هشدار مجدد توانیر به فعالان غیرمجاز رمزارز

هشدار مجدد توانیر به فعالان غیرمجاز رمزارز

مدیرعامل توانیر گفت: فعالان غیرمجاز تولید رمز ارز، در صورت شناسایی، به شدت متضرر خواهند شد؛ چرا که هم تجهیزات آنها جمع آوری خواهد شد، هم جرایم سنگینی به آنها تعلق خواهد گرفت و هم ممکن است برخوردهای قضایی شدیدتری در انتظار آنها باشد.

تسنیم: محمدحسن متولی زاده، مدیرعامل شرکت توانیر اظهار داشت: چندین بار اعلام شد به ویژه از سال گذشته که وزارت نیرو در چارچوب مصوبه دولت از فعالیت مراکز استخراج رمز ارز که می خواهند به صورت قانونی فعالیت کنند حمایت می کند چرا که این قبیل فعالان رمز ارز مدیریت پذیر می شوند و در زمان هایی که شبکه دچار محدودیت تامین برق است، از مدار خارج می شوند.

وی افزود: در همین مدت هم این تعداد مرکزی که قانونی فعالیت می کنند، هر زمان نیاز بوده بر اساس قراردادهایی که فی مابین منعقد شده، بر اساس درخواست ما از مدار خارج شده اند، کما اینکه از اول خردادماه امسال هم این مراکز مجاز از مدار خارج شده اند.

مدیرعامل شرکت توانیر با بیان اینکه "متاسفانه تعدادی از فعالان عرصه استخراج رمز ارز هستند که به دلایل مختلف علاقه مند نبودند در چارچوب مقررات فعالیت کنند"، گفت: این قبیل افراد به صورت غیرمجاز از شبکه برق استفاده می کنند و موجب می شوند به تاسیسات شبکه برق آسیب وارد شود.

وی ادامه داد: همچنین فعالیت تولیدکنندگان غیرمجاز رمز ارز در شرایطی که نیاز است بار شبکه مدیریت شود، به عموم مردم آسیب می رساند.

متولی زاده تصریح کرد: به همین دلیل بارها و بارها طبق اطلاعیه ها و اظهارات متعدد، از فعالان استخراج رمز ارز که به صورت غیرمجاز از شبکه برق استفاده می کنند، درخواست کردیم که در چارچوب مقررات فعالیت کنند، اما توجه نکردند و ما هم در این زمینه وظیفه داریم برای رعایت امنیت تامین برق به منظور اینکه مردم دچار مشکل نشوند، با کمک قوه قضايیه، پلیس اقتصادی و نهادهای ذیربط این قبیل افراد را شناسایی کنیم و قطعا برخورد شدیدی با آنها صورت خواهد گرفت.

وی افزود: فعالان غیرمجاز تولید رمز ارز، در صورت شناسایی، به شدت متضرر خواهند شد؛ چرا که هم تجهیزات آنها جمع آوری خواهد شد، هم جرایم سنگینی به آنها تعلق خواهد گرفت و هم ممکن است برخوردهای قضایی شدیدتری در انتظار آنها باشد؛ در همین خصوص باز هم از این افراد خواهش می کنیم که در این مقطع زمانی در اولویت اول دستگاههای خود را خاموش کنند که در این صورت در برخورد با آنها تاثیر خواهد داشت و در وهله دوم، فعالیت خود را در چارچوب قانون دنبال کنند.

مدیرعامل شرکت توانیر در واکنش به اینکه "فعالان عرصه رمز ارز معتقدند که سهم مصرف برق این افراد یک درصد کل مصرف برق شبکه است"، گفت: اگر فعالان تولید رمز ارز اطلاعات دقیقی از مراکز استخراج غیرمجاز رمز ارز دارند از آنها درخواست می کنیم که این اطلاعات را در اختیار ما قرار دهند؛ این مسيله وظیفه قانونی و اجتماعی هر شهروندی است که اگر می داند افرادی در حال صدمه رساندن به بیت المال هستند، به نهادهای ذیربط اعلام کنند تا با آنها برخورد شود.

وی ادامه داد: اینکه انقدر دقیق عدد می دهند که سهم یک درصدی از مصرف برق دارند، کمی عجیب به نظر می رسد؛ وقتی صحبت از غیرمجاز و غیرقانونی می شود مفهومش این است که به صورت دقیق قابل شناسایی نیستند و بر اساس یکسری آمارهای جهانی و مطالعاتی که در سطح جهان در این خصوص انجام شده و یکی از این مطالعات، مطالعات دانشگاههای کمبریج است، سهم حدود 10 درصدی از تولید رمز ارز جهان را به ایران اختصاص داده اند و بر این اساس برآورد می کنیم که حداقل حدود 2000 مگاوات از برق شبکه در حال حاضر توسط فعالان استخراج رمز ارز در حال مصرف است.

