احضار برخی اعضای هیات مدیره شرکت بورس در ارتباط با کشف ماینرها

احضار برخی اعضای هیات مدیره شرکت بورس در ارتباط با کشف ماینرها

یک مقام آگاه در سازمان بورس از احضار برخی اعضای هیات مدیره شرکت بورس اوراق بهادار تهران در مورد کشف ماینرها در این شرکت خبر داد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، اخباری از روز گذشته در فضای مجازی مبنی بر کشف تعدادی دستگاه ماینر برای استخراج رمزارز در شرکت بورس اوراق بهادار تهران منتشر شد که در این زمینه یک عضو هیات مدیره سازمان بورس هم تلویحا آن را تایید کرده و اعلام کرده بود که این دستگاه‌ها شخصی نبوده و باید هیات مدیره شرکت بورس در این زمینه پاسخگو باشد.

خبرنگار فارس در تماس با مقامات سازمان بورس تلاش کرد تا واقعیت قضیه را به دست آورد اما اکثر آنها از صحبت‌ کردن خودداری کردند و آن را به آینده موکول کردند. اما یک مقام آگاه در هیات مدیره سازمان بورس این نکته را در گفت‌وگو با فارس تایید کرد که در زمینه کشف ماینرها تعدادی از اعضای هیات مدیره شرکت بورس اوراق بهادار تهران احضار کرده‌اند و تحقیقات در این زمینه ادامه دارد.

وی در پاسخ به این پرسش که چه تعداد ماینر کشف شده است، گفت: فعلا گزارش‌ها به دستم رسیده و باید خودم تحقیق کنم و تعداد آنها را مشخص کنیم و بعد از آن تصمیم‌گیری و برخورد می‌شود فعلا از اظهارنظر معذورم اما هفته آینده گزارش رسمی در مورد بررسی و برخورد با این مسيله اعلام خواهد شد.

همچنین دیروز روابط عمومی بورس اوراق بهادار تهران اطلاعیه‌ای منتشر و اعلام کرد اگرچه شرکت بورس اوراق بهادار تهران ورود به حوزه رگلاتوری رمزارز را به عنوان یک دارایی دیجیتال و در قالب یک پروژه تحقیقاتی دنبال کرده بود، نظر به انتشار شایعه‌ای مبنی بر حضور ماینر شخصی در این شرکت، بورس تهران شایعات مطرح شده در این زمینه را قویا تکذیب می‌کند.

همچنین در این اطلاعیه آمده بود از ابتدای سال 99 با توجه به نگرانی از کوچ نقدینگی به سمت رمزارزها و ایجاد بحران خروج نقدینگی در بازار سرمایه این موضوع به عنوان پروژه‌ای تحقیقاتی پس از بررسی در کمیته‌های فرعی هیات مدیره و اخذ تاییدیه هیات مدیره وقت بورس تهران به عنوان نمایندگان سهامداران و کسب موافقت اصولی وزارت صمت مطرح و اجرای طرح محدود R&D استخراج رمزارز و محاسبه عینی نرخ ROI آنها توسط شرکت بورس اوراق بهادار صورت پذیرفت و گزارش معاملات آتی این فعالیت بر روند اصلی بازار سرمایه کشور نهایی گردید. این فعالیت تحقیقاتی و آزمایشی پس از مدت کوتاهی در همان سال متوقف شد. لذا روابط عمومی بورس تهران بار دیگر تاکید می‌کند هیچ فعالیتی در زمینه استخراج رمزارز در این شرکت وجود ندارد و موضوع پنهانی که عده‌ای مدعی کشف آن شده‌اند اساسا تکذیب می‌شود.

به گزارش فارس، خبرنگار ما در تماس با مدیرعامل بورس اوراق بهادار تهران و برخی از اعضای هیات مدیره سازمان بورس تلاش کرد اطلاعات بیشتری به دست آورد اما متاسفانه آنها پاسخگو نبودند و از طرفی یک مقام در شرکت برق استان تهران هم اعلام کرده ماینرها توسط شرکت برق کشف نشد‌ه‌اند و اگر کشفی بوده توسط خود نیروهای داخلی سازمان بورس و یا حراست صورت گرفت. به هر حال با توجه به اینکه یکی از ویژگی‌های بازار سرمایه شفافیت است و همانگونه که بورس تهران از ناشران و شرکت‌های بورسی انتظار دارد موارد مختلف را شفاف‌سازی کنند آنها خود نیز باید در این موارد نسبت به افکار عمومی پاسخگو باشند و شفاف‌سازی نمایند با توجه به اینکه حدود 80 هزار سهامدار خصوصی سهام شرکت بورس را دارند و سایر سهامداران حقوقی هم به نوبه خود در مالکیت گروهی از سهامداران قرار دارند. بنابراین شفافیت‌ و پاسخگویی انتظار به جایی است که از این شرکت می‌رود.

