استارت آپ اوکراین

استارت آپ اوکراین

استارت آپ اوکراین برخلاف مشکلات اقتصادی این کشور در بین 30 کشور برتر جهان قرار دارد که در این نوشتار بررسی می‌شود.

خواندن 2 دقیقه

به گزارش بورس نیوز، استارت آپ اوکراین برخلاف مشکلات اقتصادی این کشور در بین 30 کشور برتر جهان قرار دارد که در این نوشتار بررسی می‌شود. اوکراین به دلیل داشتن توسعه دهندگان ماهر و نیروی کار جوان و توانا توانسته است در زمینه استارت آپ قوی عمل کند و با سایر کشور‌ها رقابت کند. مهاجرت تجاری به اوکراین راهی بسیار مناسب برای دریافت اجازه اقامت و اجازه کار در این کشور است.

علاوه بر این، اوکراین امکانات گسترده‌ای را برای شروع و توسعه تقریبا هر تجارتی فراهم می‌کند. در واقع، اوکراین فرصت‌های زیادی را برای ایجاد استارت آپ در بخش‌های مختلف ارايه می‌کند. گروه مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می‌توانند در زمینه مهاجرت تجاری و کار در کشور‌های مختلف اروپایی اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهند.

بررسی استارت آپ اوکراین

امروز، اوکراین بیش از 400 استارت آپ دارد و تعداد آن‌ها به طور مداوم در حال رشد است. به ویژه کیف می‌تواند استارت آپ اوکراین را به صحنه‌ای تبدیل کند که به اندازه برلین یا سیدنی فعالیت داشته باشد. هر روز حوادث زیادی رخ می‌دهد از جمله کارگاه‌های آموزشی، نشست ها، کنفرانس‌ها که بسیاری از آن‌ها با نام‌های شناخته شده بین المللی هستند. در کنار حمایت‌های تشکل کارآفرینی و برنامه‌های شتاب دهنده، این فضا‌های مشترک به استارت آپ‌های جوان کمک می‌کند تا بالغ شوند و به یک شرکت قوی فناوری تبدیل شوند. در جدول زیر از جمله امتیازات و چالش‌های استارت آپ در اوکراین را مشاهده می‌کنید.

دلایل ایجاد استارت آپ اوکراین

اوکراین از نظر انعطاف پذیری در انجام انواع مختلف تجارت دارای مزایای بیشتری نسبت به سایر کشور‌ها است. اول از همه، بار مالیاتی نسبتا کم و موقعیت جغرافیایی مطلوب بسیار مطلوبی در اتحادیه اروپا دارد. اوکراین راحت‌ترین ارتباطات حمل و نقل با اتحادیه اروپا را دارد و به طور فعال با آن همکاری می‌کند، که به نوبه خود:

به هماهنگی قانونی با تعداد زیادی از کشور‌های بسیار پیشرفته کمک می‌کند.
باعث کاهش تدریجی و متقابل تعرفه ها، لغو حقوق گمرکی و سایر موانع تجاری می‌شود.
تجارت بین المللی کالا و خدمات را بسیار ساده می‌کند.
هزینه راه اندازی استارت آپ پایین است.
شروع کار در کشور اوکراین بسیار ارزان‌تر از مثلا در اتحادیه اروپا است و هزینه‌های روزانه در اینجا نیز به طور قابل توجهی کمتر خواهد شد. البته، یک مزیت مهم راحتی زندگی در اوکراین است. این یک کشور چند ملیتی با فرهنگ و تاریخ غنی است، که می‌تواند خانه جدید شما و زمینه‌ای برای یک تجارت موفق شود.

این کشور چندین سال است که از نظر اقتصادی دچار مشکل شده است، اما هنوز موفق به ایجاد فناوری رقابتی در جهان می‌شود. برخی از نمونه‌های شرکت‌هایی که از اوکراین منشا گرفته اند، Grammarly، Gitlab و Ahrefs هستند که همگی دارای اعضای گسترده‌ای هستند. از جمله دلایل اصلی موفقیت اوکراین، کیفیت بالای توسعه دهندگان این کشور است که توسط بسیاری از شرکت‌های خارجی دنبال می‌شوند. در صورت ادامه روند نوآوری در اوکراین، این کشور می‌تواند حتی یک نقش رهبری بزرگتر در اکوسیستم استارت آپ جهانی به دست آورد.

