کارگروه تنظیم بازار باید تغییر قیمت شیرخام و لبنیات را تصویب و ابلاغ کند

کارگروه تنظیم بازار باید تغییر قیمت شیرخام و لبنیات را تصویب و ابلاغ کند

دبیر انجمن صنایع فرآورده‌های لبنی ایران در نامه‌ای به شرکت‌های لبنیات اعلام کرد: اعمال تغییرات در نرخ شیرخام و قیمت فرآورده‌های لبنی منوط به تصویب و ابلاغ در کارگروه تنظیم بازار کشور است و شرکت‌ها تا ابلاغ مصوبه کارگروه تنظیم بازار از اعمال هرگونه تغییرات قیمت پرهیز کنند.

به گزارش ایسنا در متن نامه رضا باکری آمده است:

به استحضار می‌رساند بر اساس مصوبه «شورای قیمت‌گذاری و اتخاذ سیاست‌های حمایتی محصولات اساسی کشاورزی» به شماره 020.20270. تاریخ 20 اردیبهشت 1402 قیمت خرید تضمینی شیرخام اعلام شده است.

اعمال تغییرات در نرخ شیرخام و قیمت فرآورده‌های لبنی منوط به تصویب و ابلاغ در کارگروه تنظیم بازار کشور است. در غیر این صورت سازمان‌های نظارتی اقدام به برخورد با شرکت‌ها خواهند کرد. لذا استدعا دارد با جلب نظر مساعد دامداری‌های طرف قرارداد، تا ابلاغ مصوبه کارگروه تنظیم بازار اعمال هرگونه تغییرات قیمت پرهیز فرمایید.

به گزارش ایسنا، در روزهای گذشته شورای قیمت‌گذاری و اتخاذ سیاست‌های حمایتی محصولات اساسی کشاورزی قیمت خرید هر کیلو شیرخام با مشخصات 3.2 درصد چربی، 3% پروتيین و بار میکروبی زیر 100 هزار، 15 هزار تومان اعلام کرد.

این اعلام قیمت در حالیست که  فعالان صنعت لبنیات می‌گویند قیمت اعلام شده توسط شورای قیمت‌گذاری برای خرید تضمینی شیرخام بوده و بر اساس قانون برای سازمان تعاون روستایی ایجاد تکلیف می‌کند که شیرخام را با قیمت مذکور از دامدار خریداری کنند. آنها معتقدند تعیین قیمت هر کیلو 15 هزار تومان برای شیرخام برای شرکت‌ها زمانی قابل اجرا است که ستاد تنظیم بازار و سازمان حمایت مصوبه‌ای  برای اصلاح قیمت فرآورده‌های لبنی بر اساس قیمت 15 هزار تومان ابلاغ کرده باشند.

local_offerبرچسب‌ها:

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد