التهاب مجدد در بازار / قیمت‌ مرغ به حرف دولت گوش ...

التهاب مجدد در بازار / قیمت‌ مرغ به حرف دولت گوش ...

هیاهوی بازار مرغ تمامی ندارد؛ از افزایش شدید قیمت تا نایاب شدن مرغ در بازار و تعیین قیمت مصوب بحث داغ این روزها بوده...

هیاهوی بازار مرغ تمامی ندارد؛ از افزایش شدید قیمت تا نایاب شدن مرغ در بازار و تعیین قیمت مصوب بحث داغ این روزها بوده است. با تعیین قیمت مصوب انتظار می‌رفت التهاب این بازار کمی کم شود اما تنها چند روز این بازار ساکت ماند.

از ابتدای هفته گذشته جهش مجدد قیمت مرغ باز هم شوک عجیبی به این بازار داد. تا جایی که عطاءالله حسن‌زاده عضو هیات مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی کشور درباره وضعیت بازار مرغ اظهار کرد: شاهد مشکلاتی در بازار مرغ بودیم که یکی دو روز اخیر شرایط بهتر شد و باتوجه به جوجه‌ریزی انجام شده و روانه تولیدات به بازار انتظار داریم ،التهاب بازار کمتر شود.

حتی با صحبت مسيولان زیربط و سرپرست جدید وزارت جهاد کشاورزی که اعلام شد اگر فروشندگان نرخ مصوب را رعایت نکنند، دولت از ترکیه مرغ وارد خواهد کرد توجهی نشد و از ابتدای این هفته برخلاف تعیین قیمت مصوب که 73 هزار تومان نرخ گذاری شده بود اما مرغ در بازار بیش از 90 هزار تومان به دست مشتری می‌رسد و خبر جدید از نایاب شدن مجدد مرغ حکایت دارد.

با کمیاب شدن مرغ در بازار سری به فروشگاه های اینترنتی زدیم و مشاهده شد بیشتر سایت ها هم مرغ درسته به فروش نمی رسانند. قیمت برخی از سایت ها که موجود هستند به شرح زیر است.

قیمت جوجه مرغ کامل با وزن 1.1 کیلویی 129 هزار و نهصد تومان به فروش می‌رسد. ران و سینه مرغ بدون پوست در بسته 800 گرمی 159 هزار و نهصد تومان قیمت دارد. همچنین سینه مرغ بی استخوان 179 هزار و نهصد تومان به دست مشتری می‌رسد.

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد