گردباد خبر در جاده مخصوص

گردباد خبر در جاده مخصوص

گزارش پنج و نیم امروز نیم نگاهی دارد به خبری که آب در لانه کارگزاری ها ریخت و قراردادهای بیت کوینی بعد کل کل مالیچی ها و راحت ترین راه پولدار شدن و...

به گزارش بورس نیوز، بورس مان امروز هم منفی بود و عجیب آنکه این منفی ها، واکنش فعالان تالار شیشه ای به احتمال توافق بود! انگار یادمان رفته تحریم ها چه به سر صنایع مان آورده و برای صادرات، چقدر باید تخفیف دهیم و برای انتقال ارز به کشور یا خرید و واردات برخی مواد اولیه و تجهیزات، چطور باید باج بدهیم و متحمل هزینه شویم! انگار یادمان رفته در نتیجه تحریم، جیب خالی پاستور به انواع روش های ممکن از جیب ملت پر شده و ملت بی پول، نای خرید ندارند! فقط نشسته ایم به امید تحریم و تورم کمرشکنی که دلار را بالا ببرد تا سود کنیم و صد افسوس که هرگز معنای واقعی بازدهی را نفهمیدیم...

سیل عرضه های اولیه و سرخی صورت بورس 

از اتفاقات جالب این روزها باز کردن شیر فلکه عرضه های اولیه توسط اهالی سعادت آباد و دیدار شمالی است! طوری بی وقفه عرضه می کنند که شک می کنیم شاید از رشد بازار می ترسند که چنین هراسان هستند. به هر حال خون گرفتن پیاپی از بازاری که این روزها صورتش با سیلی سرخ است، خیلی هم منطقی نیست.

 

پز مجوز میلیاردی ، تعطیل

یکی از اهالی سعادت آباد امروز از خبر ابطال مجوز یکی از کارگزاری ها گفته بود که گویا آب در لانه مورچه ریخته بود و دوستان کارگزار مثل اسفند روی آتش بالا و پایین می پریدند! طبق شنیده ها، 6 کارگزاری هم هشدارنامه ای دریافت کرده اند که اگر تا دو هفته دیگر مجوزهایتان تجمیع نشود، فعالیت تعطیل! و خیلی بعید نیست در روزهای آینده خبر توقف فعالیت این چند کارگزاری هم مطرح شود. به هر حال، بعضی از این دوستان در سایه انحصار در صدور مجوز کارگزاری، بی آنکه کوچکترین تلاشی کنند، هر روز بازار را تماشا می کردند و پز مجوز چند ده میلیارد تومانی خود را می دادند! باشد که انحصار شکسته شود و هر کارگزاری منفعل بود، جای خود را به یک تازه نفس پر انرژی بدهد...

 

طوفان خبری در جاده مخصوص 

امروز خبرهایی هم از سمت جاده مخصوص میامد. اهالی بهارستان در حال بررسی طرح تنظیم واردات هستند و اهالی سمیه از عرضه خودرو در رینگ بورس گفته اند. بعضی ها خوشبین هستند که با تصویب طرح بهارستان، قیمت خودروهای وارداتی 30_40 درصدی خواهد ریخت؛ عده ای هم معتقدند هرگز اینجا چیزی ارزان تر نخواهد شد. هر چه که بود، تن و بدن آنها که اینجا خودروهای خارجی را 10 برابر قیمتشان در کشور مبدا به خلق الله قالب می کنند، کمی لرزید! اما یک خبر دیگر هم از جاده مخصوص شنیده ایم؛ شایعه شده اهالی جاده مخصوص منتظر آزادسازی قیمت ها هستند تا بعد از آن، فکری به حال واگذاری دارایی های مازاد کنند! یکی از این دارایی های مازاد هم یک شرکت معدنی است که هنوز هیچی نشده، اصفهانی ها برایش سر و دست می شکنند! باید دید خرس زیان ده جاده مخصوص، دل از برخی شرکت های غیر مرتبط خود می کند تا شاید غل و زنجیر زیان انباشته از پایش باز شود و تکانی بخورد یا نه.

 

کل کل مالیچی ها، قراردادها را بیت کوینی کرد

یکی از اساتید مالیچی مان امروز فرموده بودند "مالیات ستانی، تورم زا است!" دیگری از پشت صحنه ناگهان بیرون پرید که "نخیر، اصلا نگران نباشید که هدف از اخذ مالیات، تکاندن جیب ثروتمندان است!" ثروتمندان محترم هم انگار گوش شان صدا داده بود و فوری متوجه کمین دوستان برای خالی کردن جیب شان شدند که دست به کار شدند و قراردادهایشان را بر مبنای بیت کوین بستند! بیچاره فقرا طبق روال همیشه باید نان خشک شان را سق بزنند و به شکرانه هوای مفتی که در آن نفس می کشند، مالیات بدهند! داروغه کجایی که یادت بخیر...

 

راحت ترین راه پولدار شدن 

می گویند راحت ترین راه پولدار شدن، زدن بانک است! بعضی آقایان بانک زده اند و مرتب بی وثیقه، به خودشان وام می دهند و پشت سر هم سرمایه گذاری می کنند و سهام شان هم چه بازار منفی باشد و چه مثبت، آنقدر منابع نقد پشت شان هست که فقط صعود را می شناسند و... حالا اگر این وسط از دست شان در برود، شاید به غیر خودشان هم دو زاری وام بدهند!

یک عرضه اولیه دیگر فقط برای صندوق های بورسی

یک عرضه اولیه دیگر فقط برای صندوق های بورسی

امروز سه شنبه مورخ 1400/06/30 تعداد 90 میلیون سهم شرکت صنایع شیمیایی کیمیاگران به سرمایه گذاران واجد شرایط (صندوق‌های سرمایه‌گذاری) عرضه می‌شود.

YJC.news/
عرضه اولیه با روش ترکیبی به یک شرط

عرضه اولیه با روش ترکیبی به یک شرط

کارشناس بازارسرمایه گفت: می‌توان به صندوق‌های سرمایه‌گذاری هم امکان مشارکت در عرضه‌های اولیه را داد، بی‌آنکه دسترسی ویژه‌ای برای آن‌ها فراهم شود و اصول رقابت آزاد را زیر سوال برد یا رانتی ایجاد کرد.

BourseNews.ir/
عرضه اولیه سهام شرکت صنایع شیمیایی کیمیاگران در نماد شکام

عرضه اولیه سهام شرکت صنایع شیمیایی کیمیاگران در نماد شکام

عرضه اولیه سهام شرکت صنایع شیمیایی کیمیاگران (سهامی عام) به روش ثبت سفارش در روز سه شنبه عرضه می‌شود.

YJC.news/
کاهش تخلفات در بورس با اجرای عرضه اولیه به «روش ترکیبی»

کاهش تخلفات در بورس با اجرای عرضه اولیه به «روش ترکیبی»

ريیس سازمان بورس گفت: قرار گرفتن یک شرکت کوچک با شناوری پایین در پرتفوی سهامداران، زمینه ایجاد تخلفاتی از نوع دستکاری قیمت را فراهم می‌کند.

YJC.news/
جزییات عرضه اولیه سهام شرکت صنایع شیمیایی کیمیاگران امروز

جزییات عرضه اولیه سهام شرکت صنایع شیمیایی کیمیاگران امروز

سهام شرکت صنایع شیمیایی کیمیاگران امروز (سهامی عام)، سه‌شنبه (30 شهریورماه) عرضه اولیه خواهد شد.

EghtesadOnline.com/
اطلاعیه عرضه اولیه "شکام" آمد

اطلاعیه عرضه اولیه "شکام" آمد

اطلاعیه عرضه اولیه سهام شرکت صنایع شیمیایی کیمیاگران امروز (سهامی عام) به روش ثبت سفارش در نماد معاملاتی

BourseNews.ir/
کاهش تخلفات با عرضه اولیه به «روش ترکیبی»

کاهش تخلفات با عرضه اولیه به «روش ترکیبی»

به گفته ريیس سازمان بورس و اوراق بهادار، اجرای عرضه اولیه به روش ترکیبی، باعث کاهش اغواگری در بازار سرمایه می‌شود.

TejaratNews.com/

عرضه اولیه جدید به ضرر سهامداران خرد است؟ / سه‌شنبه «شکام» عرضه می‌شود

شستا 17 شرکت را تا سال آینده عرضه اولیه می‌کند / ستاره خلیج فارس زمستان می‌آید

شستا 17 شرکت را تا سال آینده عرضه اولیه می‌کند / ستاره خلیج فارس ز...

بر اساس اعلام شستا، تا بهار 1400 این شرکت 17 نماد را برای عرضه اولیه روانه بازار سرمایه خواهد کرد.

TejaratNews.com/
مشارکت 2.9 میلیون نفر در عرضه اولیه بورس

مشارکت 2.9 میلیون نفر در عرضه اولیه بورس

تعداد 600 میلیون سهم معادل 15 درصد سهام شرکت "پارس فولاد سبزوار" امروز در بورس تهران عرضه اولیه و کشف قیمت شد.

FarsNews.ir/
آغاز عرضه اولیه «توسن» / ثبت سفارش تا چه زمانی ادامه دارد؟

آغاز عرضه اولیه «توسن» / ثبت سفارش تا چه زمانی ادامه دارد؟

از لحظاتی پیش، سیزدهمین عرضه اولیه سال 1400 با نماد توسن آغاز شده است. مهلت ثبت سفارش در این عرضه اولیه تا ساعت 12 و 55 دقیقه است.

TejaratNews.com/
آغاز عرضه اولیه فسبزوار / ثبت سفارش تا کی ادامه دارد؟

آغاز عرضه اولیه فسبزوار / ثبت سفارش تا کی ادامه دارد؟

از ساعت 7 و 30 دقیقه، عرضه اولیه فسبزوار آغاز شده، ثبت سفارش در این عرضه اولیه که اولین عرضه امروز است تا ساعت 10 و 30 دقیقه ادامه دارد.

