خبر مهم برای سهامداران بانک سرمایه / جزيیات افشای 6 نماد بورسی

خبر مهم برای سهامداران بانک سرمایه / جزيیات افشای 6 نماد بورسی

دیروز اطلاعیه‌‌‌هایی درمورد افشای اطلاعات بااهمیت شرکت‌ها در سامانه کدال منتشر شد که در متن زیر تشریح جزيیات آن را می‌خوانید.

به گزارش تجارت‌نیوز، روز گذشته اطلاعیه‌‌‌های متعددی در خصوص «افشای اطلاعات بااهمیت شرکت‌ها» در سامانه کدال منتشر شد که در ادامه به تشریح جزيیات چندی از اطلاعیه‌‌‌ها پرداخته‌‌‌ شده است.

«سمایه»

بانک سرمایه طی اطلاعیه‌‌‌ای در کدال از برگزاری مزایده املاک مازاد خود خبر داد. در اطلاعیه شرکت آمده است که بانک سرمایه در راستای اجرای قانون رفع موانع تولید رقابت‌‌‌‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور و تاکیدات دولت، املاک تملیکی و مازاد بر نیاز خود را با شرایط ویژه و استثنایی به فروش می‌‌‌رساند. املاک مذکور بر مبنای قیمت پایه مزایده، با وضعیت موجود و به صورت نقدی، نقد و اقساط، با و بدون متصرف در معرض فروش قرار می‌گیرد. متقاضیان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و بازدید از املاک با شماره تلفن‌‌‌های 84245327 و 84245116 و 84245267 تماس حاصل نمایند و به منظور دریافت اسناد مزایده (برگه‌‌‌‌‌‌های شرایط شرکت در مزایده) و تسلیم پیشنهادهای خود به محل اداره تدارکات و خدمات بانک سرمایه واقع در تهران، خیابان سپهبد قرنی، نبش خیابان اراک، پلاک 34 مراجعه کنند. آخرین مهلت برای تسلیم پیشنهادهای ساعت 16 روز چهارشنبه مورخ 28 مهر 1400 است.

«تجار»

شرکت واسپاری گسترش تجارت و سرمایه ایرانیان آگهی مزایده فروش املاک مازاد خود را در سامانه کدال منتشر کرد. بر این اساس شرکت اعلام کرد که در راستای اجرای مصوبات مورخ 27/ 06/ 1400 هیات‌مدیره شرکت واسپاری گسترش تجارت و سرمایه ایرانیان (سهامی عام) در خصوص فروش املاک مازاد، مقرر شد املاک واقع در شهرستان فومن و شهرستان ماهدشت استان البرز پس از اخذ نظریه کارشناسی رسمی دادگستری، از طریق برگزاری مزایده عمومی به فروش برسد.

«ثبهساز»

شرکت بهساز کاشانه تهران از برگزاری مزایده فروش زمین بهاران (سعادت آباد) که به مساحت 840 مترمربع و دارای دستور نقشه است که اعتبار آن پایان یافته است، واقع در تهران، سعادت آباد، خیابان 24 متری، خیابان یکم شرقی، قطعه پنجم شمالی خبر داد. بر این اساس متقاضیان می‌توانند جهت دریافت اسناد مزایده تا تاریخ 3 آبان 1400 به محل شرکت مراجعه کنند. ضمنا آخرین مهلت ارايه پیشنهادهای تا تاریخ 03/ 08/ 1400 خواهد بود.