رتبه استارت آپ اوکراین

در گزارش اخیر اکوسیستم استارت آپ جهانی StartupBlink 2020، اوکراین در میان 100 کشور دوستدار استارت آپ در رتبه 29 قرار گرفت. اوکراین در مقایسه با سال گذشته با 2 اکنون در بین 30 کشور برتر جهان قرار دارد. طبق این تحقیق، کیف پس از شهر‌هایی مانند لندن، برلین، پاریس، آمستردام در رتبه 32 جهان، و رتبه 8 پایتخت‌های اروپا قرار گرفته است. این تحقیق 3 دسته اصلی را برای ارزیابی اکوسیستمی که شرکت‌های نوپا در آن فعالیت می‌کنند اندازه گیری می‌کند:

تعداد استارت آپ‌ها
کیفیت آن‌ها
و فضای کسب و کار در کشور.

در حال حاضر، اوکراین 462 استارت آپ دارد. از نظر تعداد استارت آپ ها، اوکراین 0.84 امتیاز کسب کرد که بسیار ناچیز کمتر از بسیاری از کشور‌های اروپایی است. در همین حال، مقامات ایالتی محلی باید به کار خود در زمینه بهبود کیفیت زندگی و زیرساخت‌ها در کشور ادامه دهند تا مطمين شوند کارآفرینان با استعداد اوکراین را ترک نمی‌کنند. به خصوص، وقتی اکنون دیگر نیازی به ویزا برای اروپا نیست و لهستان هوشمندانه در‌های خود را برای اوکراین باز می‌کند. نمره کیفیت استارت آپ اوکراین 2.18 است که بالاتر از اتریش، لهستان، جمهوری چک، ایتالیا و بلژیک است. در جدول زیر 3 شهر برتر استارت آپی اوکراین را مشاهده می‌کنید.

استارت آپ IT در اوکراین

اوکراین میزبان بیش از 120، 000 متخصص IT است که بیشتر آن‌ها توسعه دهنده هستند. نسبت مطلوب قیمت و کیفیت و استعداد کیفی اوکراین را به یکی از مقاصد اصلی غول‌های فناوری مانند مایکروسافت، بويینگ و مگنتو برای برون سپاری نیاز‌های توسعه نرم افزاری خود تبدیل کرده است. برای اینکه بخواهیم همه چیز را در چشم داشته باشیم، متوسط ​​حقوق در اوکراین حدود 350 دلار آمریکا است، در حالی که متوسط ​​حقوق ماهیانه یک مهندس IT در کشور اوکراین 3 برابر متوسط حقوق ماهیانه کار در اوکراین است.

به همین دلیل است که دوره‌های فناوری انگلیسی به طور گسترده در حال گسترش هستند و میزان افرادی که از سایر تخصص‌ها به IT شیفت می‌کنند به طور چشمگیری در حال رشد است. بخش IT در حال حاضر تقریبا 3.5 ٪ از تولید ناخالص داخلی اوکراین را تشکیل می‌دهد و بر اساس گزارش انجمن IT اوکراین که در 2018 منتشر شد، پیش بینی می‌کند تا سال 2025 تقریبا به 9 ٪ برسد. همراه با استعداد‌های فراوان فناوری، تعجب آور نیست که موفقیت در استارت آپ فناوری در اوکراین شروع به ظهور کرده است.

در لیست زیر از جمله برترین استارت آپ‌های فناوری اوکراین را مشاهده می‌کنید:

Awesomic
Hirio
Axdraft
Camtouch
Timeat
Nuka
Skyworker
GG
Let’s Enhance

انتخاب نوع شرکت استارت آپ در اوکراین

شما باید در مورد فرم قانونی سازمانی خود تصمیم بگیرید. گسترده‌ترین اشکال تجارت در اوکراین شرکت‌های سهامی و شرکت‌های با مسيولیت محدود است. بزرگترین مزیت شرکت‌های با مسيولیت محدود در مقایسه با شرکت‌های سهامی این است که روش ایجاد و بهره برداری از شرکت‌های با مسيولیت محدود بار کمتری دارد و زمان زیادی نمی‌برد. فقدان سهام در شرکت‌های با مسيولیت محدود، این شکل از شخصیت حقوقی را متحرک و انعطاف پذیر می‌کند. موسس می‌تواند یک شخص حقیقی یا حقوقی و همچنین یک گروه از بنیانگذاران باشد، هیچ محدودیتی برای حداکثر تعداد موسسان وجود ندارد.

قانون شرکت‌های با مسيولیت محدود که از 17 ژوين 2018 لازم الاجرا شد، مقررات فعالیت شرکت‌های با مسيولیت محدود در اوکراین را به شدت تغییر داد و فرصت‌های جدیدی را برای تجارت ایجاد کرد که به شرکت‌ها آزادی عمل در تنظیم قوانین مدیریت این شرکت‌ها را می‌دهد. علاوه بر این، اشکال حقوقی سازمانی دیگری از شرکت‌ها وجود دارد به عنوان مثال:

شرکت‌هایی با مسيولیت اضافی
مشارکت محدود
شرکت‌های خصوصی
تعاونی‌ها و غیره.


