گزارش عملکرد شرکت زغال سنگ پروده طبس در 3ماهه نخست سال1400

گزارش عملکرد شرکت زغال سنگ پروده طبس در 3ماهه نخست سال1400

با گذشت 3 ماه از سال 1400، گزارش عملکرد شرکت زغال سنگ پروده طبس توسط رمضان کریتی ثانی، مدیرعامل کزغال تشریح شد.

به گزارش اقتصادآنلاین، با افزایش 79% فروش، سود خالص 3 ماهه اول 1400 شرکت با رشد 56% نسبت به دوره مشابه سال قبل، از هزار و هفتصد میلیارد ریال عبور کرد.

جلسه بررسی عملکرد 3 ماهه شرکت زغال سنگ پروده طبس وابسته به تاصیکو و شستا،  با حضور مدیران هلدینگ صدرتامین، مدیرعامل، اعضای هیات مدیره و معاونین و مدیران کزغال با رعایت شیوه نامه های بهداشتی و به صورت آنلاین، برگزار گردید.

مدیرعامل کزغال در این جلسه با اشاره به خلاصه عملکرد 3 ماهه نخست سال جاری افزود، هرچند اهداف برنامه این دوره در حوزه های حفریات معدنی، استخراج خام، خرید خام، تولید کنسانتره و بارگیری محصول، بنا به دلایلی که در ادامه اشاره می شود، به طور کامل محقق نشد، با این حال میزان فروش شرکت در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته، رشدی 79% را تجربه کرد که این امر منجر به افزایش 52% سود ناخالص، صعود 50% سود عملیاتی و نهایتا رشد 56% سود خالص گردید تا کزغال در سه ماهه ابتدایی 1400، بیش از هزار و هفتصد میلیارد ریال سود خالص ایجاد نماید.

کریتی ثانی در ادامه با اعلام اینکه شرکت زغال سنگ پروده طبس در این دوره موفق به انجام 1364 متر حفریات زیرزمینی معدن، استخراج 260 هزارتن زغال سنگ خام، خرید 35 هزارتن زغال از معادن مجاور و تولید 101 هزارتن کنسانتره زغال سنگ شده است، به تشریح مشکلات و موانع موجود در مسیر تحقق کامل اهداف برنامه پرداخت.  مدیرعامل کزغال تاکید کرد که محدودیت های موجود در مسیر تامین قطعات و اقلام مصرفی ناشی از مشکلات تامین ارز و تغییرات مکرر قوانین و دستورالعمل های گمرکی، مشکلات تکتونیکی و تنش های زمین شناسی بویژه با افزایش عمق معدنکاری که تغییر ناگزیر نحوه نگهداری های معدنی را به همراه داشته و علاوه بر کند کردن روند حرکتی و اضافه شدن حجم عملیات معدنی، بر راندمان فراوری نیز تاثیر گذاشته است، از جمله دلایل و موانع اصلی بر سر راه بزرگترین تولیدکننده زغال سنگ کشور، برای اجرای کامل برنامه های این دوره بوده است.

کریتی ثانی افزود که علیرغم وجود مشکلات و محدودیت های مذکور، روند کلی حرکت شرکت در مسیر و مطابق با اهداف تعیین شده است و کلیه عوامل و پارامترهایی که در کنترل این مجموعه هستند، به منظور دست یابی کامل به برنامه ها تعیین و ترسیم گردیده اند که در صورت رفع موانع خارج از اراده این شرکت، پیش بینی می گردد پیشبرد فرایندها شتاب مطلوب تری داشته باشد. ضمن اینکه شرکت زغال سنگ پروده طبس برای افزایش دوره و میزان تولید، پروژه هایی مثل تامین ست دوم تجهیزات لانگوال برای استمرار استخراج خام از معدن و راه اندازی مدار اسپیرال کارخانه زغالشویی برای بهبود راندمان تولید کنسانتره را در دست اجرا دارد. علاوه بر این، گذار از معدنکاری سنتی به سمت روش های نیمه مکانیزه و مکانیزه و نوسازی و به روزآوری تجهیزات و ماشین آلات معدنی به خصوص در بخش فعالیت های نیمه مکانیزه معدن، نقش تعیین کننده ای در رشد روزافزون شاخص های آماری داشته و نقش حوزه معدن در توسعه صنعتی و اقتصادی را پررنگ تر خواهد کرد.

مدیرعامل شرکت زغال سنگ پروده طبس در بخش پایانی گزارش به تشریح وضعیت سهم کزغال در بازار سرمایه پرداخت و بیان داشت که 200 میلیون سهم عرضه شده کزغال به واسطه استقبال و حمایت سهامداران محترم و به پشتوانه عملکرد موفق شرکت، بازده 80% را در شرایط پرنوسان فعلی بازار سرمایه محقق کرد تا اعتماد و همراهی 1،463،806 سهامدار حقیقی و حقوقی خود را به نحو شایسته ای پاسخگو باشد.