TejaratNews.com/
عرضه اولیه توسن بخریم یا نخریم؟

عرضه اولیه توسن بخریم یا نخریم؟

سهام شرکت توسعه سامانه‌های نرم‌افزاری با نماد معاملاتی توسن روز چهارشنبه 24 شهریور به روش ترکیبی عرضه می‌شود. با توجه به صورت‌های مالی این شرکت توسن را بخریم یا نه؟

TejaratNews.com/

زمان سفارش گیری عرضه اولیه فسبزوار مشخص شد

عرضه اولیه فسبزوار بخریم یا نخریم؟

عرضه اولیه فسبزوار بخریم یا نخریم؟

بر اساس اطلاعیه شرکت بورس اوراق بهادار تهران، فردا(چهارشنبه) 600 میلیون سهم از سهام شرکت پارس فولاد سبزوار با نماد معاملاتی فسبزوار در بخش فلزات اساسی و به عنوان پانصد و هشتاد و نهمین شرکت در بورس عرض...

TejaratNews.com/
آغاز ثبت نام نیسان بدون قرعه‌کشی + قیمت و جزيیات جزيیات اعمال محدودیت در تعداد تراکنش‌های کارت‌به‌کارت احتمال تمدید ثبت‌نام در سامانه املاک تا آخر پاییز تبریک فولاد مبارکه به مناسبت هفته دفاع مقدس فهرست املاک شتران منتشر شد / ویلای نمک‌آبرود متری 3 میلیون تومان زیر و بم ورود به بورس کالا | چه کسانی می‌توانند در بورس کالا معامله کنند؟ اعلام نتیجه هجدهمین حراج اوراق مالی اسلامی دولتی خبر مهم برای سهامداران فملی / افزایش سرمایه فملی چقدر است؟ شاخص قرمزپوش شد بورس تا پایان امسال چقدر سود می‌دهد؟ | سهامداران هیجانی نشوند سهمیه بنزین مهر 1400 کی واریز می‌شود؟ نرخ سود وام مسکن چقدر است؟ عرضه 495 هزار کیلووات ساعت برق در بورس انرژی نگاهی به عرضه‌های داخلی و صادراتی بورس انرژی مهلت ثبت‌نام در سامانه املاک و اسکان تمدید می‌شود؟ سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام در 31 شهریور ماه مانع تراشی بانک‌ها برای پرداخت وام ودیعه مسکن فرصت‌های اقتصادی ایران از حضور در سازمان "شانگهای" تعداد و مبلغ چک‌های برگشتی زیاد شد موافقت هیات مدیره " سبزوا " با واگذاری سهام افزایش نرخ 22 درصد برخی محصولات " کماسه " افتتاح پروژه خط مایعات جدید در " دالبر " " تپکو " قرارداد فروش 29 محصول را منعقد کرد زمان واریز سهمیه بنزین مهرماه اتفاق مهم برای سهامداران کچاد / رشد 27 درصدی فروش چادرملو فروش حدود 11 هزار میلیارد تومان اوراق مالی دولت در روزهای منفی بورس شاخص با رشد 2 هزار واحدی سبز است بورس 976 واحد رشد کرد بورس تا پایان امسال چقدر سود می‌دهد؟ اوراق سلف نفت خام وزارت امور اقتصادی و دارایی به فروش رسید احتمال ورود خودروسازان به واردات خودرو موج جدید کلاهبرداری‌ با رمزارزهای جعلی مجموع ماهانه یارانه پنهان برای هر ایرانی میزبانی بورس کالا از عرضه 193 هزار تن فولاد اوراقی که مانند نهنگ بازدهی بورس را می‌بلعد! صورت مالی میاندوره‌ای 9 ماهه "سهرمز" منتشر شد انتشار صورت مالی 3 ماهه " تاپیکو " مجمع صندوق سرمایه گذاری زمرد آگاه برگزار می شود برگزاری مجمع صندوق سرمایه گذاری جسورانه رشد یکم پیشگام در دهم مهرماه زمان مجمع صندوق سرمایه گذاری مشترک افق مشخص شد "تدبیر" تصمیمات مجمع را ثبت کرد صورت مالی میاندوره ای "وغدیر" منتشر شد " وسبحان " صورت مالی 12 ماهه حسابرسی شده منتشر کرد حرکت طلا و نفت معکوس شد " پترول " تصمیمات مجمع را ثبت کرد " وشهر " صورت مالی تلفیقی منتشر کرد واکنش دلار به اخبار نیویورک / تاثیر رشد نفتی بر دلار بورس از دیگر بازارها عقب می‌ماند؟ / پیش‌بینی بورس امروز 31 شهریور شرکت‌های برق چین به مرز ورشکستگی رسیدند بازگشت بورس به قیمت‌های شاخص 1 میلیونی/ سهامداران در معاملات خود دقت کنند

در حال بارگیری...