پرونده واریز یارانه ماه رمضان بسته شد/ معترضان از کجا پیگیری کنند؟

پرونده واریز یارانه ماه رمضان بسته شد/ معترضان از کجا پیگیری کنند؟

اقتصاد کلانتجارت‌نیوز نوشت: اعتراضات به عدم واریز یارانه رمضان ادامه دارد و بسیاری هنوز امیدوارند که یارانه رمضان به حساب آنها واریز شود. اما پیگیری‌ها نشان می‌دهد پرونده واریز یارانه بسته شده و افرادی که یارانه نگرفته‌اند نباید منتظر واریز آن باشند.

پرداخت یارانه رمضان بامداد امروز یکشنبه 28 فروردین ماه خاتمه یافت. سازمان هدفمندی یارانه ها در این باره گفت: اعتبار اختصاص یافته برای یارانه رمضان تا آخرین ریال به حساب مشمولان واریز شده و فردی از لیست جا نمانده است.

پیشتر این سازمان در رابطه با تعداد دریافت کنندگان این یارانه گفته بود: نزدیک به 11 میلیون و 30 هزار نفر مشمول دریافت یارنه نقدی 150 هزار تومانی ماه رمضان هستند. با این حال هنوز شمار قابل توجهی از مردم منتظر واریز این یارانه هستند. به نقل از سازمان هدفمندی یارانه ها از روز گذشته تاکنون بالغ 56 هزار نفر از طریق سامانه اینترنتی پیگیر یارانه رمضان شدند و بسیاری هم از طریق شماره اعلام شده پیگیر واریز یارانه خود شده‌اند.

معترضان یارانه رمضان چه می گویند؟

جان کلام یارنه نگرفته ها این است که چرا دولت به صورت شفاف مشمولان یارانه های معیشتی را معرفی نمی‌کند.

بیش از 12 سال از پرداخت یارنه های نقدی مختلف در ایران می‌گذرد؛ تجربه حاصل از این اتفاق در کنار فراگیرتر شدن کاربرد فناوری های جدید ارتباطی این امکان را داده است که عموم مردم حداقل از طریق یک پیامک، به راحتی از وضعیت یارانه بگیری خود مطلع شوند.

استفاده از سامانه های ارسال پیامک یا مراجعه به سایت های اینترنتی ساده ترین ابزاری است که دولت می تواند از طریق آن واریز یارانه را به مشمولانش اطلاع دهد. محض نمونه در سال 98 که پرداخت یارانه معیشتی آغاز شد. بسیاری از مردم از طریق مراجعه به سایت اینترنتی مطلع شدند که یارانه معیشتی به آنها تعلق نمی‌گیرد و دلیل آن چیست.

سکوت عجیب وزارت رفاه

واضح است که سیل انتقادات به نحوه واریز یارانه رمضان فقط به سازمان هدفمندی یارانه ها محدود نیست.

پیش از این هم این سازمان از معترضان یارانه نگرفته خواسته بود تا با وزارت تعاون کار و اجتماعی به شماره تلفن 6369 تماس بگیرند.

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این رابطه هنوز واکنشی نشان نداده است. در تارنمای اینترنتی این وزارتخانه هیچ توضیحی در رابطه با واریز یارانه رمضان داده نشده است.

با این حال می توان انتظار داشت که کارکنان این وزارتخانه نیز در معرض مراجعه منتقدان قرار دارند. در همین رابطه پیگیری های رسانه های مختلف برای گفتگو با مسيولان مربوطه در وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی بی نتیجه بوده است.

در رابطه با پرداخت یارانه های نقدی مناسبتی، این سازمان خود را مجری دستورات می‌داند چون می‌گوید وزارت رفاه مشمولان یارانه رمضان را معرفی کرده و سازمان برنامه مجوز پرداخت را صادر کرده و سازمان هدفمندی یارانه فقط دستور پرداخت را به بانک‌ها داده است.

