رشد مرحله‌ای سهام بنیادین و DPS محور

رشد مرحله‌ای سهام بنیادین و DPS محور

با توجه به عبور شاخص کل از محدوده مهم یک میلیون و 436 هزار واحد که معادل شکست خط بالایی کانال نزول بود، خود را برای شروع هفته‌ای خوب آماده کرده بودیم، اما دستور رییس جمهور به برگشت به

به گزارش بورس نیوز، با توجه به عبور شاخص کل از محدوده یک میلیون و 436 هزار واحد که معادل شکست خط بالایی کانال نزول بود، خود را برای شروع هفته‌ای خوب آماده کرده بودیم، اما با دستور رییس جمهور به برگشت به" قیمت گذاری دستوری" در بخش خودرو نگرانی‌هایی ایجاد کرده که البته نباید هیجان زده عمل کرد.

با این وجود سایر بخش‌های بازار مشکلی ندارد و اگرچه ممکن است این اتفاق کمی به مذاق بازار خوش نیاید که البته منطقی نیز است، اما رشد مرحله‌ای سهام بنیادین و DPS محور با اتکا به قیمت‌های ارز رشد یابنده و قیمت‌های جهانی در سطح مطلوب میتواند و لو با وقفه ادامه یابد.

افزایش اندک قیمت دلار

قیمت دلار روز گذشته در بازار آزاد با مقداری افزایش در 28 هزار و 450تومان  معامله شد. از طرفی با شروع مذاکرات بین ایران و اروپا، در هفته پیش‌رو چنانچه خبر خوبی مخابره شود، شاهد کاهش قیمت دلار و به دنبال آن افت قیمت طلا و سکه نیز خواهیم بود.

سکه در روز گذشته با مقداری کاهش در سطح 12 میلیون و 565 هزار تومان قرار گرفته است.

قیمت نفت هم کاهش یافت

بهای نفت برنت در معاملات روز گذشته 0.45 درصد کاهش یافت و در 82.22 دلار در هر بشکه معامله شد، زیرا پیش‌بینی ضعیف‌تر تقاضای نفت توسط اوپک احساسات معامله گران را کاهش داده است.

از شرق تا غرب

شاخص Nikkei  در معاملات روز گذشته 332 واحد افزایش یافت و به 29 هزار و 610واحد رسید، زیرا سرمایه‌گذاران نگرانی‌های تورم جهانی را کنار گذاشتند. شاخص سهام شانگ‌های چین در معاملات روز گذشته 6.31 واحد افزایش یافت.

شاخص‌های سهام ایالات متحده در معاملات روز گذشته رشد نسبی داشتند، به طوری که داوجونز 185 واحد افزایش یافته، S&p و نزدک نیز بیش از 0.50 درصد رشد کرده اند.

قرمزپوشی بازار رمزارز‌ها

در نشست معاملاتی روزگذشته رمزارز‌ها قرمز پوش بودند و بیت کوین با 2.45 درصد کاهش در 63 هزار دلار معامله شد.

اوراق مسکن چند؟ تراکتور 4.4 برابر گران شد «معافیت‌مالیاتی» برگ برنده رقابت سبدگردان‌ها فقط چراغ «سهام ویستا» روشن بود! خرید آنلاین سیمان از انبار 21 شرکت فراهم شد اثر «امیکرون» بر بازار فلزات هفته‌ای سرخ دست صندوق‌های مختلط‌ها را سوزاند نظر حسابرس بر تامین نقدینگی "دکیمی" افزایش سرمایه "بموتو" به منظور اصلاح ساختار مالی اظهارنظر حسابرس بر گزارش توجیهی افزایش سرمایه "دسینا" بازار ارز‌های دیجیتال سقوط کرد سهام "غکورش" 66 میلیون سهم را وثیقه کرد افزایش سرمایه از سود انباشته "پیزد" به پیشنهاد هیات مدیره مجمع "شبندر" ترکیب هیات مدیره را تغییر داد ترافیک پرحجم سیمانی‌ها در تالار نقره‌ای سهامداران بورس منتظر جبران باشند صف‌های خرید و فروش سهام در 13 آذر ماه توسعه صندوق‌های پروژه‌محور با هدف تامین مالی بخش‌های مختلف اقتصادی اعتماد از دست رفته سهامداران بورس در بودجه جبران می‌شود درآمد سرانه ایرانی‌ها، کمتر از نصف خط فقر درخواست مهم ريیس سازمان بورس از دولت روز پرکار بورس انرژی رشد بورس به لطف فولاد و شستا/ آغاز متعادل برای بازار سهام سلام «پیشگامان سرمایه نوآفرین» به قعرنشینی رشد 59 درصدی در فروش صنایع بورسی مردم بلیت هواپیما را گران نخرند قیمت پراید امروز 13 آذر 1400 اعتماد از دست رفته سهامداران جبران می‌شود / دامنه نوسان فعلا حذف نمی‌شود بورس یک هزار و 283 واحد رشد کرد بودجه 1401 با نگاه به منفعت سهامداران به دنبال افزایش معافیت مالیاتی شرکت‌های بورسی هستیم قیمت خودرو در بازار امروز قیمت مسکن در منطقه مرکزی تهران بحران تامین مواد غذایی با خشک‌شدن زاینده‌رود "لکما" 2 روز آینده بازگشایی می‌شود توقف "حپترو" به مدت 2 روز کاری پیش‌بینی قیمت‌ها پس از توزیع اینترنتی کالا‌ها برگزاری مجمع صندوق سرمایه گذاری آسمان آرمانی سهام(ETF) در هفته آینده در 7 ماهه اول امسال چقدر خودرو تولید شد؟ مجمع صندوق سرمایه گذاری بادرآمد ثابت کیان فردا برگزار می شود دلیل منع واردات محصولات ایران از سوی روسیه تصمیمات مجمع فوق العاده "وثنو" به ثبت رسید ثبت تصمیمات مجمع عمومی "شصدف" "خودکفا" تصمیمات مجمع را ثبت کرد سایه دلار و ابهام نوسان در تمام بازارهای مالی صندوق نوویرا بازار صورت مالی 12 ماهه منتشر کرد بی‌تدبیری وزیر نفت در اجلاس اخیر اوپک انتشار صورت سود و زیان زیرمجموعه "فخوز" "خاهن" صورت مالی 6ماهه حسابرسی شده منتشر کرد کف کانال نزولی هدف تکنیکالی شاخص کل است