ورود وزیر صمت به موضوع انتخابات غیرقانونی اتاق بازرگانی ایران

ورود وزیر صمت به موضوع انتخابات غیرقانونی اتاق بازرگانی ایران

بعد از گذشت بیش از یک ماه از برگزاری انتخابات غیرقانونی هیات ريیسه اتاق بازرگانی ایران، وزیر صمت به عنوان ريیس شورای عالی نظارت بر اتاق به این موضوع ورود کرد و مقرر شد با برگزاری جلسه‌ای این مساله‌ بررسی شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، عباس علی آبادی وزیر صنعت، معدن و تجارت و ريیس شورای عالی نظارت بر اتاق بازرگانی ایران در نامه‌ای به اعضای شورای عالی نظارت به اتاق بازرگانی از آنها خواست تا در راستای رسیدگی به ابهامات وارده به انتخابات هیيت ريیس اتاق بازرگانی ایران در این جلسه شرکت کنند.

در این نامه خطاب به اعضای شورای عالی نظارت بر اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران آمده است:‌ جلسه شورای عالی نظارت بر اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در ساعت 7 صبح روز شنبه مورخ 1402.5.7 در محل سالن جلسات شهید سلیمانی (طبقه دهم) ساختمان شهیدان مهری وزارت صمت برگزار می‌شود، خواهشمند است شخصا حضور بهم رسانید.

در ادامه این نامه درباره دستور جلسه آورده شده است:‌ رسیدگی به ابهامات وارده به انتخابات مورخ 1402.2.28 هیات ريیسه اتاق بازرگانی ایران و بررسی برخی گزارشات و اعتراضات پیرامون کیفیت برگزاری دستور جلسه است.

پیش از این نیز خبرگزاری فارس خواستار شده بود تا نهادهای نظارتی و همچنین شورای عالی نظارت و علی‌آبادی به عنوان ريیس شورا در خصوص این اقدام بررسی‌های لازم را انجام داده و از حضور فرد رد صلاحیت شده به عنوان ريیس اتاق بازرگانی ایران جلوگیری شود ضمن آنکه مطالبه شده بود وزیر صمت موضع خود را در قبال انتخابات غیرقانونی اتاق ایران شفاف کند.

بنابراین گزارش روز یکشنبه‌ 28 خرداد، دهمین دوره انتخابات هیات ريیسه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران برگزار و «حسین سلاح ورزی» به عنوان ريیس غیرقانونی اتاق بازرگانی ایران انتخاب شد، چون با وجود رد صلاحیت سلاح‌ورزی، وی به عنوان نامزد انتخابات انتخاب شده بود.

این انتخابات با واکنش‌های بسیاری مواجه شد زیرا براساس اسناد معتبر، صلاحیت «حسین سلاح‌ورزی» توسط وزارت اطلاعات، تایید نشده بود و این فرد به‌صورت قانونی اجازه شرکت در انتخابات هیات ريیسه اتاق را نداشت، اما انجمن نظارت بر انتخابات اتاق بازرگانی ایران با نادیده گرفتن نتیجه استعلام، در اقدامی غیرقانونی، انتخابات اتاق بازرگانی ایران را با حضور این فرد رد‌صلاحیت شده برگزار کرد.

پایان پیام/

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد