شرکت‌های بورسی زیر ذره‌بین؛ بررسی عملکرد نماد‌های گروه ماشین‌آلات و دستگاه‌های برقی

شرکت‌های بورسی زیر ذره‌بین؛ بررسی عملکرد نماد‌های گروه ماشین‌آلات و دستگاه‌های برقی

بررسی صورت‌های مالی شرکت‌های گروه ماشین‌ آلات نشان می‌دهد اکثر نماد‌های این گروه سعی در افزایش سودسازی خود داشتند و تنها یک شرکت در این دوره زیان‌ده بوده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، با انتشار صورت‌های مالی 6 ماهه نخست سال 1401 در سامانه کدال، این پرسش مطرح می‌شود که شرکت‌های گروه ماشین آلات و دستگاه‌های برقی بورس در مقایسه با مدت مشابه سال قبل چه عملکردی از خود نشان دادند؟

بررسی صورت‌های مالی شرکت‌های گروه ماشین آلات نشان می‌دهد اکثر نماد‌های این گروه سعی در افزایش سودسازی خود داشتند و تنها یک شرکت در این دوره زیان‌ده بوده است.

مطالعه بیشتر: تحلیل بنیادی وپاسار؛ پاسارگاد در مسیر سودسازی
بنیرو

شرکت «نیرو ترانس» در 6 ماهه ابتدای امسال توانست جهش 162 درصدی را در سودسازی خود اعمال کند و این رقم را به 109 میلیارد و 621 میلیون تومان برساند. همچنین این شرکت در این دوره به ازای هر سهم 11 تومان سود شناسایی کرد.

بشهاب

«لامپ پارس شهاب» در نیمه نخست سال 1401 سود خالص خود را از 28 میلیارد تومان در دوره مشابه سال گذشته به 42 میلیارد تومان رساند. به علاوه این شرکت در این مدت موفق شد به ازای هر سهم 261 تومان سود محقق کند.

بسویچ

شرکت «پارس سویچ» نیز دیگر شرکت گروه ماشین آلات و دستگاه‌های برقی است که در نیم‌سال 1401 افزایش سودسازی داشت. به نحوی که سود خالص این شرکت از 143 میلیارد تومان به 206 میلیارد تومان رسید. گفتنی است EPS این شرکت در این دوره با افزایش 43 درصدی خود را از 18 تومان به 26 تومان رساند.

بترانس

«ایران ترانسفو» در نیمه نخست سال جاری نتوانست افزایش چشمگیری در سودسازی خود ایجاد کند و تنها دو درصد سودسازی خود را افزایش داد. از طرفی این شرکت در این دوره به ازای هر سهم هفت تومان سود ساخت.

بکام

«کارخانجات تولیدی شهید قندی» تنها شرکت زیان‌ده از این 6 سهم بررسی شده است. به طوری که این شرکت در این دوره متحمل زیان 15 میلیارد و 578 میلیون تومانی شد. همچنین این شرکت در نیمه ابتدایی سال 1401 به ازای هر سهم 16 ریال زیان شناسایی کرد.

نیرو

شرکت «نیرو سرمایه» در نیم‌سال جاری توانست زیان دوره گذشته خود را جبران و سود 476 میلیون تومانی بسازد. EPS این شرکت نیز در این دوره سه تومان ثبت شده است.

مطالعه بیشتر: شرکت‌های بورسی زیر ذره‌بین؛ عملکرد 10 سهم سرمایه‌گذاری در بورس

در ادامه گزارش شرکت‌هایی از گروه ماشین آلات که صورت‌های مالی 6 ماهه آن‌ها منتهی به پایان اسفند هستند، بررسی شده است.

بالبر

شرکت «کابل البرز» در 6 ماهه سال 1400 توانست سود خالص خود را از 6 میلیارد و 64 میلیون تومان به 10 میلیارد و 201 میلیون تومان برساند. EPS این شرکت نیز در این دوره 32 تومان ثبت شده است.

بموتو

شرکت «موتوژن» در این دوره با کاهش هفت درصدی سودسازی خود روبه‌رو شد و رقم 282 میلیارد تومان را ثبت کرد. همچنین این شرکت در این دوره به ازای هر سهم تنها 19 تومان سود محقق کرد. گفتنی است این عدد در دوره مشابه سال 99 معادل 446 تومان بوده است.

