آشوب در بازار گوشی‌های موبایل ارزان قیمت

آشوب در بازار گوشی‌های موبایل ارزان قیمت

روزنامه اعتماد در گزارشی به بررسی وضعت بازار موبایل پرداخته.

روزنامه اعتماد در گزارشی به بررسی وضعت بازار موبایل پرداخته.

در بخشی از این گزارش آمده: 

* چند روز پیش خبری مبنی بر ممنوعیت چند مدل گوشی از جمله مدل‌های گوشی شیايومی، ریلمی و نوکیا منتشر شد که علت اصلی این موضوع به شماره‌های اضطراری این گوشی‌ها برمی‌گردد که در آنها تعریف نشده است، نیروی انتظامی و ستاد مدیریت بحران کشور از چندین ماه پیش به رگولاتوری اعلام کرده بودند برای مسیریابی تماس‌های اضطراری برخی از گوشی‌های موجود در کشور چاره‌ای بیندیشند. رگولاتوری هم با وجود پیگیری‌های فراوان و جلسات بسیار نتوانست این موضوع را به نتیجه درستی برساند و از همین رو به وزارت صنعت ابلاغ کرد که ثبت سفارش تعدادی از گوشی‌ها به کشور را ممنوع کند که به نظر می‌رسد در آینده نیز بر تعداد این گوشی‌ها اضافه خواهد شد.

* با توجه به اینکه این گوشی‌ها در حالتی که آنتن‌دهی وجود نداشته یا سیم کارت درون گوشی قرار نگرفته باشد، نمی‌توانند با شماره‌های اضطراری مثل 110 یا 115 تماس بگیرند و به جای آن به شماره‌های اضطراری بین‌المللی 112 یا 911 متصل می‌‌شوند ضمن آنکه کاربر را به مقصود خود نمی‌رسانند باعث اشغال شدن بی‌مورد شماره‌های اضطراری بین‌المللی نیز می‌شوند.بر اساس گفته‌های حسین غروی‌رام، رییس انجمن واردکنندگان موبایل، سامسونگ توانسته طی جلسه‌ای با اپراتورها و رگولاتوری به نتیجه رسیده و بسیاری از مدل‌های گوشی‌های خود را به این پیش‌نیاز مجهز کند. با این حال برخی از کمپانی‌ها اصلا نمایندگی رسمی در ایران ندارند و هیچ راه رسمی نیز برای مذاکره با آنها به منظور شخصی‌سازی گوشی‌ها برای بازار ایران وجود ندارد و این به دغدغه بسیاری از علاقه‌مندان برندهایی نظیر اپل تبدیل شده است.

*  آنگونه که اعلام شده این گوشی‌هایی که لیست آنها اعلام شده‌اند شخصی‌سازی نشده است به همین دلیل وقتی شماره‌های اضطراری مانند پلیس، اورژانس یا آتش‌نشانی با این گوشی‌ها شماره‌گیری شود، به‌جای تماس با همان مرکز مربوطه، شماره 112 که شماره ستاد مدیریت بحران در ایران و شماره امداد و نجات در خارج از کشور است زنگ می‌خورد که همین موضوع باعث ممنوعیت این مدل‌ها شده است؛ البته هنوز هم در بازار وجود دارد. مدل‌های شیايومی در بازار کم نیستند و قیمت‌های مناسبی هم نسبت به سایر مدل‌ها دارند، به عنوان مثال 64 گیگ ایکس 3 این مدل 4 میلیون و 900 هزار تومان است و ایکس 3 پرو 128 گیگ آن 5 میلیون و 600 هزار تومان است اما در صورتی که واردات این گوشی‌ها محدود شود مسلما بر روی قیمت‌های آن تاثیر خواهد گذاشت و گرانتر خواهند شد.

محمد رضا عالیان سخنگوی انجمن واردکنندگان موبایل:

* در روزهای اخیر برخی از شرکت‌های واردکننده، پیامی را دریافت کردند که به آنها گفته شده گوشی‌هایی که ثبت سفارش کردند، ‌امکان ثبت سفارش و ترخیص و ورود به ایران ندارد و جلوی واردات این گوشی‌ها گرفته می‌شود تا زمانی که تکلیف‌شان روشن شده و شرایطی که مد نظر سازمان تنظیم مقررات است، اجرا شود.

* تحریم‌ها اجازه نمی‌دهد که به لحاظ فنی از سمت شرکت این اتفاق بیفتد. ما راه‌حل‌هایی داریم و در نامه به رگولاتوری پیشنهاد کردیم و امیدواریم به نتیجه برسد. چون می‌دانیم که دولت در روزهای پایانی خودش حداقل اقداماتی را در این حوزه انجام می‌دهد که خاطره خوشی برای بازرگانان و فعالان اقتصادی باقی بماند که در این سال‌ها با وجود تمام تحریم‌ها در این جنگ اقتصادی تلاش کردند که نیاز بازار ایران را رفع کنند و با این کار جلوی صدمه دیدن این بازرگانان را بگیرد.

