متن و حاشیه بورس در هفته اول مهر/ بازار سرمایه درگیر حواشی استخراج بیت‌کوین در سازمان بورس

متن و حاشیه بورس در هفته اول مهر/ بازار سرمایه درگیر حواشی استخراج بیت‌کوین در سازمان بورس

بورس تهران در هفته گذشته به روند صعودی بازگشت؛ اما حواشی مربوط به استخراج بیت کوین در این هفته بازار سرمایه را با چالش جدی مواجه کرده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، بورس در هفته گذشته پس از دو هفته نزول، گارد صعودی گرفت و بخشی از نگرانی سهامداران در این مدت برطرف شد. اما همچنان مساله خروج پول حقیقی از بازار سرمایه به یک معضل جدی برای بازار سرمایه تبدیل شده است.

بورس در هفته گذشته درگیر حواشی استخراج بیت کوین در سازمان بورس بود. این مساله تا جایی پیش رفت که مدیرعامل بورس تهران از سمت خود استعفا کرد. ولی به نظر می رسد حواشی این موضوع همچنان پابرجا بوده و در روزهای آینده افراد بیشتری در این خصوص اسم آنها به میان خواهد آمد.

در این هفته عرضه اولیه ای توسط سازمان بورس به بازار نیامد که این مساله در کنار عرضه های هفته های گذشته که به نظر بسیاری از کارشناسان عامل ریزش بورس بوده است، نشان از نوعی بی تدبیری در مدیریت بازار سرمایه دارد.

رشد 50 هزار واحدی شاخص کل بورس

شاخص کل بورس در حالی که در روز شنبه و در ابتدای هفته کانال 1 میلیون و 400 هزار واحدی را پس گرفت که در سایر روزهای هفته گذشته صعود کندی داشت. شاخص در روز ابتدا هفته بیش از 35 هزار واحد رشد داشت. این در حالی است که در 3 روز دیگر هفته تنها 15 هزار واحد افزایش یافت.

شاخص کل بورس در هفته گذشته با ثبت بازدهی 3.6 درصدی خود را در کانال1.4 میلیون واحدی تثبیت کرد. این شاخص در این هفته بیش از 50 هزار واحد رشد را تجربه کرد.

عقب ماندن شاخص کل هموزن از شاخص کل

در هفته گذشته شاخص کل هموزن نیز نسبت به هفته پیشین آن 5 هزار و 300 واحد بالا‌تر ایستاد و به رقم 420 هزار و 799 واحد رسید.

بازدهی ثبت شده برای شاخص کل هموزن در هفته گذشته 1.27 درصدی بوده است. یکی از دلایل عقب ماندن شاخص کل هموزن از شاخص کل را می توان توجه شرکت های حقوقی به نمادهای شاخص ساز دانست.

افزایش میانگین هفتگی ارزش معاملات و کاهش میانگین ارزش معاملات خرد

نسبت ارزش معاملات خرد به کل معاملات در بورس تهران در هفته گذشته حدود 21 درصد بوده است. در هفته اول مهرماه، کمترین رقم ارزش معاملات کل در روز سه ‌شنبه بود که ارزشی معادل 15 هزار و 656 میلیارد تومان داشت و بالاترین رقم هفته روز یکشنبه محقق شد که به رقم 37 هزار و 560 میلیارد تومان بالغ شد. میانگین ارزش معاملات کل هفته 28 هزار و 153 میلیارد تومان بود که نسبت به رقم 18 هزار و 995 میلیاردی هفته پیشین، رشد 48 درصدی داشته است.

در هفته گذشته، میانگین ارزش معاملات خرد بورس 5 هزار و 922 میلیارد تومان بود که نسبت به رقم 6 هزار و 348 میلیاردی هفته پیشین، افت 6 درصدی داشته است. پایین ‌ترین رقم ارزش معاملات خرد به روز سه ‌‌شنبه برمی‌ گردد که 5 هزار و 79 میلیارد تومان بود و بالاترین رقم هفته در روز شنبه ثبت شد که 6 هزار و 483 میلیارد تومان بود.

خروج 455 میلیارد تومان از بورس

در هفته گذشته بورس در 3 روز شاهد خروج پول از بوده است. روز شنبه تنها روزی بوده است که پول به میزان 276 میلیارد تومان وارد بازار سرمایه شده است. اما در مجموع در این هفته 455 میلیارد تومان پول از بازار خارج شده است.

افزایش صف‌های فروش و کاهش صف های خرید بورس

میانگین ارزش صف ‌های فروش در هفته اخیر 535 میلیارد تومان بود که از میانگین هفته‌ پیشین 163 میلیارد تومان بیشتر بود و رشد 43 درصدی داشته است. بالاترین رقم هفته 780 میلیارد تومان بود که در روز یک ‌شنبه ثبت شد و پایین ‌ترین رقم به روز ‌‌‌چهار‌شنبه برمی‌ گردد که 269 میلیارد تومان بود.