  • بیشتر بخوانید:
استارت‌آپ پرتغال
پیش‌بینی بورس 12 خرداد 1400 / اثرات مثبت مالیات بر عواید سرمایه بر بورس

پیش‌بینی بورس 12 خرداد 1400 / اثرات مثبت مالیات بر عواید سرمایه بر...

یک کارشناس بازار سرمایه معتقد است؛ جریان نقدینگی در بازار سرمایه خوب نیست و نقطه روشنی برای بالا رفتن حجم معاملات و در نتیجه افزایش ارزش معاملات وجود ندارد.

TejaratNews.com/
پیش‌بینی بورس 24 خرداد / بورس مثبت می‌شود؟

پیش‌بینی بورس 24 خرداد / بورس مثبت می‌شود؟

بسیاری از کارشناسان بازار معتقدند در بیشتر بازارها روند رکودی حاکم شده است. اما معضل اساسی بازار سرمایه علاوه بر رکود، تحرکات منفی است که در نتیجه اقدامات نادرست دولت و نهاد ناظر در بازار ایجاد شده اس...

TejaratNews.com/

پیش‌بینی بورس 26 خرداد / بازار فردا مثبت می‌ماند؟

پیش‌بینی بورس هفته آخر اردیبهشت 1400 / بازار به تعادل می‌رسد؟

پیش‌بینی بورس هفته آخر اردیبهشت 1400 / بازار به تعادل می‌رسد؟

پیش‌بینی بورس هفته آخر اردیبهشت 1400 از نگاه کارشناسان بازار سرمایه نشان می‌دهد بازار سهام احتمالا روندی متعادل را پشت سر بگذارد.

TejaratNews.com/
بورس در هفته‌ای که گذشت/ زنگ خطر برای بورس به صدا درآمد

بورس در هفته‌ای که گذشت/ زنگ خطر برای بورس به صدا درآمد

بورس در هفته گذشته در روندی مطابق ماه گذشته، کاهشی قرار گرفت و شاخص کل با کاهش 3.4 درصدی به یک کانال پایین تر وارد شد و باید دید حمایت از شاخص کل فعال می شود یا خیر؟

FarsNews.ir/
نیاز اصلی بورس چیست؟ / سیگنالی برای تحرک وجود دارد؟

نیاز اصلی بورس چیست؟ / سیگنالی برای تحرک وجود دارد؟

با توجه به روند تکراری بازار سهام در جریان معاملات فروردین 1400، برخی از سیگنال‌های مثبت برای بازار بی‌اثر شده‌اند. کارشناسان، بازار را در شرایطی می‌دانند که نمی‌توان اظهار نظر تخصصی درباره روند آن ار...

TejaratNews.com/
پیش‌بینی بورس هفتگی بازار سرمایه / نظر کارشناسان بازار سرمایه درباره روند بازار هفته دوم خرداد 1400

پیش‌بینی بورس هفتگی بازار سرمایه / نظر کارشناسان بازار سرمایه دربا...

در اواخر هفته گذشته بازار سهام روندی متعادل و مثبت را داشت و شاخص کل به محدوده یک میلیون و 109 هزار واحد رسید. باید دید بازار سرمایه در هفته آینده از نگاه کارشناسان بازار سرمایه چه روندی را می‌گذراند؟

TejaratNews.com/

پیش‌بینی بورس هفته دوم تیر / اعتماد به بازار چگونه برمی‌گردد؟

مروری به عملکرد بورس در هفته دوم خرداد 1400

پیش‌بینی بورس 11 خرداد 1400 / بازار تا پایان هفته متعادل خواهد بود

سرمایه‌گذاری بخشی از دارایی سازمان بورس در صندوق تثبیت بازار سرمایه

سرمایه‌گذاری بخشی از دارایی سازمان بورس در صندوق تثبیت بازار سرمای...

بورستهران- ایرنا- مدیر امور مالی سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه سازمان بورس می‌تواند بخشی از دارایی خود را در صندوق تثبیت بازار سرمایه‌گذاری کند، گفت: سازمان بورس باید حدود 450 میلیارد تومان...

Irna.ir/
دومین عرضه اولیه امسال بورس آخر هفته انجام می‌شود

دومین عرضه اولیه امسال بورس آخر هفته انجام می‌شود

دومین عرضه اولیه بورس در سال جاری،‌ مربوط به شرکت لیزینگ کارآفرین در روز چهارشنبه انجام می‌شود.

TejaratNews.com/
پیش‌بینی بورس چهارشنبه 15 اردیبهشت / بازار در انتظار نتیجه جلسه سران قوا

پیش‌بینی بورس چهارشنبه 15 اردیبهشت / بازار در انتظار نتیجه جلسه سر...

