معاوضه جایگاه سوخت با بیت‌کوین صحت دارد؟

معاوضه جایگاه سوخت با بیت‌کوین صحت دارد؟

روزنامه ایران ادعا کرده بود برخی از جایگاه‌داران به دلیل زیان پمپ‌بنزین‌ها و کم بودن حق‌العمل‌ها پمپ‌ بنزین خود را با ارز دیجیتال معاوضه کرده‌اند. ريیس صنف جایگاه‌داران کشور می‌گوید: این خبر شایعه است.

به گزارش تجارت‌نیوز، روزنامه ایران ادعا کرده بود که برخی از جایگاه‌داران به دلیل مشکلات مالی و زیان‌ها، تمایل دارند که پمپ‌بنزین‌های خود را با ارز مجازی تعویض کنند. جایگاه‌داران پیش از این هم در تابستان همین امسال، اعتراضاتی نسبت به کم بودن میزان حق‌العمل خود داشته‌اند.

اسدالله قلی‌زاده، ريیس صنف جایگاه‌داران کشور در همین باره به تجارت‌نیوز می‌گوید: معاوضه جایگاه سوخت با بیت‌کوین یا سایر ارزهای دیجیتال شایعه است.

همایون صالحی، ريیس کانون انجمن‌های صنفی جایگاه‌داران قبلا نسبت به تعطیلی جایگاه‌ها هشدار داده بود: حق‌الزحمه‌ای که به جایگاه‌داران داده می‌شود، بسیار پایین است. بانک مرکزی تورم را بیش از 42 درصد گزارش کرده؛ با این حال، تنها 25 درصد به حقوق این افراد اضافه شده و با این وضعیت تعطیلی ناخواسته پیش می‌آید.

قلی‌زاده، توضیح می‌دهد: روند فعالیت ارزهای دیجیتال بر اساس قانون تعیین می‌شود. اگر فردی بخواهد ملک خود را بفروشد یا با بیت‌کوین معاوضه کند به شرطی ممکن است که قانون‌گذار چنین اجازه‌ای دهد.

او همچنین ادامه می‌دهد: تاکنون صحت چنین تصمیمی تایید نشده است.

رییس هیات مدیره انجمن صنفی صاحبان اماکن فروش و عرضه فرآورده‌های نفتی کشور بیان می‌کند: جایگاه‌های سوخت، در سال‌های اخیر، مشکلات بسیاری داشته‌اند. باید منتظر اقدامات دولت جدید و وزارت نفت برای حل مشکلات باشیم.

او در آخر یادآوری می‌کند: درآمد فعلی جایگاه سوخت در کشور باعث شده سرمایه‌گذاری در این صنف، توجیه اقتصادی نداشته باشد و طبیعی است که بسیاری جایگاه‌داران مایل به فروش جایگاه سوخت خود باشند ولی بعید است کسی حاضر به معاوضه با ارز دیجیتال باشد.

پیش از این، 27 فروردین 98 تعدادی از جایگاه‌داران سوخت در اعتراض به پرداخت نشدن کارمزد سال 97 و اجرا نشدن وعده پرداخت حق‌العمل در مقابل وزارت نفت تجمع و اعلام کردند اگر شرکت پخش به خواسته‌های جایگاه‌داران توجه نکند، ظرف سه ماه آینده تمامی‌ جایگاه‌داران سوخت استان تهران در اعتراض به عملکرد وزارت نفت تعطیل می‌شوند.

قبل از این هم، جایگاه‌داران اعلام کردده بودند 12 تیر برای اصلاح حق‌العمل، دست به تجمع می‌زنند.

برای مطالعه بیشتر در همین باره گزارش، «مشکل بنزین چقدر جدی است؟» را هم بخوانید.

افزایش 20برابری قیمت بنزین در ونزويلا

افزایش 20برابری قیمت بنزین در ونزويلا

دولت ونزويلا از روز یکشنبه قیمت بنزین یارانه‌ای را 20 برابر افزایش خواهد داد.

Bartarinha.ir/
سرانه مصرف بنزین ایران، 3 برابر جهان

سرانه مصرف بنزین ایران، 3 برابر جهان

ایران با جمعیتی 84 میلیون نفری روزانه 85 میلیون لیتر بنزین مصرف می‌کند. این در حالی است که مصرف بنزین در چین با جمعیتی 1.5 میلیارد نفری روزانه 450 میلیون لیتر برآورد می‌شود که نشان می‌دهد سرانه مصرف ب...

