رونمایی از سامانه توثیق هوشمند سهام طی 10 روز آینده

رونمایی از سامانه توثیق هوشمند سهام طی 10 روز آینده

بورستهران- ایرنا- مشاور وزیر امور اقتصاد و دارایی گفت: طی 10 روز آینده از زیرساختی رونمایی می‌شود که به‌واسطه آن خلا ارايه توثیق هوشمند سهام به‌صورت کاملا الکترونیکی رفع خواهد شد که می‌تواند گام مثبتی در جهت تکمیل اکوسیستم فناوری‌های...

به گزارش ایرنا، امروز چهارشنبه «محمد جلال» وزیر اقتصاد در همایش «شرکت‌های دانش‌بنیان، ‌بازار سرمایه، دورنمای آینده» گفت: قرار است به‌زودی در کشور از یک زیرساخت و پلتفرم جدید و مهم رونمایی شود که جزییات و نام آن به‌زودی منتشر خواهد شد.

وی افزود: امیدواریم رونمایی از این سامانه خبر خوب و امیدبخشی برای مجموعه‌های فعال در حوزه فناوری‌های مالی باشد.

مشاور وزیر اقتصاد گفت: در یک دهه گذشته و در اکوسیستم فناوری‌های مالی در عرصه پرداخت، پیشرفت‌های قابل توجهی داشته‌ایم، اما در حوزه توثیق راه زیادی برای پیمودن داریم.

جلال تاکید کرد: اکنون با همکاری و پیشگامی سازمان بورس و اوراق بهادار و شرکت سپرده‌گذاری مرکزی، زیرساختی طراحی شده تا دارایی‌های برنامه‌پذیر در کشور مانند سهام، اندوخته‌های مردم نزد صندوق‌های بازنشستگی، امکان کسر حقوق و بحث‌هایی از این جنس بتوانند در اکوسیستم فناوری‌های مالی نقشی عملیاتی، جدی و فراگیر ایفا کنند.

مشاور وزیر اقتصاد تاکید کرد: به‌واسطه این زیرساخت، فناوری‌های مالی خصوصا فین‌تک‌ها و شرکت‌های نوآور در ارايه خدمات تضمین و توثیق می‌توانند نمایان شوند و توانمندی‌های خود را بروز دهند.

وی تاکید کرد: این پلتفرم یا زیرساخت که به‌زودی از آن رونمایی می‌شود، قرار است خلا توثیق هوشمند سهام را به‌صورت کاملا الکترونیکی را پر کند و می‌تواند گام مثبتی در جهت تکمیل اکوسیستم فناوری‌های مالی باشد.

وی تاکید کرد: امیدواریم احراز هویت و صدور عنوان فرامین حوزه‌های حقوقی به‌صورت الکترونیک به رشد این اکوسیستم کمک کند. در 10 روز آینده از این زیرساخت رونمایی خواهد شد.

حاصل فعالیت دولت ريیسی برای بورس چه بود؟ خبر جدید درباره یارانه نقدی و ارز دارو اولین کشتی باری به آب های اوکراین رسید شوکی که نذری‌های محرم را از رونق انداخت تعیین تکلیف دولت برای کارت نان به کجا رسید؟ | چه کسانی یارانه نان دریافت می کنند؟ درآمد نجومی مشاوران املاک متاورسی در ایران/... هزینه وام مسکن باز هم کاهش یافت قیمت نفت برنت به 95 دلار رسید قیمت نفت برنت به 95 دلار رسید بدهی خارجی در دولت سیزدهم کاهش یافت/ دیگر خبری از استقراض‌های پی‌درپی و چاپ پول نیست کدام اینترنت طرفدار بیشتری دارد؟ روند کاهشی هزینه وام مسکن ادامه دارد خاندوزی: تلاش دولت بر این است که کارها معطل نماند یک بام و دو هوای دولت در تنظیم بازار کالاهای اساسی/ جریمه عجیب و سنگین برای تولید کنندگان رب تردد در شمال کشور روان است دردسرهای بی پایان قیر تهاتری/ اصلاح قانون به سود فساد قیر رایگان؟ وزش باد شدید، رگبار و رعد و برق در شمال کشور 75درصد مصرف کنندگان آمریکایی در پرداخت صورت حساب مشکل دارند قیمت اوراق مسکن برای مجردها و متاهل‌ها تشریح دلیل کمبود دستمال کاغذی و پوشاک در بازار/ 50 درصد مواد اولیه وارداتی است فارس من| مطالبه مردمی برای عرضه چادر و روسری با قیمت مناسب پروژه‌های آبی عراق؛ از تغییر مسیر دجله تا سدسازی روی اروند/ چالش جدید آبی برای ایران تعریف شد؟ ترفند مشاورین مسکن برای گران کردن املاک کدام بانک‌ها بیشتر وام دادند؟ هزینه وام مسکن باز هم کاهش یافت ترفند برخی از مشاورین املاک برای گران کردن املاک ایران چه جایگاهی در بین ابرتولیدکنندگان گاز در دنیا... توضیح رییس اسبق کانون صرافان درباره تغییرات قیمت دلار/... قیمت جدید برنج اعلام شد تلاش دولت بر این است که کارها معطل نماند وداع با یارانه نقدی؟ خاندوزی: افق روشنی در انتظار اقتصاد کشور است قیمت جدید برنج اعلام شد/ گزارش رسمی دولت از افزایش... سخنان جدید رییس کانون بازنشستگی درباره حقوق بازنشستگان/... قیمت این نوع پنیر به بیش از 100 هزار تومان رسید+ لیست قیمت خبرگزاری دولت خیال مردم را بابت ارزانی راحت کرد! بحران پیش رو مانند بحران بزرگ مالی است قیمت این خودرو در تهران از 11میلیارد فراتر رفت نخستین واحد نیروگاهی احداثی توسط صنایع وارد مدار شد فاکتور الکترونیکی یک گام دیگر به اجرا نزدیک تر شد دستورالعمل‌های بهداشتی ذبح دام در مراسم تاسوعا و عاشورا اعلام شد تراکنش‌های بانکی تیر ماه 686 هزار میلیارد تومان شد افتتاح حساب به صورت گروهی در بانک‌ها ممنوع شد صفر تا صد پیکان از اولین تا آخرین تولید / آنچه درباره خودرو مجبوب نمی دانید قیمت جدول خانه در چیتگر قیمت این خودرو آلمانی در بازار تهران از 11 میلیارد... قیمت آپارتمان در چیتگر ؟ + جدول قیمت نقل قول‌ها از افزایش 38 درصدی حقوق بازنشستگان حکایت دارند اما این اخبار به معنی افزایش حقوق ماه مردا... اقتصاد در رکود است؛ منتظر آمار نباشید اقتصاد در رکود است؛ منتظر آمار نباشید / کافی است نگاهی به جست‌وجوهای گوگل بیاندازید