در جریان معاملات امروز بازار سرمایه شاخص کل 13 هزار واحد افت داشت و رکوردی دیگر در افت شاخص کل زده شد. بازار امروز تحت تاثیر کاهش نرخ دلار و ابهامات در نتیجه مذاکرات برجام بود. به گفته یک کارشناس بازا...

TejaratNews.com/

پیش‌بینی بورس 28 اردیبهشت / صف‌های فروش فردا جمع می‌شوند؟

هشدار ورود بورس به دوره رکود / آیا مذاکرات بازار را نجات می‌دهد؟

هشدار ورود بورس به دوره رکود / آیا مذاکرات بازار را نجات می‌دهد؟

کارشناسان بازار سرمایه درباره تاثیرات برجام در بازار نظرات مختلفی دارند و برخی معتقدند برجام اگر نتیجه نهایی و بزرگی داشته باشد شاید بتواند به نفع روند بورس باشد.

TejaratNews.com/
معامله خانه‌های هزار میلیاردی با بیت‌کوین مرتفع‌ترین هتل لوکس جهان گشایش یافت پیش‌بینی بورس هفته دوم تیر / اعتماد به بازار چگونه برمی‌گردد؟ دلیل تجمع کارگران صنعت نفت چیست؟ / وزارت نفت چه می‌گوید؟ قیمت لحظه‌ای دلار و یورو در بازار + قیمت انواع سکه | رشد نسبی اسکناس آمریکایی در آخرین روز هفته خبری برای سهامداران «خاهن» / مجمع این شرکت کی برگزار می‌شود؟ روند هفتگی سهام عدالت در پایان هفته اول تیر ماه حمایت قوه قضايیه از واحد‌های صنعتی و تولیدی مقصر جدید گرانی ارز / چه چیزی مردم را به صف خرید دلار کشاند؟ خبرنگاران نقش مهمی در توسعه و اعتلای کشور دارند در مجمع عمومی "ساراب" چه گذشت؟ افتتاح واحد شیرین‌سازی پتروشیمی بوعلی سینا بازدهی هفتگی بورس بیشتر از 5 درصد شد / آیا روند صعودی بورس ادامه دارد؟ ورق بورس در هفته پایانی خردادماه برگشت فصل نوین "ذوب‌" و "ونوین" در تامین سرمایه پروژه‌های توسعه پیش‌فروش گروه صنعتی ایران‌خودرو با حذف دو محدودیت دیدار سهامداران "فلوله" در چهاردهم ماه جاری "های وب" در مجمع 90 ریال تقسیم کرد آینده قیمت بیت کوین | ارزش ارز‌های دیجیتال امروز پنجشنبه 3 تیر1400 قیمت دلار و یورو اعلام شد/ نرخ ارز صرافی ملی امروز 1400/4/3 یورو دیجیتالی در راه است؟ تحلیل گزارش ماهانه یک نماد عرضه اولیه | عملکرد چخزر در بهار 1400 چگونه بود؟ جهش 65 درصدی ارزش معاملات بورس در مازندران روزهای خوش بورسی ها بالاخره بورس سبز شد / دلار چند برابر سکه و ارز رشد کرد؟ محبوب‌ترین ارز‌های دیجیتال در ژوين 2021 ضرورت اصلاح نظام قیمت گذاری خودرو "خبازرس" در مناقصه با موضوع خدمات بازرسی شرکت کرد "دهدشت" و ترکیب جدیدی از هیات مدیره طرح نذر آب چیست؟ ارزش بازار مایکروسافت به 2تریلیون دلار رسید 10 درصد از سهام "وسینا" روی میز مزایده داچیا داستر 2022 معرفی شد تقسیم سود 450 ریالی در مجمع "هرمز" "حرهشا" قرارداد حمل و توزیع منعقد کرد آخرین قیمت دلار پیش از امروز 3 تیر / پیش‌بینی‌ها از بازار دلار چگونه است؟ قیمت امروز سورن پلاس چقدر است؟ آیا بیت‌کوین می‌تواند پول ملی شود؟ با 100 میلیون صاحب خودرو ملی شوید! قیمت مسکن در غرب و مرکز تهران "غالبر" صورت سودوزیان شرکت آرپی نصر خمین را منتشر کرد رمز‌ارز، کپسول قرمز یا کپسول آبی فروش طلا برای تامین اجاره خانه! چرا بورس این روزها سبز است؟ 2 میلیون و 750 هزار نفر سهامدار لطیف شدند درآمد بورس از اجاره تالار حافظ چقدر است؟ انتشار اوراق حقوقی‌ ها برای خرید سهام به 4 هزار میلیارد تومان رسید تحلیل بیت کوین برای روزهای آینده/ مردم گول رشد امروز را نخورند سیمان مشمول قیمت گذاری و نظام سهمیه بندی نیست واردات خودروهای خارجی با سوخت الکل!

در حال بارگیری...