حراج زمین های شرکت بورسی به اسم مزایده/باز هم‌ آتش به جان شرکت های قدیمی افتاد

حراج زمین های شرکت بورسی به اسم مزایده/باز هم‌ آتش به جان شرکت های قدیمی افتاد

گزارش پنج و نیم امروز نیم نگاهی دارد به سبدهایی که با طوفان هم تکان نمی خورند و یک برند قدیمی پودر شده دیگر و زرشک طلایی برای یک نظریه پرداز اقتصادی و..

به گزارش بورس نیوز، در جا زدن های بازار سرمایه ادامه دارد و تابلوی معاملات این روزها یکی در میان، سبز و قرمز است. جالب اینجاست که شاخص بورس رشد 300 _ 400 هزار واحدی نسبت به 3 ماه قبل نشان می دهد؛ ولی خیلی از سهامداران هاج و واج سبدی را نگاه می کنند که تکان زیادی نخورده است! حالا باید دید عروسی به کوچه سایر سهم ها هم خواهد رسید یا کماکان چند دانه نماد نورچشمی بالا و پایین می شوند تا پز سبز شدن شاخص کل را بدهیم؟!

 

از ذلت دیروز تا عزت امروز میز ریاست ملاصدرا 

ملاصدرا اما بعد از مدت ها شاهد اظهار نظرهای متفاوت رییسی است که اگرچه در بدو ورود، بدخواه زیاد داشت و خیلی ها چماق بورسی نبودن بر سرش می کوبیدند؛ ولی کم کم ثابت کرد این از قبل بورسی نبودن، هر عیبی هم که داشته باشد حداقل یک حسن مهم دارد و آن هم اینکه، رفاقت و هم پالگی ها و نان و نمک خوردن ها، باعث رودربایستی اش نمی شود و می تواند رک و پوست کنده، از حقوق سهامداران دفاع کند. حالا هر چند بعضی ها می گویند این رییس با این اظهار نظرها، کاری می کند که کفش هایش را جفت کنند که زودتر برود؛ ولی تردید نداریم این رفتن با رفتن رییس بله قربان گوی قبلی که به تاراج سرمایه های سهامداران کمک کرد، زمین تا آسمان تفاوت دارد...

 

نجومی بگیر بورسی در راه جنوب

مدیرعامل سابق یکی از شرکت های بورسی به عنوان استاندار یکی از استان های جنوبی انتخاب شد‌. این انتصاب باعث شد بعضی ها دوباره یاد فیش حقوقی لو رفته ایشان بیفتند و به خاطر حقوق 70 میلیون تومانی این بزرگوار، اعتراض کنند. اهالی پاستور هم فورا یک فیش حقوقی از ایشان منتشر کردند که نشان دهند دریافتی ایشان کمتر از 25 میلیون تومان است! حالا باید دید این بزرگوار بالاخره سر سفره سیستان و بلوچستان خواهند نشست یا نه. البته بعضی دوستان هم به این همه شفافیت در یک شرکت بورسی و حقوق نجومی که از جیب سهامدار رفته، انتقاد دارند.

 

حراج زمین های شرکت بورسی به اسم مزایده 

سال هاست که عادت کرده ایم برندهای قدیمی یکی یکی نابود شوند و دارایی های ارزشمندشان به یغما برود. "آزمایش" هم از آزمایش سربلند بیرون نیامد و بعد از سال ها کش و قوس، نه فقط برند و تولیدش نابود شد؛ که حتی زمین هایش هم حراج شدند. شرکتی که روزگاری سرآمد تولید لوازم خانگی در کشور بود، به مدد مدیریت مفتضحانه در این سال ها، مدت ها قبل به انباری متروکه تبدیل شد. مدیران نالایق این شرکت سال ها قبل 30 میلیارد تومان وام بانکی گرفتند و معلوم نشد با این پول چه کردند‌. حالا بعد از چند سال بدهی 30 میلیارد تومانی به بانک به 90 میلیارد تومان رسیده و بانک مثلا معتبر بورسی، 350 هکتار زمین این کارخانه را در منطقه مرودشت حراج کرده! آن هم متری 1 میلیون تومان! حالا چطور اینقدر نازل قیمت گذاری شده، خدا می داند! خریدار هم که احتمالا غریبه نخواهد بود؛ بعید نیست یکی از همان آقازاده هایی که تا حالا به اسم خصوصی سازی شرکت های بزرگ را مفت می خریده، این بار هم برنده مزایده شود! و وای بر این همه شفافیت...

 

زرشک طلایی برای نظریه پرداز اقتصادی 

و اما زرشک طلایی امروز می رسد به رییس محترم اتحادیه املاک که املاکی ها را عامل نجات اقتصاد کشور از رکود می دانند!
مادامی که چنین نظریه پردازان اقتصادی اندیشمندی در کشورمان داریم، احتیاج به تحریم برای زمینگیر کردن اقتصاد نداریم! فقط کاش می شد بعضی از این دوستان صاحب اندیشه را صادر کرد تا سایر کشورها هم در راه توسعه اقتصادشان از این دوستان بهره بگیرند.