بکاب

سود «صنایع جوشکاب یزد» در 6 ماهه منتهی به اسفند سال 1400 با افت 28 درصدی نسبت به دوره مشابه سال 99 به چهار میلیارد و 64 میلیون تومان رسید. EPS این شرکت نیز در این دوره 58 تومان ثبت شده است.

اتفاقی هشدار‌آمیز و جدی برای تورم در کشور گزارش بازار‌ها امروز 9 آذر 1401 | بازار بیت کوین برای سرمایه گذاری خطرناک است روسیه و چین به دنبال دور زدن سويیفت ایران چگونه از تله فقر فرار کرد و به دام درآمد متوسط افتاد؟ بیشترین افزایش قیمت آبان برای گوجه فرنگی و پیاز / تورم روغن علیرغم بیشترین افزایش قیمت سالانه، در آب... آخرین وضعیت قیمت طلای جهانی تورم نقطه به نقطه 43.2درصدی تولید در تابستان / کشاورزی صدرنشین تورم تولید تسهیل در روند صدور مجوز کسب و کار بدون مراجعه حضوری حجم پایه پولی به حدود 713 هزار میلیارد تومان رسید سایه سنگین ابهام بر بازار نفت/ سقوط بی‌سابقه تقاضا... تسهیلات آنی بانک شهر بدون حضور در شعبه اوراق ارزی، پاسخگوی بخشی از تقاضای موجود در بازار ارز شرط مهم افزایش قیمت طلا چیست؟ بحران خاموشی در اتریش غذا را جیره بندی کرد اجاره‌های میلیاردی برای آپارتمان‌های نقلی! میانگین هزینه سرسام‌آور برای سفر به قطر اجاره های میلیاردی برای آپارتمان های نقلی شمال تهران ! اعلام شرایط مشارکت در بورس بین الملل مناطق آزاد سه بانک چک الکترونیک خود را رونمایی کرده اند قیمت خودرو چقدر بالا رفت؟ / لیست جدید را اینجا بب... وضعیت سبد سهام عدالت امروز چهارشنبه 9 آذرماه 1401 آماده عرضه این خودروهای جدید در بورس باشید + اسامی ريیس بانک مرکزی: وضعیت ارزی ما خوب است تغییر تعطیلات در کشور کلید خورد؟ آخرین جزییات از ادامه پرداخت یارانه نقدی / دریافت کالابرگ اختیاری یا اجباری؟ خودروهای وارداتی به مزایده گذاشته خواهد شد ريیس بانک مرکزی: وضعیت ارزی ما خوب است افزایش صادرات غیر نفتی در 7 ماه نخست سال شاید اکنون بهترین فرصت برای خرید بیت‌کوین باشد! فردا؛ سفر ريیس جمهور به کردستان استفاده از ظرفیت ابزار‌های مالی بانک مرکزی یک ضرورت است مصوبات جدید ستاد تسهیل و رفع موانع تولید ابلاغ شد کاهش حقوق گمرکی کالا‌های مشمول از 4 به یک درصد مسکو و پکن در حال توسعه تسویه حساب‌ ها بدون سويیفت حراج جدید اوراق مالی اسلامی بانک مرکزی در هفته آینده رکود در منطقه یورو شدیدتر خواهد شد استفاده از کالابرگ اختیاری شد؛ می خواهید استفاده کنید نخواستید معادل ریالیش را برداشت کنید کالابرگ؛ وعده‌ای در میان اظهارات ضد و نقیض مسيولان / ريیس کمیسیون اقتصادی مجلس: کالابرگ به امسال نمی... تنها جایی که ريیسی اول شد! آهن الات ساختمانی تغییر قیمت داد رشد سرمایه‌گذاری طرح‌های صنعتی در بوشهر رکورد زد رشد بی‌رمق بورس در آخرین روز هفته قیمت روغن موتور در بازار چند؟ وزیر نیرو با ريیس جمهور ترکمنستان دیدار کرد تغییر قیمت لاستیک خودرو در بازار + جدول 4 مصوبه جدید برای رفع موانع تولید ابلاغ شد قیمت طلا، سکه و ارز امروز 9 آذرماه/ قیمت سکه پیش رفت نوسازی بافت تاریخی اولویت دولت دست به یکی شدن چین و روسیه برای دور زدن سويیفت آغاز ثبت نام نهضت ملی مسکن در این 16 استان