Bartarinha.ir/

واریز سهمیه بنزین

سهمیه بنزین آبان کی واریز می‌شود؟

سهمیه بنزین آبان کی واریز می‌شود؟

سهمیه بنزین آبان ماه ساعت 24 امشب (جمعه) بدون تغییر نسبت به ماه‌های گذشته در کارت‌های سوخت واریز می‌شود.

TejaratNews.com/
سهمیه بنزین آبان امشب واریز می‌شود

سهمیه بنزین آبان امشب واریز می‌شود

سهمیه بنزین آبان ماه ساعت 24 امشب (جمعه) بدون تغییر نسبت به ماه‌های گذشته در کارت‌های سوخت واریز می‌شود.

Bartarinha.ir/
برای گرانی بنزین این روش‌ها نخ‌نما شده است

برای گرانی بنزین این روش‌ها نخ‌نما شده است

ادعا می‌شود که فواید این گرانی به صورت یارانه به مردم برگردانده می‌شود در حالی که تورم ناشی از گرانی سوخت به هیچ وقت قابل مقایسه با اندک پرداختی یارانه جدید نیست و تجربه سال 89 در دوران احمدی نژاد و س...

Bartarinha.ir/
گرانی بنزین به لیتری 14 هزار تومان صحت دارد؟

گرانی بنزین به لیتری 14 هزار تومان صحت دارد؟

سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران خبر افزایش قیمت بنزین به 14 هزار تومان را تکذیب کرد و گفت: خبری از گرانی بنزین نیست و هیچ تصمیمی در این باره گرفته نشده است.

TejaratNews.com/

خبری از گرانی بنزین نیست

خبری از گرانی قیمت بنزین نیست

خبری از گرانی قیمت بنزین نیست

سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران خبر افزایش قیمت بنزین به 14 هزار تومان را تکذیب کرده و گفته است: خبری از گرانی قیمت بنزین نیست و هیچ تصمیمی در این باره گرفته نشده است.

Bartarinha.ir/
بنزین گران نمی‌شود/ 3000 تومان قیمت واقعی بنزین است؟

بنزین گران نمی‌شود/ 3000 تومان قیمت واقعی بنزین است؟

پس از افزایش قیمت جهانی نفت، کمبود سوخت در اروپا و افزایش قیمت حامل‌های انرژی در آمریکا برخی از رسانه‌ها ادعا کردند قیمت بنزین در ایران هم بالا می‌رود.

TejaratNews.com/
ماجرای بنزین 14 هزار تومانی چیست؟

ماجرای بنزین 14 هزار تومانی چیست؟

از چند روز گذشته زمزمه افزایش قیمت بنزین و رسیدن آن به 14 هزار تومان شنیده می‌شود. اما آیا دولت جدید قصد افزایش قیمت بنزین را دارد و قیمت بنزین قرار است به زودی افزایش پیدا کند؟

TejaratNews.com/
قاچاق سوخت بیش از 20 میلیون لیتر در روز است!/ ترکیه از ایران بنزین می‌گیرد؟

قاچاق سوخت بیش از 20 میلیون لیتر در روز است!/ ترکیه از ایران بنزین...

سوخت در ترکیه گران و کمیاب شده است و ایران یکی از کشورهایی است که ظرفیت صادرات سوخت به ترکیه را دارد. کمبود سوخت در ترکیه همزمان با ادعای مدیرعامل بورس انرژی مبنی بر افزایش قاچاق سوخت به کشورهای همسای...

TejaratNews.com/
ادعای کم فروشی در جایگاه‌های بنزین حقیقت دارد؟

ادعای کم فروشی در جایگاه‌های بنزین حقیقت دارد؟

گلایه‌های مردم از کم فروشی در برخی جایگاه‌های بنزین فراوان است، در این میان برخی مدعی اضافه کردن آب و هوا به بنزین هستند. با این حال باتوجه به اظهارات ضدونقیض باید یک هیات کارشناسی یک بار برای همیشه پ...

TejaratNews.com/
ببینید کمبود بنزین در اروپا با مردم چه کرده!

ببینید کمبود بنزین در اروپا با مردم چه کرده!