انتهای پیام/

دو پیشنهاد رییس سازمان بورس به وزیر نفت

دو پیشنهاد رییس سازمان بورس به وزیر نفت

بورستهران- ایرنا- رییس سازمان بورس و اوراق بهادار در نامه‌ای به وزیر نفت با تاکید بر اهمیت شفاف شدن روابط مالی دولت با پالایشگاه‌ها دو پیشنهاد برای پایان سر درگمی سهامداران شرکت‌های پالایشی مطرح کرد.

Irna.ir/
درخواست سازمان بورس برای شفاف سازی جدید از سوی برخی شرکت ها

درخواست سازمان بورس برای شفاف سازی جدید از سوی برخی شرکت ها

سازمان بورس از شرکت‌هایی که در گزارش 6 ماهه خود کاهش سود 30 درصدی یا بیشتر داشته اند؛ درخواست شفاف سازی کرد.

YJC.news/
ماجرای پلمب شرکت بورس تهران چیست؟

ماجرای پلمب شرکت بورس تهران چیست؟

بورستهران- ایرنا- سرپرست شرکت بورس تهران با تاکید بر اینکه معاملات بورس هیچ ارتباطی با پلمب در ورودی پارکینگ شرکت بورس ندارد، گفت: براساس مذاکرات صورت گرفته بنر نصب شده و برچسب‌های پلمب روی در ورودی پ...

Irna.ir/
5 خواسته و انتظار فعالان بازار از هیات مدیره جدید سازمان بورس

5 خواسته و انتظار فعالان بازار از هیات مدیره جدید سازمان بورس

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: ویژگی مهمی که بازار سرمایه را از وضعیت موجود به سمت ثبات و شفافیت بیشتر رهنمون می‌کند، راهبری متغیرهای اساسی است که سال‌هاست شرکت‌ها و...

EghtesadOnline.com/
سازمان بورس به کمک طرح‌های صنعتی نیمه تمام بزرگ بوشهر می‌‎آید

سازمان بورس به کمک طرح‌های صنعتی نیمه تمام بزرگ بوشهر می‌‎آید

بوشهربوشهر-ایرنا- ريیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: تامین مالی طرح‌های صنعتی نیمه تمام بزرگ این ساتان از طریق شرکت پروژه (سهامی عام) با همکاری سازمان بورس و اوراق بهادار تامین می‌‎شود.

Irna.ir/
آغاز تغییر معاونان سازمان بورس و اوراق بهادار

آغاز تغییر معاونان سازمان بورس و اوراق بهادار

بورستهران- ایرنا- به دنبال تغییر و تحولات اخیر سازمان بورس و اوراق بهادار، «مجید عشقی»، رییس این سازمان طی احکامی جداگانه با توجه به تغییر اعضای هیات مدیره، سه نفر از معاونان سازمان بورس را منصوب کرد.

Irna.ir/
توضیحات دهقان دهنوی درباره وجود ماینرها در بورس

توضیحات دهقان دهنوی درباره وجود ماینرها در بورس

ريیس سابق سازمان بورس گفت: ماینرهای بورس در ابتدای سال 99 خریداری و شروع به بهره‌برداری شد، اما در آن زمان استفاده از این دستگاه‌ها به‌شکل امروز، تخلف شمرده نمی‌شد و راحت‌تر می‌توانستند کار را انجام د...

TejaratNews.com/
7 راهبرد و 3 محور اصلی بازارسرمایه از زبان ريیس جدید سازمان بورس

7 راهبرد و 3 محور اصلی بازارسرمایه از زبان ريیس جدید سازمان بورس

ريیس سازمان بورس و اوراق بهادار 7 راهبرد و 3 محور اصلی برنامه‌های کلان بازارسرمایه در دوره جدید را اعلام کرد.

FarsNews.ir/

7 راهبرد و 3 محور اصلی بازار سرمایه از دیدگاه ريیس جدید سازمان بورس

تغییر 3 معاون سازمان بورس و اوراق بهادار

ريیس جدید سازمان بورس 3 معاون را تغییر داد

ريیس سازمان بورس و اوراق بهادار تعیین شد

ريیس سازمان بورس و اوراق بهادار تعیین شد

اعضای شورای عالی بورس، به اتفاق آراء «مجید عشقی» را به عنوان ريیس جدید سازمان بورس و اوراق بهادار انتخاب کردند.

