اقدام شایسته فرابورس ایران و سازمان بورس به منظور توقف تمام پذیره‌نویسی‌ها تا پایان امسال

اقدام شایسته فرابورس ایران و سازمان بورس به منظور توقف تمام پذیره‌نویسی‌ها تا پایان امسال

در حال حاضر دستور توقف تمامی پذیره نویسی ها تا پایان امسال از سوی سازمان بورس و اوراق بهادار و همچنین فرابورس ایران به شدت کار پسندیده ای است زیرا اکنون بازار سهام با کمبود نقدینگی مواجه است و ظرفیت پذیرش پذیره نویسی های جدید را ندارد.

محمد علی احمد زاد اصل، کارشناس بازار سرمایه در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) درباره تاثیر توقف تمامی پذیره نویسی ها در فرابورس تا پایان امسال، اظهار کرد: در حال حاضر چنین اقدامی از سوی سازمان بورس و اوراق بهادار و همنچین فرابورس ایران به شدت کار پسندیده ای است و نشان از همراه شدن این ارگان با فعالان بازار سرمایه دارد. زیرا مطابق اظهار نظر اکثر فعالان این حوزه، بازار سهام اکنون با کمبود نقدینگی مواجه است و ظرفیت پذیرش پذیره نویسی های جدید را ندارد.

او بیان کرد: تا زمانی که نقدینگی کافی در بازار سرمایه موجود نباشد به طور قطع عرضه اولیه و پذیره نویسی در بازار سهام اقدام پسندیده و جایزی نیست، زیرا مسيله مذکور نیازمند تزریق منابع مالی جدید است.

این کارشناس بازار سرمایه گفت: بسیاری از فعالان بازار سهام با اقدام فرابورس مبنی بر توقف سازی پذیره نویسی ها تا پایان سال مخالفند و و بر این باورند که این امر به ماهیت بازار سرمایه لطمه خواهد زد، اما در جواب اظهار نظرات این افراد باید گفت اگر امر مذکور انجام می گرفت به طور قطع نقدینگی بیشتری از این بازار تا پایان سال خارج می شد.

احمدزاد اصل تصریح کرد: اگر پذیره نویسی ها ادامه دار بود، بی شک شرکت های پذیرفته شده در چنین شرایطی نه تنها ارزش سهام‌شان روند صعودی به خود نمی گرفت بلکه هماننده سایر شرکت های عرضه شده با زیان مواجه می شدند. ناگفته نماند که چنین امری بیش از پیش نیز سبب خدشه دار شدن اعتماد سهامداران حاضر در این بازار می شد.

او گفت: تا زمانی که بازار به تثبیت نرسد و نقدینگی مورد نیاز وارد این بازار نشود، هرگونه عرضه و پذیره نویسی به ضرر سهامداران خواهد بود، بنابراین می توان گفت اکنون این تصمیم اتخاذ شده از سوی فرابورس ایران سبب تعادل بخشی بازار سرمایه خواهد شد.

این کارشناس بازار سرمایه در پایان گفت: امید می رود در سال آینده با توجه به تصمیمات اتخاذ شده از سوی دولت در راستای حمایت از بازار سرمایه همانند تزریق نقدینگی به صندوق ثبیت بازار سرمایه شاهد بازگشت ثبات به این باشیم زیرا عرضه های اولیه یا پذیره نویسی ها درصورتی می توانند مثمره ثمر واقع شوند که بازار سرمایه با مشکلاتی اعم از کمبود نقدینگی و نوسانات آسیب زا مواجه نباشد.