«بایکا»

شرکت کارخانه‌ها کابل‌‌‌سازی ایران طی اطلاعیه‌‌‌ای در کدال از انعقاد قرارداد مهم فروش کابل‌‌‌های فشار ضعیف قدرت وکنترل سربی و مسلح بابت پروژه طرح توسعه میدان نفتی آزادگان جنوبی CTEP به مبلغ 11میلیون و 474هزار و 846 یورو خبر داد. همچنین نحوه تسویه 25‌درصد از کل مبلغ قرارداد در ازای یک فقره ضمانتنامه بانکی پیش‌پرداخت، 25درصد از کل مبلغ قرارداد به عنوان میان پرداخت پس از بازرسی اولیه و در ازای صورتجلسه بازرسی مواد اولیه در ازای یک فقره ضمانتنامه بانکی میان پرداخت به میزان مبلغ میان پرداخت. 5‌درصد مبلغ قرارداد پس از انجام تایپ تست یک نمونه کابل، 40‌درصد از مبلغ هر محموله پس از تست نهایی و بازرسی و تایید بازرس شخص ثالث و پس از تحویل هر محموله در سایت پروژه CTEP و با ارايه صورت حساب ارزی و 5‌درصد از مبلغ قرارداد پس از تحویل کتابچه فنی و تاییدیه خریدار اعلام شده است. همچنین تاریخ موثر اجرای قرارداد 12/ 07/ 1400 تعیین شده است.

«بجهرم»

شرکت توسعه مولد نیروگاهی جهرم نتایج برگزاری مناقصه خرید پره‌‌‌های ثابت و متحرک توربین V94,2 را در سامانه کدال منتشر کرد. بر این اساس در پایان مهلت تعیین شده جهت تحویل پیشنهادها در مرحله دوم مناقصه، دو شرکت ماشین‌آلات دوار اروتوربین و شرکت مهندسی و پشتیبانی نیروگاهی البرز توربین نسبت به ارايه اسناد و پاکات پیشنهاد اقدام کردند. پس از طی مراحل قانونی و در چارچوب مفاد آیین‌نامه معاملات شرکت، ماشین‌آلات دوار اروتوربین با پیشنهاد قیمت 894هزار و 680یورو به عنوان برنده انتخاب شد. همچنین فروشنده یک فقره ضمانت‌‌‌نامه بانکی بدون قید و شرط (ضمانت‌‌‌نامه انجام تعهدات قرارداد) مورد تایید خریدار به میزان 5‌درصد معادل ریالی مبلغ کل قرارداد را بر مبنای نرخ تسعیر ارز (بر مبنای یورو) بر اساس میانگین ماهانه نرخ خرید اسکناس در سایت سنای بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، با اعتبار برای طول مدت قرارداد و قابل تمدید به خریدار تسلیم خواهد کرد.

«افق»

شرکت فروشگاه‌‌‌های زنجیره‌‌‌ای افق کوروش روز گذشته طی اطلاعیه‌‌‌ای در کدال اعلام کرد که پیرو شایعه منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر افزایش سرمایه شرکت به استحضار می‌‌‌رساند پیشنهاد هیات‌مدیره جهت افزایش سرمایه شرکت از مبلغ 300‌میلیارد تومان به 1500‌میلیارد تومان از محل تجدید ارزیابی دارایی‌‌‌های ثابت (بر اساس ارزیابی انجام شد توسط کارشناسان شرکت) در مورخ 07/ 11/ 99 در سامانه کدال انتشار یافت. اما با توجه به ضوابط سازمان بورس مبنی بر ارزیابی دارایی‌‌‌های ثابت توسط کارشناسان رسمی دادگستری معرفی شده از سوی سازمان و همچنین پراکندگی دارایی‌‌‌های در سطح 30 استان، این موضوع در حال انجام است. بدیهی است در صورت وقوع هرگونه رویداد بااهمیت، مراتب مطابق مفاد ماده 13 دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات شرکت‌های ثبت شده نزد سازمان افشا می‌شود.

منبع: دنیای اقتصاد

مطالعه بیشتر: اخبار موثر بر معاملات بورس امروز 20 مهر

آخرین اخبار بازار سهام را در صفحه بورس تجارت‌نیوز بخوانید.

