آخرین کف سازی پیش از صعود

آخرین کف سازی پیش از صعود

به عقیده بسیاری از کارشناسان، محدوده که شاخص‌کل با عقب‌نشینی همراه خواهد شد، آخرین کف‌سازی پیش از صعود است!

به گزارش بورس‌نیوز، معاملات بازارسرمایه پس از یک روز توقف و تعطیلی باردیگر در روز معاملاتی سه‌شنبه آغاز شد اما؛ خبر ماینر و رمزارزی که از ساختمان سعادت‌آباد به بیرون مخابره شد همانند آب یخی بر سر سرمایه‌گذاران بود و همه را شل کرد؛ بورس تهران دیروز اندکی شاخص آن رشد داشت و برخلاف آن، شاخص هم‌وزن روند نزولی داشت.

با توجه به رشد شاخص کل تا اینجای هفته می توان انتظار داشت که این شاخص با صعود، هفته را به پایان برساند که این می تواند خبر خوبی برای فعالان بورس باشد، چون در چند هفته اخیر شاخص کل نزولی بوده است. گروهی از کارشناسان احتمال می دهند مدتی داد و ستدها به شکل نوسانی در همین حوالی ادامه یابند، مگر اینکه شاخص ها بتوانند از مقاومت ها با قدرت عبور نمایند.

رشد کوچک شاخص در شرایطی بود که بازار ابتدا حدود 7 هزار واحد رشد کرده بود اما با شدت گرفتن عرضه ها شاخص هم عقب نشینی کرد. شرکت های پالایشی امروز وضعیت خوبی داشتند و اکثر آنها مثبت بودند. ارزش معاملات بورس تهران حدود 5 هزار میلیارد تومان بود و در فرابورس هم بیش از 10 هزار میلیارد معامله انجام شد.

دلار به موازی ها جان داد

بازارسرمایه در حالی که روند جذابی را در روز گذشته تجربه نکرد که بازارهای موازی نظیر ارز، صعودی بودند و باردیگر دلار صعود را تجربه کرد تا به نرخ 28 هزار و 100 تومان برسد و بازهم بورس جابماند اما؛ هنگامی که دلار روند کاهشی به خود بگیرد، بورس از همه پیشگام‌تر بوده و خود را فدای دلار می کند و ای کاش سرمایه‌گذار بفهمند که شاخص دلار برای جابه‌جایی روند بازارسرمایه، فاکتور واهی است تا اصلی!

سکه هم میل دلار گرفت

سکه بهار آزادی نیز در معاملات روز گذشته به 11 میلیون و 432 هزار تومان رسید و هر سکه امامی نیز باردیگر میل به 12 میلیون تومان گرفت و به نرخ 11 میلیون و 992 هزارتومان در بین معامله گران آن دست به دست می‌شد.

با نگاهی به تابلوی طلافروشی‌ها نیز می‌توان دریافت که هر گرم طلا  با نرخ یک میلیون و 150 هزارتومان و هر مثقال طلا نیز با نرخ 4 میلیون و 985 هزارتومان برای خریداران نرخ گذاری شده بود.

از شرق تا غرب

شاخص Nikkei ژاپن باردیگر روندی نزولی را تجربه کرد اما؛ امروز این روند ریزش بیشتری را داشته با 751 واحد عقب‌نشینی همراه بود و شاخص شانگهای چین امروز با رشد 19.39 واحدی به رقم 3602 رسید؛ شاخص های سهام آمریکا، داوجونز 569 واحد افت کرد و S&P با 90واحد کاهش و NDAQ نزدک با 4.82واحد کاهش، روند نزولی را از خود به نمایش گذاشتند.

بازار امروز نوبت کیست

سهامداران باید توجه داشته باشند که امروز روز پایانی معاملات هفته بوده و نباید با انتظارات فراوان گام به بازار گذاشت و بهترین شرایط برای این بورس، حفظ تعادلی بود که شاخص بتواند با روندی سبزی پوش گام به معاملات هفته آینده بگذارد.

اگر شاخص کل را روی نمودار تکنیکالی بخواهیم ببریم و از آنجا به بازار نگاهی داشته باشیم نیز باید عنوان کرد بازاراسرمایه پس یک رشد 12هزارواحدی کوتاه مدت به سقف مقاومت یک میلیون و 436 واحدی رسیده و کانال نزولی کوچک را شکل داده که اگر بر همین مبنا، محاسبه‌ای داشته باشیم باید شاخص را تا محدوده شاخص رند یک میلیون و 400 هزار واحدی، دستخوش یک نزول دید و اما؛ در روند ناامیدکنند و ترسناک نیز شاخص حتی تا کف یک میلیون و 320 هزار واحد نیز می‌تواند عقب‌نشینی و درجا بزند.

به عقیده بسیاری از کارشناسان، این محدوده که شاخص‌کل با عقب‌نشینی همراه می‌شود آخرین کف‌سازی پیش از صعود است!

