شاخص کل در آستانه 1/5 میلیون واحد / شاخص واعظی چقدر محتمل است؟

شاخص کل در آستانه 1/5 میلیون واحد / شاخص واعظی چقدر محتمل است؟

شروع معاملات امروز بازار سهام با روند صعودی شاخص کل و هم‌وزن همراه شد و حالا شاخص کل در آستانه 1/5 میلیونی شدن است.

به گزارش تجارت‌نیوز، شاخص کل و شاخص هم‌وزن در جریان معاملات امروز بازار سهام روندی صعودی دارند و حدود 145 نماد منفی و 177 نماد مثبت است.

شاخص کل در استانه 1/5 میلیونی شدن قرار دارد و به نظر می‌رسد این محدوده از لحاظ روانی یک مقاومت مهم محسوب می‌شود اما چه عواملی در شکستن مقاومت تاثیرگذار است.

محمد خبری‌زاد، کارشناس و تحلیلگر بنیادین بازار سرمایه در گفتگو با تجارت‌نیوز در رابطه با گفت: به نظرم سه محرک اصلی برای شکستن مقاومت 1/5 میلیون واحدی و بعد از آن 1/6 میلیون واحدی وجود دارد. آزاد شدن نرخ دلار نیما، گزارش‌های 6 ماهه و گزارش پالایشگاهی‌ها.

این کارشناس در رابطه با نرخ دلار نیما گفت: نرخ دلار نیما با نرخ دلار در بازار آزاد حدود 5 هزار تومان تفاوت دارد و این موضوع باعث ایجاد رانت برای واردکنندگان می‌شود. شرکت‌های صادراتی بعد از صادر کردن محصول دلار را در سامانه نیما عرضه می‌کنند و واردکنندگان دلار نیما می‌گیرند و محصول خود را در بازار آزاد با نرخ دلار آزاد می‌فروشند. این یعنی از جیب سهامدار به جیب وارد کننده. آزاد شدن نرخ دلار نیما می‌تواند به رشد 20 تا 30 درصدی شرکت‌های صادرات محور و بازار سهم کمک کند.

این کارشناس در رابطه با گزارش‌های 6 ماهه گفت: آخر مهر انتشار گزارش‌های 6 ماهه شروع می‌شود و به نظر می‌رسد گزارش‌ها خوب است و یک سیگنال مثبت برای بازار از طرفی گزارش پالایشگاهی‌ها به دلیل ابهام در نرخ خوراک منتشر نشده بود و برخی می‌گویند همین روزها منتشر می‌شود.

خبر‌ی‌زاد در ادامه گفت: اگر این اینگونه شود می‌تواند گفت بازار می‌تواند برای شکستن محدوده 1/5 میلیون واحدی و بعد از آن شاخص واعظی یعنی 1/6 میلیون واحدی آماده شود.

این کارشناس در رابطه با سیگنال منفی برای بازار گفت: هرگونه سیگنال مثبتی در رابطه با مذاکره در کوتاه‌مدت می‌تواند باعث روند نزولی بازار شود اما توافق در بلندمدت تاثیرمثبت دارد.

آخرین اخبار بازار سهام را در صفحه بورس تجارت‌نیوز بخوانید.

 

شفافیت قراردادهای بانکی عایدی بورس را بالا می‌برد

شفافیت قراردادهای بانکی عایدی بورس را بالا می‌برد

کارشناس بازار سرمایه گفت: الزام ثبت قرارداد بانک‌ها، باعث کاهش عایدی سرمایه‌گذاران سیستم بانکی نسبت به بورس می‌شود.

YJC.news/
عرضه انواع فرآورده هیدروکربوری در بورس انرژی

عرضه انواع فرآورده هیدروکربوری در بورس انرژی

امروز دوشنبه 26 مهر ماه انواع محصولات هیدروکربوری در بورس انرژی عرضه و معامله می شود.

Sena.ir/

«کلینکر» بورس کالایی شد

بورس با مدیران جدید اعتماد مردم را جلب خواهد کرد؟

بورس با مدیران جدید اعتماد مردم را جلب خواهد کرد؟

با مشخص شدن اعضای هیات مدیره و ريیس جدید سازمان بورس، بازار سرمایه وارد دوره جدیدی از دوران سیاستگذاری خود خواهد شد.

YJC.news/

سهامداران بورس شکایت خود را به کجا ببرند؟

ترویج فرهنگ سهام داری عامه مردم ؛ ضرورت بازار سرمایه

ترویج فرهنگ سهام داری عامه مردم ؛ ضرورت بازار سرمایه

وزیر اقتصاد در جلسه معارفه ريیس جدید سازمان بورس و اوراق بهادار ضمن تاکید بر تولید محتوا در اتاق های فکر، خواستار ترویج فرهنگ سهام داری و ارتقاء آموزش مردم درباره بازار سرمایه شد.

Sena.ir/
پایان اولین روز سیزدهمین دوره بین‌المللی بازار سرمایه اسلامی (ICM)

پایان اولین روز سیزدهمین دوره بین‌المللی بازار سرمایه اسلامی (ICM)

اولین روز از سیزدهمین دوره بین‌المللی بازار سرمایه اسلامی (ICM) با حضور بیش از 90 اندیشمند و ارایه موضوعاتی همچون فینتک و بازار سرمایه اسلامی، رگ تک (RegTech)در بازار سرمایه، ابعاد و فرصت­ها،ابداعات د...