YJC.news/
مجید عشقی ريیس جدید سازمان بورس کیست؟

مجید عشقی ريیس جدید سازمان بورس کیست؟

در جلسه فوق العاده شورای عالی بورس، مجید عشقی به عنوان ريیس جدید سازمان بورس و اوراق بهادار تعیین شد.

YJC.news/

ريیس سازمان بورس و اوراق بهادار تعیین شد

مجید عشقی ريیس سازمان بورس شد

مجید عشقی ريیس سازمان بورس شد

در جلسه امشب شورای عالی بورس، مجید عشقی به عنوان ريیس سازمان بورس منصوب شد.

FarsNews.ir/
ارز 4200 تومانی؛ به نام مصرف‌کنندگان و به کام رانت‌خواران هشدار نسبت به سقوط شدید قیمت بیت‌کوین! پرداخت تسهیلات 200 میلیون تومانی مسکن با ضمانت زنجیره‌ای معامله‌گران بخوانند / سیگنال‌های اثرگذار بر معاملات بورس کدام است؟ قطع 2 روزه گاز مناطق 16 و 19 تهران از فردا دوشنبه چرا گزارش‌های 6 ماهه بورس را مثبت نمی‌کند؟ گرانی به جان این 4 خودرو افتاد زمان فعالیت مراکز معاینه فنی کشور + نرخ معاینه ريیسی: اقتصاد کشور را به مذاکره گره نمی‌زنیم دلیل افزایش قیمت رب گوجه فرنگی قیمت‌گذاری دستوری سهام شرکت‌های لبنی را غیرجذاب کرده است گزارش عجیب از بازار مسکن در تهران / اجاره 15 میلیون تومانی سويیت 20 متری پاسخ به ابهاماتی در مورد کارت سوخت پیش بینی قیمت دلار برای 3 آبان ریسک‌های فروش نفت به چین، هند و روسیه افزایش 20برابری قیمت بنزین در ونزويلا آغاز پرداخت خسارت نوسانات برق سال 1400 جزییات جدید از وام قانون جهش تولید مسکن ایران با همکاری ترکیه خودرو می‌سازد؟ چرا سود بانک ملت کم شد؟ / بدهی وبملت چقدر است؟ افزایش قیمت کالا‌ها چقدر است؟ جایگاه ایران در میان کشور‌های ثروتمند آسیا جزيیات تخصیص سهام عدالت به 20 میلیون جامانده پاسخ به ابهاماتی در مورد کارت سوخت / فرآیند غیرحضوری صدور کارت سوخت چگونه است؟ مجمع " بفجر " با محور سرمایه برگزار شد حباب مسکن در شهر‌های بزرگ جهان گرانی کرونایی به آمریکا هم رسید برای ساخت یک‌ میلیون مسکن زمین داریم / کاهش قیمت مسکن در پی اخذ مالیات از خانه‌های خالی کاهش ارزش دلار برای سومین روز متوالی مسکن و بورس پیشتاز در اولین ماه پاییز/ کدام بازارها افت کردند؟ جزيیات جدید از وام قانون جهش تولید مسکن درآمد قابل توجه ترکیه از خرید خانه خارجی‌ها نرخ ارز صرافی ملی امروز یکشنبه دوم آبان پیش بینی قیمت طلا در هفته اول آبان گرانی رب ربطی به گرانی گوجه ندارد ثبت نام یارانه پراید از فردا! / پرایدهای جدید در راه بازار پیشنهادی برای پایان سردرگمی سهامداران شرکت‌های پالایشی آخرین مهلت ثبت‌نام در حراج ایران خودرو / اختلاف قیمت خودروها با بازار چقدر است؟ اجاره 15 میلیون تومانی سويیت 20 متری! دلیل کاهش سود "خبهمن" شفاف شد خلق یارانه جدید از حساب 4200 آغاز فروش فوری محصولات سایپا فراوانی مرغ در راه است چرا مرغ گران شد؟ افزایش قیمت لوازم خانگی منتفی شد قیمت جدید گوشت اعلام شد افزایش قیمت طلا چقدر محتمل است؟ / آخرین قیمت طلا و سکه پیش از دوم آبان افزایش قیمت لوازم خانگی منتفی شد؟ سیگنال افزایشی بایدن به بازار ارز / آخرین قیمت دلار پیش از امروز دوم آبان مذاکرات گازی ایران و ترکمنستان متوقف شد