* انجمن واردکنندگان موبایل در نامه‌ای به رگولاتوری از سه راه‌حل موقت در دوران تحریم برای لغو ممنوعیت واردات این گوشی‌ها پرده برداشته که به نظر اجرای آنها از شروع این بحران در بازار موبایل کشور جلوگیری می‌کند. راه‌حل اول چسباندن یک برچسب روی جعبه این موبایل‌ها توسط واردکننده رسمی است که به کاربر نحوه درست تماس با شماره‌های اضطراری را آموزش می‌دهد. راه‌حل دوم ارسال یک پیامک از سمت سامانه همتا به منظور آموزش صحیح برقراری تماس با این گوشی‌هاست و راه‌حل سوم نیز ارایه یک راهکار نرم‌افزاری از سمت اپراتورها به منظور مسیریابی این تماس‌هاست.در هر صورت باید دید آیا این مشکل نیز با این راه‌حل‌ها حل و فصل می‌شود یا کاربران و واردکنندگانی که پس از چندین سال بالاخره روی آرام بازار موبایل را می‌بینند، خود را آماده تنش‌های جدید خواهند کرد.

local_offerبرچسب‌ها:
قیمت گوشی موبایل در بازار امروز اول خرداد / افت قیمت در بازار موبایل ادامه دارد؟

قیمت گوشی موبایل در بازار امروز اول خرداد / افت قیمت در بازار موبا...

در یک ماه گذشته دست‌ کم به دو دلیل مشخص - کاهش انتظارات تورمی و اثر مستقیم تغییرات نرخ ارز - قیمت موبایل‌های پرفروش 12 تا 18 درصد افت کرد.

TejaratNews.com/
قیمت گوشی موبایل در بازار امروز 19 اردیبهشت 1400 / ثبات قیمت در بازار موبایل

قیمت گوشی موبایل در بازار امروز 19 اردیبهشت 1400 / ثبات قیمت در با...

قیمت انواع تلفن‌های همراه سامسونگ، اپل، هوآوی و شیايومی در بازار امروز یکشنبه 19 اردیبهشت 1400 را مشاهده می‌کنید.

TejaratNews.com/

قیمت گوشی موبایل در بازار امروز 21 اردیبهشت 1400 / ادامه روند ثبات قیمت در بازار موبایل

نوسانات قیمتی در بازار موبایل شب عید / قیمت موبایل گران شد؟

نوسانات قیمتی در بازار موبایل شب عید / قیمت موبایل گران شد؟

با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال 99 نوسانات قیمتی در بازار موبایل در بین انواع گوشی های مدل سامسونگ به حداقل رسیده است. مثلا سامسونگ گلکسی آ51 در این مدت بر روی 7 میلیون و 600 هزار تومان ثابت مانده ا...

TejaratNews.com/

قیمت گوشی موبایل در بازار امروز 26 اردیبهشت 1400 / ادامه کاهش قیمت در بازار موبایل

قیمت گوشی موبایل در بازار امروز 28 اردیبهشت 1400 + اخبار مهم در بازار موبایل

نوسانات قیمتی در بازار موبایل بالا گرفت

تغییرات چشمگیر قیمت‌ها در بازار موبایل

تغییرات چشمگیر قیمت‌ها در بازار موبایل

نوسانات قیمتی که در اواخر اسفند ماه در بازار موبایل آغاز شده بود در طول تعطیلات و حال بعد از تعطیلات نوروز نیز ادامه داشته است و انواع موبایل در این مدت تغییرات قیمتی چشمگیری را تجربه کردند.

TejaratNews.com/
بازار موبایل کماکان روند نزولی را طی می‌کند

بازار موبایل کماکان روند نزولی را طی می‌کند

ريیس اتحادیه فروشندگان موبایل مشهد با اشاره به اینکه «بازار موبایل از ابتدای سال جاری با شیب نزولی مواجه بود»، گفت: با توجه به این که در حال حاضر ارز نیمایی حدود 15 تا 20 درصد افزایش قیمت داشته است ام...

Bartarinha.ir/
تداوم افزایش قیمت‌ها در بازار موبایل

تداوم افزایش قیمت‌ها در بازار موبایل

با وجود توقف افزایش نرخ ارز روند کلی بازار موبایل از ابتدای هفته جاری تاکنون افزایشی بوده است به طوری که آیفون 11 پروکس از 37 میلیون و 960 هزار تومان در ابتدای هفته جاری امروز به 40 میلیون و 759 هزار ...

Bartarinha.ir/
مقاومت بازار موبایل در برابر افزایش قیمت‌ها

مقاومت بازار موبایل در برابر افزایش قیمت‌ها

نرخ گوشی‌های رده قیمتی متوسط برندهای کره‌ای و چینی مانند سامسونگ و هواوی در بازار تثبیت شده و در برخی موارد با کاهش نسبی همراه بوده است.

Bartarinha.ir/
آخرین قیمت‌ها از بازار موبایل + جدول قیمت گوشی

آخرین قیمت‌ها از بازار موبایل + جدول قیمت گوشی

تا پیش از امروز، یکشنبه 28 دی ماه 99 قیمت انواع گوشی به چقدر رسیده است؟ قیمت انواع گوشی در مدل‌های مختلف تا پیش از امروز را در گزارش زیر ملاحظه کنید.

