مطالبات قطعه سازان از خودروسازان به 55 هزار میلیارد تومان رسید

مطالبات قطعه سازان از خودروسازان به 55 هزار میلیارد تومان رسید

ريیس هیات مدیره انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی کشور، گفت: براساس برآوردهای انجام شده مطالبات قطعه سازان از خودروسازان حدود 55 هزار میلیارد تومان است.

محمدرضا نجفی منش در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در رابطه با مطالبات قطعه سازان از خودروسازان، گفت: پرداخت خودروسازان به قطعه سازان 4 ماهه است و این در حالی است که تورم حدود 50 درصد است بنابراین وقتی قطعات خودرو به خودروساز فروخته می شود و چهار ماه بعد پول آن به قطعه ساز بر می‌گردد به منزله آن است که درصدی از پول آن قطعات به قطعه ساز پرداخت نشده است.

ريیس هیات مدیره انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی کشور بیان داشت: خودروسازان اخیرا برخی از قطعه سازان را به بانک ها معرفی کردند تا طی قراردادهایی سه جانبه، بتوانند بخشی از مطالبات خود را دریافت کنند که آن نیز هنوز محقق نشده است.

وی با تاکید بر ضرورت پرداخت مطالبات قطعه سازان توسط خودروسازان، گفت: باید مطالبات قطعه سازان به صورت فوری و حداکثر به صورت یک ماهه پرداخت شود زیرا با این شرایط ادامه تولید برای قطعه ساز بسیار سخت خواهد بود.

نجفی منش با بیان اینکه تاخیر در پرداخت ها، ناشی از کمبود نقدینگی خودروساز است، بیان داشت: متاسفانه خودروساز تولیدات خود را با قیمت دستوری می فروشد و همین موضوع نیز باعث کمبود نقدینگی و ضرر و زیان خودروساز شده است.

وی با اشاره به منتفی شدن عرضه خودرو در بورس بیان داشت: از این روش خودروساز می توانست خودرو را با قیمت واقعی تری بفروش برساند که متاسفانه منتفی شد.

ريیس هیات مدیره انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی کشور گفت: قطعه سازان از ابعاد مختلف با مشکل مواجه هستند اول اینکه مطالبات خود را به موقع از خودرساز دریافت نمی کنند، دوم اینکه با مشکل عدم تخصیص ارز از سوی بانک ها مواجه هستند و سوم نیز به دلیل عدم تخصیص به موقع ارز کالاهای وارداتی، اجناس وارداتی در گمرک می ماند و بعضا امکان ترخیص این کالاها از گمرک فراهم نیست و با تاخیر ترخیص می شوند.

وی افزود: براساس آخرین برآوردها مطالبات قطعه سازان از خودروسازان حدود 55 هزار میلیارد تومان است.

پایان پیام/

نحوه عرضه اموال مازاد دولت در بازار سرمایه اعلام شد چطور برای معاملات مسکن کد رهگیری بگیریم؟ چالش‌های صنعت در سال 1402 ماهی قرمزها را در آب‌های آزاد رها نکنید بررسی حملات سایبری در ایران و سایر کشورها سیگنال نرخ دلار به بازار مسکن/ چگونه قیمت ملک 100 درصد... رشد اقتصادی کدام کشورها در سال 2023 شکوفا خواهد شد؟ مخالفت دولت با اختصاص سهام عدالت به جاماندگان تغییر چیدمان سفره ندارها در 1401 ادامه روند کاهش و توقف تولید نفت در اقلیم کردستان عراق خریداران سکه بخوانند / حباب سکه افزایشی شد! شرایط دریافت وام فرزند دوم در سال 1402 نیمه جنون دلار / پیش شرط نزولی شدن قیمت دلار در 1402 مسافران هوایی در صورت گرانفروشی یا تاخیر می‌توانند شکایت کنند اطلاعیه سازمان امور مالیاتی در خصوص الزام اتصال به سامانه مودیان سهام عدالت میلیونی در انتظار این افراد فارس من| برای لغو مصوبه شورای عالی کار به دیوان عدالت شکایت می کنیم/ سفره کارگر کوچک نشود جابه‌جایی 40 میلیون وسیله نقلیه در تعطیلات نوروز امسال نرخ بیکاری در 1402 به کدام سمت می‌رود؟ سخنگوی سازمان هواپیمایی: احتمال تاخیر در برخی از پروازها وجود دارد ترافیک در محورهای شمالی همچنان سنگین است شرایط دریافت وام فرزند دوم اعلام شد دولت به وعده مهار تورم عمل کند/ چرا نمایندگان کارگری مصوبه حداقل مزد را امضا کردند جزيیات جدید از خودروهای وارداتی شاهکار جدید رنو را ببینید + تصاویر شرایط دریافت وام فرزندآوری در 1402 + جزيیات سیاست‌های کلی اصل 44 تجلی نگاه رهبر انقلاب به نقش دولت در اقتصاد شرایط دریافت وام فرزند دوم در سال 1402 آخرین خبرها از انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث سه میلیون خانه در کشور نیازمند نوسازی است جزيیات جدید از خودروهای وارداتی / متقاضیان بخوانند مصرف بنزین از 110 میلیون لیتر عبور کرد نرخ بیکاری در 1402 کمتر می‌شود یا بیشتر؟ | مهمترین دلیل کاهش نرخ بیکاری در سال‌های اخیر سرمایه گذاری 8 میلیارد دلاری در چابهار سالانه 500 میلیون بشکه نفت خام در کشور هدر می رود!/ 50 درصد از اتلاف انرژی در کشور قابل بهینه‌سازی ا... ابرتورم در راه است؟ نرخ بیکاری در 1402 به کدام سمت می‌رود؟ مصرف بنزین از 110 میلیون لیتر عبور کرد مسافران هوایی می‌توانند شکایت کنند 3 ریشه‌ تورم مزمن در اقتصاد ایران بازگشت بیت کوین به کانال 29000 دلار پس از یک سال تردد از محور چالوس و آزاد راه تهران- شمال ممنوع است قیمت دلار کولاک کرد | پیش بینی وحشتناک از قیمت دلار در روزهای آینده تفویض اختیار بخشودگی جرايم مالیاتی تا پایان اردیبهشت 1402 تمدید شد کاهش 25 درصدی بدهی خارجی کشور در دی ماه 1401 وزیر کار و تعاون: ادعای ایجاد 1 میلیون شغل درست است مصرف آب و برق مشترکان با حذف یارانه پرمصرف‌ها کاهش یافت چند توصیه به کشاورزان و باغداران برای مقابله با سرمازدگی وزیر کار: ادعای ایجاد 1 میلیون شغل درست است کاهش ناگهانی قیمت مرغ در بازار امروز | قیمت مرغ کیلویی چند؟