وی افزود قیمت سهم در پایان خرداد 1400 با افزایش 159% نسبت به تاریخ عرضه اولیه، به ارزش 32630 ریال رسیده و EPS (میزان سود هر سهم) و DPS (میزان سود تقسیم شده هر سهم) کزغال در سال مالی 1399 به ترتیب 4،113 و 3،000 ریال بوده است. ضمن اینکه این نماد در جایگاه اول ارزش بازار در گروه قرار داشته و رتبه نقدشوندگی این سهم در بازار نیز 68.5% است.

شایان ذکر است که بر اساس سیاست های شستا و تاصیکو و راهبردهای مدیریتی مصوب هیات مدیره شرکت، افزایش سودآوری در جهت تامین منافع پایدار سهامداران، ذینفعان و عموم مردم شهرستان و کمک به رشد هرچه بیشتر صنعتی، اجتماعی و اقتصادی منطقه، مبنای اصلی هدف گذاری و برنامه ریزی شرکت زغال سنگ پروده طبس است.

local_offerبرچسب‌ها:
سهامداران کزغال بخوانند!

سهامداران کزغال بخوانند!

کزغال امروز توانست صف فروش خود را بشکند و به سمت ناحیه سبز حرکت کند. این نماد شاهد ورود میلیاردی پول حقیقی بود. تابلو کزغال امروز چگونه بود؟

NabzeBourse.ir/
کزغال چرا متوقف شد؟

کزغال چرا متوقف شد؟

کزغال که به تازگی بعد از برگزاری کنفرانس بازگشایی شده بود، امروز معاملاتش متوقف شد. دلیل توقف معاملات کزغال چه بود؟

NabzeBourse.ir/
عرضه‌های اولیه در سود؟ / سپیدار و کزغال همچنان در بازدهی مثبت

عرضه‌های اولیه در سود؟ / سپیدار و کزغال همچنان در بازدهی مثبت

با توجه به شرایطی که در چند ماه گذشته بر بازار بورس حاکم است و صف‌های فروش طولانی به چشم می‌خورد، نمادهای «سپیدار» و «کزغال» که از عرضه‌های اولیه دو ماه اخیر بودند بازدهی مثبتی در عملکرد آن‌ها به چشم ...

TejaratNews.com/
عرضه اولیه 10 درصد از سهام «کزغال» در فرابورس/ بزرگترین تولیدکننده زغال در کشور به بازار سرمایه راه یافت

عرضه اولیه 10 درصد از سهام «کزغال» در فرابورس/ بزرگترین تولیدکننده...

10 درصد از سهام شرکت ذغال سنگ پرورده طبس که نماد «کزغال» را به خود اختصاص داده است، امروز در بازار اول فرابورس عرضه اولیه می‌شود.

EghtesadOnline.com/
کزغال ارزش افزوده بالایی برای سهامداران دارد/ خرید ست دوم لانگوال برای جلوگیری از توقف تولید در زمان اورهال، در دست اقدام است

کزغال ارزش افزوده بالایی برای سهامداران دارد/ خرید ست دوم لانگوال ...

زغال‌سنگ پروده طبس با نماد «کزغال» امروز در فرابورس با پایه قیمتی بین 1950 تا 2050 عرضه اولیه می‌شود.

EghtesadOnline.com/
گزارش خوش‌بینانه "کزغال"

گزارش خوش‌بینانه "کزغال"

گزارش ارزش‌گذاری سهام این شرکت عرضه‌اولیه‌ای، سود خالص برآوردی برای سال مالی منتهی به پایان اسفند1400 معادل 9.400 میلیارد ریال و برابر با 4.700ریال به ازای هر سهم پیش‌بینی شده که به نظر می‌رسد که گزار...

BourseNews.ir/
"کزغال" مهمان جدید فرابورس

"کزغال" مهمان جدید فرابورس

سهام شرکت زغال سنگ پروده طبس در روز چهارشنبه هفته جاری عرضه اولیه می شود.

BourseNews.ir/
اولین پیام کارگزاری‌ها درباره عرضه اولیه «کزغال»

اولین پیام کارگزاری‌ها درباره عرضه اولیه «کزغال»

چهارشنبه جاری قرار است عرضه اولیه سهام شرکت زغال سنگ پروده طبس با نماد «کزغال» در بازار فرابورس ایران انجام شود. امروز کارگزاری‌ها اولین اطلاعیه خود در این باره را منتشر کردند.

TejaratNews.com/

اعلام یک عرضه اولیه جدید / «کزغال» چهارشنبه می‌آید

عرضه اولیه کزغال، چقدر نقدینگی لازم دارد؟

عرضه زغال سنگ پروده طبس با نماد"کزغال" در فرابورس می‌تواند تحول آفرین باشد

عرضه زغال سنگ پروده طبس با نماد"کزغال" در فرابورس می‌تواند تحول آف...

رمضان کریتی ثانی با اعلام حضور زغال سنگ پروده طبس با نماد " کزغال" در فرابورس ایران، گفت: بزرگترین شرکت زغال سنگ ایران در تاریخ سوم دی ماه سال 1399 به عنوان دویست...