چرا بورس رشد کرد؟ / رشد شاخص کل تا کجا ادامه دارد؟

چرا بورس رشد کرد؟ / رشد شاخص کل تا کجا ادامه دارد؟

بورس در اولین روز شروع به کار مجید عشقی، ريیس جدید سازمان بورس 2/8 درصد رشد کرد و شاخص کل به یک میلیون و 437 هزار واحد رسید.

TejaratNews.com/
شاخص کل نزدیک منطقه حمایتی/ حال شاخص هم وزن خوب نیست!

شاخص کل نزدیک منطقه حمایتی/ حال شاخص هم وزن خوب نیست!

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: محدوده یک میلیون و 350 هزار واحد تا یک میلیون و 380 هزار واحد به عنوان منطقه حمایتی شاخص کل مطرح می‌شود.

YJC.news/
شاخص کل به جای صعود، سقوط کرد!/ علت را از زبان کارشناسان بخوانید

شاخص کل به جای صعود، سقوط کرد!/ علت را از زبان کارشناسان بخوانید

نتیجه نظرسنجی هفته گذشته باشگاه خبرنگاران از 10 کارشناس بازار سرمایه در مقایسه با تغییرات شاخص کل، با اختلافاتی همراه بود که علت را جویا شدیم.

YJC.news/
شاخص کل هفته گذشته چقدر بازدهی داشت؟ / هفته آینده بورس چه می‌شود؟

شاخص کل هفته گذشته چقدر بازدهی داشت؟ / هفته آینده بورس چه می‌شود؟

هفته گذشته شاخص کل 4٫7 درصد افت و شاخص هم‌وزن 6٫6 درصد کاهش را داشتند.

TejaratNews.com/
شاخص کل در آخرین روز هفته بیش از 20 هزار واحد ریخت

شاخص کل در آخرین روز هفته بیش از 20 هزار واحد ریخت

در جریان معاملات امروز شاخص کل بورس با افت 21 هزار و 236 واحد روی پله یک میلیون و 397 هزار و 446 واحدی قرار گرفت.

YJC.news/
رشد ناچیز شاخص کل بورس / بانکی‌ها همچنان منفی هستند

رشد ناچیز شاخص کل بورس / بانکی‌ها همچنان منفی هستند

امروز شاخص کل بورس در نهایت در کانال یک میلیون و 457 هزار واحد قرار گرفت و 0٫13 درصد مثبت و 1869 واحد رشد را ثبت کرد. بورس امروز چگونه بود؟

TejaratNews.com/
نمودارها خبر از رشد شاخص کل تا بالای 1.5 میلیون واحد می‌دهند

نمودارها خبر از رشد شاخص کل تا بالای 1.5 میلیون واحد می‌دهند

تحلیلگر بازار سرمایه گفت: در هفته آینده انتظار رشدی بین 4 تا 8 درصد از شاخص کل بورس را داریم.

YJC.news/
شاخص پتروشیمی‌ زودتر از شاخص کل به سقف خود رسید/ شیمیایی‌ها در انتظار رشد بیشتر قیمت

شاخص پتروشیمی‌ زودتر از شاخص کل به سقف خود رسید/ شیمیایی‌ها در انت...

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: قیمت متانول، اوره جهانی و دلار رشد داشته است، بنابراین می‌توانیم به رشد سهام گروه پتروشیمی امیدوار باشیم.

YJC.news/
قیمت سهام چگونه دستکاری می‌شود؟/ امکان دستکاری شاخص کل هم وجود دارد!

قیمت سهام چگونه دستکاری می‌شود؟/ امکان دستکاری شاخص کل هم وجود دار...

کارشناس بازار سرمایه گفت: همواره امکان دستکاری در قیمت سهام و شاخص‌ کل بورس از طریق تخلف در سفارش ‌گذاری و برخی محدویت‌های معاملاتی وجود دارد.

YJC.news/
شاخص کل بورس با رشد 3 هزار و 213 واحدی به کار خود پایان داد

شاخص کل بورس با رشد 3 هزار و 213 واحدی به کار خود پایان داد

در جریان معاملات امروز شاخص کل بورس با رشد 3 هزار و 213 واحد بر روی پله یک میلیون و 476 هزار و 689 واحدی قرار گرفت.

YJC.news/
هفته جذاب بورس؛ شاخص کل ریزش نمی‌کند!

هفته جذاب بورس؛ شاخص کل ریزش نمی‌کند!

در قالب یک نظرسنجی، پیش‌بینی 10 کارشناس بازار سرمایه درباره روند بازار و شاخص کل بورس در هفته آینده گردآوری شده است.

YJC.news/
شنبه روزی حساس برای تعیین روند شاخص کل بورس است

شنبه روزی حساس برای تعیین روند شاخص کل بورس است

تحلیلگر تکنیکال بازار سرمایه گفت: در میان مدت و با فاصله زمانی شاخص کل بورس روند دلار را طی می‌کند.