میانگین ارزش صف ‌های خرید در هفته اخیر 338 میلیارد تومان بود که از میانگین هفته گذشته 539 میلیارد تومان کمتر بود. در این هفته، میانگین ارزش صف‌ های خرید 61 درصد کاهش یافته است. بالاترین رقم هفته 445 میلیارد تومان بود که در روز شنبه ثبت شد و پایین ‌ترین رقم به روز یکشنبه برمی ‌گردد که 215 میلیارد تومان بوده است.

انتهای پیام/

پیش‌بینی آینده بازار سرمایه / آیا شاخص، سقف قبلی خود را می‌زند؟

پیش‌بینی آینده بازار سرمایه / آیا شاخص، سقف قبلی خود را می‌زند؟

بازار سرمایه در نیمه نخست امسال تنها حدود شش درصد بازدهی داشته است. با وجود این، برخی کارشناسان هنوز به آینده آن امیدوارند. بعضی دیگر اما نگاه مثبتی به آینده بورس ندارند.

TejaratNews.com/
متن و حاشیه بورس در هفته آخر مهر/ رشد 316 درصدی ارزش صف‌های خرید بازار سرمایه

متن و حاشیه بورس در هفته آخر مهر/ رشد 316 درصدی ارزش صف‌های خرید ب...

بورس در هفته پایانی مهرماه روند نسبتا صعودی داشت. رشد ارزش صف‌های خرید در این هفته می‌تواند امیدواری برای فعالان بازار سرمایه ایجاد کند تا به آینده بازار سرمایه امید داشته باشد.

FarsNews.ir/

بورس نزولی می‌ماند یا صعود می‌‌کند؟

وضعیت بازارها در روزهای اخیر/ بورس این هفته جلو افتاد

وضعیت بازارها در روزهای اخیر/ بورس این هفته جلو افتاد

در هفته منتهی به 30 مهر، بازار فلزات طلایی کم‌نوسان ظاهر شدند و دلار نوسان افزایشی داشت اما بورس با رشد حدود سه درصدی جلو افتاد.

TejaratNews.com/
پارکینگ بورس فک پلمب شد

پارکینگ بورس فک پلمب شد

سرپرست شرکت بورس تهران گفت: با مذاکره‌ای که با شهرداری داشتیم درب پارکینگ بورس تهران فک پلمب شد.

Bartarinha.ir/

توضیحات بورس تهران درباره پلمب ساختمان این شرکت

بورس تهران فک پلمب شد

48 هزارتن گوگرد پالایشگاه نفت بندرعباس در بورس بین المللی کالا عرضه شد

48 هزارتن گوگرد پالایشگاه نفت بندرعباس در بورس بین المللی کالا عرض...

هرمزگانبندرعباس- ایرنا- مدیرعامل شرکت پالایش نفت بندرعباس گفت: از ابتدای امسال تاکنون افزون بر 48 هزار تن گوگرد تولیدی این شرکت به ارزش 1624 میلیارد ریال در رینگ صادراتی بورس کالا عرضه شد که نسبت به م...

Irna.ir/
بورس تهران پلمب شد

بورس تهران پلمب شد

شهرداری تهران بورس تهران را پلمب کرد.

EghtesadOnline.com/
نگاهی به عملکرد بورس در هفته چهارم مهر؛ بازگشت دوباره به مدار صعود

نگاهی به عملکرد بورس در هفته چهارم مهر؛ بازگشت دوباره به مدار صعود

در هفته گذشته، بورس تهران چه عملکردی به جا گذاشت؟ بهترین بازدهی از آن چه نمادهایی شد؟ روند معاملاتی در هفته گذشته چگونه بود؟

EghtesadOnline.com/
کاهش ارزش سهام در معاملات بورس اروپا

کاهش ارزش سهام در معاملات بورس اروپا

معاملات شاخص‌های اصلی بازارهای بورس کشورهای اروپا با سیر نزولی آغاز شد.

EghtesadOnline.com/
بورس شنبه باز است؟ / آخرین خبر از پلمب ساختمان بورس

بورس شنبه باز است؟ / آخرین خبر از پلمب ساختمان بورس

طبق آخرین اخبار و توضیحات منتشر شده ساختمان سازمان بورس تهران فک پلمب شده و در روند معاملات روز شنبه اول آبان ماه طبیعتا نباید مشکلی باشد و بازار مثل روزهای کاری قبل از این، باید به فعالیت خود ادامه د...

TejaratNews.com/

گزارش باشگاه خبرنگاران جوان از فک پلمب بورس تهران+ تصاویر

80 درصد کارشناسان رشد بورس رو درست پیش‌بینی کردند

80 درصد کارشناسان رشد بورس رو درست پیش‌بینی کردند

نتیجه نظرسنجی هفته گذشته باشگاه خبرنگاران جوان از 10 کارشناس بازار سرمایه در مقایسه با تغییرات شاخص کل بورس، مطابقت داشته است.