EghtesadOnline.com/
زغال سنگ طبس با نماد کزغال به فرابورس می‌آید

زغال سنگ طبس با نماد کزغال به فرابورس می‌آید

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری صدر تامین با اعلام حضور زغال سنگ پروده طبس با نماد" کزغال" در فرابورس ایران، گفت: بزرگترین شرکت زغال سنگ ایران سوم دی ماه سال 1399 به...

EghtesadOnline.com/
بزرگترین تولیدکننده زغال سنگ کشور با نماد کزغال در فرابورس درج شد

بزرگترین تولیدکننده زغال سنگ کشور با نماد کزغال در فرابورس درج شد

شرکت زغال سنگ پروده طبس در صف عرضه اولیه قرار گرفت.

EghtesadOnline.com/
پاداش 500میلیونی جزو کمترین پاداش‌‎ها است! قیمت لحظه‌ای دلار و یورو در بازار + قیمت انواع سکه | دلار در انتظار پایان دولت تدبیر و امید برق دوباره قطع می‌شود؟ نگاهی به اخبار رمزارز‌ها 1400/05/03 جزییات تقسیم سود 7 نماد بورسی | سهامداران کدام نماد بیشترین سود را دریافت میکنند؟ 147 هزار تن موز در 15 ماه گذشته غیرمجاز وارد شد کاهش تولید و عرضه در بورس کالا باعث افزایش قیمت سیمان شد کاهش بی‌سابقه تعهدات سایپا به 170هزار خودرو آغاز فروش سهام عدالت چه زمانی است؟| زمان پرداخت 10 درصد باقیمانده سود سهام عدالت توضیح بانک در مورد رقم پاداش نیم میلیاردی اختلاف 11 درصدی قیمت ارز نیمایی و آزاد، رانت‌آفرین است چرا قیمت بیت‌کوین در سه روز اخیر رشد کرد؟ بازار سیمان در دست 15 نفر!/ سلاطین سیمان چه کسانی هستند؟ تداوم تولید «شاهین» در ایام تعطیلات تابستانی ویديوی عجیب از تصویب پاداش 500میلیون تومانی قیمت گوجه‌فرنگی به بیش از 10هزار تومان رسید پیش‌بینی بورس 4 مرداد / اولین روز معاملاتی بورس مثبت خواهد بود؟ تکلیف گرانفروشی ایرلاین‌ها مشخص می‌شود؟ سیگنال‌های مهم برای بورس فردا دوشنبه 4 مرداد | افزایش سرمایه آپ لغو شد! اخلالگر 135میلیاردی بازار مرغ دستگیر شد آزاد سازی سهام عدالت بدون تاثیر در بازار سهام سقوط قیمت مسکن جدی است؟ آیا قیمت مرغ دوباره پرواز می‌کند؟ اجاره خانه دوباره افزایش یافت/ تعطیلات کرونایی به ضرر بازار مسکن تحلیلی بر دلایل رشد امروز قیمت بیت کوین بیت‌کوین 900 دلار بالا رفت/ روز نسبتا سبز بازار بقیه ارزهای مجازی توقف تولید نیسان آبی بعد از نیم قرن / آخرین قیمت نیسان چند است؟ سایپا چقدر خودرو به مردم بدهکار است؟ استارتاپ‌های سلامت؛ میان‌بری از داروخانه تا خانه دستان خالی سهامداران "لازما" از مجمع/مجمع لازما سود نداد تورم 2 رکورد جدید زد هیات مدیره جدید "فتوسا" تعیین شد رشد چراغ خاموش دلار در تعطیلات چرا ایرانی‌ها هر سال فقیرتر می‌شوند؟ سیگنال مهم به صنعت روغن‌سازی / ساوه در بهار به ازای هر سهم چقدر سود محقق کرد؟ 20 نماد با بیشترین بازدهی در تیرماه | عرضه اولیه‌ای با 100 درصد سود آغاز فروش سهام عدالت چه زمانی است؟ صادرات نفت ایران به چین قطع می‌شود؟ چین از ایران نفت وارد نمی‌کند افزایش 41 درصدی قیمت روغن موتور هیات مدیره "شرنگی" با مصوبه مجمع تغییر کرد چرا مجوزهای زايد کسب و کار حذف نمی‌شود؟ استخدام در یک شرکت خودروسازی جزيیاتی از افزایش سرمایه چند شرکت بورسی / لغو افزایش سرمایه آپ روغن خودرو 41درصد گران شد فروش سهام عدالت از چه زمانی آغاز می‌شود؟ "سکارون" املاک تهرانی را می‌فروشد "حفارس" اعضای هیات مدیره را تغییر داد اگر جنگ اقتصادی نبود دلار امروز 5 تومان بود چرا حسابرسی کریپتولند طولانی شد؟ | چرا سایت ثبت اطلاعات خطا می دهد؟

در حال بارگیری...