local_offerبرچسب‌ها:
فروش زنجیره‌ای خودرو یارانه‌ای/ ثبت‌نام کدام خودروها ادامه دارد؟ مردم سفر زیاد رفته‌اند، ولی پول خرج نمی‌کنند! ریل گذاری ذوب در مسیر صعودی قیمت جدید سیمان اعلام شد قیمت جدید سکه اعلام شد + جدول اداره گاز پاسخگوی "فسبزوا" نیست اقتصاد جهانی سال 2022 را چگونه آغاز کرد؟ | رشد اقتصادی در سال 2022 چقدر پیش بینی شده است؟ در چه شرایطی یک خانه مشمول مالیات می‌شود؟ نبود سود فروش سرمایه‌گذاری‌ها و کاهش 78 درصدی سود خالص "توریل" خودرو ارزان شد کاهش تولید، تحویل و صادرات سیمان/ شب‌ها آسیاب می‌کنیم تا عرضه به مشکل نخورد "وسپه" ارز را بهانه کرد و به داخلی‌سازی اشاره‌ای نکرد بازی با جان در قبال درآمدی ناچیز / کولبری کردم... مزایده "گنگین" پیشنهادی نداشت طلا 37 دلار ارزان شد اتکای صرف به روس‌ها و چینی‌ها در قراردادهای بلندمدت به ضرر منافع کشور است آیا دلایل "خوساز" به نظر شما سهامداران، بوی مدیریت می‌دهد! پیش بینی وضعیت قیمت دلار در هفته آینده ابراز تمایل کشورهای آسیای میانه برای خرید سیب‌زمینی ایران/ بازید هیات ازبکستانی از انبارهای کشور پیش‌بینی عدد نرخ دلار پس از توافق وین/ دو رویکرد احتمالی... ترمز شوک های بورس چگونه کشیده می شود؟ پیشرفت فیزیکی 86 درصد طرح‌ها زیر 20 درصد! خودروسازان و قطعه‌سازان رفاقت می‌کنند/ زدوبندهای سیاسی بیش از تحریم‌ها به خودروسازی کشور آسیب زد چرا روس‌ها، کالای ایرانی نمی‌خرند؟ نفت برنت به مرز 90 دلار رسید مهلت یک ماهه واتس‌اپ برای رفع نگرانی اتحادیه اروپا چین 47 مدیر فولادی را به زندان انداخت جدیدترین قیمت خودروهای داخلی در بازار + جدول انحصارزدایی از مشاغل با الکترونیکی شدن صدور مجوزها توسعه CNG در گرو ساماندهی گازمایع در سبد سوخت/ ایجاد مشوق اقتصادی برای وزارت نفت جهت توسعه اتوگاز 3 پیشنهاد ویژه وزیر اقتصاد برای حمایت از بورس خودرو ارزان شد؟ | جدیدترین قیمت خودروهای داخلی و خارجی قیمت بیت کوین در نوسان / فاجعه برای رمز ارزها... نحوه محاسبه مالیات خودرو و خانه‌ های لوکس طلا باز هم گران شد + جزيیات روند آتی بازار سرمایه، در هاله‌ای از ابهام صفر تا صد محاسبه مالیات خودروها و خانه‌های لوکس/ در چه شرایطی یک خانه مشمول مالیات می‌شود؟ نمایندگان مجلس قسمتی از حقوق شان را ببخشند! پول جدید ایران به زودی در دسترس مردم صفر تا صد محاسبه مالیات خودروها و خانه‌های لوکس | در چه شرایطی یک خانه مشمول مالیات می شود؟ مصوبه های مهم دولت برای حمایت از بورس خودرو ارزان شد/ جدول جدیدترین قیمت‌های خودرو ارزان ترین و گران ترین خانه ها در تهران + جدول بازگشت امید به بازار سرمایه با تدابیر تیم اقتصادی دولت سیزدهم نحوه محاسبه مالیات خودرو و خانه‌ های لوکس ارزان شدن 1 تا 2 میلیونی این خودروها + جدول تسلا شبکه شارژ خودروهای برقی را ارتقا می‌دهد/ سرعت این شارژرها چقدر است؟ خبر جدید مدیرعامل سازمان تامین‌ اجتماعی درباره زمان پرداخت عیدی بازنشستگان/ جزيیات چگونگی افزایش حقو... بانک مرکزی: پول جدید ایران به‌ زودی در دسترس مردم قرار می‌گیرد | اعلام جزییات فتح قله 90 دلاری نفت