شارژ اونس جهانی طلا / نیاز طلا برای ادامه روند صعودی چیست؟

شارژ اونس جهانی طلا / نیاز طلا برای ادامه روند صعودی چیست؟

روز دوشنبه با باز شدن بازارهای جهانی، طلا روندی آرام را طی کرد تا بتواند قیمت خود را در کانال هزار و 825 دلار تثبیت کند. پیش‌بینی‌ها از قیمت طلا و سکه چگونه است؟

به گزارش تجارت‌نیوز، استارت خیز مجدد اونس جهانی به سمت مرز هزار و 830 دلار، توسط اشتغال آمریکا زده شد. با رسیدن گزارش ضعیف اشتغال در ماه آگوست که تنها 235 هزار موقعیت شغلی جدید در آن ایجاد شد، طلا روز جمعه با رشدی 20 دلاری توانست تا هزار و 835 دلار پیشروی کند. اما روز دوشنبه با باز شدن بازارهای جهانی، طلا روندی آرام را طی کرد تا بتواند قیمت خود را در کانال هزار و 825 دلار تثبیت کند و برای حمله به مقاومت پیش‌رو آماده شود. شاخص دلار نیز در پی گزارش اشتغال آمریکا در روز جمعه به کمترین میزان خود در یک ماه گذشته رسید، اما دوباره در روز دوشنبه صعودی شد.

مطالعه بیشتر: پیش‌بینی قیمت طلا و سکه 16 شهریور / افت قیمت سکه در انتظار کاهش قیمت دلار
اثرپذیری اونس جهانی از داده‌های آمریکا

اشتغال ضعیف آمریکا در ماه آگوست که روز جمعه منتشر شد، باعث شد اونس جهانی بعد از یک ماه مجددا به مرز هزار و 830 دلار بازگردد. گزارش ناامیدکننده مشاغل ایالات‌متحده نشان داد که فدرال‌رزرو ایالات‌متحده می‌تواند زمان‌بندی کاهش سرعت خرید دارایی‌های خود را به تاخیر اندازد و به فلز زرد رونق دهد. ماه پیش که گزارش قوی اشتغال جولای آمریکا منتشر شد، طلا ریزشی 110 دلاری داشت، اما طی این مدت توانست بخش بزرگی از این ریزش را جبران کند. البته تا قبل از گزارش اشتغال آگوست، طلا در مرز هزار و 815 دلار درگیر بود.

با رسیدن گزارش روز جمعه که از ایجاد تنها 235 هزار موقعیت شغلی جدید در آگوست حکایت داشت، طلا توانست تا ناحیه مقاومتی هزار و 830 دلار پیشروی کند، اما در شکستن آن ناموفق ظاهر شد و روز خود را با قیمت هزار و 826 دلار به پایان رساند. شاخص دلار آمریکا که ارزش آن را در برابر 6 ارز بزرگ دیگر می‌سنجند، در پی این گزارش روند نزولی خود را ادامه داد تا جایی که به کانال 91 واحدی بازگشت و به کمترین میزان خود در یک ماه گذشته رسید. با آغاز مجدد معاملات در روز دوشنبه، قیمت طلا بعد از رشد یک دلاری، با افت روبه‌رو شد و در لحظاتی به زیر هزار و 823 دلار نیز رسید، اما دوباره تا زمان تهیه این گزارش روند صعود روزانه خود را از سرگرفت. دلار نیز روز دوشنبه روندی صعودی داشت و با رشد 3/ 0‌درصدی به کانال 92 واحدی بازگشت. با این تفاسیر مشاهده می‌شود که نوسانات شدید اونس جهانی و دلار طی ماه‌های اخیر ناشی از داده‌های ایالات متحده است.

اکثر داده‌ها ایالات‌متحده در ماه آگوست نسبت به ماه جولای کاهش یافت و این مسیر را برای صعود طلا هموارتر کرد. روز جمعه، موسسه مدیریت عرضه (ISM) اعلام کرد که شاخص مدیران خرید برای ماه آگوست، 7/ 61 برآورد شد، در حالی که خوانش این شاخص در ماه ژويیه 1/ 64 بود. این شاخص، رونق، رکود یا ثبات کسب‌وکارهای مورد بررسی و چشم‌انداز انتظاری آنها در آینده را نشان می‌دهد. کاترین جاج، اقتصاددان ارشد CIBC در این باره گفت که داده‌های ISM و بازار کار نشان‌دهنده کند شدن رشد اقتصادی در ایالات‌متحده است؛ زیرا نوع دلتای کووید-19 در سراسر کشور گسترده شده است. با این حال، او افزود که با توجه به پشت‌سر گذاشتن موج دلتا، این کاهش سرعت می‌تواند موقتی باشد.

