تخصیص 48 هزار هکتار زمین برای ساخت مسکن/ تصویب 60 نقطه شهرک‌سازی

تخصیص 48 هزار هکتار زمین برای ساخت مسکن/ تصویب 60 نقطه شهرک‌سازی

رییس سازمان ملی زمین و مسکن از تخصیص 48 هزار هکتار زمین برای ساخت مسکن خبر داد و گفت: 100 نقطه برای شهرک‌سازی مکان‌یابی شده که 60 نقطه آن به تصویب رسیده است.

به گزارش خبرنگار مهر، ارسلان مالکی ريیس سازمان ملی زمین و مسکن امروز (سه‌شنبه، بیست‌ودوم خردادماه) در نشست خبری با اشاره به اینکه 48 هزار هکتار زمین برای ساخت مسکن در کشور تخصیص داده شده است، گفت: در بخش زمین در دولت سیزدهم اتفاقات بزرگی افتاد و تا پیش از استقرار دولت برنامه جدی در بخش مسکن وجود نداشت.
معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: تا پیش از دولت سیزدهم تامین زمین برای ساخت مسکن با کندی انجام می‌شد و حتی در مقاطعی با توقف همراه بود، به‌طوری که با کسری شدید زمین مواجه بودیم.

وی از تحصیل 153 هزار هکتار زمین در یک‌هزار روز خدمات دولت سیزدهم خبر داد که 110 هزار هکتار آن برای ساخت مسکن مورد مطالعه کارشناسی قرار گرفت.

مالکی اظهار داشت: از آمار یاد شده 48 هزار هکتار به صورت قطعی در اختیار طرح مسکن قرار گرفت و با تخصیص 31 هزار هکتار برای مسکن نیز در کارگروه‌های کارشناسی مخالفت شد؛ این مساله نشان می‌دهد ما هر زمینی را برای ساخت مسکن اختصاص ندادیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی از به کارگیری 50 مشاور تخصصی شهرسازی خبره به منظور مکانیابی شهرک‌های مسکونی در سطح کشور خبر داد و گفت: حاصل مطالعه این افراد شناسایی 100 نقطه در کشور به منظور شهرک سازی بود که تاکنون 60 شهرک مرحله تصویب را در کارگروه‌های فنی تخصصی و شورای برنامه‌ریزی طی کرده و عملیات اجرایی آماده سازی و ساخت در 11 شهرک نیز آغاز شده است.

وی ادامه‌داد: در مدت یک‌هزار روز خدمات دولت سیزدهم پنج هزار و 900 هکتار اراضی مازاد دستگاه‌ها و نهادها شناسایی شد و همچنین در توافق با بخش خصوصی و نهادهای دارای زمین 23 هزار هکتار زمین شناسایی و بخش زیادی از توافقات به این منظور انجام شد. در عین حال توافقاتی در همین زمینه با بنیاد مستضعفان و اوقاف داشتیم.

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد