توقف شاخص کل بورس در مدار صعودی با رشد 40 هزار واحدی

توقف شاخص کل بورس در مدار صعودی با رشد 40 هزار واحدی

در پایان معاملات امروز شاخص کل بورس با رشد 40 هزار و 651 واحد، در تراز یک میلیون و 359 هزار و 11 واحدی متوقف شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ شاخص کل بورس تهران، امروز چهارشنبه (یکم دی ماه) در ابتدای معاملات با رشد 5 هزار و 11 واحد در ارتفاع یک میلیون و 323 هزار واحدی قرار گرفت. در پایان معاملات امروز شاخص کل بورس با رشد 40 هزار و 651 واحد، در تراز یک میلیون و 359 هزار و 11 واحدی متوقف شد.

بیشتر بخوانید

  • مجوز افزایش سرمایه 1052 درصدی شستا صادر شد

ارزش معاملات بورس تهران امروز به حدود رقم 2 هزار و 234 میلیارد تومان رسید. «فارس»، «فولاد» و «فملی» سه نمادی بودند که بیشترین تاثیر را در شاخص داشتند و «خودرو»، «فولاد» و «شتران» سه نماد پر تراکنش بودند.


شاخص هم وزن نیز با رشد 9 هزار و 554 واحدی بر روی پله 357 هزار و 764  واحد قرار گرفت. همچنین حجم معاملات امروز سهام در بورس تهران به تعداد 4 هزار و 390 میلیارد سهم به ارزش 2 هزار و 234 میلیارد تومان رسید.


شاخص فرابورس هم با رشد 261 واحد روی پله 18 هزار و 784 واحدی قرار گرفت. همچنین حجم معاملات امروز در فرابورس ایران به تعداد 772 هزار و 280 میلیون سهم به ارزش 616 میلیارد تومان رسید.

نماد‌های تاثیر گذار در شاخص کل بورس

نماد‌های فارس، فولاد و فملی به ترتیب با 3518.38، 3152.11 و 2802.09 واحد بیشترین تاثیر مثبت را به جای گذاشتند؛ و نماد‌های امید، نمرینو و ثاباد به ترتیب با 30.9، 3.05 و 2.46 واحد بیشترین تاثیر منفی را به جای گذاشتند.

نماد‌های تاثیر گذار در فرابورس

نماد‌های آریا، زاگرس و کگهر به ترتیب با 76.04، 35.27 و 29.21 واحد، بیشترین تاثیر مثبت را به جای گذاشتند و نماد‌های بپاس، حآفرین و سدبیر به ترتیب با 103.49، 2.07 و 0.62 واحد بیشترین تاثیر منفی را به جای گذاشتند.

برترین گروه صنعت بورس

امروز گروه شیمیایی بیشترین ارزش معامله را با مبلغ 373 میلیارد تومان به خود اختصاص داد. خودرو، فلزات اساسی و اداره بازار‌های مالی در رتبه‌های بعدی ارزش معاملات قرار داشتند.

بیشترین افزایش و کاهش قیمت در بورس

سهام شرکت‌های سیمرغ، وخارزم و سپید بیشترین افزایش قیمت و سهام شرکت‌های کبورس، امید و نمرینو بیشترین کاهش قیمت را در بورس تهران تجربه کردند.

بیشترین افزایش و کاهش قیمت در فرابورس

سهام شرکت‌های بهپاک، زشگزا و کاسپین بیشترین افزایش قیمت و سهام شرکت بپاس، حآفرین و سدبیر بیشترین کاهش قیمت را در فرابورس ایران تجربه کردند.

برترین عرضه و تقاضا در بورس

بیشترین تقاضای خرید سهام را شرکت‌های شبندر، وبصادر و پارند و بیشترین عرضه و فروش سهام را نماد‌های وسخوز، و سرضوی و وسخراج در بورس تهران داشتند.

برترین عرضه و تقاضا در فرابورس

بیشترین تقاضای خرید سهام را شرکت‌های اعتماد، اوصتا و آسامید و بیشترین عرضه فروش سهام را نماد‌های تابان 03، اعتماد و  سپهر در فرابورس ایران داشتند.

بیشترین ارزش و حجم معاملات سهام در بورس و فرابورس

نماد‌های سمتا 022، پالایش و دارایکم  بیشترین ارزش معامله و نماد‌های خودرو، خساپا و کمند بیشترین حجم معامله را در بورس تهران تجربه کردند.


همچنین اخزا 9164، اراد 884 و اعتماد بیشترین ارزش معامله و نماد‌های کرمان، اعتماد و اوصتا 04 بیشترین حجم معامله را در فرابورس ایران تجربه کرد.

انتهای پیام/

اتصال ایران، آذربایجان و روسیه با یک اتوبان تاثیر تغییرات لایحه بودجه 1401 بر کاهش نرخ تورم هر روز با تبر به یک بخشی از بورس ضربه می‌زنند! شپنا صعودی می‌شود؟ مسافران ترکیه بخوانند / احتمال لغو پروازها واریز سود سهام عدالت تا پایان سال/ 840 هزار واحد مسکن مهر توسط تعاونی‌ها احداث شد تهدیدی بزرگ برای ارزهای دیجیتال قیمت وام مسکن کاهش یافت / هر برگ اوراق چند شد؟ هشدار درباره خروج گسترده سرمایه از بازار بورس فردا یک شروع دیگر در اجرای مصوبات اقتصادی تصمیمات دولت برای بورس فردا اعلام می‌شود کارانه پرستاران به زودی ساماندهی می شود فوری / پرداخت وام 100 میلیونی به بازنشستگان آغاز شد وعده ريیس جمهور برای افزایش وام ازدواج فقط با یک نامه وام 50 میلیونی بگیرید! ريیسی: ما به دنبال عدالت در پرداخت حقوق هستیم در کجای تهران خانه زیر متری 20 میلیون تومان است؟ جزيیات دریافت تسهیلات بانکی بدون ضامن فردا صبح: خبرهای خوش بورسی از زبان وزیر اقتصاد فردا روز سرنوشت ساز برای بورس گوشت قرمز ارزان شد+ جدول قیمت اعلام میزان مالیات بر دستمزدها در 1401 بانک‌ها فقط به منافع خود توجه دارند فروش تبلت‌های 42 تا 75 میلیونی در بازار لوازم دیجیتال حقوق سربازان سه برابر می شود افزایش حقوق کارگران چند درصد است؟ قیمت‌ها در بازار خودرو درجا زد چه خبر از انتقال سهام عدالت متوفیان؟ قیمت‌ها در بازار خودرو درجا زد | آخرین قیمت پژو، رانا و تیبا | 5 بهمن 1400 ريیسی: سلطه دلار باید شکسته شود قیمت‌ها در بازار خودرو درجا زد مالیات عجیب خانه های لوکس به کجا رسید؟ «افزایش قیمت بنزین» کابوس ريیس جمهور مدیرعامل بانک رفاه: آماده توسعه همکاری‌های متقابل با دانشگاه علوم پزشکی ایران هستیم 6 هلدینگ و شرکت گروه مالی گردشگری در جمع شرکت‌های برتر ایران یارانه 500 هزار تومانی در راه است مبلغ وامی که می‌توان با کارت یارانه دریافت کرد... سرپرست مدیریت بیمه‌های اشخاص بیمه رازی: فرآیند بررسی و پرداخت هزینه‌های درمان تسریع یافت ریزش قیمت آیفون‌های بازار/ جدول قیمت‌ها روند نزولی بازار سرمایه / تک سهمی که در بورس افت... یک نماینده بیمه رازی: طوفان‌های اینستاگرامی در تقویت برند بیمه رازی بسیار اثرگذار است ازدواج افراد مسن برای گرفتن وام ! افزایش 154 درصدی کفایت سرمایه بانک مسکن طی 2 سال گذشته 10 درصد زعفران تولید شده در کشور در بورس کالا... فروش ملی مس با رشد 101 درصدی همراه شد ​ آغاز پیش ثبت نام سفرهای سوریه از فردا گندم های وارداتی از روسیه آلوده است؟ توجه ویژه دولت سیزدهم به توسعه انرژی های تجدید پذیر است افزایش قیمت غیرقانونی لوازم خانگی فقط 10 درصد زعفران تولیدی کشور در بورس کالا عرضه می‌شود