طلا برای ادامه روند صعودی خود نیازمند شکستن مقاومت هزار و 830 دلار است که از نظر تاریخی مقاومتی مهم و قوی برای آن به شمار می‌رود. در همین راستا معامله‌گران وال‌استریت و غیرحرفه‌ای هر دو در نظرسنجی هفتگی کیت‌کو در روز جمعه برای این هفته روندی صعودی در بازار طلا پیش‌بینی کردند، اما شکستن ناحیه مقاومتی پیش‌روی طلا نیارمند تقاضای قابل‌توجه از طرف گاوهای بازار است.

آخرین پیش‌بینی‌ها در بازار طلا و سکه در صفحه پیش بینی طلا تجارت‌نیوز بخوانید.

طلا و نفت همسو شدند

طلا و نفت همسو شدند

امروز، در بازارهای جهانی، نفت، طلا، نقره و مس نسبت به معاملات روز گذشته خود، افزایشی شدند.

Sena.ir/
قیمت طلا و سکه امروز 30 شهریور / سکه همچنان در مسیر کاهش قیمت

قیمت طلا و سکه امروز 30 شهریور / سکه همچنان در مسیر کاهش قیمت

اونس جهانی طلا در بازار امروز با افزایش نرخ به 1763 دلار رسید. قیمت طلا 18 عیار بعد از یکروند نزولی در بازار امروز به یک میلیون و 131 هزار تومان رسید.

TejaratNews.com/

محدود شدن دامنه نوسان سکه / پیش‌بینی قیمت طلا و سکه امروز 30 شهریور

کاهش قیمت‌های طلا و سکه در بازار / قیمت دلار و یورو امروز 1400/6/29

پیش‌بینی قیمت طلا و سکه 30 شهریور / افت اونس طلا ادامه دارد؟

فرآیند تحویل قرارداد آتی «صندوق طلا» سررسید مهر اعلام شد

فرآیند تحویل قرارداد آتی «صندوق طلا» سررسید مهر اعلام شد

مدیریت توسعه بازار مشتقه بورس کالای ایران با صدور اطلاعیه‌ای زمان انجام فرآیند تحویل قراردادهای آتی واحدهای سرمایه‌گذاری پشتوانه طلای لوتوس سررسید مهر ماه 1400 را اعلام کرد.

Sena.ir/
پیش‌بینی قیمت طلا و سکه امروز 29 شهریور / تغییر انتظارات در بازار سکه

پیش‌بینی قیمت طلا و سکه امروز 29 شهریور / تغییر انتظارات در بازار ...

در دومین روز هفته، دلار و سکه در دو مسیر متفاوت حرکت کردند؛ روز شنبه اسکناس آمریکایی توانست رشد جزيی 70 تومانی را ثبت کند و به قیمت 27 هزار و 420 تومان برسد. این در حالی بود که در بازار سکه، فلز گران‌...

TejaratNews.com/
بازار طلا درگیر نزول قیمت‌ها / قیمت طلا و سکه امروز 29 شهریور

بازار طلا درگیر نزول قیمت‌ها / قیمت طلا و سکه امروز 29 شهریور

اونس جهانی طلا امروز به 1753 دلار کاهش پیدا کرد. همچنین قیمت طلا 18 عیار به یک میلیون و 123 هزار تومان نزول قیمت داشت.

TejaratNews.com/

نوسان اندک قیمت‌ها در بازار طلا و سکه / قیمت دلار و یورو امروز 1400/6/28

پیش‌بینی قیمت طلا و سکه 29 شهریور 1400 / احتمال صعود قیمت سکه وجود دارد؟

سکه چشم انتظار قیمت بازار ارز / پیش‌بینی قیمت طلا و سکه امروز 28 شهریور

سکه چشم انتظار قیمت بازار ارز / پیش‌بینی قیمت طلا و سکه امروز 28 ش...

ارزش دلار با افزایش احتمال تقویت زودتر از موعد نرخ بهره توسط بانک مرکزی آمریکا، بالا رفت و باعث شد قیمت طلا بیش از 2درصد سقوط کند.

TejaratNews.com/
سیر نزولی طلا و سکه ادامه دارد / قیمت طلا و سکه امروز 28 شهریور

سیر نزولی طلا و سکه ادامه دارد / قیمت طلا و سکه امروز 28 شهریور

قیمت طلا 18 عیار در بازار امروز به قیمت یک میلیون و 131 هزار تومان کاهش یافت. قیمت سکه در امروز یکشنبه به 11 میلیون و 670 هزار تومان رسید.