تحلیل بورس امروز 24 مرداد / تعطیلی کرونایی چه تاثیری بر بورس گذاشت؟

تحلیل بورس امروز 24 مرداد / تعطیلی کرونایی چه تاثیری بر بورس گذاشت...

روز گذشته بازار سهام با تحرکات منفی به پایان رسید و شاخص کل روندی ریزشی را در پیش گرفت اما امروز حجم تقاضا در بازار زیاد شده است. امروز بازار مثبت به پایان می‌رسد؟

TejaratNews.com/
تحلیل بورس امروز 12 مرداد / رشد بورس منتظر چیست؟

تحلیل بورس امروز 12 مرداد / رشد بورس منتظر چیست؟

کارشناس بازار سرمایه معتقد است: مشخص‌ شدن رویکرد سیاسی دولت در امور بین‌الملل می‌تواند در تبیین مسیر آتی بازار بورس نقش غیرقابل انکاری داشته باشد. بنابراین پیش‌بینی می‌شود در روزهای آتی، بورس همچنان ح...

TejaratNews.com/
تحلیل بورس امروز 9 مرداد / سیگنال مهم حقیقی‌ها بورس را سبزپوش کرد

تحلیل بورس امروز 9 مرداد / سیگنال مهم حقیقی‌ها بورس را سبزپوش کرد

کارشناس بازار سهام معتقد است: برای تحلیل تحرکات بازار بهترین شاخص، برنامه خرید و ورود و خروج سهامداران حقیقی‌ها به بازار است.

TejaratNews.com/
تحلیل بورس امروز 5 مرداد 1400 / افزایش نوسان در معاملات و حرکت شاخص

تحلیل بورس امروز 5 مرداد 1400 / افزایش نوسان در معاملات و حرکت شاخ...

بازار سهام در جریان معاملات امروز با نوسانات شاخص همراه بود. در آغاز معاملات شاخص عملکرد مثبتی داشت اما دوباره رنگ قرمز به خود گرفت. بعضی از شاخص‌سازها همراه با حمایت و بعضی دیگر روند نزولی دارند.

TejaratNews.com/
تحلیل بورس امروز 21 تیر / گزارش‌های فصلی چه سیگنالی را به بازار می‌دهد؟

تحلیل بورس امروز 21 تیر / گزارش‌های فصلی چه سیگنالی را به بازار می...

بعد از گذشته سه هفته از روند مثبت بازار سرمایه گمانه‌های مختلفی از دلیل رشد بازار شکل گرفته است در این میان برخی از کارشناسان بازار سرمایه معتقدند انتشار گزارشات صورت مالی شرکت‌ها در روند صعودی بازار ...

TejaratNews.com/
تحلیل بورس 20 تیر / بورس وارد فاز اصلاحی می‌شود؟

تحلیل بورس 20 تیر / بورس وارد فاز اصلاحی می‌شود؟

تحلیل از بورس امروز نشان می‌دهد بازار ممکن است در روزهای آینده وارد فاز اصلاحی شود اما این روند دوباره جای خود را به تحرکات مثبت می‌دهد.

TejaratNews.com/
تحلیل بورس امروز 19 تیر / طالبان با بورس ایران چه کرد؟

تحلیل بورس امروز 19 تیر / طالبان با بورس ایران چه کرد؟

بازار سرمایه امروز بعد از دو هفته روند مثبت امروز با اصلاح و افت مواجه شد. به نظر می‌رسد تحولات اخیر مرزهای شرقی ایران در افغانستان روند بازار را منفی کرده است.

TejaratNews.com/
تحلیل بورس امروز 16 تیر / کدام گروه‌ها امروز پیش‌رو خواهند بود؟

تحلیل بورس امروز 16 تیر / کدام گروه‌ها امروز پیش‌رو خواهند بود؟

در روزهای گذشته بسیاری از نمادهای کوچک و بزرگ بازار توانستند به مدار تعادل برگردند و با افزایش تقاضا رو به رو شوند. کارشناسان بازار سرمایه کدام گروه‌ها را پیش‌رو و با ظرفیت سودآوری می‌دانند؟

TejaratNews.com/
تحلیل بورس 2 تیر/ دولت جدید اعتماد را به بورس برمی‌گرداند؟

تحلیل بورس 2 تیر/ دولت جدید اعتماد را به بورس برمی‌گرداند؟

بازار روند قابل قبولی را در روزهای گذشته داشته است و با رشد در ارزش معاملات توانسته تا حد زیادی به روال عادی برگردد. در روزهای گذشته وعده‌های جدید ريیس جمهور جدید روند بازار را به عقیده کارشناسان تغیی...

