افزایش 10 درصدی ظرفیت سفرهای نوروزی

افزایش 10 درصدی ظرفیت سفرهای نوروزی

معاون وزیر راه گفت: از بهمن برای سفرهای نوروزی برنامه های ما در وزارت راه صورت گرفت پیش بینی ما این است که بتوانیم...

به گزارش خبرگزاری برنا؛ افندی زاده معاون وزیر راه گفت: وزارت راه توانست با بیشتر شرکت‌های خصوصی امسال یک ظرفیت مناسبی را برای جابه جایی مسافران در زمینه حمل ونقل ایجاد کند همچنین با توجه به پیش رو بودن ماه رمضان افزایش سفر در روز‌های پایانی اسفند صورت می‌گیرد.

وی گفت: نوروز سال گذشته 6 میلیون ظرفیت حمل و نقل عمومی جاده ای ما بود که حدود یک و نیم میلیون آن در شبکه ریلی و حدود دو نیم میلیون سفرهای هوایی داشتیم همچنین حدود سه و نیم میلیون هم در بخش دریایی سفر صورت گرفت.

افندی زاده گفت: از بهمن برای سفرهای نوروزی برنامه های ما در وزارت راه صورت گرفت پیش بینی ما این است که بتوانیم امسال 10 درصد ظرفیت سفرها را افزایش دهیم. پیش بینی آغاز سفرهای ما از 24 اسفند تا 15 فروردین خواهد بود امسال هم برای اولین بار شورای هماهنگی وزارت راه مسيول سفرهای نوروزی خواهد بود.

وی گفت: ما در نوروز افزایش قیمت نخواهیم داشت و این موضوع بعد از سفرهای نوروزی تصمیم گیری می شود، اگر در غیر این صورت افزایش قیمتی به خصوص در بخش هوایی صورت گرفت افراد اطلاع دهند تا بازرسان ما سریع موضوع را بررسی کنند.

وی افزود: قرار بود سازمان برنامه و بودجه مبلغی را برای این طرح در نظر گرفته ،همچنین در خصوص شیوه های حمل و نقلی دیگر از جمله هوایی و ریلی نیز آماده سازی استان ها برای تجهیز پایانه ها، ترمینال‌های فرودگاهی و ایستگاه‌های راه آهن و تدوین برنامه های مفرح متناسب با ایام نوروز و ماه مبارک رمضان در حال انجام است. آماده سازی ناوگان هوایی و ریلی نیز برای ارايه خدمات مطلوب تر در دستور کار استان هاست. در ایام نوروز هزار و 200 واگن برای جابه جایی و خدمات رسانی مسافران در نظر گرفته شده است.

افندی زاده در خصوص افزایش ظرفیت قطار تهران مشهد هم گفت: از این تعداد 50درصد ظرفیت در مسیر تهران به مشهد بکارگیری خواهد شد. در صورت تامین اعتبارات از سوی سازمان برنامه و بودجه این شرکت شاهد رشد 10 درصدی تعداد صندلی‌های قطار برای جابجایی مسافر در این ایام خواهد بود. پیک سفرهای نوروزی از 24 اسفند آغاز شده و تا 15 فروردین ماه ادامه دارد.

در انتها افندی زاده بر الزام شرکت های هواپیمایی بر فروش بلیت در چارچوب قیمت های مصوب تاکید کرد.

اقدام ناهماهنگ روسیه و چین برای جایگزینی دلار آمریکا بخوانید/ افزایش قیمت انواع سکه و طلا بیش از 92 درصد چک در بهمن ماه وصول شد یک پیش بینی آینده بازار سرمایه ظرفیت نیروگاه‌های حرارتی از مرز 74 هزار مگاوات گذشت آرامش بازار سیمان در سال 1401 با استمرار عرضه‌ها در بورس کالا شبکه آب و برق در مناطق زلزله‌زده خوی پایدار است افزایش 37 هزار و 869 واحدی شاخص بورس تهران مقایسه عرضه‌های اولیه سال 1401 | بزرگترین و کوچکترین عرضه اولیه سال 1401 تصمیمات دولت برای ایجاد ثبات در بورس تصمیمات دولت برای ایجاد ثبات در بورس هفتم و هشتم فروردین؛ ثبت نام جدد خودروهای داخلی انفجار بزرگ در بازار قیمت سکه | قیمت سکه امروز چند ؟ از تحقق وعده وزیر صمت در اتمام قرعه‌کشی خودروها تا تغییر کارکرد این گردونه برای تعیین نوبت‌ها خشم نخست وزیران رژیم اشغالگر قدس و انگلیس عجیب نیست این خودرو نقلی تنها 170 میلیون تومان/ عکس شبکه آب و برق در مناطق زلزله‌زده خوی پایدار است کاهش چشمگیر صادرات اقلام فولادی تغییر نام شهر جدید هشتگرد به مهستان قیمت بیت کوین ثابت ماند نام شهر جدید هشتگرد به "مهستان" تغییر کرد شبکه آب و برق در مناطق زلزله‌زده خوی پایدار است 26 قنادی به دلیل کم فروشی به تعزیرات حکومتی معرفی شدند کاهش عجیب قیمت دلار در بازار امروز | قیمت دلار در بازار امروز چند؟ واکنش خزانه‌داری آمریکا به روسیه و چین برای کنار گذاشتن دلار پرسش‌های پرتکرار معاملات سپرده نفت‌ خام و میعانات گازی 92.7 درصد چک‌ها در بهمن ماه 1401 وصول شد رشد صنعت در پاییز سال گذشته 11.6 درصد بود 13 هزار پروژه برای محرومیت زدایی محلات کم برخوردار بانک‌های کوچک آمریکا 120 میلیارد دلار زیان کردند ظرفیت نیروگاه‌های حرارتی از مرز 74 هزار مگاوات گذشت هشدار وزارت راه و شهرسازی به خریداران ویلا در تعطیلات نوروز چگونه کارت سوخت المثنی بگیریم؟ آمادگی کروز برای تحقق شعار سال 1402/ ضرورت توجه به رشد تولید سیگنال رایگان در صرافی بینگ ایکس قیمت خودرو در بازار آزاد - 5 فروردین 1402 + جدول نرخ رسمی 11 ارز کاهش یافت جزيیات آغاز به کار ادارات و مشاغل مختلف مشخص شد واکاوی مهمترین اقدامات حمایتی دولت از بورس/ از حذف قیمت‌گذاری دستوری تا برنامه 10 بندی حمایتی اعلام زمان سوددهی 5 نماد بورسی زیان 120 میلیارد دلاری بانک‌های کوچک آمریکا در یک هفته قیمت طلا کاهش یافت کدام خودروها در بورس تاختند؟ صعود شاخص کل بورس در اولین روز معاملاتی سال جدید تشدید بارش‌های بهاری از ششم فروردین/ مردم از اتراق در حاشیه و بستر رودخانه‌ها بپرهیزند عکس | عراق این بویینگ های مدرن جدید را خرید! هفتم فروردین اولین خوشه‌های طلایی گندم برداشت می‌شود افتتاح خط ریلی رشت _ آستارا چهار سال دیگر ظرفیت نیروگاه‌های حرارتی از مرز 74 هزار مگاوات گذشت ممانعت ترکیه از صادرات نفت کردستان عراق بدون موافقت بغداد