TejaratNews.com/

پیش‌بینی قیمت طلا و سکه 28 شهریور 1400 / روند کاهشی قیمت سکه ادامه دارد؟

آیا هفته جاری شوک جدیدی به بازار طلا وارد می‌شود؟

آیا هفته جاری شوک جدیدی به بازار طلا وارد می‌شود؟

پس از ریزش 40 دلاری قیمت طلا در هفته گذشته، کنترل بازار به دست فروشندگان افتاده و همه نگاهها به دیدار هفته جاری بانک مرکزی آمریکا دوخته شده است.

Bartarinha.ir/
کاهش قیمت‌های بازار طلا و سکه در آغاز هفته / قیمت دلار و یورو امروز 1400/6/27

کاهش قیمت‌های بازار طلا و سکه در آغاز هفته / قیمت دلار و یورو امرو...

قیمت طلا و سکه امروز بر خلاف افزایش بهای طلای جهانی در روز جمعه، کاهش یافت که بر این اساس قیمت سکه طرح قدیم به 11 میلیون و 301 هزار تومان رسید.

TejaratNews.com/
شرکت‌های برق چین به مرز ورشکستگی رسیدند بازگشت بورس به قیمت‌های شاخص 1 میلیونی/ سهامداران در معاملات خود دقت کنند آمریکا یک شرکت مبادله رمزارز را تحریم کرد توضیح بانک مرکزی درباره محدودیت تراکنش‌ها ضرورت ثبت معاملات خودرو در سامانه عرضه 177 میلیون دلار در سامانه نیما تحریم دولت بایدن علیه رمزارزها رسمی شد گشایش در تخلیه کالای ملوانی از بنادر آبادان دریافت خدمت واریز شناسه دار از طریق خودپردازها امکان پذیر است هسته معاملات بورس دچار اختلال شده است؟ مبلغ و مهلت فروش اوراق گواهی سپرده مدت‌دار بانک رفاه کارگران افزایش یافت ببینید مسیر واردات خودرو باز شد! آیا سهمیه سوخت خودروهای سنگین قطع شده است؟ شرکت‌های جدید تامین اجتماعی وارد بورس می‌شوند / پرداخت به موقع حقوق بازنشستگان مدیرعامل بانک رفاه کارگران مورد تقدیر قرار گرفت اوراق سلف نفت خام وزارت اقتصاد به فروش رسید بازگشت اعتماد به بورس در گرو حمایت عملی از بازار است اسامی برندگان طرح امید رفاه مشخص شدند محدودیت مصرف برق صنایع لغو شد فروش 10 هزار میلیارد تومان اوراق سلف نفت در بورس انرژی حداکثر قیمت تخم مرغ 40 هزارتومان افزایش قیمت و رکود شدید در بازار لوازم التحریر هسته معاملات بورس دچار اختلال شده است؟ بورس، مادر خرج نیست! بالاخره برق مجانی شد یا قسطی؟! اثر واکسیناسیون عمومی بر بورس قیمت انواع مرغ و تخم مرغ در 30 شهریور 1400 (فهرست قیمت) بورس از دیگر بازارها عقب می‌ماند؟ / در بلند مدت بازار سهام سودآور می‌شود قیمت گوشت در 30 شهریور 1400 (فهرست قیمت) محدودیت جدید بانک مرکزی برای کارت به کارت آغاز اختیار معامله بر «فارس» شناسایی 7 هزار ماینر در بزرگترین مزرعه استخراج رمزارز در ایران چین، ایران را غافلگیر کرد / چرا چین از ایران نفت نمی‌خرد؟ آغاز دوره معاملاتی قرارداد های اختیار معامله خرید و فروش "فارس" از مهرماه 11 هزار درگاه بانکی مسدود شدند بازی کارت بلاکچینی با مزیت ارزهای دیجیتال سهامداران شرکت «گروه بهمن» سود سهام خود را در شعب بانک صادرات ایران دریافت کنند سهامداران حقیقی "ساوه" بخوانند افزایش سرمایه 113 درصدی "شرنگی" در مجمع سهامداران "شستان" دست خالی از مجمع مجمع "صبا " 193 تومان تقسیم کرد سقوط 11 درصدی ارزش بازار جهانی ارز‌های دیجیتال فعالیت استخراج کنندگان مجاز رمزارز‌ها از مهرماه سهم نیم‌درصدی ما از بازار 3هزار میلیاردی سازمان شانگهای! چین هم از ایران نفت نمی‌خرد / افت 99 درصدی صادرات نفت ایران به چین قیمت طلا و سکه در بازار امروز زندگی سراسر سرمایه‌گذاری است یارانه به جیب پولدار‌ها می‌رود بورس با افت 36 هزار واحدی، حمایت خود را شکست وضعیت سبد سهام عدالت در 30 شهریور ماه

در حال بارگیری...