته آینده اعلام شد فرصت سرمایه‌گذاری فراهم شده است؟ / کدام گروه‌ها در سه ماهه آینده سودساز هستند؟ زمان‌بندی عرضه‌های بورس کالا در هفته آینده اعلام شد رو آوردن نیروگاه‌های برق به نفت، تقاضا را افزایش داد ثبات قیمت جهانی طلا در روز جاری نگاهی به عرضه های امروز بورس انرژی بیش از 16 هزار تن فرآورده هیدروکربوری در بورس انرژی معامله شد افزایش قیمت انرژی نتیجه عدم سرمایه گذاری برای تامین انرژی راه اندازی رمزارز ملی به صورت آزمایشی در آینده جزيیات نرخ رسمی 46 ارز/ قیمت 18 ارز کاهش یافت هیات مدیره جدید " سمازن " انتخاب شد شروع قرمز بورس در 26 مهر نقطه حمایتی اصلاح شاخص بورس کجاست؟ عرضه مس، فولاد و شمش طلا در تالار محصولات صنعتی و معدنی سامانه بومی پس از معاملات بورس داریم، اما مجوز استفاده نه مزایده فروش " تنوین " متقاضی نداشت شاخص همچنان قرمزپوش است «کلینکر» بورس کالایی شد روسیه سومین ماینر بزرگ بیت‌کوین در جهان " تماوند " از ثبت افزایش سرمایه گفت عوامل گزارش پیش‌بینی قیمت دلار معرفی شد! سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام در 26 مهرماه لزوم ترویج فرهنگ سهام داری عامه مردم عرضه انواع فرآورده هیدروکربوری در بورس انرژی جزيیاتی از افزایش سرمایه چند شرکت بورسی / افزایش سرمایه 4000 درصدی یک نماد مسکن‌های جدید دولتی به بازار امسال نمی‌رسد! نقطه حمایتی اصلاح شاخص بورس کجاست؟ شاخص کل افت 3600 واحدی دارد بازداشت کارمندان متخلف یک موسسه قرض‌الحسنه بورس 755 واحد افت کرد خبری برای سهامداران دو بانک شهر و سرمایه عرضه انواع فرآورده هیدروکربوری در بورس انرژی روابط تجاری ایران با عربستان کلید خورد آمار جدید از خودروهای ناقص ایران خودرو و سایپا درخواست محاکمه روسای سابق بانک مرکزی قیمت مسکن در منطقه شش تهران پیر‌های بازار خود را به خرفتی زدند! صورت مالی 9 ماهه حسابرسی نشده " وآتیه " منتشر شد تصمیمات مجمع " فملی " به ثبت رسید " حپترو " تصمیمات مجمع عمومی را ثبت کرد مجمع صندوق سرمایه گذاری اختصاصی بازارگردانی تاک دانا در اول آبان ماه وام ساخت طرح جهش مسکن چقدر است؟ دعوت از سهامداران صندوق سرمایه گذاری توسعه تعاون صبا به مجمع دورهمی صندوق سرمایه گذاری اختصاصی بازارگردانی سهم آشنا یکم در هفته آینده این هم از انتشار صورت مالی میاندوره ای " خراسان " صورت مالی 3 ماهه " غچین " منتشر شد " حگهر " صورت مالی حسابرسی شده منتشر کرد مجتمع صنایع و معادن احیاء سپاهان صورت مالی شرکت تابعه خود را منتشر کرد " ساروج " صورت مالی میاندوره ای منتشرکرد