YJC.news/
حال خوش بورس در سایه رونق پالایشی ها/ شاخص کل تا کجا صعود می کند؟

حال خوش بورس در سایه رونق پالایشی ها/ شاخص کل تا کجا صعود می کند؟

صنایع پتروشیمی و پالایشی به علت رشد قیمت نفت، گاز جهانی و به تبع آن رشد قیمت اوره و متانول این هفته برتر بودند.

YJC.news/
آرامش بعد از چند هفته بر بازار چیره شد/ رشد بیش از 10 هزار واحدی شاخص کل بورس

آرامش بعد از چند هفته بر بازار چیره شد/ رشد بیش از 10 هزار واحدی ش...

در جریان معاملات امروز، شاخص کل بورس با رشد 11 هزار و 574 واحد، روی پله یک میلیون و 437 هزار واحدی قرار گرفت.

YJC.news/
رشد 11 هزار واحدی شاخص کل بورس / شیمیایی‌ها یک دست سبزپوش شدند

رشد 11 هزار واحدی شاخص کل بورس / شیمیایی‌ها یک دست سبزپوش شدند

شاخص کل بورس در آخرین روز معاملاتی با 11 هزار واحد رشد در محدوده یک میلیون و 437 هزار واحد قرار گرفت و کمتر از یک درصد رشد را ثبت کرد.

TejaratNews.com/
کاندیدای مدیرعاملی شستا با حقوق 92میلیونی! وعده دولت عملی نشد؛ صدای روزنامه اصولگرا درآمد مهم‌ترین سیگنال‌ها برای بورس امروز بدهی جهانی به رکورد 88 تریلیون دلار رسید پیشرفتی در سند ایران و چین روی داده است؟ لوازم خانگی تقلبی با نشان برند‌های مشهور! بورس با مدیران جدید اعتماد مردم را جلب خواهد کرد؟ زوایای پنهان شاخص‌های بورس را بشناسید هدف جدید سفته‌بازان مسکن در پایتخت تحویل بوگاتی 9.3میلیون دلاری به مشتریان 10 هزار مگاوات واحد نیروگاهی برای تعمیرات دوره‌ای از مدار خارج شد دستگیری 3 کارمند یک موسسه قرض‌‎الحسنه بانک‌ها 37میلیون متر زمین و ساختمان دارند سوخت زمستانی با واردات گاز از ترکمنستان تامین می‌شود انفجار سنگ 3هزار تنی در آزادراه تهران - شمال تشکیل کارگروهی در مجلس برای واردات خودرو با فیلترشکن ببینید 1400/07/25 ببینید کمبود بنزین در اروپا با مردم چه کرده! چگونگی پرداخت سود شستا هنوز تعیین نشده است/ پرداخت به سجام یک ماه زمان می‌برد ترویج فرهنگ سهام داری عامه مردم ؛ ضرورت بازار سرمایه واردات محدود خودرو به کشور انجام خواهد شد پایان اولین روز سیزدهمین دوره بین‌المللی بازار سرمایه اسلامی (ICM) ريیس بانک مرکزی: کشور از منابع ارزی کافی برخوردار است اختصاص 150 میلیون تسهیلات بلاعوض به زلزله‌زدگان اندیکا کاهش قیمت‌ها در بازار طلا و سکه / قیمت دلار و یورو امروز 1400/7/25 سعودی‌ها از ایران درخواست وساطت کردند فراهم شدن امکان گشایش ال‌سی بین ایران و روسیه 10 هزار مگاوات واحد نیروگاهی از مدار خارج شد تجارت 22.5 میلیارد دلاری ایران با همسایگان وام مسکن 300 میلیون تومانی ایثارگران به شعب بانک عامل ابلاغ شد 60 ثانیه 25 مهر 1400 شرایط صعود و نزول قیمت سکه چیست؟ / پیش‌بینی قیمت طلا و سکه 26 مهر 1٫6 هزار میلیارد تومان در جیب پولدارها/ از پولدارها مالیات گرفته نشد شادی قورباغه ها در دیگ آبجوش قرعه‌کشی خودرو سال آینده حذف می‌شود بازار فردا چگونه است؟ / اصلاح شاخص ادامه‌دار است؟ ماهی قزل‌ آلا به 125هزارتومان رسید احتمال افزایش 100 درصدی قیمت روغن افراد فاقد دانش بورسی با سرمایه‌گذاری در صندوق‌ها از ریسک خود بکاهند پیش‌بینی بازار ارز / راه‌اندازی آزمایشی رمز ارز ملی نیم‌نگاهی به مجمع گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس فروش سهام یک شرکت در مزایده " وسینا " توضیح " غچین " درخصوص افزایش سرمایه/سند تک برگی غچین آماده شد " غچین " متوقف شد/ " غمارگ " و " سهرمز " آماده انجام معامله شدند سهامداران " تاصیکو " در جریان باشند " قشیر " هیات مدیره را انتخاب کرد تطبیق اساساسنامه "دعبید" در نیمه آبان ماه برگزاری مجمع " حفاری " در هفته آینده بورس از افزایش قیمت جهانی گاز، هم سود و هم زیان می برد رمز ارز ملی در آینده راه اندازی می‌شود