دلالان برنج را 30هزار تومان گران‌تر می‌فروشند!

دلالان برنج را 30هزار تومان گران‌تر می‌فروشند!

خاکزاد گفت: حداکثر هر کیلو برنج بوجار صفر با بسته بندی مناسب با قیمت 50 هزار تومان باید بدست مصرف کننده برسد و اختلاف 30 هزار تومانی ناشی از سودجویی واسطه ها و دلالان است.

باشگاه خبرنگاران جوان: محمد جواد خاکزاد مشاور نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی گفت: در واکنش به عرضه برنج با نرخ 80 هزار تومان در بازار گفت: هم اکنون در کارخانه های شالیکوبی استان های شمالی با بهترین کیفیت 45 تا 46 هزار تومان و حداکثر هر کیلو برنج بوجار صفر با بسته بندی مناسب با قیمت 50 هزار تومان باید بدست مصرف کننده برسد و اختلاف 30 هزار تومانی ناشی از سودجویی واسطه ها و دلالان است.

خاکزاد ادامه داد: در بحث تولید برنج مشکلی نداریم و تنها نظارت بر توزیع باید صورت گیرد تا محصول با سود معقول بدست تولید برسد.

مشاور نظام صنفی کشاورزی گفت: کشاورزان به سبب شرایط خاص، ناچار به برداشت محصول در مقطع کوتاه هستند و به سبب آنکه انبار کافی در اختیار ندارند تا به مرور اقدام به عرضه کنند، از این رو افرادی که پول در اختیار دارند، اقدام به خرید و دپو محصول در انبارها می کنند.

به گفته وی، با توجه به افزایش هزینه های تولید همچون حقوق و دستمزد، سم و کود کشاورزان محصولات خود را با سود معقول 10 تا 20 درصد عرضه می کنند و متاسفانه واسطه ها مابین تولیدکننده و مصرف کننده با قیمت های دلخواه اقدام به توزیع می‌کنند.

مشاور ارشد نظام صنفی کشاورزی درباره علل کاهش تولید برنج گفت: در سالی که گذشت تولید برنج بواسطه شرایط خشکسالی 10 تا 15 درصد کاهش یافت که با وجود موجودی برنج وارداتی در انبارها از سال قبل مشکلی در توزیع نداریم و تنها سوداگران به بهانه کاهش تولید بدنبال درآمدبالا و سودهای کاذب هستند.

خاکزاد قیمت هر کیلو برنج طارم در استان های شمالی کف کامیون را 45 تا 46 هزار تومان و شیرودی و فجر 30 هزار تومان اعلام کرد و گفت: ارقام کیفی حداکثر 50 هزار تومان باید در بازار عرضه شود و اختلاف 30 هزار تومانی ناشی از سوداگرانی است که بین واسطه ها و دلالان قرار می گیرند‌.

این مقام مسيول ادامه داد: بنابر آمار کشاورزان هر کیلو محصول تولیدی را حداکثر با نرخ 35 تا 40 هزار تومان فروختند که توزیع با نرخ 80 هزار تومان در بازار بیانگر اختلاف 250 درصدی است که مدیریت و نظارت پس از تولید و عرضه در بازار را می طلبد.

مشاور ارشد نظام صنفی کشاورزی گفت: همه ساله 500 تا 600 هزار تن کسری نیاز کشور از طریق واردات تامین می سد که امسال به واسطه کاهش تولید این میزان باید به 700 تا 800 هزار تن برسد، اما در مجموع رقمی نیست که نگران کاهش تولید باشیم.