Sena.ir/
نقطه حمایتی اصلاح شاخص بورس کجاست؟

نقطه حمایتی اصلاح شاخص بورس کجاست؟

بورستهران- ایرنا- یک کارشناس بازار سرمایه با پیش بینی روند معاملات بورس، گفت: بررسی‌های تکنیکالی نشان‌دهنده آن است کهمحدوده های یک میلیون و 350 هزار واحد به عنوان حمایت جدی برای شاخص بورس تلقی می‌شود ...

Irna.ir/

شاخص بورس دوباره به عقب برگشت

بورس از افزایش قیمت جهانی گاز، هم سود و هم زیان می برد

بورس از افزایش قیمت جهانی گاز، هم سود و هم زیان می برد

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: قیمت جهانی گاز در حالی افزایش پیدا کرده که بیشتر صنایع بورسی کشور از گاز استفاده می‌کنند.

YJC.news/
سایت مدیریت فناوری بورس از دسترس خارج شد

سایت مدیریت فناوری بورس از دسترس خارج شد

به گفته روح الله دهقان، مدیرعامل شرکت مدیریت فناوری بورس، امروز برخی از سرور‌های سایت TSETMC با مشکل مواجه شده است. دلیل این اختلال در حال بررسی است.

Bartarinha.ir/
هیات مدیره جدید " سمازن " انتخاب شد مزایده فروش " تنوین " متقاضی نداشت شاخص همچنان قرمزپوش است «کلینکر» بورس کالایی شد روسیه سومین ماینر بزرگ بیت‌کوین در جهان " تماوند " از ثبت افزایش سرمایه گفت لزوم ترویج فرهنگ سهام داری عامه مردم عرضه انواع فرآورده هیدروکربوری در بورس انرژی جزيیاتی از افزایش سرمایه چند شرکت بورسی / افزایش سرمایه 4000 درصدی یک نماد مسکن‌های جدید دولتی به بازار امسال نمی‌رسد! نقطه حمایتی اصلاح شاخص بورس کجاست؟ شاخص کل افت 3600 واحدی دارد بازداشت کارمندان متخلف یک موسسه قرض‌الحسنه بورس 755 واحد افت کرد خبری برای سهامداران دو بانک شهر و سرمایه عرضه انواع فرآورده هیدروکربوری در بورس انرژی روابط تجاری ایران با عربستان کلید خورد آمار جدید از خودروهای ناقص ایران خودرو و سایپا درخواست محاکمه روسای سابق بانک مرکزی قیمت مسکن در منطقه شش تهران پیر‌های بازار خود را به خرفتی زدند! صورت مالی 9 ماهه حسابرسی نشده " وآتیه " منتشر شد تصمیمات مجمع " فملی " به ثبت رسید " حپترو " تصمیمات مجمع عمومی را ثبت کرد مجمع صندوق سرمایه گذاری اختصاصی بازارگردانی تاک دانا در اول آبان ماه وام ساخت طرح جهش مسکن چقدر است؟ دعوت از سهامداران صندوق سرمایه گذاری توسعه تعاون صبا به مجمع دورهمی صندوق سرمایه گذاری اختصاصی بازارگردانی سهم آشنا یکم در هفته آینده این هم از انتشار صورت مالی میاندوره ای " خراسان " صورت مالی 3 ماهه " غچین " منتشر شد " حگهر " صورت مالی حسابرسی شده منتشر کرد مجتمع صنایع و معادن احیاء سپاهان صورت مالی شرکت تابعه خود را منتشر کرد " ساروج " صورت مالی میاندوره ای منتشرکرد شفافیت قراردادهای بانکی عایدی بورس را بالا می‌برد نسخه جدید برای یارانه‌های مردم / یارانه‌ها چه تغییری می‌کنند؟ کاندیدای مدیرعاملی شستا با حقوق 92میلیونی! وعده دولت عملی نشد؛ صدای روزنامه اصولگرا درآمد مهم‌ترین سیگنال‌ها برای بورس امروز بدهی جهانی به رکورد 88 تریلیون دلار رسید پیش‌بینی قیمت طلا و سکه امروز 26 مهر / فشار صعود بیت کوین به بازار طلا پیشرفتی در سند ایران و چین روی داده است؟ لوازم خانگی تقلبی با نشان برند‌های مشهور! فعالان بازار ارز چشم انتطار مذاکرات / آخرین قیمت دلار پیش از امروز 26 مهر بورس با مدیران جدید اعتماد مردم را جلب خواهد کرد؟ زوایای پنهان شاخص‌های بورس را بشناسید هدف جدید سفته‌بازان مسکن در پایتخت تحویل بوگاتی 9.3میلیون دلاری به مشتریان 10 هزار مگاوات واحد نیروگاهی برای تعمیرات دوره‌ای از مدار خارج شد دستگیری 3 کارمند یک موسسه قرض‌‎الحسنه بانک‌ها 37میلیون متر زمین و ساختمان دارند