TejaratNews.com/
تحلیل بورس امروز 8 دی/ چرا شاخص هم‌وزن همچنان منفی است؟

تحلیل بورس امروز 8 دی/ چرا شاخص هم‌وزن همچنان منفی است؟

با شروع معاملات امروز بازار سرمایه، شاخص کل برخلاف روزهای گذشته از محدوده منفی خود گذر کرد و روندی مثبت را در پیش گرفته است و پیش‌بینی می‌شود تا پایان هفته به محدوده یک میلیون و 550 هزار واحدی وارد شو...

TejaratNews.com/
آزمایش؛ کارخانه‌ای که به انباری تبدیل شد

آزمایش؛ کارخانه‌ای که به انباری تبدیل شد

کارخانه آزمایش که روزگاری تامین کننده محصولات لوازم خانگی مردم بود به انبار نگهداری مواد فروشگا‌ه‌های شهرستان مرودشت و کارخانه‌های اطراف تبدیل شده است.

Bartarinha.ir/
تحلیل بورس امروز / روندی صعودی شاخص چقدر ماندگار است؟

تحلیل بورس امروز / روندی صعودی شاخص چقدر ماندگار است؟

بازار امروز با فشار عرضه شروع به کار کرد و در ابتدای معاملات فشار عرضه باعث افت شاخص کل شد اما در ادامه تقاضا برای خرید و همچنین ارزندگی سهم‌ها باعث از سرگیری روند صعودی بازار شد.

TejaratNews.com/
وال‌استریت ژورنال: آمریکا رمزارزها را تحریم می‌کند ایران صادرکننده بنزین شده است! / مشکل بنزین، توزیع آن است عرضه اولیه جدید به ضرر سهامداران خرد است؟ / سه‌شنبه «شکام» عرضه می‌شود خاموشی‌ها در کشور به پایان رسید سيول: نمی‌توانیم پول‌های ایران را تحویل دهیم عرضه 174 میلیون دلار ارز در سامانه نیما در 27 شهریور واکنش محسن رضایی به پیوستن ایران به پیمان شانگهای اثر نوسانات نرخ دلار بر سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت در بورس ماجرای مسمویت و نشت گاز یک شهر / مسببان نشت هنوز دستگیر نشده‌اند! طرح پیش‌فروش «تارا» از فردا آغاز می‌شود عرضه 174 میلیون دلار در سامانه نیما طی امروز معامله 802 هزار و 640 تن سیمان در بورس کالا ریزش قیمت‌ها در بازار خودرو استارت خورد ارزش یارانه فعلی برابر 5هزار تومان سال 89! ماینر‌ها، برق سه کلان‌شهر را بلعیدند سقف صدور کارت هدیه 2 میلیون تومان شد امکان خریدهای خرد سیمان در بورس کالا کدخدا هم رفوزه شد! حداکثر مبلغ کارت هدیه 2میلیونی شد «بانک ملی» صورت‌های مالی منتشر کرد پیش‌بینی بورس 28 شهریور / بازار فردا مثبت می‌شود؟ ارزش سهام عدالت در 27 شهریور آخرین قیمت‌ها در بازار ارز‌های دیجیتال کارمزد کارت به کارت بانکی دقیقا چقدر است؟+ جدول وام ودیعه مسکن؛ کمکی به مستاجران یا منبع جدید درآمدی، برای مشاور املاک فرصت سوزی در روند مبادلات تجاری ایران و تاجیکستان در سال‌های اخیر قیمت هر کیلو گوشت گوسفندی موبایل دوباره گران شد! نرخ سود بین بانکی چقدر شد؟ ارزشمندترین گنج طلای جهان کجاست؟ صورت مالی یک بانک دولتی برای اولین بار منتشر شد! مرغ ارزان شد / قیمت به 35 هزار تومان رسید ویژگی‌های صندوق سرمایه گذاری ثروت داریوش، از زبان همایون دارابی معاملات گواهی سپرده سیمان به زودی راه اندازی می‌شوند کدام نمادها افشای الف دارند/ تعلیقی‌های امروز و بازگشایی را بشناسید رد یک شايبه درباره توقف نماد معاملاتی فرابورس افت 37 هزار واحدی شاخص کل بورس/کدام نمادها فردا معامله نمی‌شوند؟ آمادگی سازمان هواپیمایی برای فروش بلیت اربعین صندوق سرمایه‌گذاری «ندای ثابت کیان» تاسیس می‌شود افت 37 هزار و 991 واحدی شاخص کل بورس افزایش بی‌سابقه کشتار دام‌های نارس عرضه لوازم خانگی گران با روش پیش‌فروش نرخ سود بین بانکی به 18.74 درصد رسید 8 میلیارد اوراق بهادار دست به دست شد توقف آیفکس در نخستین روز هفته افت شاخص بورس در نخستین روز معاملاتی هفته واکنش اوراق به افزایش سقف وام مسکن | هزینه دریافت وام 60 میلیون تومان شد راه‌اندازی معاملات گواهی سپرده سیمان به زودی تفاوت حقوق قابل توجه بخش خصوصی با دولتی وضعیت سبد سهام عدالت در 27 شهریور ماه

در حال بارگیری...