داریل کگل با انتشار کارتونی در سایت کگل به کمبود بنزین در اروپا و افزایش جهانی قیمت این سوخت به خصوص در قاره سبز واکنش نشان داد.

Bartarinha.ir/
رانندگان پول بنزین نزده می‌دهند؟/ آیا جایگاه‌داران در سوخت‌گیری تخلف می‌کنند؟

رانندگان پول بنزین نزده می‌دهند؟/ آیا جایگاه‌داران در سوخت‌گیری تخ...

برخی از شهروندان ادعا می‌کنند که عدد نمایشگر دستگاه سوخت‌گیری، عددی بیشتر از میزان بنزین سوخت‌گیری شده نشان می‌دهد. آن‌ها می‌گویند ممکن است در برخی از جایگاه‌ها تخلفاتی رخ داده باشد.

TejaratNews.com/
افزایش‌سرمایه 898 درصدی از مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها پیشنهاد افزایش سرمایه هیات مدیره به " بسویچ " چرا دلار رانتی نیمه دوم سال حذف نشد؟ نماد 2 شرکت در سامانه پس از معاملات درج شد تامین مالی 6 هزار میلیارد تومانی یک شرکت سرمایه‌گذاری از بورس/ تولید آلومینیوم امسال به 300 هزار تن ... دلایل افزایش قیمت تایر چیست؟ قیمت آریزو 5 جدید اعلام شد " فخوز " از سهامداران دعوت کرد برگزاری مجمع " پردیس " در نیمه ماه جاری برگزاری مجمع " قنقش " نزدیک است آغاز پرداخت سود " حتاید " از دهم همین ماه نزول شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار از 43 هزار میلیارد تومان فراتر رفت 2 میلیارد برگه بهادار دست‌به‌دست شد شاخص بورس بر مدار نزول فلزات اساسی در صدر گروه‌های بورسی تصمیمی برای حذف ارز 4200 تومانی گرفته نشده از حذف دلار 4200 تومانی تا تخلیه تومور اقتصادی ماموریت جدید وزارت اقتصاد برای حمایت از تولید و دریافت مطالبات نظام بانکی وضعیت سبد سهام عدالت در سوم آبان ماه سامانه "استعدادیابی مدیران کارآمد" قیمت مرغ افزایش یافت افت 23 هزار واحدی شاخص کل / کدام نمادها بیشتر معامله شدند؟ جریمه 86 میلیاردی برای قاچاق کالا حذف ارز 4200 تومانی به تعویق افتاد شاخص کل بورس 23 هزار واحد ریخت برگزاری مجمع صندوق سرمایه گذاری بانک توسعه تعاون در روز جاری بورس دوباره کانال یک میلیون و 400 هزار واحد را از دست داد " خبهمن " صورت مالی 6 ماهه منتشر کرد " فسوژ " تصمیمات مجمع را ثبت کرد قیمت سوخت در سال 1401 افزایش می‌یابد؟ ماجرای قطعی گاز در 2 منطقه تهران چیست؟/ مشکل قطعی کی حل می‌شود؟ سقوط بورس از ارتفاع 1.4 میلیون واحدی | شاخص کل 23 هزار واحد دیگر افت کرد چگونه برای در طرح جهش مسکن ثبت‌نام کنیم؟ شاخص بورس بر مدار نزول پیشنهادات ريیس سازمان بورس به وزیر نفت پذیره نویسی " آوای پارس " به روش ثبت سفارش آغاز بازارگردانی " فافق " به روش مبتنی بر حراج در فرابورس " ساروج " در فرابورس درج شد فروش فوق العاده محصول زامیاد از امروز انتشار صورت مالی حسابرسی نشده " کماسه " ریزش 23 هزار واحدی شاخص کل فروش فوق العاده 5 محصول سایپا از امروز ایلان ماسک: دوج‌کوین، ارز مردم است! مطالبات بانکی نباید موجب تعطیلی واحدهای تولیدی شود قیمت خودروهای قرعه‌کشی سایپا در بازار سقوط لیر ترکیه اعلام وضعیت 2249 خودرو به وزارت اقتصاد واردات خودرو یکی دیگر از شروط حذف قرعه‌کشی است جاماندگان سهام عدالت تعیین تکلیف می شوند خزانه پنهانی برای حمایت از ارزنده‌های بازار