متولی زاده اذعان داشت: اگر هر نهاد یا مجموعه تخصصی وجود دارد که اطلاعات دقیق تری از این موضوع دارد ما حتما از اطلاعات آنها استقبال خواهیم کرد.

وی افزود: ما از روش های مختلف وظیفه شناسایی و برخورد با مصرف کنندگان غیرمجاز برق را داریم و در این زمینه از همه روش های موجود استفاده خواهیم کرد؛ به همین دلیل هم بارها تذکر داده ایم که قبل از اینکه شناسایی و برخورد شدید شود، خود تولیدکنندگان غیرمجاز رمز ارز دستگاههای خود را خاموش کنند.

local_offerبرچسب‌ها:
پرداخت خسارات لوازم‌خانگی به علت قطعی برق

پرداخت خسارات لوازم‌خانگی به علت قطعی برق

سخنگوی صنعت برق درباره نحوه پرداخت خسارات لوازم‌خانگی به علت قطعی برق توضیح داد.

Bartarinha.ir/
بحران قطعی برق، مردم را کلافه کرد

بحران قطعی برق، مردم را کلافه کرد

در حالی که قطع برق در کشور طی روزهای اخیر به معضلی برای شهروندان تبدیل شده که انگشت اتهام به سوی استخراج کنندگان غیرقانونی رمز ارزها نشانه رفته‌ است.

Bartarinha.ir/

علت قطعی برق در مناطق مختلف کشور چیست؟

ساعت‌های قطعی برق در استان تهران

ساعت‌های قطعی برق در استان تهران

شرکت توزیع نیروی برق استان تهران، جدول و ساعت‌های قطعی برق در شهرستان‌های این استان را اعلام کرد.

TejaratNews.com/
هشتگ «قطعی برق» در تويیتر ترند شد

هشتگ «قطعی برق» در تويیتر ترند شد

قطعی مکرر برق طی 24 ساعت گذشته و هشدار مسيولان درباره خاموشی‌های پراکنده با واکنش کاربران فضای مجازی مواجه شد.

Bartarinha.ir/
قالیباف: قطعی برق غیرقابل پذیرش است

قالیباف: قطعی برق غیرقابل پذیرش است

رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بی نظمی در قطعی برق غیر قابل پذیرش است، از رییس کمیسیون انرژی خواست در نشستی با حضور وزیر نیرو، جداول خاموشی را بررسی کند.

Bartarinha.ir/

راهکار‌های یک نماینده برای جلوگیری از قطعی برق

سه هزار مزرعه رمزارز، عامل افزایش قطعی برق

سه هزار مزرعه رمزارز، عامل افزایش قطعی برق

با افزایش قطعی برق در کشور بسیاری معتقدند که این قطعی برق به دلیل افزایش استقبال از تولید رمز‌ارزها است ولی در مقابل مسوولان وزارت نیرو و همچنین برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی این موضوع را بر گرد...

Bartarinha.ir/

قطعی برق تا سال 1403 ادامه دارد/ اعتراف وزیر نیرو به فرسودگی شبکه برق

پمپ بنزین‌ها با قطعی برق تعطیل می‌شوند؟

پمپ بنزین‌ها با قطعی برق تعطیل می‌شوند؟

سخنگوی شرکت ملی پخش فراورده های نفتی گفت: عمده جایگاه های سوخت مجهز به دستگاه های دیزل ژنراتور هستند و قطع برق با اطلاع رسانی به موقع، مشکل جدی برای سوخت رسانی ایجاد نخواهد کرد، لذا توصیه می شود که هم...

Bartarinha.ir/
پاسخ عجیب درباره مشکل قطعی برق برای بیماران

پاسخ عجیب درباره مشکل قطعی برق برای بیماران

پاسخ عجیب مدیر کل دفتر خدمات مشترکین شرکت توانیر درباره مشکلات ناشی از قطعی برق بیماران در منزل خبرساز شد.

Bartarinha.ir/
تکلیف سهمیه سوخت زمان قطعی برق چیست؟

تکلیف سهمیه سوخت زمان قطعی برق چیست؟

سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران گفت: هر فردی درخواست دریافت سوخت داشته باشد، باید در سامانه سدف ثبت‌نام کند اما سهمیه سوخت خاصی برای موضوع قطعی برق در نظر گرفته نشده است.