گفتنی است، در هفته گذشته عکس و خبری با عنوان فروش هر کیلو برنج ایرانی به نرخ 80 هزار تومانی در فضای مجازی منتشر شد که با واکنش‌های زیادی همراه بود. این موضوع توسط تولید کنندگان و اتحادیه مربوط به علت سوداگری دلالان بین مزرعه تا مصرف کننده عنوان شد.

local_offerبرچسب‌ها:
نوبت به انتصاب همسران در دولت رسید! گوشی‌های لاکچری بازار را بشناسید/ جدول قیمت بورس فردا شنبه 9 بهمن چه خواهد شد؟ رشد آرام قیمت سکه و طلا در یک هفته اخیر کاهش ابهامات بازار سرمایه/ دو سناریوی مهم پیش روی بورس پیش‌بینی جدید نایب رییس اتحادیه طلا از قیمت خبر مهم درباره آزادسازی پول‌های بلوکه شده ایران رقم خالص دریافتی کارمندان در سال آینده دو نیمه متفاوت بازار طلا و سکه بنیاد مستضعفان 30 میلیارد تومان برای جزیره‌نشینان محروم لارک اختصاص داد قطعی برق و گاز زمستانی سرد پیش‌روی تولیدکنندگان قرار می‌دهد؟ تولید خودرو انگلیس به کمترین میزان 65 سال گذشته رسید سرعت بخشیدن به روند پاسخگویی به مردم در میز ارتباطات مردمی وزارت اقتصاد در گیلان اعتماد با توییت و ابوالمشاغل‌ها به بورس برمی‌گردد؟ رشد 36 درصدی خروج پول از بورس/ کاهش ورود نقدینگی حقیقی‌ها به صندوق‌ها شاخص کل بورس نوسانی خواهد بود قیمت رهن و اجاره خانه در کوی فراز + جدول دارندگان کارتخوان بخوانند/ جزيیات تازه درباره غیرفعال‌سازی دستگاه های کارتخوان برف و کولاک، تردد برون شهری را 12 درصد کاهش داد استارت نهضت ملی مسکن با یک پنجم ظرفیت طلا 13 دلار ارزان شد صادرات نفت‌خام ایران از گوی شناور لاوان ادامه دارد حقوق سال آینده بازنشستگان اعلام شد آخرین وضعیت واردات مدل‌های پرتقاضای موبایل اولتیماتوم شاپرک به دارندگان کارتخوان ادامه صادرات نفت‌خام ایران از گوی شناور لاوان هشدار برای صاحبان صنایع/سهمیه‌بندی برق صنایع تایید شد روند کاهشی قیمت دلار ادامه دار خواهد بود؟ آسیب‌دیدگی خط لوله پالایشگاه ستاره خلیج فارس برطرف شد 65 درصد مردم تحت پوشش سه صندوق بیمه‌ای/ در ازای هر بازنشسته 4.4 بیمه‌پرداز وجود دارد چند هزار مودی مالیاتی 100 درصد فرار مالیاتی داشته‌اند خبر مهم برای صاحبان کارتخوان ها پیش‌بینی از وضعیت قیمت‌ها در بازار طلا و سکه هزینه خانوارها بالا رفت؛ منبع آمار تورم وزیر اقتصاد کجاست؟/ خاندوزی: دولت شتاب تورم را کم کرد خبر مهم درباره میزان عیدی بازنشستگان منبع آمار تورم "وزیر" کجاست؟ مشترکان اینترنت ثابت به 10.8 میلیون رسیدند ممنوعیت واردات مدل‌های پرتقاضای موبایل ادامه دارد بالش های مخدر به انگلیس نرسید گشایش در تنوع بخشی به روش های رفع تعهد ارزی پرداخت سود سال 99 سهام عدالت تا پایان 1400 جریمه 2.25 میلیون دلاری آمازون اعتماد با تيوری، تويیت و ابوالمشاغل‌ها به بورس برمی‌گردد؟ اولتیماتوم شاپرک به دارندگان کارتخوان 4 خبر خوش وزیر اقتصاد به مردم در نماز جمعه | کاهش ملموس تورم در راه است 213 هزار میلیارد تومان بودجه عمومی صرف صندوق‌های بازنشستگی می‌شود قیمت خانه در این مناطق تهران کاهشی شد ترمز قیمت مسکن در شمال تهران کشیده شد 3 شاخص بورسی در ناحیه‌ اشباع فروش روسیه خط اعتباری ساخت نیروگاه سیریک را تخصیص داد