YJC.news/
پیش‌بینی مهم کارشناسان از بورس/ افت شاخص چقدر احتمال دارد؟

پیش‌بینی مهم کارشناسان از بورس/ افت شاخص چقدر احتمال دارد؟

با توجه به شرایط و پارامترهای اقتصادی، کارشناسان بازار سرمایه احتمال رسیدن شاخص بورس به 1٫6 میلیون واحد را تا پایان سال داده‌اند. همچنین برخی از کارشناسان هم نسبت به روزهای آینده بازار امیدواری ندارند...

TejaratNews.com/
مفتح: باید مردم را برای حذف دلار 4200 آماده کنیم ثبت‌نام در سامانه املاک و اسکان تمدید می‌شود؟ تعیین تکلیف جاماندگان سهام عدالت تا دو هفته آینده تويیت ایلان ماسک دوباره جنجالی شد در لوازم خانگی داخلی به هیچ وجه افزایش قیمت نداریم ارز 4200 تومانی سبب افزایش هزینه‌های دولت و رشد تورم می‌شود صعودی بودن تمام شاخص‌ها برخلاف تصورات سرمایه‌گذاران هشدار FATF به ترکیه / خرید ملک برای ایرانیان سخت می‌شود؟ 650 میلیارد ریال اعتبار برای طرح‌های آبرسانی نمین و عنبران افتتاح راه آهن اردبیل؛ شهریور 1401 شنبه منتظر رشد شاخص باشیم؟ / کدام گروه‌ها پرسود هستند؟ زلزله FATF در بازار ارزهای دیجیتالی! سهام عدالت چقدر می‌ارزد؟/ افت 2 درصدی سهام عدالت در یک هفته خبر جدید FATF برای معامله‌گران / دلار دوباره گران می‌شود؟ مشخصات و آپشن‌های خودرو تارا 30میلیون ایرانی زیر خط فقر مطلق قرار دارند افزایش عرضه خودروهای دست دوم / خودرو ارزان می‌شود؟ به‌ روزرسانی رایگان شماره شبای 633 هزار سهامدار 3 بانک ادغامی بورس نزولی می‌ماند یا صعود می‌‌کند؟ متن و حاشیه بورس در هفته آخر مهر/ رشد 316 درصدی ارزش صف‌های خرید بازار سرمایه اختلاف 184 میلیون تومانی کارخانه و بازار / دناپلاس چقدر شد؟ سقوط آزاد لیر تمامی ندارد تولیدکنندگان تایر: ناچار به افزایش قیمت شدیم بازدهی بازارها، کمتر از تورم / ریسک سرمایه‌گذاری در کدام بازار کمتر است؟ (ویديو) سیر درآمدی ذوب آهن در نوار صعودی میزان افزایش حقوق سال آینده مشخص نیست واکنش‌ها به استفاده زودهنگام از مازوت/ «پس انرژی هسته‌ای کجاست؟» عابر بانک‌های بیت‌کوین در فروشگاه‌های وال‌مارت آمریکا قیمت پیکاپ در بازار چقدر است؟ وزیر راه: تجربیات تلخ مسکن مهر را تکرار نمی‌کنیم حراج جدید ایران‌خودرو/ با 86 میلیون تومان صاحب پژو 207 شوید! وضعیت بازارها در روزهای اخیر/ بورس این هفته جلو افتاد تداوم احتیاط در بازار ارز در هفته پایانی مهرماه توسعه راه‌های اردبیل در اولویت دولت نرخ ارز صرافی ملی امروز جمعه 30 مهر انتقاد پلیس از کیفیت پایین خودرو‌های داخلی پیش‌بینی آینده بازار سرمایه | آیا شاخص، سقف قبلی خود را می‌زند؟ سرانه مصرف بنزین ایران، 3 برابر جهان جدیدترین رقم وام مسکن / اجرای طرح جهش مسکن در 900 شهر نماینده تهران: باید از بحران گاز زمستان عبور کنیم شلیک اشتباهی بازیگر به مدیر و کارگردان پیش‌بینی آینده بازار سرمایه / آیا شاخص، سقف قبلی خود را می‌زند؟ سهمیه بنزین آبان کی واریز می‌شود؟ ایرالکو در ابتدای جاده خوشبختی این روز‌ها ماهی خوراکی لوکس محسوب می‌شود واریز سهمیه بنزین سودکاستیک پتروشیمی اروند روی زمین نماند بورس شنبه باز است؟ / آخرین خبر از پلمب ساختمان بورس حمایت دولت از کشت و صنعت سهمیه بنزین آبان امشب واریز می‌شود