TejaratNews.com/
سیگنال منفی کمیسیون تلفیق به بازار موبایل

سیگنال منفی کمیسیون تلفیق به بازار موبایل

مصوبه کمیسیون تلفیق برای افزایش دو‌برابری تعرفه واردات برخی از انواع گوشی موبایل ابهام دارد.

Bartarinha.ir/
قیمت‌های عجیب در بازار موبایل

قیمت‌های عجیب در بازار موبایل

قیمت برخی گوشی‌های موبایل آنچنان افزایش یافته که تعجب برانگیز شده است به طوری که برای خرید یک گوشی باید بیش از 70 میلیون تومان پرداخت.

TejaratNews.com/

آخرین قیمت‌ها از بازار موبایل / ریزش قیمت‌ها در بازار موبایل

پیش‌بینی بورس هفته اول مرداد از نگاه کارشناسان بازار سرمایه جهش فروش و سود و رشد تولید لاستیک بارز در چهار ماهه ابتدایی سال 1400 قیمت لحظه‌ای دلار و یورو در بازار + قیمت انواع سکه | دلار در معاملات خارجی صعود کرد؛ در معاملات پشت ... روبرویی سیگنال‌های منفی و مثبت / تکلیف دلار در روزهای پایانی دولت چیست؟ جهش فروش و سود و رشد تولید لاستیک بارز در چهار ماهه ابتدایی سال 1400 بازار سیمان در قبضه 30 نفر! حداقل هزینه معیشت کارگری چقدر است؟ هزینه سرسام‌آور اجاره ویلا در شمال کشور! چرا بورس در یک ماه گذشته رشد کرد؟ / سیاست‌های دولت جدید درباره بورس چه خواهد بود؟ افزایش قیمت تخم مرغ در راه است؟ بورس در هفته آخر تیر/ پنجمین هفته مثبت بورس با طعم خروج پول حقیقی‌ها رشد دوباره بیت کوین در معاملات امروز/ روز سبز و قرمز ارزهای مجازی تخم مرغ گران می‌شود؟ هشدار دامداران درباره کمبود شدید دام آمار بارش‌ها هم محرمانه شد! / مشکل خوزستان قابل حل است؟ واردات برنج ممنوع شد تورم تیرماه از مرز 44درصد عبور کرد بازگشت رشد به بورس در تیرماه تحت تاثیر چه عواملی رخ داد؟ سه محصول جدید سایپا وارد بازار می‌شود لزومی ندارد همه اقشار از هواپیما استفاده کنند چه خبر از کریپتولند؟ | بازپرس پرونده چه گفت؟ روزهای کم‌نوسان بازارها در هفته اخیر اتفاق عجیب در بازار مسکن / هزینه وام مسکن تغییری نداشته است! قدرت نمایی بازار بدهی تحلیل تکنیکال و بنیادی وتوشه | هدف اول قیمتی وتوشه کجاست؟ قیمت دلار و یورو اعلام شد/نرخ ارز صرافی ملی امروز 1400/5/1 کاهش نرخ بیکاری در استان تهران شاسی بلند جدید فولکس واگن رونمایی شد سود عرضه اولیه سپید کی و چگونه پرداخت می شود؟ پیش فروش مسکن در بورس کالا تایید شد رشد بیش از 12 درصدی بورس / بازارهای طلا و ارز به کدام سمت رفتند؟ فروش 90 میلیارد تومانی "بوعلی" در رینگ نقره‌ای قیمت جدید محصولات ایران خودرو در بازار آزاد اعلام شد ورود نقدینگی به صندوق‌ها، مجددا معکوس شد! تحلیل تکنیکال و بنیادی غدیس | روند صعودی تا کجا ادامه خواهد داشت؟ دومینوی خروج نقدینگی به 9 همت رسید «ایرالکو» درآمد 820 میلیاردی را زد سیگنال فروش در بازار طلا! / آخرین پیش‌بینی‌ها از قیمت طلا آخرین قیمت طلا پیش از امروز اول مرداد / پیش‌بینی‌ها در بازار طلا چگونه است؟ زمان عرضه اولیه وهامون کی است؟ مسکن به بورس می‌رود؟ وقفه در بازگشت نرخ دلار به کانال 23هزار تومان بورس فردا تعطیل است؟ / اولین روز کاری بورس کی است؟ پراید جدید در راه بازار / اعلام مشخصات و قیمت احتمالی آن آخرین قیمت دلار پیش از امروز اول مرداد / پیش‌بینی‌ها از بازار دلار چیست؟ قیمت مسکن در شرق تهران / افسریه ارزان‌تر است یا پیروزی؟ مرغ 100 هزار تومانی در راه است؟ واردات برق از سه کشور/ مشکل خاموشی‌ها حل شد؟ رشد 31 درصدی هزینه‌ زندگی/ هزینه مسکن در تهران، یک سوم درآمد خانوار اجاره مسکن غرب تهران؛ کدام مناطق ارزان شد؟

در حال بارگیری...