223225

90 هزار میلیارد تومان سهام بابت رد دیون تامین اجتماعی واگذار می‌شود/ سهام ایران‌خودرو و سایپا بلوکی ... شفافیت بازار خودرو با عرضه در بورس کالا متقاضیان یارانه جدید عجله کنید چه کسانی در لیست دریافت سهام عدالت هستند؟ تصویب وام جدید خرید مسکن در شورای‌عالی مسکن پاک‌کننده شیشه در بازار چند؟ مصرف برق رکورد زد/ عبور مصرف برق از 49 هزار مگاوات زور آزادسازی واردات به افزایش قیمت خودرو نرسید/ آخرین... ترس شدید رمزارزها برای صعود 10 خبر تاثیرگذار بورس فردا 28 اردیبهشت 1401 |فردا پنجمین عرضه اولیه جدید بازار سرمایه واگذاری زمین و خانه اقساطی به این افراد | ثبت نام 30 هزار نفر راه اندازی 3 شهرک صنعتی تصویب شد هیچ مشکلی در فراوانی و ذخایر کالاهای اساسی در کشور وجود ندارد خبر خوب برای خریداران خودرو |ریزش قیمت خودرو در راه است؟ برای خرید 206 چقدر لازم است؟ جزيیات خرید خودرو از بورس کالا | اولین خودروها فردا به بورس می رسند پرونده ارزان فروشی بنزین به کجا رسید؟ آخرین اخبار مجامع 1401/02/27 سهم 1.5 درصدی صنایع پلیمری و پلاستیکی از تولید ناخالص داخلی برای رسیدن به تمدن اسلامی نیازمند ایران قوی هستیم/ 20 درصد درآمد باید از اقتصاد دانش بنیان باشد سهامداران پتروشیمی پارس بخوانند | امروز در پارس چه گذشت؟ جدیدترین جزيیات خرید خودرو در بورس نفت روسیه جایگزین نفت ایران در چین شد؟ شرایط واگذاری زمین و خانه اقساطی اعلام شد شاخص کل بورس رکورد زد خانوارهای دارای سه فرزند بخوانند | جزيیات واگذاری زمین و خانه اقساطی بررسی میزان وام خرید و ودیعه مسکن در جلسه ستاد تنظیم بازار نقشه راه تهاتر کالایی ایران و کوبا امضا شد تهران-هاوانا وارد همکاری های بندری و دریایی شدند قیمت مزدا از 1 میلیارد عبور کرد سه ماه با تلسکوپ بودجه می‌نویسند آخرش وزیر از ما پول می خواهد | با ما شوخی نکنید، ما بانک و بورس نیس... پیش بینی بورس فردا 28 اردیبهشت 1401| توجه دوباره به سهام شرکت‌های بزرگ و بنیادی خرید اتو مو چقدر خرج دارد؟ ادعای عجیب ترکیه درباره گرد و غبار در ایران | منشاء طوفان های گرد و غبار کجاست؟ تصویب وام جدید خرید مسکن در شورای‌ عالی مسکن متقاضیان یارانه عجله کنید جزییات جدید از مکانیزم فروش خودرو/ مالیات جدید در راه... اخبار مهم کدال 27 اردیبهشت 1401 | نمادهای شاخص ساز تحت تاثیر عوارض صادراتی امسال قطعی برنامه ریزی شده آب و برق نخواهیم داشت برگزاری نشست هماهنگی و سیاست‌گذاری مدیران روابط عمومی صنعت آب اولین دستاورد اتحاد استراتژیک ایران خودرو و سایپا به ثمر رسید بازماندگان دریافت یارانه برای ثبت‌نام به «درگاه ملی خدمات دولت» مراجعه کنند قدردانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از حمایت بانک صادرات ایران در نمایشگاه کتاب 4.2میلیون تن موجودی کالای اساسی در بنادر و گمرک /33شناور در صف تخلیه کالای اساسی مشکلات بچه‌دارها با قیمت پوشک | جدول جدیدترین قیمت‌ها وام جدید خرید مسکن در شورای عالی مسکن تصویب شد جایزه مدیر فعال روابط عمومی به بیمه رازی تعلق گرفت منشا ورود گرد و غبار به ایران اعلام شد افزایش منابع و الزامات اجرایی سازمان تعزیرات برای برخورد با پدیده‌های گرانفروشی و احتکار شاخص کل بورس به کانال 1.6 میلیون واحدی وارد شد