TejaratNews.com/
تا یک ماه آینده همین بساط در قطعی برق خواهد بود

تا یک ماه آینده همین بساط در قطعی برق خواهد بود

قطعی سراسری برق علت و راهکارهای رفع این مشکل دوم خرداد با حضور محمدحسن متولی زاده مدیرعامل شرکت توانیر و مالک شریعتی نیاسر سخنگوی کمیسیون انرژی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

TejaratNews.com/
امسال قطعی برق در معابر شهری نخواهیم داشت

امسال قطعی برق در معابر شهری نخواهیم داشت

وزیر نیرو در واکنش به خبری مبنی بر فوت تعدادی از هموطنان در معابر شهری به دلیل خاموشی و تاریکی ناشی از قطعی برق طی سال گذشته گفت: امسال قطعی برق در معابر شهری نخواهیم داشت.

Bartarinha.ir/
سرگیجه کاربران از آشفتگی قطعی برق

سرگیجه کاربران از آشفتگی قطعی برق

جدول قطعی برق داده‌اند، مطابق جدول رفتار نمی‌کنند، سرگیجه می‌شود نامش گذاشت!

Bartarinha.ir/
معامله خانه‌های هزار میلیاردی با بیت‌کوین مرتفع‌ترین هتل لوکس جهان گشایش یافت پیش‌بینی بورس هفته دوم تیر / اعتماد به بازار چگونه برمی‌گردد؟ دلیل تجمع کارگران صنعت نفت چیست؟ / وزارت نفت چه می‌گوید؟ قیمت لحظه‌ای دلار و یورو در بازار + قیمت انواع سکه | رشد نسبی اسکناس آمریکایی در آخرین روز هفته خبری برای سهامداران «خاهن» / مجمع این شرکت کی برگزار می‌شود؟ روند هفتگی سهام عدالت در پایان هفته اول تیر ماه حمایت قوه قضايیه از واحد‌های صنعتی و تولیدی مقصر جدید گرانی ارز / چه چیزی مردم را به صف خرید دلار کشاند؟ خبرنگاران نقش مهمی در توسعه و اعتلای کشور دارند در مجمع عمومی "ساراب" چه گذشت؟ افتتاح واحد شیرین‌سازی پتروشیمی بوعلی سینا بازدهی هفتگی بورس بیشتر از 5 درصد شد / آیا روند صعودی بورس ادامه دارد؟ ورق بورس در هفته پایانی خردادماه برگشت فصل نوین "ذوب‌" و "ونوین" در تامین سرمایه پروژه‌های توسعه پیش‌فروش گروه صنعتی ایران‌خودرو با حذف دو محدودیت دیدار سهامداران "فلوله" در چهاردهم ماه جاری "های وب" در مجمع 90 ریال تقسیم کرد آینده قیمت بیت کوین | ارزش ارز‌های دیجیتال امروز پنجشنبه 3 تیر1400 قیمت دلار و یورو اعلام شد/ نرخ ارز صرافی ملی امروز 1400/4/3 یورو دیجیتالی در راه است؟ تحلیل گزارش ماهانه یک نماد عرضه اولیه | عملکرد چخزر در بهار 1400 چگونه بود؟ جهش 65 درصدی ارزش معاملات بورس در مازندران روزهای خوش بورسی ها بالاخره بورس سبز شد / دلار چند برابر سکه و ارز رشد کرد؟ محبوب‌ترین ارز‌های دیجیتال در ژوين 2021 ضرورت اصلاح نظام قیمت گذاری خودرو "خبازرس" در مناقصه با موضوع خدمات بازرسی شرکت کرد "دهدشت" و ترکیب جدیدی از هیات مدیره طرح نذر آب چیست؟ ارزش بازار مایکروسافت به 2تریلیون دلار رسید 10 درصد از سهام "وسینا" روی میز مزایده داچیا داستر 2022 معرفی شد تقسیم سود 450 ریالی در مجمع "هرمز" "حرهشا" قرارداد حمل و توزیع منعقد کرد آخرین قیمت دلار پیش از امروز 3 تیر / پیش‌بینی‌ها از بازار دلار چگونه است؟ قیمت امروز سورن پلاس چقدر است؟ آیا بیت‌کوین می‌تواند پول ملی شود؟ با 100 میلیون صاحب خودرو ملی شوید! قیمت مسکن در غرب و مرکز تهران "غالبر" صورت سودوزیان شرکت آرپی نصر خمین را منتشر کرد رمز‌ارز، کپسول قرمز یا کپسول آبی فروش طلا برای تامین اجاره خانه! چرا بورس این روزها سبز است؟ 2 میلیون و 750 هزار نفر سهامدار لطیف شدند درآمد بورس از اجاره تالار حافظ چقدر است؟ انتشار اوراق حقوقی‌ ها برای خرید سهام به 4 هزار میلیارد تومان رسید تحلیل بیت کوین برای روزهای آینده/ مردم گول رشد امروز را نخورند سیمان مشمول قیمت گذاری و نظام سهمیه بندی نیست واردات خودروهای خارجی با سوخت الکل!

در حال بارگیری...