شفاف‌سازی جدید 5 نماد بورسی

شفاف‌سازی جدید 5 نماد بورسی

طی روزهای گذشته اطلاعیه‌‌‌های متعددی در سامانه کدال به منظور رعایت اصل شفافیت ناشران بورسی و فرابورسی تحت عنوان «افشای اطلاعات بااهمیت» منتشر شد.

TejaratNews.com/
بررسی عملکرد مالی چند نماد بورسی / افزایش 84 درصدی سود فارس

بررسی عملکرد مالی چند نماد بورسی / افزایش 84 درصدی سود فارس

با توجه به اطلاعات منتشر شده در صورت‌های مالی شرکت‌ها کدام یک از نمادهای بورسی عملکرد مالی خود را بهبود دادند؟

TejaratNews.com/
خبر خوب برای سهامداران زدشت / در مجمع بانک سرمایه چه گذشت؟

خبر خوب برای سهامداران زدشت / در مجمع بانک سرمایه چه گذشت؟

امروز زمان پرداخت سود سالیانه شرکت کشت و صنعت و دامپروری و مرغداری دشت خرمدره(زدشت) مشخص شد. همچنین مجمع بانک سرمایه هم امروز به دلیل به نصاب نرسیدن قانونی تشکیل نشد.

TejaratNews.com/
افشای اطلاعات 10 نماد بورسی

افشای اطلاعات 10 نماد بورسی

روز گذشته سه شرکت بورسی در ارتباط با رویدادهای مالی خود، افشای اطلاعات گروه الف منتشر کردند. علاوه بر اینها 7 شرکت دیگر هم اطلاعیه گروه ب داشتند که هرچند طبق تعریف درجه اهمیت کمتری از گروه الف دارند، ...

TejaratNews.com/
افزایش سرمایه 4 نماد بورسی

افزایش سرمایه 4 نماد بورسی

برنامه افزایش سرمایه به وسپه، غویتا و وپتایر رسید و افزایش سرمایه شرکت قند هکمتان در مرحله کارشناسی است.

TejaratNews.com/
افشای اطلاعات چند نماد بورسی / عرضه «قاسم ایران» در بازار دوم فرابورس

افشای اطلاعات چند نماد بورسی / عرضه «قاسم ایران» در بازار دوم فراب...

طی روزهای گذشته شرکت‌های زیادی افشای اطلاعات داشتند و اگر طبق یک اولویت‌بندی از مهم‌ترین تا کم‌اهمیت‌ترین به آنها اشاره کرد، ابتدا باید به اطلاعیه شرکت ذوب‌آهن اصفهان اشاره کرد که در یک آگهی گروه الف ...

TejaratNews.com/
افزایش سرمایه یک نماد بورسی

افزایش سرمایه یک نماد بورسی

افزایش سرمایه 24 درصد شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان با نماد خودکفا پذیرفته شد.

TejaratNews.com/
بانک سرمایه، یکی از چهار بانک برتر در کمترین خطای تراکنش‌های شتابی

بانک سرمایه، یکی از چهار بانک برتر در کمترین خطای تراکنش‌های شتابی

بانک سرمایه در میان بانک‌های کشور در جمع چهار بانک دارای کمترین درصد خطای تراکنش‌های شتابی قرار گرفت.

Borna.news/
پیشنهاد افزایش سرمایه 3 و 4 برابری دو نماد بورسی

پیشنهاد افزایش سرمایه 3 و 4 برابری دو نماد بورسی

در مجمع عمومی پیشنهاد افزایش سرمایه دو نماد بورسی «ومعلم» و «غشصفا» به ترتیب چهار و سه برابر مطرح شد.

TejaratNews.com/
فرجام "بانک سرمایه" چه خواهد شد

فرجام "بانک سرمایه" چه خواهد شد

بانک سرمایه، در عملکرد 9 ماهه منتهی به پایان آذر ماه سال جاری، باز هم رکورد دیگری از خود به ثبت رساند! و تنها در 9 ماه، بیش از 60 هزار میلیارد ریال زیان خالص محقق کرد.

BourseNews.ir/
ارز 4200 تومانی؛ به نام مصرف‌کنندگان و به کام رانت‌خواران هشدار نسبت به سقوط شدید قیمت بیت‌کوین! پرداخت تسهیلات 200 میلیون تومانی مسکن با ضمانت زنجیره‌ای معامله‌گران بخوانند / سیگنال‌های اثرگذار بر معاملات بورس کدام است؟ قطع 2 روزه گاز مناطق 16 و 19 تهران از فردا دوشنبه چرا گزارش‌های 6 ماهه بورس را مثبت نمی‌کند؟ گرانی به جان این 4 خودرو افتاد زمان فعالیت مراکز معاینه فنی کشور + نرخ معاینه ريیسی: اقتصاد کشور را به مذاکره گره نمی‌زنیم دلیل افزایش قیمت رب گوجه فرنگی قیمت‌گذاری دستوری سهام شرکت‌های لبنی را غیرجذاب کرده است گزارش عجیب از بازار مسکن در تهران / اجاره 15 میلیون تومانی سويیت 20 متری پاسخ به ابهاماتی در مورد کارت سوخت پیش بینی قیمت دلار برای 3 آبان ریسک‌های فروش نفت به چین، هند و روسیه افزایش 20برابری قیمت بنزین در ونزويلا آغاز پرداخت خسارت نوسانات برق سال 1400 جزییات جدید از وام قانون جهش تولید مسکن ایران با همکاری ترکیه خودرو می‌سازد؟ چرا سود بانک ملت کم شد؟ / بدهی وبملت چقدر است؟ افزایش قیمت کالا‌ها چقدر است؟ جایگاه ایران در میان کشور‌های ثروتمند آسیا جزيیات تخصیص سهام عدالت به 20 میلیون جامانده پاسخ به ابهاماتی در مورد کارت سوخت / فرآیند غیرحضوری صدور کارت سوخت چگونه است؟ مجمع " بفجر " با محور سرمایه برگزار شد حباب مسکن در شهر‌های بزرگ جهان گرانی کرونایی به آمریکا هم رسید برای ساخت یک‌ میلیون مسکن زمین داریم / کاهش قیمت مسکن در پی اخذ مالیات از خانه‌های خالی کاهش ارزش دلار برای سومین روز متوالی مسکن و بورس پیشتاز در اولین ماه پاییز/ کدام بازارها افت کردند؟ جزيیات جدید از وام قانون جهش تولید مسکن درآمد قابل توجه ترکیه از خرید خانه خارجی‌ها نرخ ارز صرافی ملی امروز یکشنبه دوم آبان پیش بینی قیمت طلا در هفته اول آبان گرانی رب ربطی به گرانی گوجه ندارد ثبت نام یارانه پراید از فردا! / پرایدهای جدید در راه بازار پیشنهادی برای پایان سردرگمی سهامداران شرکت‌های پالایشی آخرین مهلت ثبت‌نام در حراج ایران خودرو / اختلاف قیمت خودروها با بازار چقدر است؟ اجاره 15 میلیون تومانی سويیت 20 متری! دلیل کاهش سود "خبهمن" شفاف شد خلق یارانه جدید از حساب 4200 آغاز فروش فوری محصولات سایپا فراوانی مرغ در راه است چرا مرغ گران شد؟ افزایش قیمت لوازم خانگی منتفی شد قیمت جدید گوشت اعلام شد افزایش قیمت طلا چقدر محتمل است؟ / آخرین قیمت طلا و سکه پیش از دوم آبان افزایش قیمت لوازم خانگی منتفی شد؟ سیگنال افزایشی بایدن به بازار ارز / آخرین قیمت دلار پیش از امروز دوم آبان مذاکرات گازی ایران و ترکمنستان متوقف شد